Dva androidi, Otec a Matka, uprchnou ze zničené a neobyvatelné Země, aby se usadili na planetě Kepler-22b a založili rodinu se šesti lidskými embryi. O dvanáct let později už zbývá jen jediné dítě, Campion. Zatímco matka s otcem začínají selhávat, příchod Nebeské archy - kosmické lodi s náboženskou komunitou přeživších lidí - představuje nebezpečí, kterému se Matka musí postavit. (HBO Europe)

Rocky88

K pilotům bývám přirozeně shovívavý. Seriál je zajímavě rozehrán, je to sci-fi jako křen, je tu spoustu načrtnutých témat, kterým je zatím lejno rozumět, ale motivaci ke zkouknutí dalšího dílu rozhodně dávají. Zatím jsem se ale nezamiloval do představitelů hlavních rolí, ani k překvapivě levně vypadajícímu vizuálu (i když ta krvavá jízda na konci rozhodně levná nebyla). ()

M1k9

Celý svět netrpělivě očekává rasové a genderové obsazení. Bílý a černý android, to je jasná volba. Máma feministka, otec podpantoflák. Nový inverzní svět. Ještě mohli nechat rodit tátu. Pro tentokrát ho ušetřili. Seriál nechutně zapadá do roku 2020. Scifi je dokonalý inkubátor, kde si můžeme otestovat podobné zvrhlosti. Aby toho nebylo málo tak zde figuruje superžena, která rozmetává muže na cucky. Uspokojivé že...  8.5/10 ()

Anderton

Prvá epizóda, ale aj trailer, mi atmosférou pripomenuli jeden staručký diel z The Twilight Zone ešte z konca 50. rokov. Dejovo ale spolu nemajú toho veľa spoločného, len že sa odohrávajú na opustenej planétke a máme tu androida a človeka. V pilote sme svedkami rýchleho skákania v čase, až má človek dojem, že týmto rokom sa mohla venovať celá prvá séria. Napriek tomu sa nedá povedať, že by epizóda ubehla ako voda, rozhodne však nenudila a uviedla nás do nového sveta. Najviac zaujala apokalyptická snová scéna Matky, osobne dúfam, že sa dočkáme viacerých retrospektívnych akčných scén. ()

HennessyVSOP

Těžko říct, co si o tom myslet, navíc na to koukám už v době, kdy se to tu celkem hemží negativními komentáři. Vizuálně je to low-cost, i když velmi dobře vymyšlený a oproti traileru mi navíc přijde, že to je celé hodně do šeda... Hudebně a zvukem naopak hodně kvalitní zážitek. Prostředí a motiv je zvolený hezky, nejsem si úplně jistý, jestli něco podobného mezi seriály existuje, nicméně stále se držíme v Ridleyho evergreenu poslední dekády - scifi prolnuté s náboženstvím a otázkou stvoření života. Zaujalo mě to prozatím dost, Prometheus a nový Vetřelec mě bavil právě tematikou a pokud se u tohoto seriálu dočkám něčeho podbnéhu, tak budu asi spokojený. O hvězdičku méně dávám za opravdu nezajímavé herce. Fimmel je herec jedné role, Amanda Collin mě zatím moc nepřesvědčila. Android ji relativně dobře jde, takže mi tím pádem není vůbec sympatická a dětští herci, to je kapitola sama pro sebe. U tohoto seriálu nečekám, že budu hodnotit i další epizody a nechám si konečný verdikt až na závěr první serie. ()

Merenre

Po dlouhé době jsem si řekl, že prubnu nějaký seroš. Ej - No začalo to celkem...kýčovitě. Ale řekl jsem si počkám, vizuál je zajímavý, pak to stále působilo jaksi nelogicky a přihlouple, ale říkal jsem si - počkám - třeba tvůrci načnou dobrý příběh a nějakou tu podivnost jim klidně odpustím. Ale kdeže...závěr prvního dílu byl totální pojeb a celek první epizody dává znát, že tu máme silnotonážní pojebanost, v níž autoři nebudou chtít divákům představit zajímavé postavy a kvalitní příběh, ale budou je chtít pojebat jak nějaký levhart, když prcá indické praktikantky se svým levhartím pérem pomazaným kuřecím kari. Z tohohle budou kurevsky pálit všechny ty otvory, do kterých nás tvůrci pojebají jak ten levhart ty praktikantky. A toho se dál nechci účastnit. Příběh totiž radši sám ještě před koncem prvního dílu spáchal sebevraždu, aby se nemusel dívat na ten vývoj, který absolutně nemá kam směřovat - leda do ještě větších sraček. ()