Mestečko South Park

• Česko Městečko South Park (viac)
USA, (1997–2023), 118 h 25 min (Minutáž: 16–48 min)

Tvorcovia:

Trey Parker, Matt Stone

Predloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes, Isaac Hayes (a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney (viac)

Recenzie používateľa Rocky88 k tomuto seriálu (25)

Mestečko South Park (1997)

Sociální satira dle mého gusta. Parker se Stonem mají geniální nápady a dokáží do sebe zamíchat tolik odkazů a podnětů k zamyšlení, kolik se toho do 22 minut vejde. Nikdy neomrzí. ()

Hladovej Marvin (1997) (S01E08)

Výborná satira na funkčnost neziskových organizací plus skvělá parodie na Braveheart v podání Chefa a krocanů... See Starvin Marvin, this is called apetizer. This is what you eat before you eat to make you more hungry. ()

Tomova plastická chirurgie (1998) (S01E11)

Operace nosu pana Garrisona, sexy zástupná úča a kluci snažící se stát lesbou lízáním koberce. Všechno to korunuje Wendy svou pravou ženskou pomstou. ()

Tweek vs. Craig (1999) (S03E05)

Linka kolem Adlera, učitele pracovních činností, tu byla dost zbytečná. Linka kolem organizace bitky mezi Tweekem a Craigem byla vtipná a hodiny domácí výchovy byly skvělé. Škoda, že bitka neměla žádné vyústění. Celkem průměrná epizoda.... What you got, biyatch?! ()

Dva chlapi a horká lázeň (1999) (S03E08)

Meteor Shower Party, Charlie´s Angels a první epizoda s Buttersem. Setting the house on fire sounds dangerous, commander. - Yes, but we can´t let them kill themselves. ()

Hladovej Marvin ve vesmíru (1999) (S03E13)

Utahování si z misionářů, parodie na Jabba Huta a Marklar. Boží jazyk? Angličtina! ()

Vánoční koledy pana Hankeyho (1999) (S03E15)

Když koukám na zdejší hodnocení, tak se jedná o absolutně podhodnocenou epizodu. Jak Stone s Parkerem dokázali již několikrát, talent na písně (a i muzikály) mají a zde to dokazují zas a znova. Úvod o panu Hankeym naladí, následující píseň o dreidelu rozseká (hlavně díky Cartmanovi). Písnička je i velice chytlavá, takže ji není lehké poté dostat z hlavy. Následuje Hitler zpívající "O, Tannenbaum", na kterého naváže Satan se svým "Christmas time in Hell", která je opět vtipná a chytlavá a věřím, že pár lidí i nasere. Vsuvka s Mackeym a jeho Ding Dong songem je spíš na oddych od smíchu, protože pak přijde na řadu Cartman s jeho pohledem na Vánoce a o zábavu je vystaráno. Co ale po něm rozjede Mr. Garrison je skutečný nářez pro bránici, tuhle písničku jsem si musel pustit víckrát, abych pochytil vše, protože přes smích jsem půlku neslyšel. Vsuvka od Shelly je stejně jako ta od Mackeyho na odpočinutí, následující duet Ježíše se Santou nabídne ještě příležitost se zasmát, a pak už jen finální song na konec se všemi zúčastněnými. Bez tohoto dílu si Vánoce neumím představit. ()

Světový koncert (2000) (S03E17)

Brown noise, sexuální zneužívání v Garrisonovic rodině a snaha být víc cool než děti z Miami. You may have won this time Mr. Hat! ()

Buttersova vlastní epizoda (2001) (S05E14)

Chris chodí na jebačky do gay bordelů a Butters ho odhalí, načež Lindě přeskočí a pokusí se Butterse zabít. Vše je vtipně rozvedeno, nicméně nadstavbou je přítomnost John and Patsy Ramsey a Garyho Condita, nad kterými se vznášela obvinění z vražd, za což si je tady Parker se Stonem vychutnali (včetně O. J. Simpsona). Nakonec byli ale ti tři zproštěni obvinění, takže se jim Parker se Stonem posléze omluvili za jejich zobrazení v této epizodě. Se Simpsonem je to samozřejmě případ jiný... ()

