Legendární nadhazovač Detroitských Tigrů, Billy Chapel, byl vždycky lepší v baseballu než v lásce. Po strašné sezóně, která by mohla být koncem jeho kariéry, mu přítelkyně Jane (Kelly Preston) oznámí, že odchází. Billyho kariéra i láska jsou na hraně a on musí znovu dokázat co v něm je. Každým nadhozem se dostává blíž k nejdůležitějšímu rozhodnutí svého života. (oficiálny text distribútora)

PEZ

Škoda, mohlo to byť aj za 4*. Keby sa film držal prvej polky, kde šlo viac o vykreslenie komplikovaného vťahu so športovcom, ktorý (odovz)dáva športu naozaj všetko. Napriek pokročilému veku (či práve preto). Akurát následne sa film rozpadol na drobné kúsky, najmä keď začali stále viac a viac presakovať na plátno trápne glorifikačné zábery na basebolavé (sic) zázraky Billieho. To už aj obvykle presný Costner strúhal fakt trápne patetické výrazy tváre, až som sa divil. :) Keby mal film o 30 minút menej (stačilo vytrihať tieto nudné a vskutku zbytočné zábery), bol by to pekný romantický film so všetkým čo má taký film mať. Nič to, pozrieť sa to raz dá, ale nie je žiadny dôvod sa už následne k filmu vraciať. Ale 90-tkový feeling filmu ma potešil. :) 6/10 ()

e.Boďo

Výborná športová dráma, ktorá má síce jednoduchý príbeh s očakávaným smerom, ale jeho plynutie formou retrospektívy vypĺňanej počas diania baseballového zápasu je nesmierne zaujímavé a originálne. Scény so súkromného života hlavnej postavy a jeho vzťahu vôbec nehrajú druhé husle, práve naopak, nádherne dopĺňajú priebeh zápasu a zvýrazňujú už aj tak dosť vybičované emócie súvisiace so športovým výkonom a fungovaním postavy vo svojom klube. Herecký výkon K. Costnera je výborný, veríte mu každú fyzickú, ale aj duševnú (plynúcu zo spomienok) bolesť. Nezaostávajú ani vedľajšie postavy, parťák C.K Reiley, tréner J.K. Simmons a samozrejme ani priateľka v podaní K. Preston. Dej je pretkaný veľmi príjemnou hudbou, vrátane jemných gitarových sóličiek (spomenul som si na Thelmu a Louis s Zimmerovou hudbou). Nebudem sa brániť pozrieť si v budúcnosti tento super film znovu. ()

lennyd

Celý děj se odehrává během baseballového zápasu - a ve vzpomínkách Billyho Chapela (Kevin Costnera). Chapel je zde špičkovým nadhazovačem baseballového klubu, jehož budoucnost je ohrožena (jak klubu tak i samotného hráče). Navíc si uvědomuje, že už není nejmladší... Takže ve chvílích mezi samotnou hrou se vrací ve vzpomínkách zpět, a postupně zjišťuje, že mu život utíká mezí prsty... Ať si říká kdo chce co chce, pro mně je Kevin Costner výborným hercem, a zde to více než potvrzuje... ()

Jara.Cimrman.jr

Basseball jsem nikdy nehrál, pochopení jeho pravidel mne stálo několik let dřiny i odříkání a na zápas MLB bych neletěl ani na osobní pozvání některého z amerických vládců světa. Přesto mne filmy o tomto podivném sportu většinou baví, ale tohle je poměrně slabota. Dělá mi totiž problémy litovat prošedivělého nadhazovače Billy Chapela, kterého bolí ručička po letech pohazování míčkem do catcherovy rukavičky. Sice se snažím, ale multimilionáře prostě litovat neumím. Celý stadion nadšeně kouká na Chapelovu ČISTOU HRU, což paradoxně znamená to, že se vlastně žádná hra nehraje, pouze Chapel dělá pápá všem palkářům. Určitě je to z hlediska baseballu úžasná událost, ale sledovat míček, jak se prakticky neustále pohybuje po stejné trajektorii mezi dvěma sportovními dědečky, je poměrně nezáživné. ()

castor

Upřímně moc nerozumím dvěma věcem: jménu režiséra a rozpočtu. Ano, baseballové zápolení místy dokáže vtáhnout a řemeslně je to solidní práce, ovšem kam směřoval osmdesátimilionový rozpočet...? Režisér Sam Raimi se stal pro mnohé kultovním díky svým hororovým kouskům jako je Smrtelné zlo nebo Darkman, ze kterých přesedlal na dospělejší témata. Kupříkladu jeho mrazivě a staromódně pojatý Jednoduchý plán ukázal, jak výtečným vypravěčem je. Tady přestřelil příběhově i stopáží. Kevin Costner (který rozhodně nehraje tak, aby z toho byla nominace na hereckou anticenu) odhází (zřejmě) svůj poslední soutěžní zápas, při kterém rekapituluje svůj nadhazovačský život a vzpomíná na svůj vztah s Kelly Preston. Costner baseball může, o tom žádná. Není to poprvé, co o téhle hře vypráví na stříbrném plátně. Teď byl dlouhá léta oporou svého týmu, ovšem věk nezastavíš a po dlouhé pauze způsobené vážným zraněním ruky (fajn scéna) se dozvídá, že klub kupují noví majitelé, kteří s ním zrovna nepočítají. Navíc má jeho láska odjet pracovně do Londýna. Holt samé mizerné zprávy. Raimi nejde nikdy na dřeň, pouze klouže po melodramatickém povrchu a jen odškrtává jedno tupé hollywoodské klišé za druhým. Sice jsou Costner a (bohužel zesnulá) Preston sympatičtí, ale nějaká pořádná chemie nebo zajímavá romance se nekoná. Největší potíž je pak se samotnou hrou: prostě baseball je u nás tak okrajovým sportem, navíc pokud to všechno na nás tvůrci perou ve více než 130 minutách, nemůže to dopadnout úplně nejlíp. ()

• Sam Raimi nesouhlasil s obsazením Kevina Costnera a spory mezi nimi o celkové podobě filmu propukaly během celého natáčení. (Hwaelos)
  • "Hra snů" v baseballu znamená, že nadhazovač, případně kombinace nadhazovačů, v tomto případě Billy Chapel (Kevin Costne), za zápas odháže minimálně 81 nadhozů, přičemž maximálně to může být až 200 nadhozů, a při tom nepustí na metu ani jednoho pálkaře. (kubsov)
  • Důvod, proč si Billy (Kevin Costner) dáva jenom jednu ruku do bundy v některých záběrech, je ten, že během výměny v útoku a obraně nadhazovač nechodí na pálku a chladne. Proto si nasazují bundy, aby ruka zůstala v teple a nevychladla. (kubsov)