Na nože: Glass Onion

• USA Glass Onion: A Knives Out Mystery (viac)

ArsenalEagle

Jednička přišla jako blesk z čistého nebe, byla skvělá a s radostí jsem jí napálil plný počet. Pokračování rozhodně není špatným filmem, má opět zajímavé obsazení a zápletka není nudná. Jenže ujeté finále mi požitek z filmu zkazilo. A je to vážně škoda, protože na poli originálních filmových detektivek se Na nože sluní na vrcholu a rád bych viděl modrookého Blanca řešit další případy. ()

Laxik

Spíš zklamání. První 2/3 mě film bavil, ale závěrečný akt už je na můj vkus až moc praštěný. Přechod ke sci-fi bych taky uvítal spíš až u pátého dílu série nejdřív. ()

MikO_NR_1909

Na jednotku to pravdepodobne nemá, ale má to podobnú hladinu inteligentného pátrania s trikovými efektmi a slušnou výpravou. Norton je dobrý protipól a odvádza veľkú časť zamotanosti prípadu od seba. Je to možno pojašenejšie ale prekvapivo neruší to a stojí zato. Hlavne k oddychovému večeru to môžem odporučiť. Ani dĺžka filmu neodradí. ()

Pierre

Jednička měla takovou klasickou detektivní atmosféru, dvojka je větší fraška.  Možná trochu přepísklé  pokračování (pokoušící  se daleko víc i o jakousi satiru), na které docela chápu pestré reakce. Mně se zase na oplátku líbilo, že to nebyl jen první díl v novém kabátě a dokonce nešlo občas poznat, kterým směrem se film ubere.  Já jsem i od prvního dílu vlastně původně čekal něco více přepáleného. Každopádně první  hodinka je i tak možná zbytečně extravagantní lišící se od prvního dílu, asi nezbytně zachycující dokonce i covid (:D). Navíc ta parta snobů  není moc sympatická   a představa dvou hodin s nimi tolik lákavá.  A hlavně je první půlka zdlouhavější.  Potom se to ale rozjelo a  ve  druhé půlce hlavně nešlo poznat, kam se ubere vyšetřování. Tam mě to vtáhlo a   bavil mě zásadní zvrat s návratem děje na začátek (pohlcující odhalování nitek),  Blancovo vysvětlování i závěrečná demolice. ()

Alementina

Jako rozptyleni je to dobry, zajimavy a znamy tvare, co jen zestarly, par hezkych zvratu a par prekvapeni. A jako bonus, tata u sceny se sklem rika, ti teda dali sklářům vydělat, takze se pak docist, ze  ty sklenene skulptury byly ze sklaren z Cech, tak to docela potesi 😁 mozna z apar dni dam i 4 hvezdy ()

Zajda.

Rian Johnson umí. Od první minuty jsem byl zaháčkován a s radostí jsem sledoval, jak příběh půjde dál. Ten je tentokrát předvídatelnější než minule, ale díky hravému způsobu vyprávění nenudí. Všichni herci si to neskutečně dávají a po technické stránce se filmu také nedá moc vytknout. Každopádně finále to celé hrozně podkopává. Působí to, jakoby tvůrci nevěděli kudy dál a jen zvolilu tu nejlínější cestu ven. Je to hrozně nedotažený a ten zajímavý a nápaditý detektivní příběh předchozích dvou hodin tak nějak vyšumí do prázda a to je prostě škoda. ()

Vidly10

Skleněná cibule je pokračováním detektivního hitu Knives Out, který si od mnohých (včetně mě) vysloužil ty nejlepší hodnocení. Druhý díl ve spoustě různých směrech pokračuje v nastaveném trendu. Zábavný meta humor, karikaturní postavy, zvláštní vztahy mezi nimi… ale oproti prvnímu dílu ztrácí v nápaditosti scénáře a režie, která přinesla úspěch Knives Out. Ono, dokud nepřijde flashback, který vysvětlí, co se vlastně děje, tak je zápletka naprosto nezajímavá, a po něm má ve výsledku dost předvídatelné rozuzlení. Ani to kvalitní herecké obsazení mne nijak ve filmu nenadchlo. Scénář má podivnou strukturu a na konci přišlo až zbytečně spektakulární finále, které jako by nezapadalo do této rozjíždějící se série. I přes to všechno jsem se při sledování velmi bavil. Spousta interakcí byla velmi zábavně napsaná a výstřední prostředí tomu dodávalo pěknou atmosféru. Je tedy velmi těžké přijít s finálním hodnocením, protože jsem někde mezi 6 a 7 z deseti nebo 3* a 4* chcete-li. Pokud se vám líbil první díl a máte chuť na nějakou detektivku, tak vám to můžu doporučit. ()

