Letuška

• USA The Flight Attendant (viac)
Dráma / Mysteriózny / Thriller / Komédia
USA, (2020–2022), 11 h 58 min (Minutáž: 42–48 min)

Tvorcovia:

Steve Yockey

Predloha:

Christopher A. Bohjalian (kniha)

Hudba:

Blake Neely

Kaley Cuoco, Merle Dandridge, Nolan Gerard Funk, Michiel Huisman, T.R. Knight, Zosia Mamet, Rosie Perez, Colin Woodell, David Iacono, Michelle Gomez (viac)

Temně komediální thriller, inspirovaný celosvětově úspěšným románem Chrise Bohjaliana, pojednává o tom, jak se může celý život změnit během jediné noci. Letuška Cassandra Bowden (Kaley Cuoco) se probudí ve svém hotelovém pokoji v Dubaji, s příšernou kocovinou z předchozí noci a mrtvolou ležící vedle ní na posteli. Protože se bojí zavolat policii, pokračuje ve svých ranních aktivitách, jako by se nic nestalo, a přidá se k ostatním letuškám a pilotům cestujícím na letiště. V New Yorku je vyhledána agenty FBI, kteří se vyptávají na její nedávné mezipřistání v Dubaji. Zoufalá žena, která stále nedokáže poskládat střípky z oné osudné noci dohromady, začne přemítat o tom, jestli by mohla být vrah. (HBO Europe)

PlysovyMacko

Najviac sa mi na tomto seriali pacila komiksova uvodna znelka s dobrym hudobnym podkresom. Letuska Cassie stravi noc s bohacom a rano sa zobudi vedla jeho mrtvoly. Ma okno, snazi sa zahladit stopy, vyhnut sa podozreniu, dokonca vypatrat skutocneho vraha. Vo svojich predstavach sa bavi so zavrazdenym, co nicomu nepomaha, kriminalna cast a rozuzlenie su hlupe. Napatie na nule. Kaley hra zase radodajku alkoholicku. Neni to nic moc serial. ()

Daertelon

Navzdory nevzrušenému přijetí ve všeobecném seriálovém prostoru, které samozřejmě stojí na zcela racionálním základě kritiky plytkosti, simplifikace a absence hlubokého příběhového prožitku, to vše ve spojení s nižší úrovní herecké výbavy, možná slabším castingem, musím říct, že jsem si to užil od prvního do posledního dílu. Problematika rozplétající se v posledních dvou dílech není překvapivá ani šokující, ale přesto zápletku nepovažuji za nevydařenou. Kaley mě neskutečně baví, její přerod z Penny do Cassie je impozantní a její herectví je neskutečně zábavně syrové, přirozené a určitě tečné. Líbí se mi multidimenzionalita, tady přecházení od flashbacků, přes introspekci, halucinace, vize až po realitu, která se místy pomalu ztrácí a paradoxně vystupuje jen jako prostředník vnitřního vývoje hlavní postavy a sem tam působí nejvíce neuvěřitelně. A tu jednoduchost, absurditu a občas až banálnost, to tomu moc rád odpustím. ()

Marcas

Letuška je poměrně fajn. Obecně chápu, proč má tak nízké hodnocení, protože například střih, který tvůrci zvolili, nemusí sedět každému, ale mě se líbil náramně. Těch x záběrů vždy z jiného úhlu na tu stejnou scénu je prostě něco originálního a neokoukaného. Děj je předvídatelný, nicméně celý seriál působí tak trochu bláznivým dojmem, a tak si myslím, že jednodušší děj není na škodu, ba naopak. Třešnička na dortu byla výborně hrající Kaley Cuoco, která si roli opravdu užila a všem dokázala, že už to není jen ta přiblblá Penny z TBBT. Bravo a jen tak dál. ()

JuveIt

Překvapivě dobrý seriál. Má slušné tempo, neustále se "něco děje". Je tu několik dobrých zvratů. Navíc na Kaley Cuoco se prostě příjemně kouká. ()

jokino

Soundtrack dobrý, dej zaujímavý, možno trochu milo prekvapivo netradičný.. No velmi pochybujem, že by sa za "normálnych" okolností takto takáto letuška len tak mohla volne pohybovať a hľadať kade-tade nejaké dôkazy.. Ano, jasné, kým sa nedokáže vina, platí prezumpcia neviny, ale nemyslím si, že by jej FBI dovolila sa len tak volne pohybovať. Navyše, tá letuška bola dosť notorická alkoholička a o krok vpred so samovyšetrovaním, než FBI, ktorí na to majú svoje prostriedky, kapacity, možnosti..? Ach j, dosť totálnych nelogickostí v príbehu. Napriek tomu som sa celkom bavil.. ()

