Nová baseballová sezóna začne v Durhamu poněkud nejistě. Nově najatý zadák Durhamských býků „Crash“ Davis (Kevin Costner) zbije mladého namyšleného nadhazovače „Nuka“ LaLooshe (Tim Robbins). V té chvíli přichází na scénu krásná a svůdná Annie Savoy (Susan Sarandon), která si každoročně vybírá jednoho hráče svého oblíbeného týmu a věnuje mu svou pozornost, přízeň i zkušenosti. Oba temperamentní spoluhráči na hřišti a rivalové mimo něj by tak měli v sezóně předvést nejvíce ze svých umů, aby odměně v tak smyslném podání učarovali. Ovšem Nuke nemá smysl fair play, což zkušeného a paličatého Crashe přivádí k šílenství. Nechte se pozvat do úžasné herecké společnosti, podávat se bude nenapodobitelný koktejl vášní, sportu a lásky! (oficiálny text distribútora)

LeoH

Příjemně plynoucí nekonfliktní jednohubka na vyčištění hlavy s jednoduchým, ale ne pitomým příběhem, postavami i humorem. 50 %. ()

Pavlínka9

Tenhle film pro mě byl neskutečným překvapením, jelikož jsem nevěděla, že je tak vtipný a zábavný :) :) Co mě nejvíce "šokovalo" byla otevřeno,kterou jsem v žádném filmu z této doby neviděla :) Což mě ale bavilo asi nejvíce, jelikož si tedy troufli podle mě hodně :) Ok - je tu baseball, ale spíš prostě skvělá Sarandon a Costner - ano, vím, že tam byl i Robbins, ale ten mě nezajímal a ta touha a vášeň a zápal :) Skvělá komedie, která mě bavila od začátku až do konce a jsem ráda za ten závěr :) ()

Castrator

Americké Kožené slunce z baseballového prostředí, akorát tak desetkrát lepší (a to mám Kožené slunce rád), nejlepší baseballový film a jeden z nejlepších sportovních. Robbins v roli výstavního blba a proutníka s talentem na baseball (konkrétně nadhoz) od pána boha v souboji se zkušeným a chytrým Costnerem v roli mentora o ještě mladou a rajcovní Susan Sarandonovou (42). Kupa vtípků a skvělých dialogů k tomu (nominace na Oskara za scénář). ()

V.Silver

Výborná oddechovka, ostatně o baseballu vůbec se dobré filmy točí až překvapivě často - a dobře se sledují. Robbins imituje mladého hřebečka, Costner starého mazáka a Sarandon něco mezi tím, ale bez ptáka v kalhotách :) Díky druholigovému prostředí máme možnost sledovat přenosy z menších stadionů, tudíž i ta atmosféra je poněkud přátelštější, uvolněnější, trochu bezstarostnější - a dle mého mnohem blíže "americkému snu" než snímky z prvoligového prostředí. 75% ()

JohnSmith

Sportovní filmy mám rád. Tenhle kousek je docela fajn. Místy vtipné, místy divné. Trojice Costner Sarrandon a Robbins je víceméně fajn. ()

lskala

Nejlepší výkon předvedl Tim Robbins. Jeho labilní a trochu "pomalejší" basebalová naděje, kterou skvěle zahrál, je má nejoblíbenější z celého filmu. 75% - 4**** ()

Sdoom

Zvláštní a spíše nudný film, jehož vyznění jsem příliš nepobral. Děj je dost zvláštní, chování postav v něm jakbysmet, na to že je sotva 30 let starý, tak je dnes dle mého názoru úplně out-of-date. Hodně monologů a dialogů mi nedávalo moc smysl. Nevím, tohle mi prostě nesedlo a určitě tomu ani nedám už další šanci. Není to vlyloženě špatný film, to ne, ale podprůměrný určitě. (Blu-ray, orig.) ()

Han22

Takový hezký film z prostředí baseballu, který se úspěšně vyhýbá všem klišé. Místo baseballu sleduje trochu netradiční vztah mezi mazákem Costnerem, mladíkem Robbinsem a Sarandovou, která si vybírá jen ty nejlepší. Všichni tři hrají skvěle, k tomu hraje hezká hudba, chvílemi je to vtipný, jenže mě to prostě absolutně ani jednou ničím nestrhlo, nenadchlo, nezaujalo. Prostě fajn film, který jen tak plyne a pár minut po skončení nevíte, o čem vlastně byl. ()

lisi26

Tenhle film mám na kazetě nahrán za neskutečnou První ligou, takže je to vždycky úpadek. Dokoukal jsem jej asi na potřetí a i hodnocení 3* mi přijde silné. ()

farfalla

´Crash´ Davis (Kevin Costner) je už starší, zkušený hráč v basebalové B lize. K durhamským Býkům ho najali nejen jako pálkaře, ale také jako mentora pro začínajícího nadhazovače Ebbyho Calvina ´Nukea´ LaLooshe (Tim Robbins), který by mohl postoupit do A ligy, kdyby se ukáznil a všechno si v hlavě srovnal. Učitelka angličtiny a psaní Annie Savoy (Susan Sarandon) má zájem o Crashe i o Nukea. Crash však odmítne bojovat o její přízeň, a tak v této sezóně Annie věnuje svou pozornost mladému Nukeovi. Crash i Annie chtějí pro Nukea to nejlepší, každý z nich však volí jiný přístup k výuce. Crash je více praktik, Annie se zaměřuje spíše na spirituální stránku rozvoje mysli. Oba učitelé se nakonec shodnou na tom, že není dobré, když člověk příliš přemýšlí. I bez znalosti baseballové teorie je možné si vychutnat napínavé situace v průběhu baseballových zápasů. Vývoj vztahů mezi Crashem, Nukem a Annie je dobře vybalancovaný mezi komedií, romantikou a zamyšlením, jak dělat v životě rozhodnutí. Všichni tři herci dobře zapadli do svých postav. ()

