Väzenie Alcatraz bolo považované za miesto, z ktorého sa nikdy nikomu nepodarilo utiecť. Všetkých, ktorí sa o to pokúsili, zadržali, zastrelili, alebo sa utopili v zradných prúdoch Sanfranciského zálivu. Frank Morris však bol majstrom útekov - podarilo sa mu to už niekoľkokrát a od chvíle, kedy sa do Alcatrazu dostal, nemyslel na nič iné... (RTVS)

ti88na

Veľmi príjemná a neakčná dráma o úteku z miesta, ktorého názov je synonymom väznice alebo miesta, z ktorého sa nedá dostať. Film bol inteligentný bez logických dier s pomalšie plynúcim dejom, ktorý nás zoznamoval s postavami aj s prostredím. Plánovanie a samotný útek bol sofistikovaný a jednoduchý zároveň. Chýbalo mi však trochu viac napätia, niežeby nebolo ale žiadalo sa ho viac. Zdalo sa mi, že hlavný hrdina všetko zvláda bez problémovo takmer všetko mu vychádzalo. Ale inak určite jeden z tých lepších útekových filmov. ()

Hanys_

Kdysi se mi to líbilo rozhodně víc. To tempo a množství náhod mi teď tak úplně nesedlo, ale zase se musí uznat ta očividná inspirace pro pozdější Shawshank. ()

pjotr76

V rámci žánru nelze porovnávat s Shawshank redemption , který je klasické psychologické drama pouze na pozadí vězeňského prostředí. Eastwood se s tím nepáře, hlavní je akce, psychologie až na druhém místě, vynikající spád...prostě dobrý film svého druhu. ()

Ještěřák

Clint? Cool. Vězeňsko-zdrhací námět? Cool as fuck. = Nepříliš objektivní čtyři hvězdičky za decentně (nevtíravě) dramatický zdrh v dnes už klasickém a přeci jen drobet naivně působícím filmu. :-) ()

Piškotka

Tak staré filmy mají něco do sebe. Film měl dynamiku, spád, mužskou logiku a racionalitu. Čišelo z něj napětí, vykreslení vězeňského života a jeho hierarchie bylo autentické. Do toho autentický a odzbrojující Clint, který se umí tvářit, jakoby mu uletěly včely a pak je naprosto chladnokrevný. Navíc krása pohledět na jeho nahé tělo a obličej. Je to osobnost. Otevřený konec přidává filmu na atraktivnosti. ()

vander19

Útek z Alcatrazu je svojim spôsobom predloha pre Shawshank. Je to dostačujúco napínavé, dej nenudí a postavy sú vyberané s citom. Clint so svojim drsňáckym výrazom opäť zahral bohovsky, ale mne sa viac páčil Larry Hankin. škoda, že Dust v jeho roly stratil gule a neodhodlal sa na útek. Ešte aj postava riaditeľa mi pripomenula Shawshank. Dokonca aj väzni, teda niektori a ich charaktery. Myška ako zo Zelenej míli. Postava Englisha ako černocha podobná M. Freemanovy v Shawshank a tak :-))...Spôsob ako dokázali títo páni a hlavne Morris využiť každú hovadinu k vlastnému úžitku im musí závidieť aj McGyver a Bear Grylls.... ()

peetriss

Sice ne nejlepší film z vězeňského prostředí, ale určitě jeden z pilířů tohoto subžánru. Příběh o slavném útěku z ještě slavnější věznice Alcatraz je poutavý sám o sobě, šlo jen o to nasadit filmu ten správný glanc a tempo. A to se podařilo jen částečně a v kolísavé míře. Síla filmu tkví v několika jednotlivých scénách, které dokáží diváka zasáhnout, ale je to příiš naředěno slabší a zbytečnou omáčkou, nijak film neposunující a brzdící tempo. Přesto Don Siegel není žádný amatér, jeho film je stále jemným nadprůměrem a především nepopiratelnou klasikou. 70% ()

willis

Některé scény jsou sice dost nepravděpodobné ale jsou napínavé a funkční. Další kvalitní vězeňský film i když třeba Shawshank nebo Frajer Luke jsou přeci jen o stupínek lepší. ()