FemmeFragile

Překvapivě debilní zápletka s překvapivě dobrým zpracováním. Asi tak bych shrnula seriál Letuška v jedné větě - zápletka totiž opravdu větším klišé být nemůže - holka se probudí vedle brutálně zavražděného pracháče, kterého sbalila noc předtím. Postupem času se z ní navíc vyklube narcistní alkoholická blbka, čemuž je v seriálu věnováno až zbytečně moc prostoru (ano, to si všimneme už po osmém záběru, jak do sebe Cass láme pátého panáka za sebou, že asi tak trochu - trochu hodně pije! Divák není Dory z Nema, aby se mu to muselo připomínat co pět minut). A co se týče záběrů na zoufalý obličej hlavní hrdinky... mám takový dojem, že tvůrci se moc koukali na Příběh služebnice a kupodivu se jim to zdálo jako okopírováníhodný koncept. Seškrtáním obou typů těchhle scén by se dala vyšetřit spousta místa, v němž by se naopak mohla uplatnit dokonalá Michelle Gomez, které tyhle role polozáporaček sedí jak nikomu jinému (snad kromě Heleny Bonham Carter, která v nich dosáhla absolutního mistrovství), ale jejíž dějová linie byla bohužel dost uspěchaná, což bylo pro člověka, který jednotlivé záběry člověk čekal jak na hlt vody na poušti, trochu zklamání (obsazujte ji do víc filmů a seriálů, pro satana živého! Michelle Gomez je zatím nebroušený diamant, tak kdy si ho konečně někdo všimne?). Na druhou stranu seriál udržuje napětí, je to celkem vtipné a snesitelně dlouhé (což třeba o již zmiňovaném Příběhu služebnice říct nemůžu - někdy je opravdu potřeba vědět, kdy skončit). Asi to ve mně kromě sexy-as-hell-Michelle nezanechá hlubší dojmy, ale zabila jsem tím pár příjemných večerů, takže seriál hodnotím vlastně mnohem kladněji, než jsem zpočátku sledování čekala. ()

Florentyna

Jako parafráze na Dickensena zajímavý 🙂... Ale i zajímavé pojetí typologie alkoholika. Zvláště když se Cassie svíjí v cele a před očima se jí zase odehrávají nějaký Duchovánocovský scény z dětství byla zobrazená autenticky. Cuoco mne neiritovala zdaleka tolik jak se jinde zde píše. Zosia Mamet vyčnívala nad ostatními. Tempo filmu, zejména díky efektivnímu střihu je příjemný. ()

Scanerior

Od seriálu Letuška jsem čekal něco dost jiného, než jsem dostal, ale to, co jsem dostal mě nakonec celkem bavilo a rozhodně se kouknu i na druhou řadu. Letuška má jednoduše komplikovaný příběh, který je jako zakrytý mlhou po kocovině a to doslova! Letuška je taková řekněme pohodová kriminálka s velkou dávkou drama a thrilleru a vlastně to celkem funguje. Jediné, co mi na seriálu vadilo bylo opíjení hlavní postavy, které sice bylo podstatné pro příběh, ale časem to bylo už opravdu otravné. Naopak takový menší highlight seriálu jsou pro mě vyzváněcí tóny telefonu hlavní postavy, které jsou tam jednoduše super, i když to zní možná trochu divně – zkoukněte seriál, možná to budete mít stejně. Letuška je ok seriál, který asi neurazí, avšak zvláště nenadchne. Aktualizace: Recenze na druhou sérii. ()

zodiak217

Wow, wow, wow Kaley Cuoco je späť a je späť vo veľkom štýle. Seriál jej sadol na mieru a neviem sa nabažiť jej hereckého štýlu. Jej gestá, jej mimika, jej pohyby, šarm ktorý dáva svojej postave a drží sa línie Penny z TBBT v plynulom a neviazanom pití, tentokrát s trpkou minulosťou a stratou otca, čo ju prenasleduje celý život. Obával som sa radikálnej zmeny oproti Penny, no tvorcovia urobili výborný ťah, že celý seriál postavili na nej, lebo ma schopnosť naviazať na seba ďalšie postavy, dejovú linku a všetky udalosti beho seriálu a je na ňu skutočne výborný pohľad. Človek sa nevie odtrhnúť od ľahkej irónie, sarkazmu a humoru akým podáva jednotlivé scény a vnáša tam niečo svoje vďaka čomu je tento seriál tak skvelý a tak plynulo zbieha, že chcete ďalšiu a ďalšiu časť. Len tak ďalej a dúfam, že čoskoro príde aj druhá séria. Kaley Cuoco nie je nikdy dosť na obraze. Ak hľadáte seriál, ktorý si pozrieť a nebude vás nudiť, Flght Attendant je svieža chuťovka pre všetky kategórie. ()

