Stalo se to jedné noci v kalifornském přístavu San Pedro, kde byla zmasakrována posádka argentinské pašerácké lodi. Stop pro policii zůstalo proklatě málo: loď vyletěla do povětří a z dvaceti sedmi mužů tu přežili jen dva: kulhavý pouliční zlodějíček Verbal a jeden z členů posádky umírající v nemocnici na popáleniny a blouznící v maďarštině. Začalo to ovšem mnohem dřív - newyorská policie je možná zkorumpovaná, ale není hloupá, a tak už nějakou dobu prověřovala skupinku podezřelých, těch mužů zločinu, kteří jsou vždycky první na ráně. Byli to prohnaný elegán Keaton, horkokrevný McManus, drzý Hockney, nevyzpytatelný Fenster a bezvýznamný Verbal. Policie je podrobila důkladnému výslechu, ale s každou novou informací se pátrání jen zkomplikovalo. Podezřelé spojuje série zločinů v New Yorku, ale kde jsou ukradené smaragdy? (oficiálny text distribútora)

corax8

No film hraje na pointu a ta je fakt dobrá. Jinak jsmeto viděl dabované a to mne fakt rušilo. Ani hereckévýkony mn emoc nepřesvědčili. Ale celkově jde o nadprůměrný film. ()

Honey007

Velmi zajímavá kriminálka, která svádí hned v úvodu příběhu dohromady pětici "známých firem" v newyorské cele předběžného zadržení k výslechu kvůlil ukradenému náklaďáku. A tady vzniká plán na diskreditaci newyorské policie a při té příležitosti také možnost vylepšení vlastní finanční situace. Brzy se ale ukáže, že se stali pouze součástí daleko důmyslnějšího a nebezpečnějšího plánu, který pořádně zamotná hlavu i vyšetřovatelům. Provedení 4 hvězdy (role Keatona by daleko více slušela např. al Pacinovi), nápad a Kevin Spacey jednoznačně 5 hvězd! 90% ()

hedgi

Slušně natočené. Škoda jen, že jsem záhy poté, co Spacey začal vypovídat tušil, že oním Sozem bude právě Spacey. I tak ale oceňuju zajímavé detaily. Např. jak se na závěr jména z výpovědi objevují na různých předmětech v kanceláři. ()

Necrophobic

Tak tenhle film je jedna z mých srdcovek.Nestojí jen na závěrečné pointě jak by se mohlo zdát,viděl jsem ho několikrát a pokaždé jsem se maximálně bavil.Pro takové filmy se vyplatí žít :-) ()

Lockeroom

Výborné , ale po druhém sledování už tak bezvýhradně nadšený nejsem. Ten Keyser Söze moc velkou fantazii neměl, když ty jména četl z policejní nástěnky a z hrnku a skoro na to dojel :-) ()

vena199204

Naprosto špičková záležitost. Film, který provázelo malé očekávání, boduje naprosto geniálním scénářem a skvělými hereckými výkony. Kevin Spacey ve vrcholné formě. Závěr filmu vyrazí dech. ()

GiorgioB.

Příjemně hravá kriminálka, herecké výkony radost pohledět (škoda, že Benicio Del Toro nedostal větší prostor, strašně mu to slušelo). Perfektní scénář s přitažlivou záhadou. Možná bych filmu vytkl jeho název, který mi nepřijde moc atraktivní, spíš takový tuctový. Ačkoli kdo ví, zda i to nemá nějaký skrytý účel. ()

Podhorsky

Velmi pěkné. Na rozdíl od většiny přispěvatelů si myslím, že pointa není překvapivá. To co mě příjemně překvapilo je, že po odhalení film rázem končí. ()

sun.eagle

Určitě nadprůměr. Ale zas takové geniální jak tady všude píšou to zdaleka není. Pointa. cože ? šokující? já jsem to tušil hned od první zmínky o záhadném nepolapitelném zloduchovy. Průhledné jako vybité okno. Srovnání s geniální pointou 6 smyslu je směšné. ()

