Vychováni vlky

• USA Raised by Wolves
USA, (2020–2022), 14 h 58 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvorcovia:

Aaron Guzikowski

Sci-fi seriál Vychováni vlky od mistrného vypravěče a filmového tvůrce Ridleyho Scotta pojednává o dvou androidech – Otci a Matce – pověřených výchovou lidských dětí na tajemné panenské planetě. Když začnou náboženské rozdíly ohrožovat soudržnost rozrůstající se kolonie lidí, androidi zjistí, že ovládat lidskou víru je zrádný a obtížný úkol. (HBO Europe)

Recenzie používateľa warrenur k tomuto seriálu (12)

Vychováni vlky (2020)

1.seria Slaby priemer, ktory, az na sceny ked sa "matka" premeni na nekromancera, posobi dost lacno. Cas medzi tymito scenami sa vyplna len socialnymi rozhovormi medzi detmi a androidmi a obcasnym jednotlivym specifikom planety. Ano, obcas su zaujimave, vacsinou vsak dost nudia. Ocakavania som mal znacne, z dovodu, ze mnoho ludi tvrdilo, ze ma tento film nieco spolocne z Prometheom....NEMA. Rozhodne ziadnu z epizod, ktore som videl by som sa neodvazil k nemu prirovnat. Okrem piatej, nadpriemernej epizody, som ako divak pri kazdej dalsej ocakaval nieco...chytlave a nedockal som sa. Ako celok slaby priemer s mizernym zaverecnymi dielom. Samozrejme z mojho pohladu. Neodporucam. Ak pride druha seria, uvidim, ci zmenia sceneriu a nebude to vyzerat ako nudna TV inscenacia s biednymi kulisami. ()

Série 1 (2020) (S01)

Slaby priemer, ktory, az na sceny ked sa "matka" premeni na nekromancera posobi dost lacno. Cas medzi tymito scenami sa vyplna len socialnymi rozhovormi medzi detmi a androidmi. Ano, obcas su zaujimave, vacsinou vsak dost nudia. Ocakavania som mal znacne, z dovodu, ze mnoho ludi tvrdilo, ze ma tento film nieco spolocne z Prometheom....NEMA. Rozhodne ziadna z epizod, ktore som videl by som sa neodvazil k nemu prirovnat. Okrem piatej, nadpriemernej epizody, som ako divak pri kazdej dalsej ocakaval nieco...chytlave a nedockal som sa. Ako celok slaby priemer s mizernym zaverecnymi dielom. Samozrejme z mojho pohladu. Neodporucam. Ak pride druha seria, uvidim, ci zmenia sceneriu a nebude to vyzerat ako nudna TV inscenacia s biednymi kulisami. ()

Raised by Wolves (2020) (S01E01)

Neotrely namet i prevedenie. "Latexovy" uvod bol divny. Este viac vsak premena na "bozstvo". Divne a rozpacite trojhviezdie. 50% Uvidime, akym smerom sa to bude vyvijat. ()

Pentagram (2020) (S01E02)

Zaujimava apokalypticka vizia toho, ako sa v arche, zo stadiona, zbytky ludstva vydaju na "cestu". Ale vanul z toho dost naivny predpoklad. Archa z verejneho miesta, kde miesto nie je iste? ...meh Zato cast venovana Matke a Otcovi bola uz o cosi lepsia. "Hm-kacka" pri zaverecnych titulkoch sa mi pacila. Opat..zvlastne. Nemozem tomu akosi prist na chut. Sala z toho akasi amatercina. Slabsi priemer. ()

Virtual Faith (2020) (S01E03)

Deti na vyprave v krajine ako z Alenky v risi divov a par nepodarenych efektov. Ked som videl tie vybuchy a rychlost dopadu archy v predoslom dieli, neprislo mi to ako miesto, kde mohol niekto prezit. ;) Opat, neviem, co si o tom mysliet. Akosi cakam, kedy sa cosi udeje, ale zrejme to v tomto duchu zostane. Co je pre mna sklamanim, kedze ma nepresvedcilo to, ci ma tvorcovia snazia "obalamutit". Dufal som v kvalitne sci-fi. Linia v hibernacii a spojenie mysli, malo nieco do seba. Obcas je to dost cringe - zvlast vo vystupoch "ateistov" a "veriacich". Opat ledva priemer. ()

