Letuška - Série 1

(séria)
Dráma / Mysteriózny / Thriller / Komédia
USA, 2020, 5 h 59 min (Minutáž: 42–48 min)

Tvorcovia:

Steve Yockey

Predloha:

Christopher A. Bohjalian (kniha)

Hudba:

Blake Neely

Příběh o tom, jak se může celý život změnit během jediné noci. Letuška Cassandra Bowdenová se probudí ve svém hotelovém pokoji v Bangkoku, s kocovinou z předchozí noci a mrtvolou ležící vedle ní na posteli – aniž by tušila, co se stalo. (HBO Max)

Necrotongue

První sezóna seriálu ve mně zanechala smíšené pocity. Hlavní postava byla bezesporu zajímavá (i když po čase už i lehce otravná), příběh a jeho provedení dávaly od počátku najevo, že půjde spíše o oddechovou záležitost, a později už mi překážela ta naivita, s níž tvůrci přistupovali k většině problémů. Ale abych nebyl za škarohlída; nešlo o žádnou nekoukatelnou hrůzu, u některých epizod jsem se sice trochu nudil, ale ve výsledku šlo o sledovatelnou záležitost, u níž jsem se občas dokonce dobře bavil, takže si myslím, že jsou mé tři pěticípé adekvátním ohodnocením. / Poučení: S pravidelným přísunem alkoholu a nájemnými vrahy je život hned o poznání veselejší. ()

OsahuKimina

6/10 Kaley Cuoco se nikdy nejevila jako dobrá herečka a to je i ten důvod proč pravděpodobně bude jedna z těch, které se nikdy nepodaří vymanit z převleku její nejslavnější role. Letuška je jako ztřeštěnější dvojče Penny závislé na alkoholu, jen místo dohadování se Sheldonem musí řešit vraždu, kterou si nepamatuje. Nutno podotknout, že to v případě tohoto seriálu vůbec není na škodu, protože Kaley tato role sedí jako prdel na hrnec. Evidentně ze sebe vydává maximum a daří se ji to velice dobře.  Seriál je velmi hravý, svižný komediální thriller o osobním dramatu letušky co se kvůli své neřízené povaze zaplete do problému ohrožující její život. Našlapaný turbulentními, místy napínavými scénami, rychlým střihem a to všechno ve vysokém tempu, kde se neustále něco děje. Takže i přes to, že se jedná o příběh plný klišé s hlavní postavou, občasně balancující na hraně serioznosti, nebude vám dovoleno se nudit. Kdo má chuť si dopřát zábavnou, nenáročnou detektivku můžu jen doporučit. ()

CheeseFigure

Kaley Cuoco a jej postava úspešne ťahá tento seriál, ktorý má ale viac dielov ako potrebuje. Niektoré postavy majú zaujímavé dejové linky, ktoré ale nikam nesmerujú, pôsobia neuzavreto alebo sú uzavreté neuspokojivo. Taktiež sa tvorcovia mohli viac pohrať s postavou Mirandy, lebo jej vývoj mi príde zvláštny. Ale ináč pohodový oddychový seriál so zaujímavým vizuálom, pár vtipnými momentami a fajn úvodnými titulkami. ()

kenkaku

Na první sólovku Penny jsem se těšil. A přiznám se že mě to i bavilo. Do celkem banální zápletky s mrtvolou se nabalují různé další linie a myšlenky, díky kterým děj nestagnuje a opravdu “jede”. Bohužel ”Kvoko” není zas tak brilantní herečka, aby zvládla více než výraz “žvýkám citrón” (jsem smutná a budu brečet, ožralá, v depce…) a “těle na nový vrata” (přemýšlím, něco mi došlo, mám halucinace…) no vůbec ty její psycho výlety do podvědomí mě dost iritovaly. Jako koho zajímá proč chlastá? ()

bigjames

Na to že, Kaley Cuoco moc neumí hrát a střídá tři facial expressions pořád dokola, tak mě v roli notorické alkoholičky docela bavila. Děj byl velice předvídatelný a pokud by se nad ním měl člověk trošku víc zamyslet, tak zjistí že i nelogický, stejně jako chování nejedné postavy. Občas to byla nuda a emocionálně vyhrocené scény hádek mezi hlavními postavami byly ukrutně nepřirozené. Avšak v zásadě to bylo docela zábavné a neškodné, jako víkendová oddechovka to funguje a některé vedlejší role mě zaujaly (Shane, Max nebo agentka Hammond). Nic víc to ale nenabízí. ()