Jerry Maguire je špičkovým sportovním agentem a jednou z vůdčích osobností agentury SMI (Sports Management International). Je úspěšný, bohatý a pohledný. na první pohled drží svůj život pevně v rukou. Ale něco není v pořádku. Kdysi Jerry svou práci bezvýhradně miloval, ovšem v poslední době je poměry v branži znechucen. Bezohledná honba za milionovými honoráři přece nikdy nebyla smyslem jeho života. A tak jedné noci, v náhlém záchvatu výčitek svědomí, píše Jerry memorandum, ve kterém na dvaceti stranách rukopisu shrnuje etický a profesní kodex ideálního sportovního agenta. O necelý týden později pak dostává příležitost uplatnit své názory v praxi. Kvůli memorandu, které se všem kolegům tak líbilo, je z SMI na hodinu vyhozen. Ideály jsou jedna věc a pravidelný slušný příjem druhá. Pouze jediný z bývalých přátel a spolupracovníků odchází z agenturyu s Jerrym - šestadvacetiletá účetní a svobodná matka Dorothy Boydová. pochopitelně víc než memorandum obdivuje a tajně miluje jeho autora. Jerry se bláhově domnívá, že s sebou přetáhne většinu ze špičkových sportovců, o které se staral v agentuře. Díky dravosti bývalých šéfů ovšem nakonec zůstává v rukávu jediná karta. Žádné sportovní eso, pouze průměrný hráč amerického fotbalu Rod Tidwell. Není špatný, ale aby mohl dostávat desetimilionové honoráře, potřebuje trochu proteplit svůj příliš racionální a suchý herní styl. Tím si je Jerry Maguire naprosto jist a přitom vůbec netuší, že si podobnou racionální uzavřeností kazí svůj vlastní život. Pomůže Jerrymu láska krásné Dorothy a sympatie jejího šestiletého syna? Dokáže fotbalista Rod překonat sám sebe, získat si obecenstvo a finančně zajistit střelenou rodinku? (oficiálny text distribútora)

tommmy89

To, že Tom dostal Oscara za herca v hlavnej úlohe r. 1997 sa vôbec nečudujem. Po tej profesionálnej stránke je celkom vidieť, že si prácu neodflákol, hodila sa tam jeho tvár a typické grimasky (akože ja ?, myslíš to vážne ?, som prekvapený !), ktoré stále žeriem v každom jeho filme. Prirástli mu k image a tvoria jeho druhé (herecké) ja ... Tak, ako raz povedal A. Hitler - "Nestarajte sa o moje fúzy. Ak teraz nie sú v móde, neskôr budú, lebo ich nosím ja". Tak si myslím, že by si kľudne mohol povedať i Tom: "Nestarajte sa o moje úsmevy, ak sa Vám nepáčia nemusia. Mne vynášajú milióny, lebo som to ja". Dobre, na druhej strane - tej amatérskej a pohľade tretej osoby na film ako taký - film ma moc nebavil, osobne niesom typ na športové filmy. Bolo tam pár humorných scénok, romantických zápletok, osobných sklamaní v rámci rodiny (ak zlyhá muž, nie je to pekné - hlavne ak ide od nuly a neskôr sa mu vypomstí to, že veril ľuďom, ktorím nemal.) Film bol viacmenej rodinná záležitosť na nudný večer pri telke. Prečo som ale vydržal s napätím až do konca je snáď jasné. Chcel som vidieť triumf, ktorý na konci Tom musel dosiahnuť. Z nuly sa vyšplhať až do cieľa, kde ho čakalo vykúpenie a zadosťučinenie. Niekedy je zadosťučinenie viac, než samotná podstata vytíčeného cieľa, hlavne v jeho úlohe, kde prehral dosť. 3* ()

Radko

Uvravené až hrôza. To by hádam až tak nevadilo, ak by spústa slov niečo konkrétne vypovedala. Pretože napriek slovnej inflácii sa nepodarilo vysvetliť, v čomže bolo konanie športového agenta zrazu morálnejšie po jeho odchode z veľkej agentúry, ako počas jeho fungovania v nej. Nudná nezaujímavosť naladená zrejme na dobové psychologicko-motivačné trendy, ktorá zapadla prachom. Hlavne, že v štatistikách ostane vďaka oscarovému vrúbku. ()

M.i.k.e

v krátkém sledu sem odmazal další letitý rest ve kterém mají shodou okolností také prsty Cameron Crowe a Tom Cruise a po nezáživném Vanilla Sky je Jerry Maguire doslova balzám na duši. Crowe si vzal trošku ze sportovních dramat, ždibet vztahového dramatu, špetku romantické komedie, přidal k tomu okouzlující Renée a zábavného Cubu Goodinga jr. a stvořil příjemný mix, který není třeskutě vtipný ani přehnaně dramatický, ale dohromady funguje velmi dobře i po skoro třiceti letech. Opět tomu sice lehce ubírá zbytečně přebujelá stopáž, kdy by se dalo leccos vypustit, ale není to zase nic co by se nedalo vydržet a přebilo jinak pozitivní dojmy...70% ()

MATADOR

Zpívejte se mnou "Jerry smutné období má, práci mu nikdo nedá. Jen jeden sportovec mu zůstal a s ním se na vrchol dostal. Jooo, Jerry, to je náš Jerry, prostě Jerry". Takové laciné songy mi jdou, stejně jako jde krásně hraní Tomovi, kterému vhodně sekunduje Oscarový Gooding, ale na tu svou stopáž je ten film zbytečně přemáchlý a v závěru už nemám moc co nabídnout. Námět a herci za to ale stojí. ()

Spiker01

Nevěřil jsem tomu, ale buď je to životní role Toma Cruise, nebo prostě uhraje všecko a já si to neskutečně užíval. Ten, kdo nikdy jméno režiséra neslyšel neuvěří, ovšem právě Crowe psal ty nejlepší romantické komedie a polodramata, spolu s Almost famous povinnost v tomto žánru. ()

• Jann Wenner, který hraje postavu Scully, je v reálném životě vydavatel časopisu Rolling Stone, pro který kdysi pracoval režisér filmu. (don corleone)
  • Americký filmový institut v roce 2008 zařadil film v žebříčku nejlepších filmů sportovního žánru na 10. příčku. (TheDude)
  • Jerry Maguire (Tom Cruise) nosí hodinky TAG Heuer S/el Chronograph. (Liqid)

Zemřela herečka Kelly Preston

Zemřela herečka Kelly Preston

13.07.2020

Herečka Kelly Preston zemřela ve věku 57 let po dvouletém boji s rakovinou prsu. Zprávu přinesl její muž herec John Travolta. Preston započala svoji kariéru v soap opeře Capitol, k jejím nejznámějším… (viac)