Rozjimatel

3,5 "This is a simple game. You throw the ball. You hit the ball. You catch the ball." Alebo ešte: "You gotta play this game with fear and arrogance." Je až úsmevné, ako sa Američania tvária, že bejzbal (príp. americký futbal) je tá najdôležitejšia vec na planéte. Máme tu opäť všetky dôležité klišé hollywoodskych športových filmov, ako sú neustále prežúvajúci a pľuvajúci koučovia a nemôže samozrejme chýbať ani postava "kazateľa". Všetko, čo sa točí priamo okolo tejto inteligentnej a nesmierne zaujímavej hry, ma nechávalo väčšinou chladným, ale akonáhle dej opustil bejzbalové ihrisko, film ma veľmi rýchlo rozohrial. A to najmä vďaka skvelým hereckým výkonom troch hlavných hereckých predstaviteľov. Kevin "Crash" Costner, hráč s veľkým šarmom, čo má pod klobúkom. Susan "Got laid" Sarandon, hoci nie je žiadna veľká kráska a vo filme už ani nie najmladšia, napriek tomu jednoducho neodolateľne okúzľujúca. No a napokon Tim "Nuke" Robbins, prostoduchý, ale zato strašný sympaťák. Veľmi ma bavili všetky tie slovné výmeny a narážky medzi týmito troma postavami. Takže môj verdikt znie: Ako športová dráma nie, ako poriadne šteklivá romantická komédia určite áno. ()

Garch

Příjemný film. Sice o hře, která mi moc neříká, ale za to se skvěle zvolenými herci. Susan Sarandon a Tim Robbins, jako by předznamenali svůj budoucí vztah a Kevin Costner je, jak to říct, takový Kevin Costner. Další z filmů Rona Sheltona, který stál za vidění. ()

simon84

Příjemná romantická komedie, Costner ty baseballisty fakt umí. Jen si teda nejsem úplně jistej, jestli by s tou výkoností Robinse někdo do Major league vzal, ale čert to vem, nebylo by to pak tak zábavný. ()

Hapretor

Nevim, co mě to napadlo, že by mě mohl bavit film o baseballu, přestože tam hraje Kevin Kostka, Susan Sarandon a pro mě tehdy neznámý Tim Robins. Never More! ()

rekkky

Nemastná, neslaná telenovela ze sportovního prostředí nižší baseballové soutěže občas překvapí světlými momenty v podobě zábavných a zajímavých scén, ale jinak Bull Durham je film plný chyb a kýčů, které kazí celkový dojem ze sledování. ()

GOREGASM

Baseballu jsem nikdy nepřišel na chuť, ale plivání tabáku zprava doleva a sem tam nějaký ten homerun jednou za uherák zláká zajímavou hereckou skvadru, jakož i v tomto případě, v konečném důsledku je nachytán divák, který čeká alespoň herecky výživný film. Bull Durham začíná jako klasická šablona sportovního, respektive baseballového filmu, tzn. mladý talent (Robbins) a ostřílený mentor (Costner), přičemž přibývá třetí proměnná s tváří Susan Sarrandon. Úvodní lehčí tón filmu svědčí, ale humor se postupně vytrácí, dějová linka nesouvisle rozbředne a v poslední čtvrthodině už jsem byl definitivně přesvědčen, že čas darovaný tomuhle nikam nesměřujícímu a na postavy kašlajícímu příběhu jsem měl raději věnovat... no třeba...něčemu jinému. 30% ()

helloween93

Po dlouhé době jsem viděl takhle civilní film o tom, jak to v životě chodí. Kevinovi tyhle filmy seděly, hvězda Tim Robbins se snaží prorazit do Major league a pomáhá mu mazák na sklonku kariéry Kevin Costner. Pak je tu taky Susan Sarandon. Tenhle film je o spojení baseballu a sexu. Ron Shelton s Kevinem úspěch zopakovali ve filmu Zelený svět. Jsem rád, že Durhamské býky AMC vysílalo. 4* ()

Dm1tr1j

S očakávaním super športového zážitku som sa ho dočkal len okrajovo.Miesto toho boli hlavné rôzne sexuálne triky,ktoré veľmi nečakane pomáhajú :) pri športových výkonoch. Kevina sme videli aj v lepšej role basebalistu. Dej bol v celku priamočiary ale záver kde Kevin sekol s basebalom po tom čo prekonal bodový rekord druhej ligy na svojom poste ma sklamal. ()