Dannyho jedenástka

• Slovensko Ocean's Eleven: Dannyho jedenástka (viac)

Danny Ocean (George Clooney) je „zlodej“ vysokého rangu - elegantný, nadpriemerne inteligentný s kombinatorickými schopnosťami. Rád sa hrá, jeho hry však nie sú obyčajné, Danny hľadá vzrušenie vo víťazstve nad zložitými bezpečnostnými systémami. Krátko po prepustení z väzenia dá dohromady „jedenástku“, čo znamená, že osloví desať chlapíkov „s rovnakou krvnou skupinou“, s ktorými chce naraz prepadnúť tri kasína úlisného Terryho Benedicta (Andy Garcia), skrývajúce vo svojich sejfoch 150 miliónov dolárov - kartové eso a svojho najlepšieho priateľa Rustyho Ryana (Brad Pitt); vreckového zlodeja Linusa Caldwella (Matt Damon), rovnako šikovného ako bol svojho času jeho otec; zdatného pyrotechnika Bashera Tarra (Don Cheadle); Reubena Tishkoffa (Eliott Gould), ktorý o jedno zo svojich kasín prišiel práve kvôli Benedictovi; bratov Virgila (Casey Affleck) a Turka (Scott Caan) Malloyovcov, skvelých šoférov; kartového podvodníka Franka Cattona (Bernie Mac), ktorý sa zamestná v jednom z kasín ako krupiér; Saula Blooma (Carl Reiner), ktorý sa na zaslúženom odpočinku zúfalo nudí, a tak si rád strihne úlohu zámožného obchodníka so zbraňami ubytovaného v jednom z hotelov; Livingstona Della (Eddie Jemison), ktorý „miesta činu“ dokáže dokonale prešpikovať plošticami a tiež „pozerať na prsty“ bezpečnostnej službe kasín; nuž a na záver i mimoriadne ohybného akrobata Yena (Shaobo Qin), ktorého úloha bude vskutku zaujímavá... Terry Benedict mimochodom žije s Dannyho bývalou ženou Tess (Julia Roberts)... Je to len zaujímavá zhoda okolností, náhoda - alebo motív? To vie len on. V každom prípade riskuje nielen svoj život, ale aj možnosť opäť sa zblížiť s Tess. Ak sa mu však jeho takmer neuskutočniteľný plán podarí zrealizovať, potom naopak získa všetko...! (TV Markíza)

Guran

Film s dobrými herci, kteří nic moc nepředvedli a ne příliš dobrý režisér Soderbergh. Příběh obraný. Chlápek co byl propuštěn z vězení se rozhodl vykonat loupež několika bank. nic vyjímačného. Spíš nuda, rozhodně takový námět nezaujme. Dialogy nejsou vtipný a samotné scény jsou trapné. ()

Brano odpad!

Ďalší z rady filmov u ktorého nepochopím tak vysoké hodnotenie. Podľa mňa to bol príšerný film. Miliónkrát ohraný príbeh. Takýto námet ma nezaujal. Už dlho si nepamätám film, pri ktorom by som sa tak nehorázne od začiatku do konca nudil. Po prvej polhodine som ani stále nevedel o čo tam ide. Proste nekončiaca nuda a neustále kecanie o ničom. Plus do toho príšerný český dabing. Dialógy sú takisto hrozné, bez kúsku vtipu a samotné scény ešte horšie. Herecký je to síce obsadene výborne, ale len to, že sa vo filme vyskytujú známe mená, tú režisérsku bezradnosť nevykompenzuje. Od Soderbergha som doposiaľ videl iba dva filmy, ale obidva odpad. Tragický režisér. Dávam aj do tretice odpad, pretože nenachádzam ani jedno pozitívum tohto snímku. Viackrát to už vidieť nechcem! Dopozerať to mi dalo riadne zabrať. ()

AgnesDee

Tak geniální scénář, jaký má tento film, se jen tak nevidí. Nechápu, jak jsem mohla bez tohoto filmu žít. Jediná chyba na scénáři je podivný převrat o 180 stupňů Dannyho manželky. Jinak žádná chybička, dvě hodiny zábavy. ()

marek29

Perfektní mr. Clooney, tehdy ještě velice sexy ms. Roberts a o Angelinu ještě ani nezavadivší mr. Pitt. Sestavení týmu a vykrádání převzali po tomto filmu mnohé (jako třeba FF, Now you see me apod.). Je to zkrátka kult, je to základní kámen, je to povinnost a naprostá nutnost. Bonusem pro mě sou vzpomínky na Vegas :) ()

ACDCKL

Výborný film, výborné obsazení, skvělý scénář, napětí, humor, délka filmu, Las Vegas v celé kráse - já se skvěle bavil, 5* ()

PlayEasy

Tak tohle hvězdné obsazení se fakt vyplatilo!!!!!! A kdybychom měli jmenovat nejlepší z obsazení tak je to určitě Pitt a Clooney. Pitt je frajírek a Clooney je osobnost a taky závidíme Dannymu jeho partu namakaných borců!!! Mimochodem rozhádaná dvojčata nás fakt potěšila, ale my se tak nechováme (teda někdy!!!). Skvělá krimi-komedie bez násilí, ale s úžasnou myšlenkou (teda pro policajty s geniální)! :) 85% ()

Mkartaylas56

Ukázková krimi komedie s hvězdným obsazením; co z toho vzešlo? Pohodová podívaná, u které se i občas zasmějete a ani po letech vás určitě neomrzí. 75% ()

