Deti zo susediacich mestečiek Shadyside a Sunnyvale trávia každoročne leto v tábore Nightwing. Tento rok sa ale namiesto klasickej zábavy budú musieť postaviť vrahovi so sekerou, ktorý sa v okolitých lesoch začne pohybovať. (Marceloo)

majo0007

Na prvý mord sa čaká úmorno-otravných 44 minút, čo je v rámci slasheru neospravedlniteľné! Ináč tu nenájdeme nič, čo by sme už v slávnych 80's, kedy tento žáner prekvital, nevideli. Preto sa z tohto kopiráku kult určite nestane. ()

UhLee

(6/10). Druhý díl této trilogie byl daleko lepší než ten první. Skutečnost, že druhý díl byl lepší než ten první je na jednu stranu super, ale podle mě Ulice Strachu přišla prvním dílem o hodně fanoušků. První díly mají většinou navnadit. Ne odradit. Každopádně druhý díl vstříknul celé sérii novou mízu do žil a já jsem za to rád. Postavy byly mnohem lépe uchopené a bavilo mě sledovat jejich osudy. Daleko víc jsem se bál o jejich životy. Také Tommy coby hlavní zabiják byl mnohem děsivější, než Skullmask v prvním díle. Prostředí tábora bylo také dobrou volbou a změnou k lepšímu. Celkově to bylo více atmosférické a o třídu lepší než díl první. Jsem zvědavý na poslední díl, protože si moc nemyslím, že by třetí díl byl potřeba. ()

Motinski

Oveľa lepšie ako prvá časť. Aspoň čo sa týka celkovej atmosféry, budovania napätia a prostredia kam je príbeh zasadený. Sadie Sink je charizmatickejšia hrdinka a ajkeď ide stále len o teenhoror s množstvom krvi, v rámci zabavnosti fungoval a takmer vôbec nenudil. Všetky vedľajšie postavy mi ale boli ľahostajné. ()

filmmovier

Od tohoto dílu jsem čekal nejvíc, takže logicky jsem byl z výsledku velmi zklamán. Není to sice nejslabší díl skládačky, ale to na tom vůbec nic nemění. Osmdesátky, letní tábor, nadržení puberťáci (Sadie je skvělá), tohle mohl být nový kvalitní díl Pátku třináctého jako vyšitý, škoda, že to nedopadlo. Začátek je ještě docela fajn, ale v druhé polovině už mě to moc nebavilo, ačkoliv musím pochválit soundtrack a mytologii kolem čarodějnice. Jinak je to opravdu tuctová záležitost, která je sice jako retro zatraceně fajn, ale nic moc navíc, co by se mi líbilo, jsem v tom nenašel. Opět platí, že výsledek sice neurazí, ale mohlo to být fakt veliké, tohle je nic moc. 65%. ()

BROKEN_

Užil jsem si to stejně dobře jako první část. Je tady více zabíjení, více krve, samotný kemp je zkrátka na slasher skvělé prostředí viz Pátek 13. Prvních 40 minut bylo slabších, ale potom se to rozjede a do konce ten film šlape dobře. Největší mínus vidím u postav, které mě nebavili, tak jako u 1 části. Tady je každý na někoho naštvaný, neustále se mluví o čarodějnicích a vraždách, až to není někdy tolik zajímavý a místama se může zdát, že to trochu nudí s tím opakováním slov. Ale ve finále jsme opět jako u 1 části hodně spoko a užil jsme si to. Jen byla pro mě 1 část lepší... asi kvůli těm postavám. Hudba a samotný příběh to zvedají nahoru (scéna s hadem vede ) a já nemůžu dát méně než 4 hvězdy, jelikož je to hrozně fajn slasher trilogie, která má dobrý příběh vše do sebe pěkně zapadá a není to nuda. V závěru nás tvůrci pěkně navnadili na závěrečnou 3 část, kde se podíváme na samotný původ čarodějky Sarah Fierové... nejvíce mě potěšilo, že se vrací i herci z 1 části. 3 díl vypadá nejzajímavěji a mohlo by to mít tu správnou atmosféru. 7/10 ()

