Mrazivá pasca

• Česko Mrazivá past (viac)

V odľahlej oblasti severnej Kanady dôjde k zavaleniu ťažko prístupnej diamantovej bane. Zostane v nej uväznená skupina baníkov, ktorým postupne dochádza kyslík. Ich jedinou nádejou na záchranu je tím, na ktorého čele stojí skúsený vodič kamiónu (Liam Neeson), schopný prekonať nebezpečnú cestu cez zamrznutý oceán. Takmer nemožnú misiu komplikuje veľká vzdialenosť, prudká búrka, ale aj postupujúci odmäk. Najväčšia hrozba však ešte len má prísť... (Continental film)

Chrustyn

Doba kdy byl Liam Neeson, takovou akční jistotou je docela dlouho pryč, ale pořád má tolik charismatu, že dokáže utáhnout i na oko naprosto banální příběhy. Něco takového jsem očekával i do Mrazivé pasti, jen tentokrát jsem tomu věřil o trochu více, díky neokoukanému tématu. Bohužel Mrazivá past nefunguje prakticky v žádném směru. Liam je sám o sobě unavený a znuděný, takže filmu jeho přítomnost nijak nepomáhá. Bohužel on sám je tou nejmenší přítěží. Tou největší je samotný režisér, který z chabé, ale pro akční film dostačující historky, nedokáže vytáhnout vůbec nic. Postavy jsou nudné až otravné, zvraty podivné a akční scény nejen, že špatně vypadají, ale chybí jim jakýkoliv šmrnc a celé to na mě působilo jako akční film, který běží odpoledne v televizi a pokud bych vyškrtnul Neesona a pár známých ksichtů, vše tomu nasvědčuje. Mrazivá past je tak jeden z nejhorších akčních filmů, za poslední dobu a prakticky všechny rychlokvašky na Netflixu, vychází lépe, protože v nich vždy byla alespoň nějaká zajímavá scéna. Zde není vůbec nic ani pitomej sexy záběr na jeden z použitých kamionů. ()

Arsenal83

Po Neesonovi siahnem kedykoľvek a mňa z tejto témy mrazilo hneď na začiatku. Tá predstava, že ide s niekoľko tonovym kamiónom po ľade a neviete, či vás to unesie po celú cestu... Žiaľ moja predstava bola dramatickejšia než samotné spracovanie a Neeson to zobral asi len kvôli predraženej hypotéke. Efekty a vizuál však boli slabé už od samého začiatku, keď sa tam vyvalil nákladiak, to bolo normálne vidieť, že to je natočený nejaký angličák alebo ide o počítačové spracovanie na úrovni odtrhnutého listu z omaľovánky. A potom tie preteky na ľade, to som len čumel. Kamióny idú pomaly dvestovkou a za nim praskajú diery v ľade, ale oni dokážu pred nimi utiecť... No proste dosť nevydarený film, béčko až céčko s áčkovými hercami. ()

Marze

Konspirační film a odplatový thriller s těžkými dialogy a jednoduchou akcí. Chybí tomu disciplína řidičů kamionů, film se roztahuje , natahuje a kyne a kyne... ()

hrona

Je to tedy chvílemi strašná pitomina, obzvlášť bitky a přežívání padoucha, ale na druhou stranu biják je svižný a akce frčí od začátku až do konce. Takže doporučuji vypnout, nepřemýšlet a užívat si tu ledovou jízdu společně s Liamem, chvilku Lawrencem, Holtem a zbylým ansámblem. ()

anderson

Výborný námet na akčný thriller, ktorý - napriek urputnej snahe - stráca dych okamžite potom, ako ho začnú "znásilňovať" motívy modernej propagandy. MZDA STRACHU pre nové milénium sa teda nekoná. Za tri ľadové štreky. Škoda... (16.12.2021) ()

AlfaNumerO

Ve věcech vašeho bratra jsme něco našli. Jo a co? roztrhaný katalog kamionu. Skutečně, jak je to možné? Ne jen nekvalitně napsané dialogy, ale i celá zápletka je superblbá. Tohle je prostě slabý jak po 30. louhovanej čaj. Jak jsem Nelsona měl v podobných akčnácích většinou rád, tady je nejotravnější ze všech zúčastněných. Přitom námět docela fajn. Ač mě béčkový akčňáky nevadí, tohle mě opravdu ani trochu neoslovilo 45% ()

SOLOM.

