She-Hulk: Neuveriteľná právnička

• Česko She-Hulk: Neuvěřitelná právnička (viac)
USA, 2022, 5 h 9 min (Minutáž: 31–38 min)

Tvorcovia:

Jessica Gao

Réžia:

Kat Coiro, Anu Valia

Predloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

Amie Doherty

Tatiana Maslany, Mark Ruffalo, Tim Roth, Jameela Jamil, Josh Segarra, Ginger Gonzaga, Renée Elise Goldsberry, Benedict Wong, Charlie Cox (viac)

V seriáli She-Hulk: Neuveriteľná právnička od štúdia Marvel musí Jennifer Waltersová - právnička zaoberajúca sa právnymi prípadmi spojenými so superľuďmi - žiť komplikovaným životom single ženy po tridsiatke, ktorá je zhodou náhod tiež zelená, dvojmetrová a supersilná obryňa. (Disney+)

Predator77

!!!Pozor spojlery !!! No tak nám opět marvel nadělil další ze svých seriálu a bohužel je to katastrofa, první díl i když měl určité problémy jako třeba to že naše hlavní hrdinka už umí ze začátku ovládat svoje schopnosti a je taky silnější něž samotný hulk!!! nebo její hodně rychlý origin příběh který nám odvyprávěla během par minut tak jsem to  ještě tak nějak zkousl a jelikož mám hodně rád postavu hulka tak jsem byl schopen tohle přehlídnout ale jen co už zmizel ze scény tak to celé šlo vyloženě do hajzlu, tak že máme tady linku s právničením, pak tu máme nějakou romantickou linku kde naše hlavní hrdinka vleze na koho jen může, a pak tu ještě máme linku kdy se snaží být super hrdinka uff tak že jak asi hádám tušíte je tady toho moc zkrátka a vůbec nic z toho nefunguje, humor i když tady je tak není vtipnej, postavy jsou nesympatické, špatná akce jo a to cgi na she hulk my zas tak nevadilo tak že takové menší plus, dál tu pak ale máme ještě epizody kdy tu máme na druhou stranu celkem známe hrdiny at už se třeba jedná o wonga nebo o daredevila tak tenhle seriál tu z nich dělá úplné šašky tak že gratuluji marvele že se ti podařilo zkurvit oblíbené postavy, a pak tu ještě máme jednu třešničku na dortu a to je celá závěrečná epizoda tohohle seriálu kdy už jsem si jenom říkal at to proboha skončí, tak že abych to nějak ve výsledku shrnul tak za mě jsem tomu chtěl dát odpad a jo je to vyloženě odpadní seriál ale i tak tomu dávám z milosti jednu hvězdu za fajn první epizodu jinak zbytek je jenom nesourodý šit. 10 procent ()

Ramnit2402

Nesoustředěný, tématicky přeplácaný seriál se stupidním scénářem a otravnými postavami. Ideální pro lidi co se nemaj rádi a neváží si svého času. ()

HNTR

Ohavnost, hovadina! Hahaha, právnička získá superschopnosti, protože nekouká na cestu a má bratrance Hulka. NE! Tohle je obludnost a zhovadilost, která jde od první epizody strmě z kopce dolů a dole pod kopcem náležitě dopadá na držku v podobě posledního dílu. I přes křečovitá camea Hulka, Abomination, Wonga a Daredevila (který zde opravdu jednu epizodu docela zachraňuje) se jedná o příběh, který doslova nemá co nabídnout. Tatiana Maslany je nemastná a neslaná, stejně jako She-hulk, která nemá co nabídnout. Seriál nemá žádnou pořádnou zápletku a jedná se o další zbytečnost, která radši měla zůstat jen na papíře. Nezajímavé postavy by měli mít zakázáno bořit čtvrtou stěnu, protože u těchto scén jsem se cítil obzvlášť trapně, ještě víc než u celého zbytečného seriálu. Bliju z toho, co Marvel poslední dobou předvádí. ()

Rian_witcher

Nedivím se, že Disney neplánuje druhou sérii. Na druhou stranu seriál byl občas velmi vtipný zvláště v epizodách s hostujícími filmovými hrdiny. A závěr kdy She navštíví studio Marvel mě vyloženě pobavil. Tatiana Maslany je dostatečně sympatická, bohužel místy až odpad otravných herců ve vedlejších rolích celkový dojem shazuje. Ještě doporučuji sledovat až do potitulkových scén, které jsou občas vtipnější, než celý seriál :-) ()

