Australský specialista na špinavou práci Rake (Chris Hemsworth) jen tak tak přežil události z prvního filmu a teď dostane nový úkol, při kterém půjde o život: má zachránit zbědovanou rodinu nemilosrdného gruzínského gangstera z vězení, kde její členy drží. (Netflix)

Psema

Diagnóza: režírující kaskadér. Hezká akce, ale samozřejmě je to nesmyslný masomlejnek bez jakéhokoli opírání o realitu a scénář je prostě hnůj všech hnojů o ničem. ()

sniper18

Prvý diel je už takou novodobou klasikou, po niekoľkých pozretiach ho kľudne označím za jeden z najlepších akčných filmov za posledné roky, preto som sa na pokračovanie dosť tešil a priznám sa, že výsledok predčil moje očakávania. Príbeh ani tentokrát neponúkne nič výnimočné, tentokrát ide hlavný hrdina zachraňovať rodinu vplyvného gruzínskeho mafiána, ktorá je s ním v čiastočnom príbuzenskom vzťahu, ale to celkové prevedenie mi prišlo ako zo starých zlatých čias so všetkými klišé, ktoré mám v tomto žánri rád. Film pokračuje presne tam, kde ten pôvodný skončil a tak je ťažko zranený hlavný hrdina zachránený v poslednej chvíli a prevezený do nemocnice, kde nasleduje rehabilitácia, potom poctivý tréning, nejaké to zoznámenie s celkovou situáciou a priestor dostanú aj postavy, ktoré som si celkom obľúbil a tak som si mimoriadne užil už tento rozbeh. A nasleduje už hlavný dej, ktorý je prevedený mimoriadne dynamicky, akcia strieda akciu a stále sa niečo deje. Jedine môžem trochu vytknúť, že prvá polovica mi prišla o trochu lepšia ako druhá, ale to je pri ich celkových kvalitách málo podstatné. Obsadeniu mi už tu veľmi sadlo, oproti prvému filmu je to už viac tímovka a tak väčší priestor dostanú aj ďalšie postavy. Chris Hemsworth má potenciál sa stať špičkovým akčným hrdinom, má na to charizmu, zápal, aj fyzičku, tu som si ho už veľmi obľúbil, ale skvelá je aj Golshifteh Farahani, ktorá mu často pomáha. Zachraňovaná rodina skôr splní svoj štandard, ale tentoraz sú tu lepší záporáci, lebo hlavný hrdina miesto nevinných policajtov z prvého dielu konečne likviduje jedného slizkého gangstera za druhým, takže som si to viac vychutnával. Tomu hlavnému síce chýba charizma, ale herecky to zvláda bez problémov a má za sebou armádu zabijakov, takže tu je koho likvidovať. A teraz už k samotnej akcii, ktorá je špičková. Nikdy by ma nenapadlo, že práve v americkej produkcii by sa dalo konkurovať tým najintenzívnejším peckám z ázijskej produkcie, ale tentoraz sa to celkom darí a akcia dosť pripomína klasiky Garetha Evansa ako The Raid alebo Berandal. Občas si to síce vypomáha digitálom viac, než by bolo vhodné, napríklad taká automobilová naháňačka s motorkármi mohla byť radšej skromnejšia, ale poctivejšia a takých scén je tu viac, ale inak sú všetky tie súboje a prestrelky špičkové. Perfektne natočené, mimoriadne intenzívne, drsné a aj nápadité, často sa striedajú zbrane. nože, alebo čokoľvek po ruke a milujem takéto akcie, kde sa z prestrelky plynulo prejde do súboja a podobne. lebo nepriatelia sú tu často kvôli prostrediu bližšie, než je bežné. Najlepšia je celá akcia vo väznici, vlak alebo hotel, ale celkovo som si to riadne užíval. Režijne tu stále vidno, že režisér je kaskadér, ale to som už čakal, Sam Hargrave si dáva záležať hlavne na akcii, ale aj mimo nej ma to bavilo o trochu viac, než v prvom diely. Takže ako akčný fanúšik klasického, ale aj moderného akčné filmu som tu dostal prakticky všetko, čo som mohol chcieť, užíval som si to od začiatku až do konca, určite si to pozriem ešte viackrát a tak nebudem vôbec vymýšľať a hodnotím naplno. 86% () (menej) (viac)

