Rok 1943. Mladí muži narukovali do války a bohatí podnikatelé náhle přišli o baseballové týmy, které používali k reklamě. Proto na sebe dlouho nenechala čekat myšlenka, že po dobu války mohou ženy nahradit muže. Pěkný nápad, leč poněkud hůře uskutečnitelný, jedná-li se o tak výlučně pánskou záležitost, jakou je baseball. Přesto se jednoho dne na malé farmě objeví hledač talentů a odvede s sebou dvě sestry - vdanou Dottii a jelimánka Kit. Dívky se připojí k ostatním a po tvrdém výcviku jsou skutečně utvořena čtyři baseballová dívčí družstva, která hrají svoji vlastní ligu. Z Dottie se stane prvotřídní chytačka a Kit má neustále problémy s tím, jak vystoupit ze stínu své starší sestry. Bývalý výborný hráč Jimmy Dugan, který se pro zranění musel vzdát kariéry a věnuje se především pití, je k mužstvu přidělen jako kouč, čímž je jeho ješitnost těžce zraněna. Dívky jsou odkázány samy na sebe a teprve po několika zápasech Dugan vystřízliví a zjistí, že jeho svěřenkyně přece jenom něco umějí. Válka zasahuje v podobě smutečních oznámení i do dívčí ligy. Jednoho dne však vše skončí a vojáci se vrátí, mezi nimi i Dottin manžel. Dottie okamžitě ligu opouští a chce se věnovat jen rodině. Přichází však utkání, při němž se má rozhodnout o bytí a nebytí dívčí ligy. Proti svému bývalému družstvu nastupuje Kit. K trenérovu překvapení se na místě chytače opět objevuje Dottie, aby podržela svůj tým... (oficiálny text distribútora)

Kamiiik

Nemůžu jinak, než dát pět hvězdiček. A to nejen proto, že mě ten film prostě bavil a že mám ráda filmy o baseballu. Ta pátá hvězdička je za to, že je to film o ŽENSKÉM baseballu a toho si cením. Žádný takový nikdo jiný nenatočil. O mužské lize je jich spoustu, asi proto, že dámská liga není tak populární a v Americe je mužský baseball národním sportem. A přesně to bych viděla jako důvod, proč natočit film, jako je tento. Geena Davis mi do role nejlepší profi hráčky krásně sedla a Madonna... dokonce bych řekla, že tato role byla napsaná přímo pro ní (- "A co kdyby se mi v zápalu hry roztrhly šaty a vyletěly mi prsa. To bych mohla získat davy ne?" "A on ještě existuje chlap, co neviděl tvý kozy?"), role jí sedla, jak napsal Gemini „svým výkonem (výjimečně) nepohoršující Madonna“, jednoduše byla dobrá. Tom Hanks ani nebyl potřeba, svou roli odehrál parádně a přesvědčivě, byl také zdrojem zábavy, ale pro mě nebyl právě on tahounem Velkého vítězství. Jak už jsem řekla, tím tahounem je ženský baseball. Okamžitě bych se sebrala a šla si taky odpálit pár míčků :). ()

Madison

Veľmi komediálny film na čele so skvelým hereckým osadenstvom a dokonale vystihnutou dobovou atmosférou. Oddychovka, ktorej však nechýba pár dramatických okamihov - obzvlášť skrytý súboj medzi dvoma sestrami, pričom jedna s talentom, na ktorom jej nezáleží a druhá so silou vôle a túžbou vyrovnať sa sestre. Tom Hanks, ktorý prišiel do tímu s tým, že všetky ženy sú nemehlá, no neskôr musel svoj úsudok prehodnotiť, bol taktiež vynikajúci. ()

Tommassi3

"Já chci ale ji, ne vás !! Vy se vraťte zpátky tamhle pod krávu !!" ;) Madonna Mia !! Penny Marschal s velice otravným Hanksem, ve své patrně nejotravnější roli vůbec, už jsou sice oba Velký, ovšem tahle jejich další spolupráce zrovna dvakrát v nic většího nevyústila.. Jen další šablona bez nápadu, navíc doslovná až běda, zaujme bohužel zejména přízemním humorem a bizarním obsazením.. Ovšem Lovitz své nablble napsané roli tradičně geniální !! ()

Lacike

Moja obľúbená komédia z prostredia ženského baseballu. Jednak je to tak decentne vtipné a zároveň sa dokonale vydarili postavy celého tímu. Či už hlavné ale aj vedľajšie bez nejakých väčších epizódiek. Do veľkej miery za to môže skvelá hviezdne herecké obsadenie. Ešte aj Madonna to výnimočne uhrala a Rosie O'Donnell nie je protivná. Dokonca ma po toľkých pozretiach prekvapilo, že tú večne nafrnenú sestru hrá Lori Petty. S normálnym účesom som ju ani nespoznal. Aj keď sa babinec vydaril, tak najzábavnejší na celom filme je Tom Hanks ako večne ožratý, životom sklamaný tréner. Je to jednoznačne najvtipnejší výkon jeho kariéry. A vzťah medzi ním a postavou Geeny Davis má tiež pekný vývoj. Film občas aj zvážnie. Nakoniec ešte spomeniem krátku ale o tiež vtipnú úlohu Jona Lovitza. Škoda, že nemal väčší priestor, ale aj tých pár minút ako vždy využil dokonale. Finálny zápas je tiež dostatočne napínavý, takže výsledkom je kvalitná športová komédia, ktorá sa dá pozrieť aj opakovane. 9/10. ()

pepo

Príjemne športové retro s Geenou Davis, Madonnou a nezabudnuteľným Tomom Hanksom v úlohe stále ožratého trénera to má v našich končinách ťažké. Už len z toho dôvodu, že americký národný šport sa u nás neteší takmer žiadnej popularite. Pri tejto komédii o začiatkoch ženského baseballu od Penny Marshall (Čas prebudenia, Veľký) nasnímanej Miroslavom Ondříčkom s prídelom Hansa Zimmera sa však oplatí urobiť výnimku. Svieži, milý, vtipný a občas dojímavý film, ku ktorému sa nezaškodí raz za čas vracať. ()

• Herečky, ktoré sa zúčastnili konkurzu pre postavu Dottie Hinson museli ukázať, že vedia hrať bejzbal. (Original.M)

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

19.12.2018

Penny Marshall, režisérka filmů Velký, Čas probuzení nebo třeba Velké vítězství, zemřela ve věku 75 let. Americká producentka a režisérka byla sestrou rovněž zesnulého Garryho Marshalla (Pretty Woman… (viac)