Obyvateľov San Francisca terorizuje neznámy strelec, ktorý požaduje od starostu výkupné, inak každý deň zastrelí jedného človeka. Jeho vypátraním je poverený inšpektor Harry Callahan, známy svojimi nekompromisnými metódami, a jeho nový partner, Mexičan Chico Gonzáles. Začína sa boj na život a na smrť... (RTVS)

Skip

Harry Callahan se se zločinci nesere a kdyby nebylo stupidních zákonů, čistilo by se mu město od hnusných grázlů snadněji. Jasný, přímočarý film bez zbytečného filozofování a psychologizování. Kde je Harry, tam je drsno, a přesto s ním půjdu vždycky rád. ()

Colonist

Tenkrát v roce 1971 musel být Dirty Harry originálním snímkem, jenže dnes už bylo natočeno tolik filmů podobného ražení, že mi místy přišlo, že sleduji jedno klišé za druhým (ale to nemůžu tomuhle filmu vyčítat, v době, kdy vznikl, to klišé ještě nebylo). Každopádně se jedná o velmi dobrý thriller s neuvěřitelně cool Clintem, kvalitní režií, skvěle pasující hudbou (70. léta jak vyšitá) a výborným finále. Laťka byla nastavena poměrně vysoko, uvidíme, jestli ji dokázaly udržet i následující díly. ()

TominoLa

Končící otázka Harryho Callahana. "Takže se musíš sám sebe zeptat, je dneska můj šťastnej den?" Můj den je určitě šťastný. Viděl jsem další skvělý film s Clintem a nebyl jsem vyšinutej a slizkej padouch, kterého chce dostat Drsný Harry. ()

Dont

Klasická detektivka s charismatickým hlavním hrdinou, který dělá svou práci po svém, nerespektuje žádné autority a říká vždy co si myslí. Koho jiného si lze v této roli představit lépe než Clinta Eastwooda. Hádanka o počtu kulek jako by vypadla z jeho předchozích westernových rolí. A vůbec nevadilo, že jsem film neviděl poprvé. Pro mne jeden z nejlepších filmů ve svém žánru až do druhé poloviny osmdesátých let, kdy ho překonala nová vlna akčních krimi. ()

Fanucci

Vadilo mi, že místy film hraje moc na efekt a je také dost naivní (hl. v pátrání po vrahovi). Na druhou stranu jsou části, v kterých je až překvapivě realistický (hl. v poukazování na bezzubost právního systému). Celkově tedy film působí dost nevyrovnaně, ale naštěstí tu máme postavu nejdrsnějšího poldy pod sluncem:-) A Clint ho (jako ostatně každého drsňáka) umí zahrát naprosto fantasticky. 70% ()

fallangell

Věřím, že ve své době ojedinělý film. Aby ale své poselství dokázal prodat i dnes, musel by se asi vyvarovat spoustě dějových nedomyšlenosti. To že je Harry drsný, ještě nemusí přeci znamenat, že všichni ostatní jsou neschopní, hloupí a ustrašení. ()

GILLWANDER

Dosť pozoruhodný film o policajtovi, ktorý bral veci do vlastných rúk. A nie každému sa to samozrejme páčilo. Oko za oko zub, za zub - Dirty Harry to uprednostňoval pred modernými zákonmi, ktoré mu zjavne neboli po chuti. Nepáčil sa mi prístup k daným okolnostiam, najradšej by všetko vyriešil svojou najlepšiou zbraňou na svete - magnumom štyridsať štyri. Jeho postava drsného policajta, ktorý zoberie každú špinavú fušku je filmu veľmi prínosná. Vie čo chce, niečo aj síce pokazí ale dosiahne svojho. Záporak bol jedinečný, v takomto období pozoruhodný, tiež ako Harryho vedel čo chce, mal na to nastoliť anarchiu, tiež niečo pokazil, ale značne zamiešal kartami. Po čase si ho predsa len Harry vystopuje a dá mu to, čo si podľa neho zaslúži. Nešťastný deň a šiesty náboj... Clint Eastwood rolu drsného policajta zvládol excelentne, nie je čo vytknúť pri ňom. Hral naplno, užili sme si ho. Záporak - Bravó! Siegelová réžia bezchybná. Na rovinu - celý film je bezchybný. Kto nevidel, šup, nech si to pozrie! Stratíte veľa, keď si tento filmík nepozriete. A to drsného Harryho v plnej paráde!.. 90% ()

dyfur

....slušný thriller rokov sedemdesiatych....extra k nemu som nepriľnul....ale dá sa.....z dnešného pohľadu možno toporné ,ale kedysi aj ten akčňák bol vo valčíkovom kroku..... ()

lioncel

Dnes už je to trochu bez té původní úderné síly .. košile mají úplně jiné límečky, obleky jiné střihy, po ulicích jezdí jiná auta .. doba je jiná .. my jsme jiní .. jen ten Harry Callahan s tím svým kvérem .. takový, jaký vždy byl, by se nám náramně hodil .. stejný a pořád nekompromisní .. i dnes ... ()

BoredSeal

Dirty Harry je poctivá syrová kriminálka ze 70. let s odvážným společenským komentářem (zločinec domáhající se svých práv se stane mediální hvězdou nebo starosta, který chce radši zaplatit výkupné než aby mu masakr během jeho volebního období kazil kariéru). Výborný příběh s úžasným psychopatickým záporákem, zajímavá pohlednice z prostředí San Francisca v pár scénách snímaná s minimálním osvětlením, což pomáhá husté atmosféře a samozřejmě klasik Clint Eastwood chrlící jeden sarkastický komentář za druhým. Trvanlivá kvalita i po x reprízách. ()

Joe321

Tohle je ultimátní oneman show nářez sedmdesátých let. Clint Eastwood už asi nebyl v jiné roli takovejhle mazák a už asi ani nikde takhle nehláškoval. Drsný Harry má charizma a body count za celé policejní oddělení. Nadřízení nevědí co s ním a záporáci ani nestačí říct nějakou svou vykrucovací řeč. Když uslyší vystřelit dělo 44, je už pozdě. Scéna kdy jí v restauračce a za ním přepadávají banku s onou už legendární "Well do ya punk" hláškou je naprosto bezchybná. A má jiná oblíbená... -"Well, when an adult male is chasing a female with intent to commit rape, I shoot the bastard. That's my policy." -"Intent? How did you establish that?" -"When a naked man is chasing a woman through an alley with a butcher's knife and a hard-on, I figure he isn't out collecting for the Red Cross!" ()

Martin741

Prave na tomto filme sa ukazuje drsnost policajta menom Harry Callahan, ktoreho hral Clint Eastwood /Where Eagles Dare, dolarova trilogia/. Scenar sice nie je bohvieco /nahanacka vraha istej dievciny/ ale je tu dostatok akcnych scen, kopa hlasok a prestreliek. Eastwood je sice namysleny frajer a je desne drsny, ale to mi vobec nevadi - myslim jeho namyslenost. To je umocnene par vybornymi prestrelkami a vybornou reziou Dona Siegla /The Big Steal/. Hlasky pana Eastwooda su proste kultove : /musim cesky, som cechoslovak/ : "Ze Vim na co myslis? Vystrelil 5x nebo 6x? Abych pravdu rekl, v tom chaosu jsem to zapomnel pocitat. Jenze tohle je Magnum 44, ten znamy kolt, ktery ti ustreli hlavu jednou ranou. Takze se musis ptat jinak. Chci to risknout?" Film je takymito hlaskami doslova natrieskany, a ja ako fanda poriadnej akcie len s nadsenim tlieskam. Pacilo sa mi na filme aj to, ze koniec bol hodne optimisticky - teda dobro /Dirty Harry/ zvitazilo a zlo /zaporak Andrew Robinson/ bolo potrestane. K tomu - boj dobra so zlom - sa totiz hlasi aj taky zakomplexovany debil a mentalny invalid ako som ja! O vyse 10 rokov od vydania tohoto filmu sa nasli urciti ludia, ktori tento film zacali vykradat /Stallone so svojou Cobrou/, ale chvalabohu tieto vykradacky Dirty Harryho boli vzdy o 2 stupne nizsie ako samotny Dirty Harry. Prvy a podla mna najlepsi diel o Dirty Harrym. 100 % ()

M.i.k.e

poctivá sedmdesátková detektivka bez zbytečných kudrlinek,Nic víc,nic míň.Eastwood je tu fajn a celé to uteče jako voda,nicméně že bych měl chuť to vidět znova se říct nedá.Moje nová klasika se tedy nekoná,ale za vidění určitě stojí...70% ()

Malkel

"Když nahej chlap honí ženskou s řeznickým nožem v ruce a má erekci, nemyslím, že jde vybírat na Červenej kříž." - Tak to má Drsnej Harry pravdu. A k jeho povaze "Nejdřív střílet a pak se ptát" budu dneska hodně vstřícnej a omezím to jen na pár slov, který by možná (tak moc) skvělý Eastwood v legendární roli Drsnýho Harryho mohl použít. Po vystřelení .44 Magnum bych si představoval něco jako: To je tak moc funkční a kurva dobrej biják. **** ()

shyster

Moderní divák je naučený na násílí ve filmu, tak nás tento filmu nemůže zaskočit jako v době svého vzniku. Clint Eastwood se pro tuto roli prostě narodil a dlouho v ní zůstal zaškaltuvaný (a to i přes všechny své westernové role). Film se nám nesnaží ukázat, proč masový vrah zabijí, co ho k tomu vedlo, ale jen nám ukazuje jeho hru s drsným policajtem. Bohužel ale příběh nám občas zaškobrtá, nelogicky je popohnán, a tak jistě na svou dobu je to velice inovativní krimi, ale dnes je to už jen slabý průměr. ()

Jino

Siegel stvořil film, který není ve všech směrech dokonalý, ale má dokonalého hrdinu, který hláškuje, likviduje padouchy a střílí na ty, jenž se snaží mít ostřejší pohled než on samotný. Harry Callahan - ikona akčních 70. let bezpodmínečně táhne tento film k 90%. ()

Petoss1

Drsný Harry, cinický Harry, pokojný Harry, hláškujúci Harry to všetko v parádnom prevedení Clinta Eastwooda. Je to stará škola. Kriminálka bez extra príbehu, no s vynikajúcim hlavným hrdinom. Radosť pozerať. 85% ()

Rocky88

Harry Callahan. Na první pohled obyčejný týpek - docela hubeňour, nadmutá hříva, ostré rysy v tváři. Jinak je to ale s jeho schopnostmi - z hot dogem v hubě zvládne proděravět trio těžce ozbrojených bankovních lupičů, a pak v klídku polkne. Se zákony, které často vedou dlouhou oklikou až k osvobození zločince, se dlouho nezdržuje. Prostě střílí. I když zrovna zapomene počítat náboje. Co víc dodat - za pět. ()

Důchodci vracejí úder

Důchodci vracejí úder

26.03.2008

Varování na úvod: tahle zpráva je už tak trochu rozcvičkou na 1. apríl. To ale neznamená, že bychom si z vás otevřeně dělali srandu. Jen je potřeba zvěsti o těchto dvou projektech brát s jistou… (viac)