Scaevola

Myšlenka na "právnický sitcom" vlastně není špatná, jen bych ji tak nějak neočekával od MCU, přestože snahu rozprostřít se do žánrové šíře stále považuji za sympatickou. Problém vidím jinde, totiž v hlavní postavě a jejím konceptu obecně: Opravdu je ženská verze Hulka to, co post-korektní doba potřebuje? A ještě navíc v podivné parodii na všechno a vše včetně prolamování oné pověstné čtvrté stěny? Snad by to stačilo a bylo by bývalo zajímavé sledovat lavírování mezi dvojí identitou, jenže nebyl by to Marvel, kdyby zároveň nešlo o roubování odkazů na ostatní prvky fikčního světa a propojování s příběhy ostatních. To však vede jen k tomu, že se nosné zápletky propadají do víru legrácek a - místy bohužel - trapností, které nikam nevedou. Závěr mne sice příjemně naladil svou schopností podívat se na tvůrčí proces továrny na sny, rozuměj Disney/Marvel, zvenčí, ale nelze zapomínat, že jde o vtipy stále systematicky řízené, a tedy o rebelství na oko. A konečně to, co udělali Daredevilovi, je strašlivé... Tedy ne, strašlivé je to, že jsem se za celou řada zasmál jen jednou, a to jsem kdysi brečel smíchy i u původních Avengers. ()

Karlosik_4

Já nevím co zde napsat. Asi jen že by si měl Disney uvědomit co znamená důstojnost. Nezasloužené ponížení postav a zneužití jejich oblíbenosti mezi diváky. Snaha být  "equal" to akorat jeste zhoršuje. Nucení něčeho se nezajistí oblibenost. ()

Lenny_cz odpad!

Hlavni postava je nesympatická, během celého seriálu si neprojde žádným vývojem, ani proměna na she-hulk ji nedělá žádné potíže. Tato postava je ještě hůř napsaná než Captain Marvel což jsem ani nevěděl, že je možné. CGI je to nejhorší co nám MARVEL zatím nabídl. Tento seriál nestojí za váš čas ani mých slov a to už jsem jich tu napsal dost. ODPAD ()

Harakiri13

Celý seriál byla taková  podprůměrná blbost, že jsem ho zapomněl i ohodnotit (nejspíš jsem na něj chtěl zapomenout). V seriálu/minisérii se objeví několik vedlejších postav jako Hulk, Daredevil, Wong či Abomination, což je fajn a většinou pomáhají táhnou díly právě tyto postavy, než samotná She-Hulk, ale například to co tady v seriálu udělali s charakterem Daredevila prostě nepochopím. Na twerk scénu, už nezapomenu, fakt díky Disney (blicí smajlík).  4/10   ()

Woitisek

Hrůza a trápení. Tak nějak bych popsal pocit z téhle devítidílné série. Celý seriál je posledním hřebíkem do rakve současného MCU. Ať už se tenhle projekt snaží být odlehčenou komedií či seriózní právnickou show, tak se mu bohužel daří selhávat po všech stránkách. Od samotného 'originu' hlavní hrdinky je cítit, že je něco špatně. Její zrod nemá žádnou váhu a jakékoliv nastínění budoucího výskytu Jennifer potažmo She-Hulk v budoucích projektech ve mně nebudí sebemenší hype. Zdejší dějové linky jsou průměrné až VELMI nezajímavé anebo jsou prokládány ještě hloupějšími vedlejšími linkami. Celý seriál si díky boření čtvrté zdi hraje na strašně uvědomělou záležitost, kdy nám do kamery Jennifer vykládá, co tento seriál všechno není, přičemž se děje pravý opak. Neustále v průběhu epizod dostáváme nesmyslná a zesměšňující camea, která v tomto případě víc naštvou než potěší. Konkrétně když dojde k epizodě 8, která mi jako velkému fanouškovi oné postavy, která tu hostuje, zlomila srdce. S otřesným CGI, které se možná tu a tam lepšilo, nemá ani cenu začínat. Konec se snažil být originální, ale vše se ve finále rozpadlo jak domeček z karet. Tahle tragédie by měla dát Marvelu a Disney najevo, že takhle to dál nepůjde. ()

Knifeos

Čistokrevná telenovela. Tím by se to dalo odbýt, ale pokusím se ještě o pár vět. První dva díly jsou pro mě paradoxně nejlepší, byť jsou děsné. Je zde aspoň nějaká snaha uvést She-Hulk tak, aby se to aspoň nějaké cílovce mohlo líbit. Další díly už definitivně rezignují na vyprávění, nikam nesměřují, nic nechtějí předat, je to pouze na sebe lehce navazující množina strašně nevtipných joků a sem tam nějaká camea, která hanebně degradují Hulka, Abominationa, Wonga - čtěte "top tier postavy, které by v takovéhle pozici neměly NIKDY být viděny, proboha". Vizuálně je She-Hulk vytvořena naprosto otřesně a sláva každé scéně, kde je Tatiana Maslany v civilu. Víc k tomu nemám chuť něco říkat. Marvel seriály potápí celou značku, vyhlídky do budoucna nedávají žádnou naději, sláva výdělkům, upřímnou soustrast letitým fanouškům, je mi to líto. 3/10 ()