a.keram

No kouzlo prvního dílu je pryč přesto byla minimálně první polovina velice zábavná. Ansámbl cast a herci kteří si vyloženě užívají své poměrně šílené postavy tento film naprosto zachraňují. Bohužel chemie herců je asi vše co mě v tomto filmu nadchlo.  Stejně tak jako v Knives out je film ukončený rozuzlení, které převrátí dosavadní domněnky diváka na hlavu a musím říct že na to že je to vlastně uplně stejná formule jako v jedničce. Přesto je formule docela nepředvídatelně pozměněná a tak kromě posledních 30% je film téměř stejně zajímavý jako originál. Bohužel rozuzlení tohoto dílu nesahá jedničce ani po paty a tak kazí dojem celku natolik že bych dvojku nedoporučoval nikomu vyjma die hard fanoušků. Naposled mě už pořádně sere jak musí Amíci srát do všeho svojí politiku. Karikatury, které jsou postavy ve Skleněné cibuli, jsou sice docela zábavné, ale vždycky to musí zkazit nějaký netaktní vtip ohledně současné situaci v Americe. ()

Trevor

Ku komentáru Arsenala83, tradične výstžnému doplním už iba strašne repálenú dĺžku,úvod šlo určite okresať a povedzme 100 minút by bolo v poriadku. Inak to vystihol dokonale, ani hviezdna zostava to nevytiahla na lepší dojem. ()

Hamaradža

Po príjemne nepredvídateľnom Knives out som začal dúfať, že máme čo dočinenia s akýmsi novým trendom post-agáty, no po tejto chaotickej patlanine začínam mať spätne pocit, že možno šlo len o prázdnu bublinu. ()

Blackhand47

Začátek Glass Onion je naprosto skvělý. Je nám představena různorodá parta, kterou sezve parodie na Elona Muska a všichni mají společně řešit jeho vraždu. Rian Johnson nám postupně servíruje možné motivy, ale vše nakonec zkazí tím, že poruší základní pravidlo detektivky = na scénu přivede dvojče, o kterém celou dobu nepadla řeč. Po stránce vizuálu, hereckých výkonech i práci s postavami nemůžu filmu vůbec nic vytknout, ale tuto vyumělkovanost kazí fakt, že rozbíjí naprosto všechno, co dělá detektivku detektivkou. Je to narušení klišé? Svým způsobem ne, protože podobné pokusy dělali i autoři v minulosti a vždy selhali na tomtéž. V roce 2022 jde navíc o třetí kritiku zbohatlíků a popravdě to jde tomuhle filmu asi nejhůře. Trojúhelník smutku Menu byli prostě lepší. Hodnocení: 45 % ()

kajas

První detektivka Na nože měla povedený scénář plný zvratů a přinášela do klasického detektivního žánru originální zábavné prvky (například výslech svědkyně, které lhaní vyvolává dávivý reflex). Očekávané pokračování už ale nemá takový tah na branku a ve vedlejších rolích nehrají taková esa. Na jedno podívání ale v pořádku. ()

sofiapetra

Opulentní, marketingově vyšvihané, poměrně hvězdne obsazené, ale totálně jiný film než jednička. Vůbec mě to nebavilo, natož, aby mi to přišlo napínavé. ()

dyfur

....od úvodu napínavé, zaujímavé aj finále s vinníkom....ale potom ten dôvetok - také nekultúrne, narýchlo ukvasené, akoby chýbal nápad ale  rýchlo rýchlo dorobiť.....od úvodu tam bola inteligencia s humorom záver len "masaker" z ktorého som mal zmiešané pocity....Daniel Craig hral a la  kombinácia J.Bonda a S.Holmesa.....pozerateľné, len žiaľ tento typ filmu ma to čaro prvo-videného ....pri opakovanom pozretí to na čo čakáte tam nebude....pointa funguje len pri prvom pozretí. ()