Nature's Course (2020) (S01E04)

Zacina to nadobudat "nevidane" META-urovne. A to na ukor samotneho pribehu. Dohromady sa splieta viac a viac bullshitu. Dufam, ze sa to velmi rychlo preklopi, inak s tym seknem. Tuto epizodu by som popisal spojenim "tliachanie o hocicom". Nehovoriac o neskutocne amaterskom dojme "opijania divaka slanym rozkom". 35% ? ()

Infected Memory (2020) (S01E05)

Pripadam si pomaly ako na hojdacke. Po dost mizernom dieli, prisiel tento, scenaristicky a atmosferou velmi vydareny. Snad si to udrzi tuto latku. Som zvedavy ako dopadne "stret". ()

Lost Paradise (2020) (S01E06)

Opat som sa v tejto epizode nemohol ubranit dojmu, ze som svedkom vyjavu na javisku. Niektore sceny a i dialogy mi prisli "umele". Som ale zvedavy ako vymyslia vysvetlenie entity, ktora komunikuje s mrnavym azijskym dievcatkom. Ambush v lese, s typkom s ostnatym kyblom na gebuli a zrkadlom v rukach, sa pekne zvrhol. Takze jeho liniu tymto utali, ak to chapem spravne? K comu potom ta priprava v minulej a i tejto casti.?! Zajatec sa zdal byt zaujimavou postavou. Rozpacite. ()

Faces (2020) (S01E07)

Tato epizoda na rozdiel od tej predoslej mi celkom sadla. Proroctvo, entita ma zrejme suvis s "cerviou dierou". A ano je tu znacne mnozstvo zatial nevysvetlenych wtf-momentov. Moze byt. 65% ()

Mass (2020) (S01E08)

Tatino a vodca zrejme vsade vidi "zjavenie" a zacina mu to v hlave svitorit. Nie menej v obvodoch nekromantky. Som zvedavy, co sa z tej "gravidity" vyvrbi, ale je to slusne haluzny moment. I ked som schopny akceptovat mnohe sci-fi prvky, coraz viac v tom citit len obycajnu "zlataninu". Ideme ako na hojdacke - tentokrat dost slaba epizoda. ()

Umbilical (2020) (S01E09)

Plati, co som pisal k predoslej epizode. Naviac, mam pocit, ze zakonitosti, ktore budovali tvorcovia od prvej casti, uz druhu epizodu popieraju same seba a neustale sa menia. Avsak, nedavaju sirsi zmysel. A to napriek tomu, ze sledujeme sci-fi, a teda by sme "zhltli" takmer hocico. Bieda. Pozitivne hodnotim akurat dramaticku liniu. Hoci i ta ma dost vysoky stupen naivity. 40% ()

The Beginning (2020) (S01E10)

Ze to tvorcovia zaklincuju tymto sposobom, mi teda nenapadlo. Slovo "fantasmagoria" to asi vystihuje najviac. Vzhladom na to, odkial a s akymi premisami z prvej epizody sme sa dostali k zaveru. Navrsilo sa na seba az prilis vela bludov. Pacilo sa mi prepojenie "dier" a paradny obraz v strede planety. ()

Ridley Scott chystá krimi sérii pro Apple

Ridley Scott chystá krimi sérii pro Apple

13.08.2022

Apple TV+ si pro sebe v poslední době ukradlo spoustu velkých talentů a jinak tomu nebude ani na následujícím projektu. U tvorby seriálu Sinking Spring, nové krimi z prostředí města Filadelfie, se… (viac)

Blade Runner se dočká seriálového pokračování

Blade Runner se dočká seriálového pokračování

12.02.2022

Amazon Studios pořídilo práva na seriálové zpracování kultovní sci-fi Blade Runner režiséra Ridleyho Scotta a rovnou tak oznámilo, že chystá hrané pokračování ke snímku Blade Runner 2049 od Denise… (viac)

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů