Ivo

Namlsán skvělým Contratiempem, těšil jsem se na další sofistikovaně inteligentní nářez ze stejné dílny. Bohužel obdržel jen silně překombinovaný a lehce páchnoucí telenovelovitý odpad s dojemně navoněnými hulícími štětkami v hlavních rolích, donekonečna a otravně předvádějícími své slizké powerpointové prezentace u tyče (i u p...) - což se zjevně stalo hlavním uměleckým velemotivem celého opusu i každého jednotlivého dílu, se zdatně se-kundujícími mentálně vykastrovanými zaměstnanci a řediteli tohoto přísného papá bordelu, to vše v rámci zhruba poloviny stopáže. A zbývající polovina byla podobně "strhující", plná úporných snah o povinné nepřehledně vyumělkované dějové i kecací přesmyčky, za pečlivého a přísně detektivního dohledu bývalé malé jeptišky a to vše podložené neutichající monotónní a jakože silně dramatickou hudbou inspirovanou přinejmenším samotnými hlubinami Mordoru. A jako ňuňu zákusek ještě multi prokládáno detailními, štědře opakovanými záběry na rozmlácenou hlavu pracovně lehké, ale z výšky těžce dopadlé xxx řeholnice, včetně jejího 50x zobrazeného potetovaného podbříšku (ukazujícího hojné známky používání). Naštěstí na rozdíl od El Cimrmana nezamykali hlavní dveře, tak jsem to mohl jednou provždy vypnout už ke konci pátého dílu, který se už ve zmíněném roztomilém tyčovém pedofilním mlátícím bordelu odehrával snad úplně celý (a v rámci zcela nového revolučního scénářového schématu tohoto seriálu se můj příběh zrcadlil hned na začátku následujícího dílu standardně popsán takto: "Začal ses dívat předevčírem. Dokonce na velké obrazovce a stáhl sis kvalitní full HD verzi. Myslel sis že jdeš do něčeho skvělého, brzy tě to však hodilo jinam a měl jsi pocit že se na to už fakt nedá koukat. A šel jsi místo toho raději hledat lupou roztoče na koberci v ložnici.") El Putente. Nevěděl jsem že Netflix přešel na pornhub.com ? Paulík nám trošku smutně poklesl... ()

bearmeedek

No, tak hlavně že vám to všem tak líbilo. Já zase takové nadšení nesdílím. Přišlo mě to všechno hrozně uměle udělané, místy nějak nucené a ten zastřešovací poklop telenovely to prostě má. Zatím ještě neexistuje kategorie thrillerová telenovela, jinak bych to tam šoupnul. A to nechci rozebírat, že tvůrci s pocity své vlastní jedinečnosti a úžasnosti zapomněli na to, že z diváka dělají i tak trochu blbce. A není to ani tím, že bych byl proti španělským dílům. Už se mě pár věcí od nich dost líbilo, ale tohle se s tím nedá srovnávat. ()

Hashirama

Te llamas Santiago y acabas de ver otra prueba de lo que los españoles son reyes actuales del género de suspense y drama. Zdánlivě promyšlená partie, která se tváří jako něco víc, o postavách, které vás nejspíš nebudou moc zajímat, protože jsou to (podobně jako u Nolana) hlavně figurky, co svědomitě kráčí po naznačených pěšinkách do cíle. Přesto natočená naprosto bez zaváhání a s těžko krájitelnou atmosférou. I zde se však tvůrci plně opírají o zpřeházenou kontinuitu a různé perspektivy, které se navzájem doplňují, což mi v některých aspektech přišlo cool (úvodníky jednotlivých postav), leckdy jsem však propadl trudnomyslnosti a celá maškaráda mi přišla spíš jako vychcanost a snaha tvářit se chytřeji než ostatní nežli promyšlenost celého námětu. Ale přes moje mírné zklamání z celé této anabáze, kde jsou všichni vážní jak hovno (zdravím Dark), jsem rád, že se současná španělská produkce, technicky už vyspělá zcela na úrovni Hollywoodu, začleňuje do evropského zlatého fondu. No jen si to spočítejme - Italové mají své staré horory a Spencera s Hillem, Francie utvrdila svůj odkaz novou vlnou, Belmondem, Deloinem a poměrně úspěšnou migrací režisérů do Hollywoodu, Anglie kromě Bonda už řádku dekád zdatně sekunduje Hollywoodu. O Dánsku už ani nemluvě. Španělé teď však dobývají svět a já jsem za to jen rád. Třeba se jednou něčeho dočkáme i od Albánců. 7/10 ()

Franc1s

Jooo, tohle já můžu! Předešlý film režiséra jsem viděl a opravdu hodně mi zamotal hlavu, takže do téhle minisérie jsem vkládal velké naděje. A mé prosby byli vyslyšeny, tenhle kousek je PECKA! Ze začátku se něco stane a člověk je v zamotaném příběhu úplně mimo, ale v každém díle se představí jedna z hl.postav(každá má co říct a je zajímavá) a vždy poté zapadne jeden díl do skládanky, samo že se další otázky taky ukáží :), prostě všechny informace jdou na povrch, v přesně danou dobu a je jich tak akorát, aby divák se nunudil a zároveň přemýšlel wo vo go :D . Atmosféra hutná, bez příkras, emoce hlavně v posledních dvou dílech uvěřitelné a s citem napsané a natočené. Tohle je prostě majstrštyk, který doporučuji! Samo, že pár detailů se vždy najde, co nesedí,ale není to nic velkého. PECKA 9,5/10 ()

ŠpetaMarek

Mistr překombinovaného braku Paolo Oriol se vrací a místo celovečeráku dodává osmidílnou minisérii, kde nikdo není hlavní postavou. Na Contratiempo to samozřejmě nemá, ale je to fakt moc dobře zrealizované a nebýt posledního dílu, který až možná zbytečně dovysvětlí naprosto všechny otázky a spadne tomu řemen, dal bych tomu plnou palbu. ()

BFG2000

Buď se mně to jen zdá, nebo se nám skutečně, zejména díky NETFLIX, poslední dobou rojí jeden ultimátní skvost za druhým! Namátkou Narcos, La casa de papel, Dark, a nyní tu máme El inocente. Velmi originální styl vyprávění. Hutná, temná a drsná atmosféra. Skvělé herecké výkony a opravdu neokoukaní herci (pro mě), kteří vesměs nezapadají do běžné Hollywoodské produkce, což je jen dobře. Scénář, který je vždy před vámi a vy jen žasnete, co vám každý jeden nový díl přichystá za překvapení, byť ve finále vám celá ta skládačka začne zapadat a dávat smysl. Tempo se zdá býti pomalé, ale přitom vám předhazuje jeden zásadní okamžik za druhým. Máme tu pravděpodobně nejlepší kriminální seriál všech dob a jeden z nejlepších dramatických seriálů vůbec. Je to uvěřitelné, takže celé tu utrpení postavám nejen věříte, ale cítíte jej s nimi. Španělé válí! ()

MFloyd

Začínám chápat styl Harlana Cobena. Na jeho vlnu se prostě musíte naladit, to znamená za a) vypnout mozek, nepřemýšlet a za b) užívat šílenou dějovou horskou dráhu. Po zhlédnutí série Cizinec jsem byl ne zklamaný, ale doslova nasraný, protože tolik nesmyslných zvratů, které se děly jen proto, aby se mohl příběh posunout k dalšímu nesmyslnému zvratu, jsem snad v žádném seriálu neviděl. V tu dobu jsem se rozhodně na jeho styl nenaladil a bohužel jsem dost zapojoval mozek. Chyba! Když jsem šel do Neviny, už jsem byl obezřetnější a tak nějak jsem čekal další příval zvratů, ale tenhle seriál má jednu důležitou výhodu. Coben zůstal jen jako spisovatel, tedy netočil a za mě výborný krok, protože takto se z toho najednou stalo dílo, na které se dá v pohodě koukat, i přes celkem delší stopáž jednotlivých dílů, jsem si ty změny charakterů, objasňování kdo je vlastně kdo a co byl v minulost a je teď, užíval. Herci působili celkem uvěřitelně, snad až na hlavního hrdinu, se kterým jsem měl trochu problém, že jen kouká bez emocí, občas něco řekne, ale neměl jsem pocit, že by to nějak prožíval. Bohužel, stejně jako u Cizince, i tady jsou sice jednotlivá rozuzlení překvapivá a rozhodně se nebudete nudit, ale zároveň to nevyrazí dech. Řeknete si "jo, to jsem nečekal" a jedete dál, ale prostě nejsou dostatečně vygradované do míry, že budete šokováni. Za mě ale zábavná podívaná a jak jsem říkal na začátku, pokud chcete vypnout mozek a jen se unášet na tajemstvím naplněných vlnách, jděte do toho. ()

Stillborn83

Neuveriteľný rozbeh má táto miniséria. Už po prvej časti vás vtiahne do deja, druhá časť istý čas akoby vôbec nesúvisí s dejom prvej, lenže pomaly sa začne všetko odkrývať prepájať s minulosťou rôznych postáv. Zhltol som to skoro na jeden šup, ale v závere to už strácalo dych. Mal som miestami pocit, že je to totálne prekombinované, nejako veľa náhod a občas v druhej polovici minisérie to už malo smrdelo telenovelou ... a približne od nejakej 6. časti sa už dá aj tušiť, kto je za všetkými tými nechutnosťami.   Oriol Paulo sa však opäť blysol a potvrdil, že platí momentálne asi za najlepšieho režiséra v Európe. Veľmi ma bavilo aj predstavovanie jednotlivých postáv, ktoré sa ťahalo naprieč všetkými časťami. Plus vyrozprávanie príbehu je veľmi dobré, ale ako som už aj spomenul, mierne prekombinované. Herecky za mňa najlepšie Aura Garrido alias Olivia, bola vskutku výborná, Mario Casa ako Mat ma však iritoval a bez charizmy mi prišla aj Alexandra Jimenez. Akokoľvek som bol vtiahnutý do deja a ozaj som zvažoval 5 hviezdičiek, dám 4.Istotne to odporúčam, treba to vidieť. ()