Ač mě nějaká dobrodružná jízda v kamionu či nádherná severoamerická krajina vždycky lákaly – do tohoto kšeftu bych nešel. Jet přes zamrzlé jezera – řeky, oceán je vždycky o držku. Nikdy nevíte, kdy to křupne a jste dole…Tenhle dobrodružný thriller byl celkem fajn, hlavně ve chvílích kdy se na obrazovce něco dělo něco akčního, protože ty všudypřítomné kecy o rodině atd. mě moc nebrali. První půlka filmu má celkem ospalý rozjezd, nicméně v té druhé se to trošku zlepšilo. Sice se tvůrci dost povolili uzdu své vlastní představivosti a realita by byla poněkud jiná (zvláště při tom převrácení aut), digitální efekty taky žádná sláva (ten výbuch na začátku), hlavní záporák byl téměř nesmrtelný – poslední cca dvacetiminutovka mi ale zvedla náladu. Herecké výkony slušné, jen škoda, že zrovna Laurence Fishburne se tu moc neohřál. Liam Neeson i přes svůj věk se zatím drží ve slušné formě, patří mezi moje oblíbené herce. Lehce nadprůměrná záležitost. 60% ()

Othello odpad!

Libovolný díl Walker Texas Rangera (včetně morálních apelů skrze válečné veterány a původní americké obyvatelstvo či simpatií pro dělnickou třídu oproti inherentně zkorumpovaným kravaťákům) na velkém plátně. Že Netflix pomalu zase vrací televizi její úlohu distributora rezignované braindead zábavy víme, ale jak je možný, že se takováhle bída dostane do kin? Co se to kurva děje? ()

claudel

Nemůže být pro mě vzdálenější téma než to, které nabízí Mrazivá past. Sám se tomu divím a nerozumím tomu, ale mě tenhle film bavil a tím bylo ovlivněno i moje vyšší hodnocení. Liam Neeson mě nemůže nikdy zklamat a koho jiného bychom měli posadit za volat kamionu a vyslat na sebevražednou misi, v níž jde o každou vteřinu?! ()

ARI50

Drsná příroda, smrt na každém centimetrů, nevím jak moc brali potaz skutečnosti ale film se povedl. Efekty byli bohužel slabšího kalibru, ale to až tak nevadí. Příběh v podání skvělých herců utíkal rychle a mrazivě svoje tempo hrnul v před. Mám rád zasněžené napínavé momenty, povedlo se. ()

becki_tu

Liam Neeson je přes zamrzlá jezera naháněn neúnavným terminátorem, kterého najali hlavouni důlní společnosti, která nemá zájem o návrat zavalených horníků zpět na povrch. Už ani nepamatuju, kdy jsem naposledy v nějakém filmu viděl tolik logických nemyslů a neuvěřitelných náhod. Béčkové jsou bohužel i speciální efekty, které byly pravděpodobně zplácány přes víkend. Kamioňáci ještě teď kroutí hlavou a fanouškům Liama Neesona holt nezbývá nic jiného, než to s tímhle charismatickým irem zkusit zase někdy příště. ()