0verseer

”You scared?” “You suicidal?” “Only in the morning.” Neviazaná, hravá a zábavná. Presne taká je táto jedenástka a jej dokonalá lúpež. Soderbergh mal všetky potrebné ingrediencie a výsledok je (takmer) dokonalý. K dokonalosti mi chýbal len nejaký ten nečakaný zvrat, ktorým by sa našim sympaťákom na plátne cesta za vytúženým cieľom (či už peniazmi alebo ženou) aspoň trochu skomplikovala... Apropo malé cameo Vladimíra Klička s Lewisom potešilo, škoda že to spolu nestrihli aj v reáli... ;) ()

Tominni

Steven Soderbergh se pustil do skvělé loupeže, vzal si k tomu celou plejádu hvězd a vzniknul tak povedený americký film, kde je loupež naplánována do těch nejmenších detailů. K tomu potřebná kombinace vtipu a napětí. Bavil jsem se, velmi dobrých 80%. ()

carodejb

Klasická filmárčina, resp. moderná klasika. Bolo by naivné a hlúpe povzdychnúť si, že dnes sa už takéto veci netočia. Pomalší strih, nájazdy a zoomy, všetko mierne zastaralé techniky, ktoré však dodávajú filmu tu správnu patinu. Okrem toho chytrý, jednoduchý dej so sympatickými postavami. Čo viac chcete? ()

ostravak30

Remake slavného filmu musím hodnotit bez srovnání s původním, protože jsem ho neviděl. Každopádně snímek, kde se tvůrcům podařilo narvat tolik hvězd do jednoho filmu působí úchvatným dojmem. A to se mi jiné filmy Stevena Soderbergha moc nelíbily (Sex, lži a video a Bez kalhot). Naopak Traffic - Nadvláda gangů dopadla skvěle. Tato loupežná fikce, která je sice naprosto nesmyslná, ale o to více zábavnější a zajímavější také dopadla dobře. Nejspíš není lehké ukočírovat tolik hvězd pohromadě. Film ale disponuje skvělým scénářem, neúnavně zábavnými dialogy a samozřejmě přirozeně kvalitními výkony, když jde o tolik dobrých herců pohromadě. A díky svižnému pojetí, kdy pomáhá hlavně střih a spádovost děje, se divák ani minutu nenudí. ()

koty2201

Ďalšia z klasík, ktorú som si doplnil až teraz. Musím povedať, že je veľmi vydarená a teším sa na ďalšie dve pokračovania. Aj vzhľadom na to, že teasing na dvojku bol nečakane na konci filmu. To v tejto dobe nebývalo zvykom. A nemám extra čo tomuto filmu vytknúť. Vznikal v starej zlatej ére kinematografie, kedy natočili veľa pamätných a legendárnych snímkov. Dnes už také kvantá výnimočných zážitkov nevznikajú. Milujem žáner heist movies, takže som si vychutnával každú minútu. Áno, v súčastnosti už existuje veľa podobných filmov a veľa situácii vo filme patria aktuálne ku klišé takýchto žánroviek. Ale tu sa s nimi pracovalo tak, ako by sa aj malo. Taktiež je zápletka veľmi jednoduchá, priamočiara a síce sa o polovici postáv nedozvieme kým sú zač, napriek tomu medzi nimi funguje skvelá chémia.  Nechýba tu ani tá správna dávka napätia, ktorú veľmi príjemne dopĺňa priam až lišiacky humor. Rovnako by dnes už nefungoval ani taký klasický happy end a zvraty, za to ja som si ich užíval.  Pokiaľ tento kúsok niekto nevidel rovnako ako ja, tak ak máte podobné diela radi, určite by ste nemali vynechať ani toto. ()

JosefTomas

Film, který díky všemožným "pozlátkům" (casting, vizuál, hudba, režie a tempo) dokáže udržet divákovu pozornost a bavit, navzdory naprosto děravému a ve většině případů nelogickému scénáři, kdy se loupež stává jen sledem náhodných událostí, kde sice plán může působit promyšleně, ale realizace by v jiných vesmírech a situacích nikdy nemohla tak hladce vyjít. Mně ten film překvapuje hlavně tím, jak mě přinutil tohle ignorovat a užít si to, Co však můžu dělat? Ty "pozlátka" jsou skoro hypnotizující. ()

seba

Nemám rád Brada Pitta. Celková nálada tohoto klasického zlodějského filmu přispěla k tomu, že tady je pro mne Pitt nejsnesitelnější. ()

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

21.01.2024

Není to tak dávno, co jsme tu psali novinky ohledně světa Dannyho parťáků. George Clooney (Gravitace) se totiž nechal slyšet, že existuje hotový scénář, který by byl přímým pokračováním posledního… (viac)

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva

17.09.2022

V požehnaném věku devadesáti pěti let zemřel americký herec Henry Silva, jenž díky své nezapomenutelné tváři a zejména svým ostře řezaným obličejovým rysům byl fanouškům znám hlavně prostřednictvím… (viac)

Gosling a Robbie opět spojí síly

Gosling a Robbie opět spojí síly

20.08.2022

Hvězdy chystané Barbie Margot Robbie (Vlk z Wall Street) a Ryan Gosling (Blade Runner 2049) se znovu shledají. A to vlastně už velmi brzy, Gosling se totiž podle všeho čerstvě upsal chystanému… (viac)