Chajimwitz

C.Eastwood rozhodně nepatří mezi mé oblíbence,ale nedovedu si představit v roli F.Morrise nikoho jiného.Jeden z mála filmů,kterým jsem se nechal strhnout.Na konci filmu jsem zjistil,že stojím na straně prchajících zločinců.Přestože se jedná o dost drsný snímek,tak jsem se v jeho průběhu i zasmál díky hláškám C.Eastwooda a F.Warda,který zde hraje uprchlého J.Anglina. ()

Mikino00

Normální obyčejný film z vězeňského prostředí, nic extra. Clint je sice dobrý, ale na to aby film dostal nějaký náboj to nestačí. Opravdu to ničím nepřekvapí. ()

aLPaC

Na tento film jsem se hodně těšil a jsem rád, že mě nezklamal. Sice znám propracovanější a lepší vězeňské filmy, ale tenhle "útěk" je takovým jejich otcem. Taky je zde krásně vidět, kde asi King hledal inspiraci při psaní Shawshanku. ()

Sochorisko

Upřímě řečeno, jakožto divák z generace, která nemohla tento film sledovat v kině ani v jeho počátcích musím říct, že to tento film ode mě trochu "odnesl" . už jako malý sem visel na filmu Vykoupení z věznice Shawshank a ačkoli je Alcatraz z doby dosti dřívější, viděl sem ho bohužel o roky později než onen Shawshank. Zasloužil by si jistě 5 hvězdiček, kamera, návrh, zpracování naprosto super ale já zde hodnotím v podstatě rozdíl mezi mým shawshankem a touto klasikou.. zůstanu subjektivně u 4 hvězdách.. Doporučuji !! ()

Garch

Kdysi to byl zážitek, a po letech znovu :-) Skoro čtyřicet let starému filmu není moc co vytknout - Respect. Je pouze dost k neuvěření, že se má jednat o adaptaci skutečných událostí. Snad jedině, že by si strážci Alcatrazu byli až tak jisti, že nechávají vězňům více věcí a volnosti, než bych čekal u zařízení pro chronické útěkáře. Nicméně, zahráno parádně, s výbornou kamerou, střihem i hudbou. Je fajn, že Eastwood není ve filmu žádný superborec (jeho spoluútěkáři jsou pružnější), ale fyzicky náročný útěk dává sám, bez dublérů. PS Shawshank se Útěkem z Alcatrazu notně ispiroval. ()

petrskoc

Uf, no je tam vidět určitý zub času. Největší problém jsem měl s lehce průstřelným scénářem a poněkud explicitními motivy snažícími se z diváka vylovit nějaké emoce a upozornit na "nelidskost" tohoto prostředí a že vlastně všichni v tom ústavu jsou sluníčkově krásní a čestní. Teda až na toho hromotluka, kterej dělal problémy od začátku. Uteklo to celkem rychle, na tu analogovou kameru se bude vždycky dívat s radostí v srdci. A konec vyšuměl do ztracena a vůbec neposkytl nějakou katarzi, uzavření příběhu, logický přínos pro diváka, co si má z tohoto příběhu odnést jako poselství. Na můj vkus prostě příliš ALE. Mnozí tu zmiňují jiné vězeňské klasiky a ty přesně tyhle ALE postrádají - a proto je tento snímek určitě z těch slabších v žánru. Jako oddychovka večer v televizi (když už by se nějakou nevysvětlitelnou záhadou stalo, že bych si dobrovolně sedl k televizi) ale v poho a určitě by to bylo jedno z toho lepšího, co v TV běží. ()

Oyer

Ve své době jistě kultovní film, který dal svým dějem podnět pro mnohé další podobné snímky. Kdybych viděl ponejprv právě tuto záležitost, určitě by mé hodnocení bylo daleko vyšší. Vynikající Eastwood a dech beroucí závěr. ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených… (viac)

Režisér Padesáti odstínů se chystá na útěk

Režisér Padesáti odstínů se chystá na útěk

07.08.2018

James Foley (Padesát odstínů temnoty, Padesát odstínů svobody) se čerstvě upsal režii chystaného vězeňského thrilleru Alcatraz. Snímek je inspirovaný skutečným příběhem Franka Lee Morrise, který v… (viac)