Honzasgame

Tenhle seriál měl ambice být aspoň průměrný, bohužel výsledek je silný podprůměr. Jako plus vidím délku epizod, které mají okolo 30 minut, a tak to trápení šlo vydržet, i když i to bylo náročné. Samotná hlavní aktérka Tatiana Maslany je určitě kvalitní herečka, ale zde se moc neprosadila. Za vinu dávám hroznému scénaři a v prvních epizodách velice zvláštní režii. Já nevím, ale nebylo by třeba lepší kdyby na seriálu pracovali ze začátku až do konce stejní lidé, ale jestli smátlanina všeho dohromady je umění, tak nic proti gustu. No celou dobu se hraje na camea, tvůrci asi mysleli, že by se jinak asi nikdo nedíval, ale sakra museli mi takhle dehonestovat mého milovaného daredevila!? Hnusná CGI bitka na parkovišti, instantní odhalení kdo daredevil je, bitka ve skladišti proti nějakému uchylákovi v přitepleném žabím obleku, a poté vášnivý koitus. Jo a samozřejmě konec, kdy za denního světla odchází celý šťastný. Co to sakra???? To je ten ďábel z Hell's Kitchen, který je tajemný, který se ani neodhaluje svým nejbližším ROKY, a ten který má výborné charisma a vypořádává se s problémy, jak ze života právníka, tak hrdinou pod maskou. No tohle mě fakt rozmíchlo. No, a ta poslední epizoda to mělo za důvod, aby se u toho naštvali i diváci, které to bavilo. Vlastně žádná dějová linka nebyla zakončená, totální katastrofa. Jo, a to že se zde objevují postavy, s nadpřirozenými schopnostmi jentak bez důvodu, prostě bez nějaké souvislosti a nápadu. Strašidelný zážitek, MCU má velký problém, a dokud si to v Disney nesrovnají v hlavě dopořádku, tak radši nesledovat, je zde podezření na vytvoření mozkového nádoru při sledování ()

66pepo66

V prvom rade musím napísať, že sa mi ani nechce veriť kam sa dostal tento seriál v prvej sérii od úvodnej časti až po jej finále. Čakal som niečo celkom iné, ale to neznamená, že sa mi to nepáčilo. Bolo to niečo iné a nové, keďže takýto štýl Marvel využil na obrazovkách vôbec prvýkrát. Musím však priznať, že aj keď ma každá časť bavila a úprimne som sa pri každej epizóde smial, tak od prípadnej druhej série už čakám oveľa, oveľa viac. Rozhodne zlepšiť scenár, dať tomu nejaký ucelený jednotný príbeh a predovšetkým, chce to zmeniť režiséra.    Prvá a predposledná časť podľa mňa vystihuje Marvel a jeho tvorb, alebo aspoň možno napísať toľko, že mali k tomu najbližšie. Chcem tam vidieť akciu, ale aj dobrý scenár, ktorý bude doplnený o nejaký ten vtip a humor všeobecne. Nemusí sa to brať všetko tak vážne, keďže o tom postava She-Hulk ani nie je, ale do budúcna to chce zmenu. Cítim, že táto postava môže byt veľmi obľúbená a má veľmi veľký potenciál, ale ideálne v rukách niekoho iného.    Je mi jasné, že Disney potrebuje divákov zásobovať neustále niečím novým, aby si ich udržal pri svojej platforme a Marvel a SW je asi najväčšie lákadlo. Lenže v tomto prípade sa dá vždy obzrieť za vetou "kvalita nad kvantitu". Celá štvrtá fáza priniesla veľa nových postáv a príbehov a v podstate sa dá brať ako také pootvorenie dverí do ďalšej budúcnosti. Máme za sebou niekoľkoročnú Infinity ságy, ktorá skončila a diváci potrebovali na chvíľu zastaviť a vydýchnuť si, keďže nás čaká multiverse sága v plnom prúde (hoci tá začala už po Spidermanovi 2). Napriek tomu sa dá na ni pozerať trocha s istou pachuťou a konštatovaním, že istým spôsobom je zo všetkých štyroch najslabšia. Možno aj preto sa teším na ďalšie projekty. Nove postavy a ich svety už máme predstavené a myslím, ze je čas, aby už boli súčasťou kvalitných príbehov.    She-Hulk je pre mňa z nových postáv spolu s Moonknightom asi dvojica super-anti-hrdinov, ktorí si zaslúžia veľké plátno a všetko čo k tomu patrí. ()