kockodan

Nedivím se že herci v Hollywoodu fetujou jak o závod, když musej hrát v takovejch píčovinách. TOTO REVIEW OBSAHUJE SPOILERS! Bože to byla slátanina, která začala celkem slibně jako svižně klipovitě odstartovaný poctivý whodunnit, kterýžto ale po pár epizodách dokonale vyšuměl díky nelogickým a za vlasy přitaženým zvratům, i zcela dementnímu chování nejen hlavní postavy, ale i všech vedlejších, které, snad krom dvou dementních agentů FBI, byly všechny zapleteny do nějaké kriminální činnosti, kterou měli jako svůj vedlejšák!!! Největší úlet? Gay campy steward, kolega hlavní hrdinky, ze kterého se ve finále vyklubal cvičený a ozbrojený tajný agent CIA, který hlavní hrdince zachránil last minute život zastřelením záporáka (se kterým skoro celou dobu chrápala) v akci, za kterou by se nemusel stydět příslušník Mossadu! (Vykopnout dveře, během vteřiny přečíst situaci v neznámém hotelovém pokoji, rozeznat v místnosti záporáka a sejmout ho na první ránu.LOL!) Dialogy byly na stejné úrovni jako v sitcomu (a to není kompliment), herectví o kapánek lepší. Tím chci říct, že to Kaley Cuoco po herecké stránce zvládla, takže to bylo díky ní docela koukatelné, bohužel to ale scénář nezachrání! Po takové čtvrté, páté epizodě už jsem se musel nutit to dokoukat. 30% ()

oSiSko

Je to rozhodne iné ako čokoľvek, čo som už videl. Zásadne mi vadia veci ako halucinácie, rozprávanie sa s niekým v hlave a podobne, čoho tu bolo neúrekom. Seriál však rozhodne vtiahne do deja a má svoje silné stránky. Myslím si, že mohol mať tak o 2-3 diely menej a bol by oveľa napínavejší a bez toľkých hluchých pasáží. ()

Rian_witcher

Spousta nápadů (utíkání z reality do vědomí, výborná nájemná zabijačka, bezvadná kamarádka právnička) je absolutně zabitá scénaristy. Žádná hloubka postav, všichni se chovají jak se chovají bez nějakých motivů. Různorodá dvojice agentů FBI, špionáž pro korejce, Victor z Liongate... Na mnoha místech se z toho dalo vytěžit hodně a seriál mohl mít nějakou logickou zápletku. Takhle prostě musíme uvěřit, že letecká společnost zaměstnává skoro čtyřicetiletou alkoholičku s psychickou traumatickou poruchou, dále i černošskou šedesátiletou letušku a samozřejmě i gaye. A závěrem Penny hraje Penny. Ty samé grimasy jen se starším vrásčitějším obličejem. Jen prostě u skoro 40 ženské už nefunguje její naivní hloupost a pití. ()

lacerta

Tak asi to není seriál, na který se budu dívat opakovaně, ale jinak nečekaně docela zábava, rozhovory s Alexem odehrávající se v její hlavě tomu dodávaly celkem zábavný ráz. Dokonce i Penny byla poměrně k přežití, přestože to byla prostě Penny. ()

tchempi

Nebýt „Penny“, dostalo by to „odpad“. Nezajímavý příběh s multikulti cirkusovým castingem. Černá agentka FBI otevřeně tepe bílého kolegu za to, že je bílý. Posádka, kolegové letušky – černoška, černoch, teplý černoch, Mexičanka žijící v rasově smíšeném manželství. Bratr letušky – teplý běloch, který žije v partnerství s teplým Arabem a vychovávají spolu dvě děti – černé a arabské... Jdu blejt, velebnosti, a s novodobou, neobolševickou americkou TV a filmovou produkcí končím. ()

vitapavlik

Tenhle seriál je asi nejdebilnějším vyšetřováním vraždy jaký svět kdy viděl, neboť pro všechno to prvoplánovité drama a Cassieiny PTSD bullshit scény nikoho nezajímá, že v seriálu vůbec nic nedává smysl. Jednotlivé epizody vždycky začaly být trochu zajíavé teprve až na konci, a i když pominu, že veškeré IT a Maxovo hackováni je totální joke a že místo jakékoliv náznaky kriminalistiky ze strany bangkokské policie vraždu vyšetřuje FBI jako nějakej posranej da Vinciho kód, celá zápletka seriálu je vlastně nuda taky. ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (viac)