Morholt

Tohle není tak úplně klasická neesonovka. Jasně, Liam tu pár ran pěstí rozdá, ale primárně jde o souboj s časem, během něhož se potřeba dopravit obří vrták k zavaleným horníkům. V cestě stojí tající dálnice vedoucí skrz zamrzlá jezera a kdosi v pozadí. A mě to bavilo. V kostce to sice není nic objevného, ale netradiční jízda má něco do sebe a člověk si tak nějak i uvědomí, že jezdit kamionem není jen o točení volantu. Má to tempo i napětí, pohodové obsazení a tak trochu neohrabanou hru na city, která sem ale sedla jak pověstná p*del na hrnec. Nejspíš se k tomu nevrátím, ale stráveného času nelituji. 70% ()

Lacike

Neeson sa pomaly ale iste stáva nový Cage alebo Willis. Točí filmy na jedno kopyto jak na bežiacom páse a ich kvalita prudko klesá. Tentoraz tu máme takú zimnú variáciu na starú klasiku Sorcerer. Akurát sa to neodohráva v hnusnom vedru ale v zime a nebezpečenstvo nečíha na nákladiaku ale pod ním. Dramatická stránka je nezáživná a stopáž pôsobí nekonečne. Postavy sú skratkovito odfláknuté a všetci mi boli u prdele. Film ale mohli zachrániť trikové scény. Lenže pôsobia jak z tých horších Asylum filmov. Jedno tragické CGI strieda druhé, takže vôbec nemáte pocit, že by ste sledovali niečo skutočné alebo pôsobivé. Jednu hviezdičku dávam za Neesona, ktorý nepôsobí ešte tak znudene ako Willis. 3/10. ()

JohnCZ

Lepší příliš nepřemýšlet nad tím, že se chování ledu stejně jako řada dalších věcí podřizuje vůli scénáristů. Jako pohodové akční béčko to funguje dobře a až na pár nehezkých CGI momentů to vizuálně šlape, drží si to tempo, napětí a zájem diváka o postavy. Plus samozřejmě to neokoukané prostředí zamrzlého kanadského Winnipegu. ()

corpsy

Neskonalá je trpezlivosť obsadzovať Liama Neesona do akčných výplachov. Niektorý mu aspoň zmenia prostredie a lokácie, aj keď aj tu, ak dobre počítam, sa jedná už o tretiu zasneženú túru pána herca ( po THE GREY a COLD PURSUIT ). A nevyzerá to zle, aj keď samozrejme z toho trčia poriadne tvrdé béčkové stalagmity. Tie necelé dve hoďky, ale neublížia. ()

blackrain

Shlédnuto o polední pauze. Při sledování jsem si vzpomněla na jeden starší film, kde kamiony vezly trhaviny džunglí. Těmi náložemi se měl uhasit oheň, tuším. Nápad se zamrzlým oceánem se mi líbil. Ta jízda byla dobře natočená. Chvilkami mě z toho mrazilo v zádech. Jsem ovlivněná tím, že mám ráda Liama Neesona a Laurence Fishburnea. ()

italka63

Dlouho jsem se tomuhle filmu vyhýbala, neboť jsem tušila... No jo, přesvědčily mne nadupaný trucky, jsem přece potomek táty i dědy řidičů z povolání, ba dokonce průkopníka válečné přepravy do Drážďan mezi útoky hloubkařů. Skoro podobný transport, jen truck nejel na dřevoplyn, zkrátka to zkouknout byla moje morální povinnost, slušný, místy mírně nelogický béčko, jenže akce nechyběla, Liam je pořád ve formě a slečna měla krásný oči. A za mého dědu posílám třetí hvězdičku, ten by si truck užil. ()

Derek

tvorcovia si povedali ze si len so zamrznutou cestou nevystacia a tak do scenara narubali este thrillerovu podzapletku, ktora vsak posobi smiesnym dojmom ako i liam neeson ktory hraje uplne rovnako ako poslednych par rokov (znudene). sem tam sa hensleighovy podari pekny zaber na krasnu sceneriu, co je vsak okamzite znegovane efektamy ktore maju k dokonalosti daleko. novy Sorcerer sa nekona a nie je to dobre ani ako popkornovka na piatkovy vecer... ()