DanixonCZ

Pozor! Recenze může obsahovat spoliery! Zajímavě a nápaditě zpracovaná komiksová předloha. Bourání 4. zdi působilo občas cringe, ale nic co by se nedalo překousnout. Hlavní představitelka She-hulk, Tatiana Maslany, zahrála svou roli celkem dobře. Dokázal bych si na jejím místě představit lepší herečky, ale v rámci budgetu - skvělá volba. Tim Roth opět úžasný jako Abomination. Zbytek castu mi připadal nemastný, neslaný. Samozřejmě Charlie Cox také výborný, avšak těžko budu soudit jeho 10 minut v celém seriálu. Teď ta horší část. Hlavní problém seriálu je scénář. Tak slabý scénář jsem v žádné Disneyho Marvelovce neviděl. Slabé epizody, natahovaná příběhová linka a příliš častá camea nedělají dobrotu. Chápu, že na to sama Jen několikrát upozorní, avšak udělat špatný seriál a pak říkat divákům o tom, že víš jak je to špatný... Nezdá se mi to jako dobrá strategie. To samé závěr. Pasáž, kdy Jen vejde do studia Marvelu a sama si určí příběh mě vskutku překvapila, ale jako závěr série velmi slabá. Příběh bez vize, který v divákovi nic nevyvolá. Rozhodně to není seriál, který bych si někdy pustil znovu. Velmi slabé 1/5* ()

Evee04

Jednoducho genialita.Konečne skvelé spracovanie,ktoré bolo originálne a vtipné.Posledná epizóda ma dostala a už teraz sa nemôžem dočkať druhej série.100% ()

UncleMorty odpad!

S koncem Endgame se marvelovská tvorba propadá s každým projektem na nižší a nižší dno. Ona ta představa že úspěch znamená nalepit na kterýkoliv projekt to slavný logo korporátu rozhodně nekoreluje s realitou a kvalitou výslednýho produktu, obzvlášť v případě kdy začnete míchat dohromady postavy z různě laděných projektů. V závěru se tak člověk ptá sám sebe k čemu takový projekt vůbec je. Marvel by měl znatelně zbrzdit a zaměřit se opět na důslednější přípravu a kvalitu, to tempo nastavený skrze Disney, že musíme furt krmit zákazníky Disney+ akorát všechno zbytečně podkopává. ()

everything odpad!

Chcete-li vědět kam se bude posouvat Marvel v budoucnu, tak se koukněte na tohle. Větší cringefest jsem neviděl. Od prvního dílu až do konce. A to co provedli Daredevilovi je na zblití. Tfuj ()

Jakub.Holien

Budu u tohoto "seriálu" naprosto upřímný. Jediná epizoda, na kterou se dalo dívat byla epizoda 8 a ani to nebyla žádná sláva. Tenhle "seriál" už navždy bude zůstane jako připomínka toho co se z MARVELU stalo. Továrna na pičoviny, která se snaží lidi přesvědčit, že je něco více než jen pásová výroba průměrných a podprůměrných projektů. Upřímně i věřím tomu, že opravdu nějaký K.E.V.I.N. existuje, protože nevěřím tomu, že je člověk schopný vymyslet takovou sračku a co mě fascinuje ještě více je to, že to nikomu nepřišlo divné, špatné a ani trapné. Kvalita MARVEL projektů každým novým projektem klesá a upřímně se mi líbí sledovat, jak se MCU v jejich 4 fázi pomalu rozpadá... Možná lidem dojde, že jsou i lepší filmy a seriály u kterých člověk nestáčí čas, mládí a mozkové buňky. Jediná věc, za kterou můžu dát tomuhle seriálu + je ze 36 minutové stopáže dílů je pouze 20 minut věnované samotnému seriálu a na začátku máte 1.5 minutové intro aby Vám připomněli, že se díváte na Disney/Marvel a titulky trvající 10 minut. Kde jsme... v Japonsku určitě ne. Tohle je moc, kdyby Disney + nemělo ten FOX a HULU, tak to není dobré ani pro děti... Trapárna roku, možná i dekády. Nechápu, že se pod tohle chce nějaký scénárista podepsat, ještě s portfoliem jako je RIck a Morthy a Robot Chicken... Já když dělám na projektech, které se mi nelíbí, nebo jsou plné reklam a obsah je nikde mám svou hrdost a raději se pod to nepodepíšu a chci aby mě vynechali z titulek... ()

