Mestečko South Park - Season 24 (2020) (séria)

Městečko South ParQ: Očkovací speciál (S24E02)

(epizóda)
  • USA South ParQ Vaccination Special

Hollywoodské hvězdy a představitelé Demokratické strany i vysocí státní úředníci jako představitelé tajného spiknutí Deep State, které ovládá USA? To je jeden z možných výkladů teorie QAnon. Školáci Stan, Kyle, Eric a Butters se budou, navzdory nové oponující militantní skupině, ze všech sil snažit nechat naočkovat svého učitele vakcínou proti koronaviru. (TV Prima)

Motinski

Stále úderné á trefné, rukopis najlepších častí South Parku cítiť, no oproti minulému špeciálu to nie je taká pecka. Je to nudnejšie a hlavne menej vtipné. Oplatí sa pozrieť, nečakajte ale niečo čo vás odrovná. Pri takejto téme sa mohlo ísť ešte viac na hranu a výsledok by bol oveľa lepší. ()

JamesSi

Myslím, že zpočátku to bylo horší, ale pro mě to zachránil skvělý závěr, kdy se objevili elity/jelita Trey a Matt, kteří probořili čtvrtou stěnu. Víc mě zajímala zápletka s Garrisonem, než samotné očkování. Jsem rád, že Garrison je zpátky a jen doufám, že se Trump nestane zase prezidentem za 4 roky, aby ho zase dali pryč. Vtipy se seniory za mě nebyly moc vtipný a byly na jedno brdo. ()

Nikolas__

Tak, Pandemický speciál byl sice o kapánek vydařenější, ale i tak je tohle totální nářez. Vrátil se pan Garrison (jedna z mích oblíbených postav), necpaly tu tolik Randyho, objevil se jen na chvíli na konci, a celý díl je pořádně emocionální a skvěle zpracovaný. Zatím jsem u těchto speciálů trošku zmaten z absence znělky, a hlavně z toho, jak tvůrci tuto sérii vůbec zamýšlejí, protože už docela dlouho nevyšel nový díl. A bude to zase čtyřiceti minutovka? Kdo ví, každopádně tahle série začala vážně božsky. ()

metal.storm

No páni, nestíham svoje "emócie". Keby tento diel videl samotný Cartman, verím, že by všetkým povedal, nech si s takou kokotinou naserú. Mám za sebou všetky diely South Parku, takže perfektne sarkastickej, vtipnej a logickej paródie na svet. Vždy v podaní chlapcov, ktorí sa vo svojej podstate nie vždy úplne museli, ale SPOILER: nikdy nehovorili o tom, ako sa navzájom rozdelia. Nejaký trápny odkaz na to, ako sa máme dať zaočkovať a urobiť z ľudí, ktorí sa očkovať nechcú v podstate bielu spodinu a úplné socky. Možno ten nápad sám o sebe nebol až tak zlý, napríklad navrátenie prezidenta do normálneho života. Ale už len samotný pán "poskok"? - vážne? v mini spodnej bielizni? Je to ako robiť si paródiu z vlastnej paródie. Pán otrok sa musel pekne uraziť. Samotný dej mi skôr prišiel ako nátlak na vládu, momentálny dobový nátlak, ktorým tvorcovia neopovrhli systémom, skôr sa niekomu snažili naznačiť, čo je podľa nich správne. Takže od základu zle prevedená myšlienka. Až do konca, kde nastúpi na scénu veľký lofas ktorý nám má naznačiť niečo, čo som zjavne absolútne nepobrala. V prvom "veľkofilme" tejto série bol aspoň ten Eric s tyčou, ktorí znovu poberal pravidlá z vlastného uhlu a tak šikanoval okolie, ako v podstate vždy. V tomto diely nebolo nič. Ak to má takto pokračovať, nech radšej touto sériou South park úplne skončí. Ja si budem ďalej užívať staré, dobré diely, najlepšie ešte pred tým, než z jednotlivých častí vznikol seroš na pokračovanie. ()

LasT_Olt

Pokud opomenu výjimky jako Band in China nebo Synové čarodějnic tak se jedná o nejlepší díl SP za poslední tři roky. Vtipná, absurdní epizoda, postavená na hlavu a přesto parodující dnešní situaci - prostě to co na tom miluju. Nejblíž k dokonalé 19. sérii a hlavně, hlavně tam nebyla ani jediná zmínka o té posrané Tegridě. Poslední tři minuty epizody je dokonalost, která zahřeje u srdce, každého corového fanouška. Jsme zastánci QAnonu, komunita malých kjůtu. ()

• Na konci epizody hraje píseň „Down By The Lazy River“ od The Osmonds. (Duoscop)
  • V epizodě se objeví postava muže, která má pomalovanou tvář a na hlavě nasazenou kožešinu s bizoními rohy. Stejně oděný muž se v roce 2021 účastnil protestů, které vedly k nepokojům v sídle amerického Kongresu. (Duoscop)