Johnny.ARN

Ja proste nerozumiem tomuto univerzu. Ten príbeh mi nedáva zmysel. Na dvojke oceňujem absenciu zberačov, menšín a iným moderných nezmyslov. Žiaľ, je to super nudné, bez poriadného vraždenia, bez poriadnej hororovej scény. Vykuchaná píčovina vhodná na Netflix. Do trojky idem už bez očakávaní. 1 z 5 ()

oveckaoa

Za mě teda slabší než jednička a o hodně. Jednička měla 3 vrahy a rozjela se od začátku tady čekáme přes 40 minut na první mord a , že by byl tak úžasný se říct nedá (ono všechny vraždy jsou cgi bordel dá se říct ). Záporák je nudný a bez charismatu (ani ti co byly v jedničce ho neměli, ale byli něčím zajímaví tenhle ne paradoxně jeden z nich je zde, ale je to totálně odfláknuté) a ten pytel na hlavu získá až na konci a více méně náhodou. Kromě těch dvou sester zde není ani jedna zajímavá postava máme zde dva feťáky, místního panice,  syna šerifa a hromadu zbytečných postav. Konec už je vyloženě píčovina a nedává smysl tolik pobodání by nepřežil ani Michael Myers. Plusové body za toho vraždícího kluka z jedničky a tu holku co si při vraždění zpívala (byla i v jedničce) mínusové za absenci humoru. Abych byl upřímný 60 procent si to zaslouží, ale to jsem dal jedničce a tohle je horší. 40 procent ()

hroubek

Lepší než první díl. Tohle mně dost sedlo. Tvůrčí tým je zachován, jen se změnili herci. Leigh Janiak je tady mnohem sebevědomější a více se dokáže urvat ze řetězu. Navíc se už nemusí zdržovat vysvětlování toto, co je špatně a co se děje, ale může se hned věnovat novým postavám. Tato část mi pak přišla ucelenější, údernější a připomněla mi filmy ze série Pátek třináctého. Sedlo mi, jak film vypadá, užil jsem si soundtrack a v neposlední řadě velmi dobře obsazené herce, kteří film táhnou nahoru. Sadie Sink (Stranger Things) je tady opravdu moc dobrá a dokáže utáhnou skoro půlku filmu. Roste z ní velmi talentovaná herečka. Hodně se mi líbil výkon Emily Rudd, protože svou postavu zahrála dobře a sympaticky. Velkou radost mi udělalo, že jsem viděl svou oblíbenou Gillian Jacobs, které tahle role sedla. Film krásně navazuje na první díl a rozšiřuje mytologie daného světa. Navíc je zde opět spoustu pomrknutí a easter eggů. Parádní pokračování. ()

drackula

V niečom lepšie, v niečom horšie ako prvý diel. Retro pocit ostal a využívanie osvedčených postupov pri camp slasheroch hodnotím veľmi pozitívne. Nejaké neduhy by sa našli, ale celkovo spokojnosť. 70% Netflix ()

sedm.1

Druhé pokračování této třídílné hororové série je sice o malou píď lepší podívanou než první díl, a to prakticky ve všech ohledech, nicméně pořád se jedná o vážně nepovedenou záležitost, odkazující především na slavné hororové série, v tomto případě na Pátek 13, každopádně nefunkční je naprosto ve všem. Hlavně styl zpracování mi připadá opravdu mizerný, kdy jakoby tvůrci absolutně netušili, jak to mají celé vlastně pojmout, jestli jako seriózní regulérní horor, nebo jako poctu žánrovým klasikám let minulých, či snad jako s nadhledem pojatou parodii na horory, prostě to ve mně celé budí dojem neuchopitelné a nevyzrálé filmařiny, která čerpá všude možně okolo, ale vlastní práce ve výsledku nestojí za nic. Jak už jsem nicméně zmiňoval, oproti prvnímu dílu se zde přeci jen ale jedná již o malý posun kupředu, kdy sice veškeré postavy a jejich herečtí představitelé jsou opět vesměs naprosto nesympatická a nevýrazná stvoření, ale především v druhé polovině filmu došlo k docela poutavému spádu, disponujícímu i slušným množstvím efektních mordů a kapkou působivé atmosféry, takže i přes všechny ty nedostatky mě dokázala dvojka v rámci možností chvílemi přeci jen bavit. Špatné časy nicméně pro hororový žánr zkrátka i nadále pokračují, jelikož první dva díly Ulice strachu spadají do velmi slabého průměru a opravdu nejsem ani trochu přesvědčen, že závěrečné pokračování na tom něco změní. Takže stále zklamání. ()

Soweek

Určitě o fous lepší než první díl. Americké táborové prostředí je mi blízké, což zvedá můj celkový dojem a Color Wars ( nebo chcete-li Spirit Days ), během kterých masakr probíhá také. Stále se nemohu zbavit dojmu, že je zde výrazně plýtváno potenciálem tematiky a že i přes dnes odpadní žánr hororu to mělo být svěřeno do rukou zkušenějším lidem. ()