Meego82

Tento film sa mi povaľoval po disku strašne dlho dokonca som ho už párkrát aj vymazal ale zasa sa nejak znova objavil a tak som si ho včera len tak z dlhej chvíle pozrel. Za ten čas čo som sedel pred monitorom som už dlho nemal taký skvelý pocit že som videl niečo unusual.. Dej sa točí okolo masakru v jednom prístave v L.A. pri ktorom zomrelo 25 ľudí ,prostredníctvom flashbackov ,ktoré rozpráva Verbal Kint ktorý bol jedným z pätice zlodejov zodpovedným za tento masaker...ďalej už to nebudem rozpitvávať pretože Vás nechcem pripraviť o skvelý zážitok. Jednou zo zložiek ktorá robí z tohto filmu majstrovský kúsok je casting. Toľko skvelých hercov v jednom filme som naposledy videl v HEAT. Každý člen partie je perfektne vyprofilovaný a rovnako skvele aj zahraný a asi najjasnejšiu predstavu o ich charakteroch si spravíte hneď pri prvom výsluch keď každý zarecituje verš „Give mi keys you fucking cocksucker“. Jednotlivé postavy mi prirástli za tu hodinu a pol k srdcu ako už dávno žiadne ale aj tak nad všetkými kraľuje Kevin Spacey a jeho mrzák Verbal Kint. Kamera je krásne pohyblivá a vždy presná tak aby nikdy neukázal viac ako treba a spolu so skvelou hudbou buduje až takmer mysterióznu atmosféru. Réžie sa zhostil Brian Singer ktorý mal ešte vtedy iba 30 rokov za mizerný 6 miliónový rozpočet vykúzlil dokonalé krimi s božskou atmosférou, vynikajúcimi hercami a prekvapivým koncom. Avšak asi najväčšiu zásluhu na tomto skvelom filme mal scenárista, postavy sú vynikajúco vyprofilované, dej komplikovaný, dialógy k veci a ako bonus skvelá pointa ktorá odštartovala sériu filmov s twist koncom. Ak ste tento film ešte nevideli tak si ho rozhodne pozrite nebudete ľutovať ani jednu sekundu a meno Keyser Soze Vám ostane v pamäti ešte poriadne dlho. ()

hujerita

3 krát som to mal na VHS, dva Originály na VHS, 2 kópie originálu na DVD, dve originály na DVD a nezostalo my nič, všetko sa stratilo. Za to môže jedine KAISER SOZE ten maďar. Teraz už my zostalo posledné originál dvd a to z ruky nedám ani samotnému Sozemu. ()

january

První zkouknutí: Mám za to, že jsem docela bystré děvče. U filmů dávám pozor, většinou mi neunikne ani nejmenší detail a nesnáším zbytečné vysvětlovačky. U tohoto filmu jsem byla totálně zmatená. Posloupnost děje: minulost-ještě větší minulost-přítomnost, ve které se vypravěč vrací k minulosti, která se však odehrávala mezi prvními dvěma minulostmi. Zdá se to být zmatené? Ano! Do toho se přimíchalo spoustu jmen a byla jsem ztracená. Ono se to na konci vysvětlilo. Jenže stojí to za to, když celý film tápete a vůbec si ho neužijete? A mimochodem k pointě. Naprosto souhlasím s komentátorem přede mnou, který zde napsal otázku "Ale koho to zajímá?". --------- Druhé zkouknutí: To už jsem se v ději, časové posloupnosti a postavách orientovala. Jenže zase už znám konec! --------- Jinak jsem v tomto filmu shledala spoustu scén, které spíš evokovaly záchvat smíchu. Například herecký výkon muže na lodi, který mohl usvědčit Sozého nebo retrospektiva do minulosti Kaisera Sozého a jeho vlající vlasy, když odchází od požáru. Och jak epické. A neodpustím si ani jedno rýpnutí do toho geniálního scénáře. To si vážně jedna z hlavních postav, která je prezentována jako inteligentní obchodník, splete maďarštinu s ruštinou? Nehodnotím. Tentokrát však ne z pocitu, že je chyba na mojí straně, když jsem to nepochopila. ()

Kathykat

Dobrý film, musela jsem uznat, že jsem celou dobu jen hádala, kdo je Keyser Soze :D perfektní scenář, nechápu, jak to někdo mohl vymyslet. Pro mě ale docela složité, nemít vedle sebe přítele, tak jsem asi v pasti, nepamatovala jsem si jména, takže mi ucházely souvislosti, pár věcí jsem potřebovala dovysvětlit, ale nápad perefektní. Myslím, že až se na to podívám znova, bude se mi to líbit ještě víc :) ()

PetrHej

Film je to, dle mého úsudku, povedený, ale když odhadnu pointu příběhu už v první polovině snímku, a každá scéna můj úsudek jen podporuje (i když se snaží občas autoři blafovat), tak to dost výrazně snižuje požitek a dojem z celého díla. Podobný pocit jsem měl i při sledování Dokonalého triku, čímž o svou „dokonalost“, stejně jako Obvyklí podezřelí, přišel. ()

jedy

Obvyklí podezřelí vtáhnou do děje, bohužel ne od hned od začátku, ale tak po první čtvrtině filmu. Pak se tu jede o stošest a vyprávění Kevina Spaceyho si zamilujete. Nejen Kevin tu hraje skvěle, herecké výkony všech zúčastněných jsou na skvělé úrovni, zvlášť těch, kteří odváděli špinavou práci v sérii vypravovaných loupeží. Bohužel jsem pointu tušil od poloviny filmu, a tak hodnotím "jen" 4 hvězdami. ()

Gattolino

Jeden z filmů, který si člověk po shlédnutí rád pustí znovu, aby si vychutnal jemnůstky s vědomím toho, jaké je rozuzlení. A tajemný Kaiser Sozö (či jak se to píše), to je doopravdy síla! Perfektní námět, perfektní konec, perfektní herecké výkony, perfektní snůška hlášek ("na to jsi přišel sám, Einsteine, nebo na to máte šimpanze?"). Více takových filmů! ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

21.06.2022

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (viac)