Olivia dostane od Kimmy informace, které potřebuje. Mat si myslí, že už má vyhráno, ale pak přijde další obvinění a on si uvědomí, kdo po něm celou dobu jde. (Netflix)

LachtanShows

Stopáž finále aka Ozark, ale tak nahuštěná, že přetaženosti budiž odpuštěno. Konkluze zběsilého honu za spravedlností přináší vysvětlení všeho, po čem jsme celou minisérii toužili a já nemám téměř co vytýkat. Pár logických lapsů by se našlo, ty ale promíjím už jen proto, že bude zase trvat dlouhé týdny narazit na obdobně precizní záležitost. ()

Anderton

Ono v podstate ak by seriál skončil v desiatej minúte finále, asi by nikto nebol sklamaný, ale tých plných hodnotení by bolo asi menej. Scenár mal ale po celý čas jedno eso v rukáve, čo vám dôjde ihneď pri obligátnom predstavení minulosti ďalšej z postáv. Ak vám to nedošlo už skôr, pretože išlo proste iba o ďalšiu z alternatív, ako sa veci v skutočnosti majú. Záverečná dvadsaťminútovka obsahuje nejaké to klišé a zbytočný pátos, ale podstatné je, že všetko do seba dokonale zaklapne. Pri takto rozsiahlom projekte je zázrak, že sa to tak elegantne podarilo. No a dovetok je dokonalý, je fajn, že Paulo sa v ňom síce možno inšpiroval v Minority Report, ale nechal v príbehu hlavnej postavy jeden dosť pichľavý tŕň. ()

castor

„Tajemství je jako nádor. Samo o sobě může být neškodné. Ale jakmile se začne šířit, může být smrtící.“ Je to tady, už minule (a teď ještě častěji) přicházejí z úst diváků slova jako „vážně“, „ale vždyť“, „to jako fakt“ a to nikdy není dobrá vizitka. Mateo už ví (divák to poznal dřív), komu ležel v žaludku, jen se obávám, že jít se zbraní k němu domů opravdu není dobrý krok. A ten, kdo tahal za nitky, postupně vše detailně (ano, vážně) vysype. Je to už trochu vysilující a umělé. Zároveň nevím, co chtěli tvůrci říct úplně poslední scénou aneb dobrák Mateo v sobě přeci jen něco zlého nosí. Naprosto zbytečné. ()

Necrotongue

No jo, no, mé obavy se, bohužel, naplnily a finální epizoda mě silně zklamala. Zatímco si scénárista v jiných dílech lehce pohrával s příběhem i s divákem, tady už šel Oriol Paulo zřejmě na krev, takže ve výsledku z toho byl takový bizarní a málo uvěřitelný hybrid mezi thrillerem a patosuplným nesmyslem. Škoda, že se závěr nepovedl lépe, seriál by si to určitě zasloužil. ()