666Carnage

Dvojka je ještě větší nářez a ta pocta klasickým slasherům z toho úplně stříká, stejně jako krev, která je zde potom snad úplně všude. Uvidíme co přinese zakončení trilogie, ale zatím se jedná o povedené počiny, na které se dobře kouká. 75% ()

borec999

Na dvojku som sa po obstojnej jednotke naozaj tešil. Rok 1978 a prostredie tábora Crystal Lake (Piatok 13teho),eehm teda nie ,pardon, Nightwing, sľubovalo klasickejší a oldschoolový slasher, čo sa žiaľ nakoniec nepotvrdilo. Dvojka je štýlom spracovania podobná jednotke ako vajce vajcu, a to aj napriek zmene prostredia, postáv i obdobia v ktorom sa odohráva. Za pochvalu stoja znova samotné vraždy, ktoré sú vymazlenejšie,krvavejšie i brutálnejšie ako v jednotke(zvlášť tá dvojitá v závere je vrcholom filmu a je skutočne nepríjemná) a Sadie Sink, ktorá tu podáva azda ešte lepší výkon než v Stranger Things a prejavuje obrovský potenciál stať sa ďalšou hororovou scream queen. Mimo nej sú žiaľ všetky ostatné postavy absolútne o ničom, tempo viazne a keď sa zrovna nevraždí alebo nevysvetľuje niečo z jednotky, tak nie je moc na čo pozerať. Celkovo Fear Street 1978 úplne neurazilo, no určite ani nenadchlo. 55% ()

iXtr3m3

Pekné nadviazanie, resp. pred(na)viazanie na prvú časť. Technicky výborné, výprava ušla a bola trefná, návrat do sedemdesiatiek fajn. Ale opäť tá schizofrénia a teraz ešte očividnejšia. Akonáhle sa vraždili teenageri, tak všetko bolo krásne vidieť, akonáhle sa vraždili deti, tak mimo záber. Čo to kurva je? Tak buď - alebo. Takto z toho vyšiel zasa mišmaš, ktorý nemá jasnú identitu. ()

J.F.B.

"You’ve read Carrie?" První Fear Street měla své chyby a problémy, ale ty jsem jí mohl s klidem odpustit, neboť se jí stejně dařilo zůstat zábavnou letní oddychovkou s tak akorát vyváženým mixem horroru a humoru, sympatickými postavami, slušným tempem i uspokojivou dobovou atmosférou. Právě díky tomu mne chytla a přesně to jsem čekal také od roku '78. Bohužel marně. Ta příjemně odlehčená nálada prvního filmu je prostě pryč, nahrazená horou špatných klišé. Což by ještě nebylo nic hrozného, kdyby se snímek po vzoru dobových 70s a 80s béček nebral tolik vážně... jak naneštěstí činí. Takže ačkoliv jsou tu mnohé dobré momenty a scény, pár velmi hezkých použití soundtracku i několik vskutku napínavých či emocionálně silných okamžiků – povětšinou zásluhou výborné Sadie Sink – tak nic z toho nedokáže vyvážit všechny ty příšerné sociálnědramatické monology různých jedinců, které, přestože nám o nich dávají mnohem větší backstory než třeba v takovém Friday the 13th, z nich stejně nedokáží udělat sympatické postavy. Možná spíše naopak. Potenciál předvedený prvou částí tu tedy byl dost promarněn (více mrtvol ≠ lepší film) a na Fear Street: 1666 se podívám spíše z "povinnosti" a té malé trošky zvědavosti, která mi ještě zbyla...   Ukončil bych to podle mého velmi vypovídajícím citátem z recenze Nicka Allena: "The rest of “1978” [mimo několika jím výše chválených scén] is more of a frustrating bummer—a summer camp slasher that’s afraid of campiness, and one that’d be a better fit for group therapy sessions than sleepovers." (♪♫) (♪♫) (♪♫) (x/x/x) (x) (x) (x) ()

Corpsegrinder

No o trochu horší než první film. pořád je to celkem slušně natočeno, dobová atmosféra je uvěřitelná, muzika je vybraná dobře, jenže postavy jsou tentokrát o dost horší a o těch nejsympatičtějších se nedozvíme nic protože jdou skoro okamžitě na porážku. Taky to mohlo bejt aspoň o 30 minut kratší, a ten klon Roberta Pattinsona to mohl rasit o dost víc. ()

HonzysKISS

Druhý díl Ulice strachu se povedl o něco víc. Má mnohem lepší postavy a chvílemi se to zdá opravdu děsivější. Lokace tábora je postavěna suprově. Není tu tolik teen vtipů jako v jedničce. A příběh se také vyvíjí dosti zajímavě. Tento díl moc potěší fanoušky Davida Bowieho, je tu na něj nějak moc narážek. Sadie Sink hraje moc fajn, ale už to není ta malá holčina ze Stranger Things, tady byla už trochu dospělejší. Hodně mě zklamalo to, že většina vražd nebyla vůbec vidět. Slash hororovka, kde se zabíjení odehrává za kamerou, pro mě určitě není horor. Chápu, že neukážou mrtvé děti, ale dneska by to s maskami už snad šlo, ne? Velký palec dolů za toto. 70/100 ()