Mrazivá pasca

• Česko Mrazivá past (viac)

V odľahlej oblasti severnej Kanady dôjde k zavaleniu ťažko prístupnej diamantovej bane. Zostane v nej uväznená skupina baníkov, ktorým postupne dochádza kyslík. Ich jedinou nádejou na záchranu je tím, na ktorého čele stojí skúsený vodič kamiónu (Liam Neeson), schopný prekonať nebezpečnú cestu cez zamrznutý oceán. Takmer nemožnú misiu komplikuje veľká vzdialenosť, prudká búrka, ale aj postupujúci odmäk. Najväčšia hrozba však ešte len má prísť... (Continental film)

Mrkvič

Už se na to Liame vyprdni. V sedmdesáti už nemůže být takový drsňák a hrát role určené mladým klukům. Na druhou stranu ti patří díky za vyobrazení zajímavé cesty, o které jsem nikdy neslyšel. Ze začátku filmu jsem byl pln očekávání, protože úvod (až na přemrštěné scény s Liamem) sliboval nadhled se špetkou vtipu. Bohužel se od prvních nesnází všechny náznaky rozplynuly a zbylo jen hloupé béčko. ()

rowdys

Od filmu som si sluboval Sorcerera na lade a namiesto toho som dostal steinbeckovskeho Lennieho a Georgea so seagalovskym treatmentom o dementnom sprisahani, ktore ma s nehostinnym survivalom pramalo spolocne. Za tych par dobrych The Wages of Fear momentov jedna hviezdica a zvysok je len cash grab zmykajuci Neesonovu znacku, ktora sa topi rychlejsie nez Gronsko. ()

oveckaoa

To je nějaká filmová verze MacGyvera s Rychle a Zběsile s kamiony nebo co? V dole vybuchne metan několik horníků tam umře a několik to zavalí firma najme 3 kamioňáky co tam dovezou vrtné hlavice. Jeden řídí Laurence Fishburne jeden Liam Neeson a jeho opožděný bratr a jeden rasistická indiánka. Po cestě jeden kamion havaruje jelikož místo nafty do něho někdo úmyslně natankoval benzín a to zmrzlo (Já Vám nevím, ale to nenapadlo nikoho to zkontrolovat nebo nejlépe natankovat si to sám?)    jeden zapadne  a přijde o tu hlavici a zůstává jediný. Mezitím zjistíme, že ta firma co vlastní ten důl obchází předpisy a platí horníkům nejen za to, aby to věděly, ale , aby i vyply ty senzory na měření metanu. Většina jich to ví a neřeší to a bratr té indiánky patří mezi ně, ale místo, aby to řešil jen si jí postěžuje a ta firma chce, aby tam ty kamiony nedojely a ty horníci tam umřely. Teď k největším perlám filmu je tam zima jak v Rusku a silný vítr přesto tam v pohodičce hoří knot dynamitu  Liam ho odhodí kousek od kamionu a nic se nestane žádná tlaková vlna nic pohodička. V jedné scéně se dva kamiony převrátí na bok řeknete si konečná, ale chyba lávky oni se jaksi zvednou a pokračují dál. Do té indiánky se zabodne kus větve chvíli je mimo přesto na konci bez problémů řídí kamion. Kamiony mají neomezený počet paliva jelikož Liamův se několikrát za sebou vrací a přesto mu palivo nedojde dokonce se podělí o palivo s kamionem  indiánky a ani jí palivo nedojde. Na závěr hádanka co je rychlejší kamion s návěsem (35 tun tuším, že říkali, že má ta hlavice) nebo kamion bez? Pokud jste si mysleli jako všichni , že bez tak Vás zklamu podle režiséra je to kamion s návěsem. 40 procent ()

ivan bohatyr

Pěkné kamiony, supr mrazivá příroda severu, pro podobný akční film příběh taky ok, ale jinak slabé. Ať už laciné vizuální efekty, hloupé scénky nebo fyzikální nesmysly. Když se kamion s celou vlečkou přetočí na bok, tak to snad musí každému dojít, že je konečná. Jak se jim ho podařilo otočit zpátky na kola, bez jakékoli techniky, uprostřed ničeho, to je nevysvětlitelná záhada. ()