Malkel

Tak nám Rian Johnson předčasně nadělil dárek v podobě druhého dílu Na nože... A začal hned obrovskou fackou! Jenže slovo facka není správný výraz, protože začátek filmu nebyl nepříjemný. Pouze velmi šokující. Hned vás totiž udeřil do obličeje veliký meta humor ohledně posledních let, u kterého jsem lehce kroutil hlavou. Úplně mi to dobře nesepínalo a pociťoval jsem mírné rozčarování. To mi však naštěstí nevydrželo dlouho. Dostáváme totiž velmi poctivou detektivku, která v této době nemá konkurenci. Zásluhu na tom má stále skvělý detektiv Blanc v podání Daniela Craiga, ale hlavně chytrý i vtipný scénář, nápaditá kamera a hravá režie Riana Johnsona. Jenom příště místo až sci-fi prostředí bych neměl problém se držet více při zemi a přiblížit se více k atmosféře knih Agathy Christie, které i skládal holt první (o level lepší) snímek z této nově zaběhnuté série. A já budu doufat v její pokračování. Malé šedé buňky letos dostaly pěkně na frak. **** ()

M.i.k.e

Rian Johnson objevil polohu, která mu sedí a i ve dvojce přichází s výborně obsazenou, zábavnou, hravou a funkční detektivkou, která stejně jako jednička není hloupá a obstojí i v rámci štědré stopáže. Jsou tu ale určitá "ale" díky kterým je dvojka slabší než jednička.Johnson se totiž držel pravidla, že dvojka musí být větší než jednička  a jakkoliv to pro Glass Onion platí, méně je někdy zkrátka více a upřímně doufám, že se na Netflixu najde někdo, kdo dokáže Johnsona zkrotit aby trojka nedopadla nechtěným prů*erem. Určité detaily ještě jsem schopen odpustit a ignorovat, bohužel už to úplně nedokážu v případě naprosto zbytečně přepáleného a nafouknutého konce, který nám režisér přináší až po finálním rozuzlení. V případě trojky bych uvítal návrat ke kořenům přeci jen komornějšího a méně rozmáchlého prvního dílu...75% ()

Luicy

Ne že by mi jednička nějak výrazně utkvěla v paměti, ale určitě jsem si ji užila mnohem více než tento díl. Prvních pár minut sice vypadalo slibně, občas se mi na ksichtu objevily i náznaky úsměvu (nebo to byly ještě tiky po dokoukání Prstenů, těžko říct), ale jakmile se ta jejich sebranka dostala na ostrov, mohla jsem se nudou ukousat. Řekla bych, že všímavějšímu člověku brzo dojde, kdo je nakonec vrahem, nicméně i tak se něco málo přes hodinu musíte koukat na bandu nesympatických, bezcharakterních postav, mezi kterýma se krom špatných hereckých výkonů prakticky nic neděje. Po zhruba 70 minutách přijde rozbor případu a děj začíná nabývat na dynamičnosti. Ten je však rychle pohřben zcela nesmyslným, přeplácaným koncem. Je škoda že se tvůrci nakonec rozhodli staré dobré nože pochcat a nechat zkorodovat… tohle se fakt nepovedlo. ()

Vyhy

Jednička se mi líbila asi o jednu cibuli víc, protože téma starého obrovitého domu, smrt bohatého pána, dědictví a hádky v rodině, to mi trochu smrdělo Agathou Christie, což já rád. Dvojka šla úplně jiným směrem a to je vlastně dobře, protože se to krásně odlišilo. Máme tu Řecko, moře, vyšperkovaný až opulentní ostrov a zajímavou zápletku. Ta je oproti prvnímu dílu jednodušší, takže se v ní divák neztratí tak lehce jako u jedničky. Přesto mi k plnému hodnocení cosi chybělo. Cosi, co by mě vystřelilo z gauče a musel jsem o tom přemýšlet ještě několik dnů po zhlédnutí. Navzdory tomu, kvalitní detektivka a těším se na další díly... ()

Figu

Já tyhle novodobý promotaný detektivky plný nápadu, zvratů a fantastickýho rozuzlení prostě žeru! Tohle mě baví! Craig má charisma jako prase (i ksicht) a umí tu jeho roli dokonale prodat! Celkově obsazení na tomhle ostrově bylo opravdu na vysoké úrovni! Je mi jasný, že né každýmu tohle sedne, nicméně já jsem jeden z toho davu sedících, kterej tyhle bijáky se zápletkou, vysvětlením a následně bomba koncovkou, vyžaduje! 80% ()

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

16.10.2023

Režisér a scenárista Rian Johnson (Star Wars: Poslední z Jediů) zaznamenal se svou detektivkou Na nože takový úspěch, až to vedlo k akvizici práv Netflixem a objednání hned dvou pokračování. To první… (viac)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů