Kráľovstvo planéty opíc

• Česko Království Planeta opic (viac)

Kráľovstvo planéty opíc, sa odohráva niekoľko generácií v budúcnosti po Cézarovej vláde, v ktorej sú opice dominantným druhom žijúcim v harmónii a ľudia sa obmedzili na život na periférii. Zatiaľ čo nový tyranský opičí vodca buduje svoju ríšu, jeden mladý opičiak podnikne strastiplnú cestu, ktorá ho prinúti spochybniť všetko, čo vedel o minulosti, a urobiť rozhodnutia, ktoré určia budúcnosť opíc aj ľudí. (Cinemart SK)

petrsponar

Musím říct že na novou planetu opic jsem se hodně těšil, protože Caesarovu trilogii mám hodně rád. A můžu s klidným svědomím říct že Království je důstojný nástupce, vizuál je překrásný. Na zarostlá města,krajinu se dívá na velkém plátně opravdu hezky,opice též vypadají skvěle,dost se mi líbila i hudba ,měl jsem pocit že jsem i slyšel prvky z původní planety opic. Co mě ale hodně překvapilo byla úvodní scéna která to krásné propojila s minulým dílem. Co ale beru jako mínus je závěrečná třetina a záporák který je opravdu trochu slabší,ale je to tím že neměl tolik prostoru,ikdyž v něčem měl pravdu a byl i děsivý..lidem se nedá věřit. Určitě se těším na další díl. 8/10 ()

Talita1

Jednotlivé postavy boli zaujímavé: opičí vodca, ženská postava Mae, ktorá často prekvapí, kladný hrdina opičiak Noe. Milé mi prišli tie udivené pohľady opíc na zebry aj listovanie v detských knižkách. Nádherná príroda, dobre riešený vizuál s pozostatkami ľudskej civilizácie a skvelé efekty. Miestami bolo tempo pomalé a vadila mi dlhá stopáž. Ale snímka priniesla aj napätie a emócie. A tie nudné miesta zachránil strhujúci záver s hektolitrami vody a scéna opičiakov s orlami. ()

Stifmeister

///   Už hned na začátku konstatuji, že se nám zde začíná tvořit další skvělá trilogie ze série "Planet of the Apes". Tento CGI skvost nepřímo navazuje na konec Caesarovy vlády a o několik generací později nás příběh seznamuje s novými postavami, které přinášejí něco nového, co jsme doposud neviděli. Samotný příběh je spíše hon za odplatou, což je v této době už až moc okoukané, ale pak představuje vedlejší dějovou linii se "Ciri" v hlavní roli. Mladá a úchvatná Freya Allan vnáší do série něco nového a jsem upřímně zvědavý, kam to dotáhne, jak z hlediska nové trilogie, tak i z hlediska své rychle rostoucí kariéry. Otevřený konec mě nadále přesvědčuje, že se chystáme na opravdovou jízdu, a nemohu se dočkat, co nám Wes Ball příště na plátna přinese. Film jsem si užil (což může mít i za příčinu, že jsem jej zhlédl v Theatre Delux - CineStar) - úžasné CGI, dobrý příběh, opravdu zajímavé postavy a skvělý konec, který doufám bude stejně dobře navazovat v blízké budoucnosti se snad blížícím se pokračováním. |8/10| ()

pafka

Vizual dokonaly, mnoho skutecne skvelych scen. Dej ale slaby na 2.5h film. Opici nekonecne dialogy nuti divaky si jit pro dalsi porci popcoru, na zachod, projit se a o nic neprijdou. Nene, tohle je spatne. Zkratit o 40 minut a bylo by to za pet. Pekna podivana. ()

Skrivan

Království Planeta opic skvěle navazuje na předchozí filmy a představuje nám zajímavě fungující svět. Noví opičí hrdinové jsou sympatičtí (zejména orangutan Raka!) a ze záporáka jde opravdu strach. Objevuje se tu spousta odkazů na první film, a to jak vizuálních, tak hudebních a zvukových. Vytáčela mě ale typická ženská hrdinka dnešních filmů - přesílená, všechno zná, všechno ví, všude byla, všechno umí. Ta film dost kazí a ubírá mu na uvěřitelnosti. Jinak jsem si to ovšem dost užil a doufám, že tyhle opičáky nevidíme naposledy! ()

halberdier

Trilogii Zrození, Úsvit a Válka o planetu opic mám moc rád a považuji ji za jednu z nejlepších blockbusterových trilogií vůbec. Režisér Wes Ball má na kontě taky sci-fi trilogii Labyrint, která sice nedosahuje kvalit té opičí, ale určitě patří mezi slušný nadprůměr. Proto se jevil Ball jako ideální kandidát na post režíséra Králoství Planeta opic a určitě nezklamal. Sice kvalit původní trilogie úplně nedosahuje, ale servíruje parádní přírustek do opičí ságy, aniž by nějak na předchozí trilogii parazitoval nebo ji kopíroval. Králoství sleduje nové postavy, které nemají sice takové charizma jako původní Serkisův Caesar, ale jsou fajn. Nejvíc se film podobá asi Válce o planetu opic, protože se vesměs zaměřuje jen na opice a lidé jsou tu jen minimálně, i když důležitě zakoponovaní do děje. Absolutorium si zasluhují triky (opice jsou opět neskutečně realistické) a viziální stránka. Miluji ruiny lidské civilizace v postapo světě a  tady si jich užijeme dosyta. Příběh je relativně jednoduchý, ale dostatečně funkční a dál rozvíjí opičí univerzum. A teď jen aby Králoství vydělalo dostatek peněz, aby mohl vzniknout další díl, protože už teď se na něho těším. ()

Leftysk

„Kráľostvo planéty opíc“ je štrvtý diel filmu Zrození Planety opic (2011). Na to, že som človek, ktorý vidiel len kúsok z každého filmu som si tento film nesmierne užil. Išiel som na film ''na slepo'' čiže som si nepozrel ani jeden trailer na tento film. Nemal som žiadne očakávania, že čo mám od tohto filmu čakať. Nesmierne sa mi páčilo, že to nepokračuje Cézarom, ale ukazuje, čo sa stalo o niekoľko generácii opíc po vláde Cézara. Hlavný záporák Proximus bol zaujímavý a aj celkom originálny, páčilo sa mi ako hovorí, že on je nový Cézar a ''snaží'' sa byť presne ako on, aj keď robil priamy opak. Na začiatku filmu som si myslel, že hlavná postava Noa je z Cézarovej krvi, ale nakoniec som sa mýlil za čo som aj trochu rád, že to tak nie je. Koniec filmu zostal otvorený a aj dúfam, že to tak bude, pretože si myslím, že už netreba ďalší diel tejto série, a ak by sa rozhodli o piaty diel, tak nech to je dobre spravené a zrežírované. Celkovo si myslím, že toto je určite lepší film ako prvý film, a aj určite skvéle na trvalo ukončenie tejto série. Moje hodnotenie: 5/5 ()

Draconian

Předchozí trilogie byla vynikající. Ta nová začíná ale taky dost dobře. Uběhlo několik generací a svět už naplno patří opicím. Lidi zdegenerovali v nemluvné divochy...tedy až na Ciri...teda na Freyu Allan. Tahle holka má něco za lubem a sleduje klan opičáků, kteří žijí mírumilovně a chovají orli (dobrý bizár...opice jezdící na koni a orlem na ruce). Jenže vesnice je napadena jinými, maskovanými opičáky a syn šéfa orlího klanu se vydává na záchranu obyvatel vesnice, kteří byli uneseni. Mladý opičák se dává dohromady s onou zázračnou dívkou, která je chytrá jak opice a starým orangutanem, který by si přál, aby opice a lidi žili zas spolu. Hele je to výborný. Hodně dobrodružný, skvěle natočený....už jen ztvárnění opic je pecka. Vyhovuje mi zpořátku pomalejší tempo a to, že film vlastně není nijak extra velkolepý. Potěšily i narážky na původní film, které byly skvěle zakomponované. Tohle se vážně povedlo. 85% ()

HNTR

Po Caesarově trilogii pokračuje planeta opic dalším příběhem. Avšak podle mě nedosahuje takových kvalit. Noa jako hlavní hrdina z orlího klanu je sympatický a všechny jeho motivace jsou pochopitelné. Avšak postava, která mě strašně vytáčí je Mae v podání Freyi Allan. Ona prostě od role Ciri hraje každou postavu stejně nudně s kamennou tváří. Proximus, hlavní záporák je nevyužitý a ukazuje se ve filmu poprvé strašně pozdě, přitom by si v zápletce zasloužil mnohem více prostoru a všechno by dosáhlo většího smyslu. Film by mohl být klidně o něco kratší, v určitých momentech se to všechno strašně táhne. Cgi by v určitých záběrech stálo za dolazení, pusobí hodně uměle, v zásadě právě Proximus je vzhledově nedodělaný. Původní trilogie nastavila laťku dost vysoko, proto je pro mě těžké hodně věcí přehlížet, i tak si ale nemyslím, že se jedná o špatný začátek nové trilogie a rozhodně se jedná o start, který má potenciál nakopnout další dění. ()

HellsAngel

Obdivuhodné pokračovanie Caesarovho (a Reevesovho) odkazu. Napriek výmene na režisérskej stoličke je Kráľovstvo planéty opíc natočené vo veľmi podobnom duchu ako Úsvit alebo Vojna, zároveň však posúva svoj fiktívny svet do nových, veľmi zaujímavých vôd - a vďaka veľkému časovému skoku funguje rovnako dobre samostatne aj ako sequel. Digitálne opice sú opäť ako skutočné, no najsilnejšou postavou pre mňa paradoxne nebol nikto z nich (hoci všetci majú dobre vykreslené osobnosti), ale mladá žena Mae, stvárnená výbornou Freyou Allen. Jej dynamika s opičiakom Noaom naznačuje, akým smerom sa séria môže ďalej uberať a úprimne sa teším, čo nás v ďalších dieloch čaká. Toto bol totiž veľmi solídny základ novej kapitoly a potenciál pre ďalšie príbehy je enormný. ()

SamGee

Trilógia Planéty opíc s Andym Serkisom opantala milióny divákov dych-berúcou počítačovou grafikou, stvárnením opičích manierov a dejom o vzostupe inteligentných ľudoopov. Po siedmich rokoch prišlo pokračovanie s titulom Kráľovstvo planéty opíc, aby mohlo vyrozprávať ďalšiu etapu opíc na planéte Zem.  Najnovší diel sa odohráva tri storočia po Cézarovej smrti, ktorý sa už stal legendou medzi opicami. Niektoré ho uctievajú ako hrdinu, iné už naňho zabudli. Do druhej skupiny spadá mladý šimpanz Noa (Owen Teague) s cieľom zachrániť svoj klan. Počas výpravy spozná odlišné kultúry opíc, súčasne spochybní všetko, čo vedel o okolitom svete.  Dej sledujúci dobrodružnú odyseu mladého hrdinu nie je žiadnym ternom. Čo však zapôsobí vo filme je samotný svet, ktorý znázorňuje ako opice si žijú kmeňovým spôsobom života a ako si uctievajú minulosť. Tento world-building funguje na báze 145 minútovej stopy, ale bohužiaľ spomaľuje tempo snímky a kým príde riadna akčná sekvencia, prejde dobrá polhodina.  Herecké výkony opičích postáv žiaria. Owen Teague sa postupne premieňa z nesmelého šimpanza na rozhodujúceho hrdinu, Peter Macon v roli učenca-orangutana pobaví divákov svojou múdrosťou a  Proximus Cézar (Kevin Durand), opičí kráľ bažiaci po ľudskej technológií, dáva zo seba maximum hoci sa objaví v troch až štyroch scénach. Na druhej strane barikády, nevyspytateľná ľudská dievčina Mae – alias herečka z fantasy série Zaklínač – núka konfrontačné argumenty voči ľudoopom.  Bol by hriech nespomenúť počítačové triky, ktoré sa riadne vyšvihli oproti minulým dielom. Každý jeden chlp, každý jeden pohyb, každý výraz mimiky vás doslova ohromia.  Zvyšok technickej stránky si udržiava úroveň – hudba dodáva snímke živočíšnosť zatiaľ čo kulisy zalesnených budov a opičích pevností pri pobreží mora vás vtiahnu do deja.  Kráľovstvo planéty opíc zbytočne naťahuje dĺžku snímky, no darí sa mu predstaviť divákom živý svet a predostrieť dilemy, ktoré budú rozhodovať o budúcnosti opíc. Keď prirátame do toho imerznú počítačovú mágiu, uveriteľné herecké repertoáre ľudoopov a okulahodiacu scenériu,  Kráľovstvo sa nielen prezentuje ako skvelý kinozážitok, ale aj buduje základy pre potencionálne pokračovania. Ak ste si užili trilógiu od Serkisa, dajte Kráľovstvu šancu.    Príbeh, hudba: 7/10, Herecké výkony: 8/10, Počítačové triky, zobrazenie opičej kultúry: 10/10, Kulisy: 9/10, Celkovo: 8,5/10. ()

charles3

Zrození PO jsem kdysi viděl a ocenil, ale z velké části zapomněl, oba sequely zatím neviděl, byť mi je už dlouho nabízí Netflix. Nicméně v zápletce, ději i samotných lidoopech (dobrých 50 minut se ve filmu neobjeví žádný člověk) jsem se celkem rychle zorientoval a užíval si výbornou kameru, scenérie i zdařilé provedení samotných opic, které jsou opravdu "jako živé". Potěšilo i obsazení Macyho a (nevidě Zaklínače) mně dosud neznámé Freyi Allan. Nevím, zda to bylo úmyslem tvůrců, ale děj mi přišel jako trefná alegorie na Rusko, Ukrajinu, USA a EU. Dalším dílům bych se určitě nebránil, problémem ovšem zřejmě bude nedostatečný divácký ohlas... ()

skripalos

O Království Planeta opic se dají říct především dvě věci - jedna špatná a jedna dobrá. Tou dobrou je to, že Království je jakožto nejnovější přírůstek do skvělé opičí ságy důstojným filmem. Tou špatnou je fakt, že se jedná POUZE o DŮSTOJNÉ pokračování. KPA tak nějak samo neví, čím chce vlastně být. Máme zde nový, vizuálně úchvatný svět opic, který je však díky obrovskému časovému skoku nedovysvětlený. Jak se opice po konci WPA rozdělili do kmenů? Jak je možné, že mnozí zapomněli na Caesarův odkaz? Proč jsou ve světě opic skupiny divokých lidí když Caesar na konci WPA emigroval daleko od nich? Dále je nám zde představen nepříliš dobrý záporák Proximus, jehož motivace (urychlený pokrok opic) z nějakého záhadného důvodu zahrnuje terorismus ostatních opičích kmenů, lidská žena Mae, která usiluje o navrácení moci lidem (což dělá extrémně matoucím způsobem) a několik "fajn" opičích hrdinů. To není dost pro tvorbu skvělého filmu. Film je navíc velmi sterilní co se akce a obvyklých morálních dilemat týče. Celkově je KPA průměrným filmem, jehož zápletka a motivace postav jsou tak matoucí, že z filmu odcházím s více otázkami, než opověďmi. 6/10 ()

Lenny_cz

Nová etapa opic a lidí je tady. Kvalita je stále na vysoké úrovni jak u celé předešlé trilogie. Po několika generačních posunů, od událostech Války o planetu opic, bych čekal nějaký evoluční posun ve využívaní lidských vynálezů a obydlí, ale asi je jim určeno žít v lese a stavět všechno z klacků. Vymyslet jinou zápletku než nekonečný konflikt mezi opicemi a lidmi ani nejde a taky je to hlavní pilíř proč tyto filmy tak dobře fungují. Činy od hlavního záporáka Proxima jdou pochopit a jsou logické, protože ví, že lidem se nedá věřit, a jediná cesta, jak mít klid na zemi je vyhubit lidi, a lidi logicky chcou zpátky to co jim kdysi vše patřilo a nechcou se dělit. ()

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Mise: Posunuta. Tak by klidně mohl znít název příštího filmu v sérii Mission: Impossible herce a producenta Toma Cruise, který byl studiem Paramount nejenže čerstvě odsunut z června příštího roku až… (viac)