Upoutávka (2002) (S06E05)

Epizoda sice zdánlivě je o traileru na Asses of Fire 2, nicméně hlavním tématem je Russel "The Gladiator Guy" Crowe a jeho temperament, díky kterému mlátí lidi po celém světě. Jo a nezpomeňme na Chefovu telku, která si to štráduje světem taky. ()

Velkej zadek, dutá hlava (2003) (S07E05)

I po letech tato epizoda zůstává tou nejabsurdnější, kterou Stone s Parkerem vymysleli. Stačí už jen ten začátek, ale jakmile se na scénu dostane i Ben Affleck, ukroutíte si hlavu a možná i vypíchnete oči. Ola, pitchola! ()

Típni to (2003) (S07E13)

Oboustranná argumentace ohledně kouření, doplněná o porovnání s přežíráním. Rainerova armáda upírů je super, stejně jako reakce kluků na "vzdělávací" vystoupení ze začátku a svalování viny na tabákové firmy. ()

Dva dny před pozítřkem (2005) (S09E08)

Parodie na Day After Tomorrow, parodie na události okolo hurikánu Katrina (důležitější je, kdo za to může), globální oteplování, ztráty na životech v řádu stovek miliard, 70 milionů stupňů pod nulou, židovský zlato. Našlapaná a jako vždy vtipná epizoda. We have to find a way how to help these people. - How? - Why? ()

Omluva Jessemu Jacksonovi (2007) (S11E01)

Randy s vidinou výhry 30k USD řekne v živém přenosu "nigger" (na otázku do doplňovačky "Lidé, kteří vás otravují") a díky tomu se stane terčem nenávistných posměšků. Epizodě dodává šmrnc Cartmanův konflikt s trpaslíkem a Stan nakonec pochopí, že to nepochopí. Prvotřídní epizoda. ()

Malý Tourette (2007) (S11E08)

Když je v centru dění Cartman, který je jednou z nejlépe vytvarovaných postav seriálové a filmové tvorby, zpravidla bývá ten díl k popukání. Jako například tenhle, kde ze sebe ten tlustoprd sype jednu vtipnější hlášku/sprostťárnu za druhou. Absolutním trhačem bránice je však jeho závěrečné objetí. Donkey boner! ()

Seznam (2007) (S11E14)

Holčičí seznamy a třpytkový tribunál, konspirace, ošklivý Kyle, Abe Lincoln. Fuck you, Bebe! Fuckin´ bitch! ()

Hon na Britney (2008) (S12E02)

Epizoda utahující si z konzumentů bulváru, zde pochopitelně vyšroubované do absurdna (Britneyin nový look, obětování). Klobouk dolů za přesnou trefu do další oběti. A odchyt obří veverky mi pocuchal bránici. ()

Margariťák (2009) (S13E03)

Vtipné shrnutí fungování peněžního trhu na příkladu Margariťáku, skvělá parodie na utrpení Ježíše a satirická pointa. Jeden z nejlepších dílů. ()

Broadwayské bratrování (2011) (S15E11)

Parker se Stonem zde promítli svoje zkušenosti s Broadwayí (v té době dokončovali práce na The Book of Mormon, za který se jim kritici odvděčili několika cenami Tony), přimíchali trochu subtextu s BJema, Spidermana (jeho stunt a následky, hlavně pro malého vegana, mě rozsekaly) a Shelleyin minipříběh. Perfektní epizoda. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

21.01.2022

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

06.08.2021

14 filmů, 5 dalších seriálových sezón a navrch k tomu ještě nová videohra. Ano, čtete správně. Tvůrci South Parku Trey Parker a Matt Stone uzavřeli novou megadohodu se společností ViacomCBS, domovem… (viac)

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi

23.11.2008

Televizní South Park spěje ke svému konci. Trey Parker a Matt Stone sice mají podepsané smlouvy až do roku 2011, ale už teď pomýšlejí na stylové završení úctyhodně dlouho běžícího kresleného seriálu.… (viac)