Letuška - Série 2

(séria)

Cassie Bowdenová nyní vede střízlivý život v Los Angeles a ve volném čase pracuje pro CIA. Na zahraniční misi se nečekaně stane svědkem vraždy a zaplete se do dalšího mezinárodního spiknutí. (HBO Max)

Isherwood

První řadu jsem bral jako sympatickou hříčku, která vlastně ani moc netoužila nikam pokračovat. Ale ta záměrně přepálená špionská linka, ty povrchně líbivé hrátky s kamerou a střihem, fantastická Kaley („umím zahrát 2 výrazy, ale zužitkuju je na max!“) a hlavně alkoholoví démoni v abstinenčním deliriu, které jako kyselina rozleptávají osobnost i vztahy kolem, to vše mě bavilo vlastně víc, než prvně. ()

kenkaku

Tak tohle tedy nezafungovalo. Když byla poprvé Penny hozena osudem do seriózní situace (o kterou nestála) její neschopnost vyjádřit víc než dvě emoce šlo považovat za roztomilé. Tady ale má být jako agentka!? Když vidí “podprsenkový sex” (aby sledující děti nedostali z bradavek infarkt) tváří se jako by měla strach že bude zvracet. Většinu času má vykulené oči (jako když tlačí na záchodě). Její neschopnost hrát tady doslova bije do oči. To samé zmatkování postavy (které nepůsobí roztomile, ale retardovaně a neschopně na hranici parodie) a samozřejmě ty její “výlety do podvědomí”. Ty jsem nesnášel už minule. Za mě tedy po všech stránkách sešup. ()

Te_reza

Tohle je fakt slabý odvar. Celý seriál byl postavený na neschopnosti Cassie o čemkoliv mluvit, kdyby otevřela pusu a popsala problémy tak jak jsou, bylo by po všem v prvních dvou dílech.  První série byla příjemný oddychový seriál se zajímavým příběhem. Tohle je 6h bizáru.  Oceňuji práci se střihem, to mě hodně baví. I když jde o pouhé natahování stopáže. ()

M.i.k.e

jak mi u Letušky přišla první řada celkem fajn, tak ta druhá je velké zklamání. Dějově je to sice opět náležitě zamotané, ale celá ta zápletka je taková dost plovoucí a Cassie je ještě větší psycho než předtím. Nepamatuji si sérii, kde bych si tak moc přál aby někdo konečně zabil hlavní postavu a ona tak měla konečně klid a divák taky.Nejsem ani schopen rozklíčovat, jestli je Kaley Cuoco tak dobrá herečka, že tuhle čím dál tím méně sympatickou postavu dává takhle dobře a nebo naopak je tak špatná a proto mě úspěšně s*ala celou sérii. Na další řadu už snad nedojde.Koneckonců už to není moc kam posunout...40% ()

Scanerior

Druhá série Letušky je zpočátku doslova katastrofa, nicméně postupně se kvalita epizod trochu zlepšuje a nakonec vše obstojně vyvrcholí poslední dvojicí epizod. Plusem oproti jedničce pro mě je, že hlavní postava již pořád neprožívá alkoholové "záchvaty", tedy ne tolik, ale děj je jinak celkově slabší a dlouho poměrně nudný. Naštěstí vše dobře využijí právě poslední epizody, které jsou nabité "akcí", zvraty a odhaleními, které asi zas tak nepřekvapí, ale minimálně u jedné postavy jsem něco nečekal. Ačkoliv to bylo vcelku průměrné, tak mě na Letušku z nějakého důvodu baví koukat a klidně bych si dal další řadu. ()