noriaki

Liam Neeson už má své roky, takže od něho nečekám ladné piruety kolem protivníků, ani fyzicky náročné souboje plné úderů. To ovšem neznamená, že by se akční film obešel bez jakékoliv akce. Abych režisérovi / scenáristovi nekřivdil, tak jakési formy fyzické konfrontace se přece jen dočkáme. Většinou se dva lidé přetahují o volant, nebo tlustými rukavicemi buší do péřových bund. I s touhle chabou náhražkou mlátiček příběh úzkostlivě šetří, takže většinu práce musí odvést příroda a ploché charaktery. Neesonovo kouzlo osobnosti zvolna vyprchává, ale hlasem ještě něco zvládne. Cesta přes kanadskou divočinu je pak trestuhodně nevyužitá, takže i druhý ze zdánlivých kladů filmu vyšuměl do ztracena. ()

fabecc1222

Neeson, jakožto akční jistota posledních let vytahuje další rutinní jízdu (brát doslovně). Samotnej námět mě docela překvapil, o něčem takovém, jako jízdy kamionem přes led jsem neměl ani páru, a i sem tvůrce podezíral, jestli si to náhodou celé nevycucali z prstu, ale kdo ví, Kanada je Kanada... Film stlačuje od začátku do konce penál až na podlahu, a hlavně první polovina je až skoro výborná, a velmi nápaditá. Ne že by se scénáristi nějak překonávali, ale v podstatě přesně ví, co divák chce, a to mu servírují v atraktivním zimním prostředí a nápaditém kamioňáckem prostředí. ()

Jaro.Krafcik

Vonku prvý krát nasnežilo, teda už druhý ale po včerajšku to dlho nevydržalo. Vonku momentálne husté sneženie. Tak som si zapol mrazivú pascu s Liamom. Klasická Neesonovka kde sa trochu stráca fyzika, presne ako pri serii FF. Tu boli chvalabohu iba kamióny na ľadovej ploche. Treba však pochváliť vydarenú atmosféru. 3* ()

Herzeleid

Napínavý akční film s kamióny a Neesenem jako "hlavním" šoférem, který musí stihnout deadline na život a na smrt přes tou dobou už zavřené ledové cesty. Je to klasické béčko, ale neurazí. ()

cross

Tohle snad ani nemohl nekdo myslet vazne - vsichni herci uuuuukrutne prehravaji k cemuz jim dost pomaha uplne pitomy scenar plny neuveritelne idiotskych momentu...zpracovani i rezie uchvatne otresna... popravde vlastne nevim proc jsem nedal odpad :-/ ()

sedm.1

The Ice Road je svižné a rozhodně zábavné béčko, které navíc hlavně v první polovině zdobí i poměrně originální, i když možná zároveň i trochu za vlasy přitažený námět, nicméně pro nenáročné publikum, lačnící především po co nejzáživnější tempu a množství výrazných akčních momentů, je tato podívaná ideální. Tvůrci v tomto případě skutečně na nic nečekali a hned od úvodu servírují strhující a napínavou jízdu, a to doslova, po zamrzlém oceánu, a musím říct, že jsem se po celou dobu upřímně bavil. Samozřejmě se tu během filmu objeví spousta nelogičností a šťourové tu budou mít doslova hody, ale normální divák by nad tím měl mávnout jen rukou a opravdu se jen bavit, jelikož krom zmiňovaného spádu a napětí nabízí tato podívaná i velice působivou atmosféru, navozenou především daným zajímavým prostředím a pak i výrazné postavy a jejich představitele, samozřejmě na čele s nestárnoucím Liamem Neesonem, který už možná není takový kosič jako před lety, ale podobný typ správňáckých drsňáků zvládá pořád dostatečně přesvědčivě. Co se jinak týče přímo samotné zápletky, ta je hlavně v závěru opravdu už ryze béčková, tuctová a předvídatelná, nicméně jako celek funguje spolehlivým, nenudícím způsobem, tudíž ani jí kritizovat nehodlám, já se zkrátka u The Ice Road vážně dobře bavil a skutečně nevidím mít v tomto případě nějaké přihlouplé připomínky, jelikož se jedná o přímočarou, nenáročnou zábavu a to splňuje vážně dostatečně. ()