Eliott

Je až neuvěřitelné s jakým zadostiučiněním jsem sledoval každý ustědřený úder a nebo pád helikoptéry k zemi. Mezi čímž především vynikl počáteční souboj v gruzínském vězení. Příběh byl sice spíše průměrný, ale i tak dostatečně zajímavý a hlavní je zde samozřejmě akce! První polovina je tak naprosto dokonalá a jelikož je to zároveň tím nejdůležitějším o co tvůrcům jde, sám si nemohu pomoci a musím hodnotit plným počtem hvězd. Je jen velmi málo takto povedených akčních filmů. ()

3DD!3

Hrábě vstává z mrtvých v České dvojce, která se topí v temnotách a hlouposti jednoho mladého Gruzínce. Hemsworth s Hargravem dali do další Extrakce srdíčko a je to znát. Dvacetiminutová utíkačka z vězení na jeden záběr jde ještě o chlup dál než minulý průjezd Dhakou. Zamrzí všudypřítomná temnota, kdy místy není nic moc vidět. Wick má neony, Rake jen sem tam ohníček. Drsné hlášky, krvavá závěrečná konfrontace v kostele vyloženě potěší. Triky jinak průměr, ale nevadí. Překvapivě fajn je ale lepidlo v podobě vzpomínek na hrdinovu minulost a trauma, které zde dostává tvář oblíbené Olinky. Potěší i "na mém jméně nezáleží", který se tu sice moc neohřeje, ale do budoucna s ním očividně máme počítat. Navíc jeho příslib "hustýho zmrda" slibuje novou zajímavou tvář do trojky. Hrábě... to je dost srandovní jméno. ()

Kaka

Jestli je Chris nástupce všech těch devadesátkových Slyů a Arnoldů, tak říkám ano, palec nahoru. Protože přesně takhle retro přímočaré Extraction 2 je. A proto je subjektivně ještě o stupínek výše, než přehnaně mytologický a budovatelský čtvrtý John Wick. Hemsworth si špiní ruce, krvácí, hoří, sestřeluje vrtulníky, zabíjí šroubovákem a minimálně polovina z toho je na jeden záběr bez střihů. Kdo fňuká nad špatnými efekty, měl by si uvědomit, že tohle není A blockbuster co jde do kin a stojí 150-200 milionů, ale je natočený sotva za třetinu a je určený pro televize. 9 krát z 10ti je tam víc kulervoucích scén, než si většina žánrově podobných filmů nechá jenom zdát, vlastně nic podobně intenzivního jsem neviděl velmi dlouho. Takhle měl vypadat Grey Man. Ukázková pocta akčnímu řemeslu, mistrovská práce kameramana, střihače a bojového choreografa. Šup udělejte trojku, protože Hemsworth je král a Golshifteh Farahani nová Atomic Black ! ()

Spiker01

Vlastně docela zklamání, i když stále pohodová sedmička, v jeden moment mi to připadalo až moc roztahané a vlastně jsem moc nechtěl pokračovat. Zkušený kaskadér Sam Hargrave akci pochopitelně umí, ale celkem mi vadila kamera, která sice krouží kolem v jedné neskutečně dlouhé scéně, ovšem i vlivem horších triků je až příliš neposedná a jednotlivé fighty jsem si nezvládl dostatečně užít. John Wick tohle měl letos zmáknuté o dost víc. Chris Hemsworth je však stále tahák, který se tu díky bohu nepitvoří jako v posledních dvou Thorech a jeho muskulatura stále budí respekt, tak trošku jsem doufal ve větší kontaktní akci a ne zbytečně sledovat ošklivě vypadající scény se sestřelenými vrtulníky. Slabší než jednička, možná i kvůli méně zajímavému prostředí (Austrálii nakonec vystřídala Čr :D) a tentokrát jsem váhal mezi 3-4*, leč stále se jedná o jeden z nejlepších filmů Netflixu a kéž by většina z nich byla alespoň takhle dobrá. ()

castor

Blbý film, proklatě obyčejný, ale s výtečnou akcí. Jaká jednička, taková dvojka. Pro diváka dobrá zpráva. Může mu být zároveň šumák, že už si nepamatuje z prvního dílu, proč se ústřední bijec nyní zotavuje v dubajské nemocnici. Důležitá je pracovní nabídka, kterou dostane: zachránit rodinku ze spárů sadistického tatíka, který zároveň vede gruzínskou mafii. Takže je tu znovu hodně střílení, kopání, bušení i dušení. Dá se říct, že to není jednotvárné, tvůrci přicházejí s několika solidními nápady a osvěžujícími prvky. Za kameru se znovu posadil choreograf akčních scén většiny velkých marvelovek Sam Hargrave. Nemá to výpravu násobně dražších kousků, ale akce mu jde parádně. Navíc Australan Chris Hemsworth zůstává urputným gladiátorem se zlomenou duší, série úderů nebo nějaká ta kulka v těle ho nezastaví a sype to dál a dál. Intenzivně, výživně, surově. Navíc je patrné, že mnohé na place odedřel sám. Pokud to divákovi stačí, spokojené budou všechny strany. ()

D.Moore

První film se mi líbil víc především díky exotičtějšímu prostředí, ve kterém se odehrával, díky tomu, že gradoval, a také díky konci, který byl tak sympatický... A který dvojka vynulovala. Škoda. I tak je Vyproštění 2 více než fajn a navzdory různým digitálním berličkám poctivý akčňák, který se obejde bez nadsázky a stejně dovede pobavit. Na trojku se podívám rád. ()

Wacoslav1

Jop tak takhle by to šlo. Pořád platí, že Homothor Hemsworth nepatří mezi moje oblíbence, ale podobně jako někteří jiní herci s věkem dozrává a začíná být v poloze akčního hrdiny uvěřitelný. Na nějakou realističnost jsem rezignoval hned v úvodu, takže jestli tu chce někdo řešit jak moc mu vadí, že hlavní hrdina všechno přežije je neprůstřelný necítí bolest a je fakticky nesmrtelný tak já jsem to přestal řešit už jenom z titulu toho co hlavní hrdina zvládnul na konci prvního dílu takže tak. Nebudu ani řešit blbý scénář pravda je, že už jednička byla hlavně výplachová akce, ale občas se snažila být i něco víc a v téhle rovině to nefungovalo. Dvojka na to už totálně rezignuje, ale v rámci potřebného děje je ten příběh možná tupý, ale dostatečně funkční. Všichni víme, že akční filmy stojí hlavně na dobrý akci a tady si dosyta užijeme dostatečnou škálu neuvěřitelně pestrých a kreativních akčních scén dokonale přehledných díky vymazlený kameře. Je to přehnaný a uznávám, že CGI je poslabší, ale čert to vem. Chtěl jsem akční nářez dostal jsem ho. Trojka? Jsem pro.75% ()

gogo76

S prvým dielom som bol spokojný, aj keď som nikdy nebol a asi ani nebudem fanda Chrisa Hemswortha. Dostaneme požehnanú dávku akcie po ktorej je ten dlhý úvod tak trochu na smiech. Myslím, všetku tú snahu ukázať nám Chrisa ako človeka, ktorý sa musí liečiť, rehabilitovať, odpočívať... No o pár minút si nechá ruky drviť oceľovou tyčou, hneď na to zmasakruje asi 30 ruských agresívnych väzňov, prežije niekoľko tesných výbuchov, nespočetné množstvo osobných súbojov a ..., popri tomto sú aj Arnoldove a Stalloneho staršie akčňáky reálnejšie filmy. Technická úroveň filmu je výborná, súboje majú šťavu, ale menej je niekedy viac. Najväčší problém však vidím v tom ako z divákov robia tupé ovce...Po zuby ozbrojený vrtuľník priletí z Gruzínska do Rakúska? ,len tak? Cez krajiny NATO? Rakúska polizai v úlohe štatistov, nevedia strieľať, nekomunikujú, nedokážu uzavrieť mesto? Gruzínci si v pohode autom opustia Viedeň, kurva kde sú na cestách hliadky?? Myslím, že stačilo málo, aby ten film bol ako tak uveriteľný, len to niekto musí chcieť. Keď vypnete mozog, film si užijete. 60%. ()

Xmilden

Hůře hodnocená Jednička se mě prostě líbila více. Nikam se necestovalo a mise zněla "Dostat toho kluka ven z Dhaky." Ve druhém díle se zbytečně vymýšlí, střídají se lokace a od scény ve vězení zakončené vlakem to už šlo s filmem spíše z kopce. Jednička přeci jen trošku gradovala, Dvojka uvadala. Gruzie není Bangladéš. Chybí zajímavější postavy. Ten Ind v Jedničce byl božský a dostavil se i David Harbour. Možná lidem v roce 2023 stačí k dosažení uspokojení z akčního inferna, nevím. Trojky se už trošku obávám. Dvojka vypadá levněji a snaží se rozvinout nějaký další multivesmír alá John Wick. 60% ()