oasismanik

Čo sa spočiatku javilo ako poriadny mindfuck sa časom pretransformovalo na poriadny whatafuck a skončilo to ako celkom solídne vyskladané puzzle. Napriek štyrom hviezdičkám mi tieto španielske šialenosti veľmi nesedia, chovanie postáv a množstvo situácií sú často hrozne nelogické, celé je to často veľmi naivné a pripomína to skôr béčkové nemecké detektívne seriály z 90. rokov. Nepomáha tomu ani strojený a neskutočne umelý herecký výkon hlavného hrdinu. Na áčkovú záležitosť to však posúva atmosféra, dej, ktorý nech už je akokoľvek bláznivý a nelogický, tak v žiadnom prípade ani sekundu nenudí, perfektný strih a vynikajúca piata časť. A veľmi sa mi páčil inovatívny začiatok každej epizody / "Si Mateo Vidal"..../ Bola to dobrá jazda, ľahko naivná, ale svieža a drsná, no od španielskych filmov a seriálov si dám asi dlhšiu pauzu. ()

Pete

Je to těžké, když chcete mít v každém díle alespoň dva dějové twisty, po osmi částech z toho pak vyjde něco jako trojné salto s pěti vruty. Překombinované je slabé slovo, které úplně přesně nevystihuje to, co se tady děje - dokonce bych řekl, že dál už snad ve vyje*ávání s divákem v takové detektivce nejde zajít. Jako v ostatních Paulových filmech scénář na mnoha místech šustí papírem paperbackových bestsellerů, a o nějaký artový režisérský rukopis se on nikdy ani nepokoušel. Všechny výtky jsou však bezpředmětné, s Nevinou totiž vypálil kritikům rybník - ti jsou do jednoho nalepení na obrazovkách, a nemohou se odtrhnout napětím, které by se dalo krájet. Když se budeme snažit, lze v tom možná z počátku najít špetku Lynche a snad vzdáleně styl Sollimy, zde ale vyčnívá zejména jednoduchá, krystalicky čistá radost z postupného rozkrývání notně zapletené zápletky, v každé části viděné z pohledu jiné postavy. Žádné tajemství nezůstane skryto. Každopádně už dlouho se mi nestalo, že bych si po skončení nějakou sérii pustil nejradši hned znova, tak rád jsem tvůrcům sedl na lep. ()

iz67

Docela svěží zalezitost, ktera si udrzi vasi pozornost po celou dobu. Sice si sem tam pripadate jako v Cimrmanove Hodině pravdy (Nejsem tvuj otec, jsem tvuj syn) a jentak tak, ze to nesklouzlo do telenovely, ale furt dobry a po dlouhe dobe neco, na co se dalo na Netflixu koukat! ()

iN

Tenhle seriál jsme si pustili asi moc brzy po Stay Close, takže jsem při scénáři opětovně založeném na bývalých holkách z bordelu jen nadzvedl obočí - proč se Harlan opakuje? Španělské zpracování tomu sice přidává na atraktivitě, jen těch zvratů a propojení bylo na mě až moc a ke konci už mi bylo vlastně jedno, kdo to na Mateho ušil. ()

AlexUnited

Akože k úplnej dokonalosti tento seriál možno nesiaha, tú dosahujú iba jeho úvodné fenomenálne 2-3 časti opradené záhadnosťou príbehu so zásadnou otázkou „O čo tam dokelu ide a čo sa z toho nakoniec vykľuje?“. Paradoxne diely venované postupnému rozmotávaniu spletitého príbehu boli pre mňa o čosi menej napínavé a možno na pohľad až príliš prekombinované (plus som nedokázal akceptovať jedno čudné vrcholne nepravdepodobné (ne)konanie a motiváciu jednej z postáv v jednom konkrétnom momente, keď nepochopiteľne nevyužila príležitosť na vykonanie pomsty za incident z minulosti). Ale čo je podstatné že v závere všetko úplne do seba nakoniec perfektne zapadne a poskytne sa na celé dovtedajšie dianie nový pohľad a práve vďaka tomuto vynikajúcemu scenáru bez logických príbehových dier a tomu, že s divákom nikto z tvorcov nevybabral nejakým nelogickým chaotickým vyústením príbehu udeľujem (aj keď s miernymi výčitkami svedomia) plný počet. V poslednej dobe v oblasti kinematografie jednoducho Španielsko boduje ()