Olivia se znovu setkává se starou známou. Lorena dá ze zoufalství výpověď, ale příslib, že bude mít volnou ruku, ji naláká zpátky. (Netflix)

bubun

Spoilery.... Ke konci dost natahované, a ačkoli je mi jasný, že Ortizová na konci nebrečí kvůli tomu grázlovi, ale kvůli své zkušenosti z dětství (jak nám tvůrci víc než bylo potřeba polopaticky sdělili), tak mi i toto oplakávání za znění smutné a tíživé hudby přišlo mimo, jako copak můžu cítit s hajzlem, který znásilňoval mladé holky pod zákonem, k tomu měl ještě zálibu v brutalitě, a ze vzteku zabil jednu ze striptérek? A jako jeho poslední slova, ty kecy "moje dcera se nesmí dozvědět, co jsem dělal?", no tak to sis měl holenku rozmyslet holt dřív, než jsi ty věci udělal, ty prase. Takže se radši zbaběle odstřelí, protože sám nemůže čelit tomu, jakej je hajzl. Fuj, úplně se mi zvedá kufr. Jinak jsem bohužel musela ubrat ještě hvězdičku za nelogičnosti (ty čaje u Kimmy?? To nedává moc smysl) a za stále se zvětšující předvídatelnost. Jsem zvědavá na poslední díl, ale musím říct, že mám docela obavy. ()

castor

Kimmy v tomhle bolestivém kolotoči zůstala. Chtěla utéct, ale budoucnost ji zavřela všechny dveře. A teď se v klubu objevila nejlepší kamarádka. Jenže mnohé je už prostě jinak. Vyhráno nemá nikdo. Ani Olivia, ani Mateo a už vůbec ne inspektor Teo. Ano, místy je to děravé a protahované, ale tenhle díl se emočně trefil. Finále nepřijde hned, ostatně dalo se to čekat, tvůrci se rozhodli ještě počkat, což každému nesedne. ()

Anderton

Tak na záver sa tvorcom podarilo dokonale emocionálne prepojiť osudy dvoch diametrálne odlišných postáv deja, takže ak ste mali pocit, že niektoré flashbacky do detstva v skorších častiach boli zbytočné, tak vás Paulo vyvedie z omylu. Predchádzajúce udalosti opäť prichádzajú so zaujímavým zvratom a totiž s informáciou, kto vlastne celý prípad inicioval. Napriek tomu to nie je tak prekvapivé ako zvrat v "šestke". Pod maximom ostávam ale asi skôr preto, že celá epizóda je pre mňa subjektívne príliš tmavá a nemá tak uhrančivú atmosféru ako tie ostatné. ()

David.Darco

Kto by to bol povedal, že Paulo viac ako na fronte veľkých odhalení súvislostí zaboduje v určitom momente hĺbkou citového rozpoloženia postáv? Veľmi, veľmi silná epizóda s perfektnou gradáciou a silným vyústením v jej samotnom závere. ()

Necrotongue

Po šesté epizodě, z níž jsem nebyl úplně šťastný, přišel sedmý díl, který mi zlepšil náladu. Ano, i tady se tvůrci nevyhnuli menším i větším přešlapům, ale děj už měl opět takový ten nádech tajemna, což jsem minule silně postrádal. Vzhledem k tomu, co už nám příběh odhalil, začínám mít silné obavy z toho, jak se Španělé popasují s finální částí seriálu. ()