darkrobyk

-Mě nic nezastaví!- Racionální divák se musí připravit na hodně fantastickou podívanou, anebo se radši na tohle nedívat. Zraněný Rake se dává do kopy poté, co téměř zemřel. A rekonvalescence je hodně přitažená za vlasy, ale když uvážíme, že Rake je převlečený Thor, pak není problém... No a ta Vídeň! Celou dobu jsem přemýšlel, jak se komando teroristů i s vrtulníkem dostalo z Gruzie do Rakouska, leč nepřišel jsem na to. Nakonec jsem nad vším mávnul rukou, páč akce je na prvním místě a kvůli ničemu jinému jsem se nedíval. Závěr na kapesníky a Hemsworth by i nadále měl zůstat u akčního žánru, jelikož emoce mu nejdou, nejdou, nejdou...a ten kamennej ksicht už mu asi zůstane napořád. ()

filmfanouch

První Vyproštění je pořád povedená akční jednohubka, Sam Hargrave se ovšem u druhého filmu s Tylerem Rakem nebojí posouvat nejen své hranice a netěží jen z faktu, že je Hemsworth překvapivě herecky nosnější, než kdejaká akční hvězda. Už jen 21-minutová sekvence by stačila k dlouhým chvalozpěvům, Hargrave přitom všem potěší i faktem, že se nebojí maximálně využívat možnosti, schopně pracovat s hlavním záporákem a ukázat, že Netflix by pro jednou mohl mít funkční franšízu. Vyproštění 3 by jistě slušel větší rozpočet, Tyler Rake si definitivní přesun do první ligy rozhodně zaslouží.... ()

Shakers

Jednotka bola super, no dvojka je ešte premakanejšia. Príbeh tu nehrá veľkú rolu, znova ide o záchranu, no Sam Hargrave si dal kur*vksy záležať na tom, aby ta akcia bola fantasticky bombastická a presne taká aj je. Vynikajúce prestrelky a štýlové osobne súboje by asi nemali konkurenciu, ak by tento rok neprišiel do kín aj John Wick 4. Viac ani neviem, čo by som napísal, to treba skratka vidieť! 90% - 5* ()

Pepinec

Tož tady si Chris zadělal na slušný průšvih. Celá řada Vyproštění totiž nebude o ničem jiném, než o snaze toho chlapa totálně vyždímat a vůbec nejlépe zabít v přímém přenosu. Otázkou zůstává, na kolik dílů to Hemsworth dotáhne. Můj tip je další dva, pak si budou muset najít náhradu. ()

Big Bear

Po jedničce mne zajímala i dvojka, obzvláště když ji leckdo hodnotí jako lepší. Gruzie v Čechách pobavila i vrtulník se znaky OK. Vrcholem pak byla jízda lokálkou. Chvilkami jsem měl dojem, že jsem tohle někdy už hrál jako počítačovou hru. Akce opět hromada a docela film svižně odsejpal. Nevím co se se mnou děje, Olga Kurylenko se mi vždycky líbila. Ale buď zestárla, nebo se mi hnusí jako většina ruSSů (nejspíš kombinace z každého trochu), zkrátka jsem si tak nějak uvědomil, že už moc hezká není. Ve filmu je zdevastováno nemalé množství Oktávek, tak doufám, že to všechno byly jen jedničky a nuly...! :-). Jako akčňák je to velmi zábavné a mozek můžete klidně nechat někde jinde, protože tady domýšlet pointu netřeba. * * * * ()

HAL

Hargrave šlape do pedálu a předvádí ještě lepší akční divadlo než v jedničce. Možná kdyby mu scénář nepsal patlal Russo, tak by snad měl šanci i vytvořit budget verzi Mission Impossible série - evidentně se o to už pomalu snaží, ale z bahna jednoduchého braku není tak snadné se dostat. 8/10 ()

pornogrind

Nesmrtelnej Rake je zpět tentokrát v misi za záchranou rodinky kdy synáček byl na přes držku a neskutečně mě sral. Nebylo to špatný a milovníci akce si určitě přijdou na svý. Jednička mi přišla ale přímočařejší. Tady mi to přišlo takový zdlouhavý. CGI efekty jsou viditelně slabší. Celkově ale začínám zjišťovat, že čím jsem starší, že už mi tyhle filmy neříkají tolik jako dřív. Střílení OK. Ale já už raději preferuji a dávám přednost fightům. Respektive asi víc ocením martial arts flicky viz. některý filmy Iko Uwaise. Takže protentokrát to má u mě Rake ještě za 3 hvězdy. Případný příští vyprošťování už bude NEJSPÍŠ beze mě. ()

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

24.12.2022

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (viac)