Mestečko South Park

• Česko Městečko South Park (viac)
USA, (1997–2023), 118 h 25 min (Minutáž: 16–48 min)

Tvorcovia:

Trey Parker, Matt Stone

Predloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes, Isaac Hayes (a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney (viac)

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (33)

Přehlídka kol (2018) (S22E10)

Tak (feťácký) dojezd série úplně nenavázal na luxusní rozjezd, kdy pode mnou ze smíchu pravidelně vznikala loužička. Koukám, že i ostatní spolukomentátoři si říkají něco v tom smyslu, že to bylo OK, ale žížalka se z toho nepostavila. I když tomu nerozumí tolik jako já, tak se znovu shodneme. Tahle zápletka s Amazonem určitě nebyla tím nejlepším, co série přinesla, ale i tak musím tvůrcům poděkovat za to, že se v USA stále najde někdo, kdo ještě nepřišel o rozum. Celkově byla série opravdu velmi povedená (hned 2x plný počet, a to ho dávám hodně zřídka) a moc se těším na další, která by dle hlasu lidu měla být ještě lepší. Vynikající satira na upadající společnost, která svojí stále stoupající retardací a debilismem poskytuje hodně prostoru při výběru témat. ()

Mexický Joker (2019) (S23E01)

Vzhledem ke kosmickým standardům, které South Park v rámci kvality zavedl, to bylo trochu slabší, než bývá dobrým zvykem. Moc mi dějové linky v rámci South Parku nikdy neseděly, ale linka s Tegridy Farm je asi tím nejlepším, co kdy v rámci South Parku existovalo. Otírání se o Mexikánce je už trochu profláklé, takže kromě roztomilé kulturní vložky pro připečené děti mi bránice moc nekmitala a ani vybrané téma nebylo závratně zajímavé. Lepší 3 kousky. ()

Banda v Číně (2019) (S23E02)

Velmi vydařená epizoda, kde skvěle zafungovala hudební linka i ta obchodní v Číně. Tvůrci se tentokrát opřeli do velmi ožehavého tématu a mohou si odškrtnout další zemi, kam už je určitě nikdy nikdo nevpustí. S Čínou si nebrali vůbec žádné servítky a střílelo se opravdu ostrýma. Lepší 4 kousky! ()

Dávky (2019) (S23E03)

Tak za mě celkem slabota a asi nejslabší díl posledních dvou sérií. Tentokrát si tvůrci dělají prdel z alternativních názorů na očkování, čímž se současně snad poprvé trošku názorově střetáváme. O nejvtipnější momenty se stará Eric, který se promění v prase, když vidí jehly. Dokonce ani Randyho farma tentokrát nepřinesla nic dramaticky úžasného. ()

Ať jedí šlichtu (2019) (S23E04)

Opět skvělá epizoda, kdy znovu tvůrci uhodili hřebíček na hlavičku, když vcelku jasně ukázali, co se stane se vším dobytkem, jakmile by přestal být lidem užitečný. Netuším, jestli vyznavači alternativních stravovacích návyků domysleli svoji filosofii až sem. Moc chvílím výběr velmi zajímavého aktuálního tématu o jídle, které vzniká v laboratoři a holduje mu stále více lidí včetně toho vůbec nejskvělejšího člověka - mě, který už si jinou snídani nedovede během týdne představit. Ericův závěrečný proslov je nejenom vtipný, ale má i velmi dobrou pointu. Ostatně, stejně jako celá epizoda. ()

Halloweenský speciál farem Tegrita (2019) (S23E05)

Kéž bych si tento Halloween Special užil alespoň z poloviny tak, jako si ho užil farmář Randy. Holt neholduji drogám v dostatečném měřítku. Obecně nejsou speciály úplně mým šálkem čaje v rámci South Parku (na rozdíl třeba od Simpsonů, kde jsem je zbožňoval). Pár vtipných momentek se v rámci této halucinogenní jízdy ovšem znovu našlo. Lepší 3 kousky. ()

Poslední tráva (2019) (S23E06)

Luxusní epizoda, ve které to tvůrci a Whiteovi konečně všem ubrečeným negrům řádně vytmavili. Došlo i na urážení přistěhovalců z jihu a názornou ukázku toho, jaké charakterové vlastnosti a morální hodnoty jsou třeba na postu prezidenta USA. Souhlasím se spolukomentátory. Parádní hlášky, spousta zábavy a k tomu všechno opravdu luxusně vypointované až ke zrodu očekávaného Mexican Jokera, na kterého se teď hezky hodí všechna špína. Této epizodě nelze nic vytknout. ()