kenkaku

Takže z “Ledové silnice” máme zase nějakou smyšlenou píčovinu… nebo že by to bylo pokračování jiného “mrazivého filmu”? Samozřejmě že ne… to měl překladatel distributora zase jednou výduť. Na druhou stranu režisér/scénárista měl definitivně inspiraci. Jako první mě napadlo srovnání s Není čas umírat. Jen k zavalenému dolu nejede jako záchrana laserové dělo, ale normální vrták :). Bohužel s postupujícím časem díky tomu, že se tlačí čím dál víc a víc na pilu, klesá hladina uvěřitelnosti. A nejen té. Kvalita dialogů jde také ke dnu: “Proč by nás sabotovali? Už mi to došlo! Oni chtějí abychom neuspěli!” …jaké to šokující zjištění ohledně účelu sabotáží. To samé joke s palivem. Vážně nebyla jiná - rychlejší možnost? Mě napadly hned dvě! Výbuch smíchu nastal po tom, kdy pracně přehodili návěs a  borec následně (u “nepojízdného” tahače… proto ho měnili) vytáhl větev z okna, zalepil díru páskou a měl opět použitelný tahač! Nebo ty debaty a rozjímání co dělat, když jde o vteřiny… prostě cokoliv ve jménu gradace scénáře. Fuj, 2x tohle ne. ()

iXtr3m3

Škoda, čakal som o niečo viac, ako som dostal. Žiadny zázrak samozrejme, ale viac akcie. Na druhú stranu to určite nezatracujem, pretože tie prirovnania k angličákom som totálne mimo, nakoľko okrem pár nútených CGI zásahov bolo všetko na skutočných "vozoch". Neeson si strihol "drsného" šoféra a palce mu človek držal, ale bolo to viac obyčajné, ako by som si prial. Škoda premárnenej príležitosti, pretože spracovanie celkom ušlo a ako nápad tiež fajn, dalo sa ale z toho vykresať ďaleko viac. ()

borec999

"Chcú, aby sme zaváhali. Už nejde o peniaze. Tento krát je to osobné." Mrazivá pasca sa od podobných Neesenoviek líši iba v tom, že pre tentokrát ulice mesta vymenila za prostredie mrazivej Kanady(plus) a početné akčné scény prestreliek/súbojov za naháňačky kamiónov na ľadových cestách. Inak je všetko po starom. Liam hrá zase typ charizmatického hlavného hrdinu, znova patrí k najsvetlejším bodom filmu a výkonom nesklame. Po technickej stránke je Mrazivá pasca niekde na pomedzí medzi kvalitným béčkom a filmom pre kiná (a našťastie nie podfinancovaným céčkom,aké točia v súčasnosti napr. Bruce Willis alebo Seagal). Takže ako film na 1-2 pozretia funguje, no vyššie ambície zrejme nemá. Nato by potreboval k pekne a prehľadne natočeným naháňačkam kamiónov pridať viac akcie (bitiek/prestreliek) alebo sofistikovanejší scenár. 55-60% ()

Lukoboss

Není to klasická "Neesonovka", na který jsme zvyklí, i když i tady je on samozřejmě ten hlavní klaďas. Ale tak, jak to začne relativně pohodově a téma řidičů těchto trucků napříč ledovýma planinama vůbec není špatný (btw. viděl jsem o tom jednou dokument a jsou to fakt frajeři!!!), stane se z toho neskutečná sračka. Náhody, ptákoviny, nesmysly, nesmrtelnej padouch, naprosto zbytečná role L. Fishburna, ve výsledku prostě spíš nic, než moc. Takže dík a já si radši zase počkám na "klasiku", kde Liam svým hlubokým hlasem řekne do telefonu "I will find you and I will kill you!" a půjde jako drsnej mstitel spravedlnosti naložit nějakým sviňákům. ()

666Carnage

Je vidět, že je to kanadský podprůměrný film. Tohle nezachrání ani Liam. Zaporák je ten kreten z Abraháma Lincolna lovce upírů. A já proč je mi celou dobu, tak nesympatický. Film s tolika zvraty, že až není možný, že kamion dorazil do cíle. Hodně velká bída. 30% ()

KoRner

Napínavý dobrodružno-akčný film, akoby natočnený v polovici 90-tych rokov, čo kvitujem. Asi každý videl dokument o kamionistoch na Aljaške na Discovery  a tu v rozmedzí dvoch hodín postretne hrdinov každý jeden možný problém, aký len v týchto končinách existuje, plus do toho im pohyb sťažuje bohatá nadnárodná firma. K tomu nasraný Neeson a po dlhšej dobe Fishbourne a mám ľahko nadpriemerný film, ktorý si rád kedykoľvek pozriem v telke. ()