PISTA226

3,5/10 MCU tak kleslo... tohle je ten nejhorší Marvel project, co jsem viděl a to i než Howard the Duck. Jak multimiliardová společnost mohla stvořit v roce 22 tohle, když ve starší době s horší technologií i rozpočtem dokázala u Iron mana takovou nádheru. Je těžké si představit, jak tam pracuje těch několik tisíc lidí třeba a nikomu to nwpřijde jako naprostý odpad, který by ani neměli vypouštět kvůli reputaci. Hlavní hrdinka She-Hulk má naprosto odporný CGI, a pokud hlavní hrdinka nejde udělat líp, tak proč to vůnec dělat. Hulk je tu snad jen pro to, aby se to propojilo s větším celkem a přivábylo fanoušky, jenože co si budem, tenhle Professor Hulk už taky není to pravý ořechový. Abomination je dokonalá ukázka zničení postavy. Opravdu, snad nikdy jsem nevyděl postavu, kterou by dokázali fyzicky takhle zesměšnit a zeslabit a charakterově změnit z vojáka a respektovanou osobnost na blbečka šaška, který ani neví, že má nahánět strach, najednou. Všechny, úplně všechny vedlejší postavy jsou trapné a k smíchu, jediná v poho by mohl být krejčú, jenomže je to jen pro meme kkopírovaná postava z Úžasňáků. Daredevil je tam taková pí*****a, že je mi zle. Doslova si tam přišel jen zašpásovat, zničit charakter a odejít. Padouši jsou tak špatní a nevýrazní, že mi drvalo než jsem si teď vubec uvědomil, co za padouchy to bylo. A možná bych je ani nepovažoval za padouchy, protože krom puštění trapného videa vlastně neudělali absolutně nic, vubec, nula! She-Hulk nedělá problém házet autem, i když je jasné, že se netrefí, a že by ho mohla dokonit pěšo, ale koho zajímá to drahé auto, který ona platit stejě nebude. Twerkování tenhle seroš odsoudilo, tak strašným způsobem, že být producent, či režisér, tak se hanbou propadám. Sword vězení je opět naprosto trapná záležitost, ktetá ukázala jednu místnost a taky to nejde respektovat jako nějaké velké vězení. Ta skupinka těch typku s kouzelnymi páčidli, u které jsem zapomněl jméno, je taky taková mr*ka. Napínavost nulová, přepínání na random události v ději. Jo vlastně Tatiana byla padouch, já myslel, že to byla její rozlobená kámoška, se kterou se prali o místo na billbordu. W-T-F!!!!!!!!! Jo všichni víme, že v komiksech je She-Hulk sexualní, ale to neznamená, že tady musí všechny pr*at. Celkově to je tak na hovno příběh nezajimavý, nudný, debilní, zmatený, odfláklý, že bych byl rád, kdybych to neviděl. Získá superschopnosti totalně random. Zesměšňuje celé MCU a nepřidává nic nového. Boření 4. stěny je odpad, který mohli tak hezky využít. Konec finále má být velký skvělý zvrat, ale je to opět dementní a finále prostě zkažení. Dave, nebo jak se jmenuje ten týpek, co velel ty skupině, a pak se proměnil byla tak odpadní postava no ty vole... A Wong je tam jako proč, proč tam kouka na telku s nějakou ulítlou děvkou, proč porušuje zákony a chová se nezodpovědně, i když je to nejvyšší kouzelník. Proč tam nedali taky třeba Thora, který bude vyrývat blesky obrázky do silnic a bude mu to připadat vtipný. Počkat... Thor už takhke zkažený je... tak třeba Cap by tam mohl pujčovat svuj štít, jako ring pro Ninjago fighty. Opravdu nevěřím, že když to viděli, tak si řekli, že je to v pohodě. () (menej) (viac)

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

12.10.2023

The Hollywood Reporter včera přišel s obřím exkluzivním pohledem na současný stav televizní produkce studia Marvel, a pakliže máte jen trochu rádi komiksová dobrodružství okolo Iron Mana a spol.,… (viac)

Tajná invaze má pomalý start

01.08.2022

Nová řada Daredevila potvrzena

Nová řada Daredevila potvrzena

20.05.2022

Na Disney+ oficiálně dorazí nová řada seriálu Daredevil. Informoval o tom server Variety, který tvrdí, že scenáristé Matt Corman a Chris Ord (Covert Affairs) byli zaúkolování napsat scénář a budou… (viac)