Holky proti klukům (2019) (S23E07)

Dokonale zdvižený prostředníček směrem k těm všem transčurákům, kteří jsou natolik ubozí, že když jim to nevyjde v kůži jejich biologického pohlaví, tak chtějí svět obtěžovat ještě v tom dalším. Namísto smíření se s jejich ubohou existencí. Pán bůh zaplať za to, že po světě stále chodí tvůrci, kteří dokáží tento nechutný úpadek alespoň zesměšnit a zažehnout tak v nebohých divácích jiskřičku naděje na příčetnou budoucnost. Opět totálně trefná a bránici trhající epizoda. Dějová linka s děvčaty kazícími deskové hry už byla méně zábavná, proto nedávám maximální hodnocení. ()

Zloději hoven (2019) (S23E08)

Vzhledem k ostatním dílům luxusních dvou posledních sérií, byl tento díl poněkud o hovně, a to tentokrát rovnou doslovně. Asi jsem divný, ale kradení hoven mi nepřijde až tolik vtipné jako promakanější epizody poukazující na různé sféry totálního úpadku naší civilizace. Naštěstí se tvůrci drží tradice a do fekálního humoru dokázali krásně zakomponovat i urážení žen, takže jsem si tam taky našel to své. ()

Streamovací služby (2019) (S23E09)

Streamovací služby i 130 kanálů píčovin v televizi jsou věci, které jdou totálně mimo moji širokou oblast zájmů. Není nad to si hezky postaru zdarma "koupit" na internetu materiál, který mě zajímá, než se stát otrokem a sledovat šablonovité sračky produkované pro masy (tedy všem se TAK TROCHU líbí, ale nikdo z nich není unešený). Téma tedy tentokrát zcela mimo mě, přesto se vtipné pasáže určitě znovu našly. ()

Vánoční sníh (2019) (S23E10)

Luxusní završení velmi povedené série. Bio farmář Randy už mi začínal chybět a znovu se zjevil v té nejlepší kondici a naprosto jednoznačně se stal dokonalou ikonou celé této řady. Tvůrci se nebojí v rámci drogové problematiky zajít daleko za hranice korektnosti a zapojit do toho všechny svaté. ()

Pandemický speciál (2020) (S24E01)

Randyho farma se nikdy neomrzí, z toho se dá dělat prdel ještě několik sérií. Díl určitě povedený, ale fungoval zejména v první polovině, která byla taková ze života a neskutečně vtipná. Druhou půlku ovládla spíše nuda a nepříjemný stereotyp. Přesto jsem se rád do South Parku vrátil - posledního normálního místa na zeměkouli, kde ještě lidé nezešíleli z těch píčovin, co se dneska řeší - ať už se bavíme o děsivé rýmičce koronáči, který má lepší reklamní kampaň než měli letos komunisté, nebo o zakleknutých/postřelených černoušcích, kteří budou zřejmě finančně odškodněni za to, že před milionem let nějaký hodný byznysmen z jihu ameriky byl tak hodný a zaměstnal na svých plantážích s bavlnou jejich pra pra pra pra pra pra pra předky poté, kdy byli Evropany zachráněni transportem z bohem zapomenutého černého kontinentu. Bylo vidět, že to s delší stopáží tvůrci moc neumí a druhá půlka mi přišla trošku spíchnutá horkou jehlou bez promyšlenějšího vtipu. [75 %] ()

Městečko South ParQ: Očkovací speciál (2021) (S24E02)

Bohužel hned o několik řádů slabší (méně vtipné), než nesmírně vydařený předešlý pandemický speciál. Zejména tedy první polovina pandemického speciálu byla prudce močopudná. Tento díl byl jednak tak trošku o ničem a jednak jsem jej bohužel viděl asi příliš pozdě, kdy už ten humbuk kolem respirátorů trošku zpomalil. Počet úsměvů bych v tomto případě bohužel spočítal na prstech jedné ruky. Snad to v rámci dalších dílů tvůrci opět posunou alespoň na svůj standard. [30 %] ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

21.01.2022

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

06.08.2021

14 filmů, 5 dalších seriálových sezón a navrch k tomu ještě nová videohra. Ano, čtete správně. Tvůrci South Parku Trey Parker a Matt Stone uzavřeli novou megadohodu se společností ViacomCBS, domovem… (viac)

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi

23.11.2008

Televizní South Park spěje ke svému konci. Trey Parker a Matt Stone sice mají podepsané smlouvy až do roku 2011, ale už teď pomýšlejí na stylové završení úctyhodně dlouho běžícího kresleného seriálu.… (viac)