Mestečko South Park

• Česko Městečko South Park (viac)
USA, (1997–2023), 118 h 25 min (Minutáž: 16–48 min)

Tvorcovia:

Trey Parker, Matt Stone

Predloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes, Isaac Hayes (a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney (viac)

Falle

Nestárnoucí seriál, který si neuvěřitelně pohrává s divákem. Šok a pravděpodobně i určitou dávku znechucení brzy nahradí závislost a nekontrolovatelné výbuchy smíchu. Nekorektní humor, který formoval celou jednu generaci a učil nás, že i židé a zrzci jsou lidé jako my. Seru na vás, jdu si to celé pustit znovu!. ()

jakub.bystra

Tak tohle je bezkonkurenčnost sama. Pro mě o několik tříd výše než tolik oslavovaní Simpsonovi, jejichž humor mě prostě nikdy až tak nenadchl (tím neříkam, že to je špatný seriál). Pokud si myslíte a skočili jste na pověst South Parku, že se jedná pouze o hromadu nesmyslných vulgarit, tak si to kurvadrát pusťte! Možná ano, je to asi seriál s největším počtem slova "vole" v historii, ale dá se to ještě v dnešní době brát za sprosté slovo? A ano, občas zaslechnete nějaké to peprnější slovíčko, ale že by to byla samá píča sem, kurva tam, tak takhle to skutečně není. Pro ty, kteří tak strašně nesnesou silnější jazyk, doporučuju novější série (cca 9. řada +) Je to prostě satira poukazíjící na to, jak je dnešní lid v mnoha ohledech neuvěřitelně tupý a neexistuje díl, který by si nedělal prdel z nějakého daného tématu. Jen mi vadil ten občas fekální humor, ale ten tvůrci také v posledních sériích výrazně omezili (v prvních asi čtyřech řadách byl opravdu moc častý). A taky se jedná asi o jediný seriál, na který se o moc radši dívám v CZ dabingu než v originále (snad ještě kromě Simpsonů, na které jsem ale zanevřel už před pár lety). Prostě u mě nedotknutelný seriál, navíc (narozdíl od Žluťasů) si stále drží, i po 17. sérii svou kvalitu. U jeho konkurenčního kresléného pořadu jsem se dokázal někdy i zasmát a třeba i zamyslet, ale od nějaké 14. - 15. série to prostě ztratilo šťávu a co jsem viděl pár dílů z nejnovějších sérií, tak jsem se pouze utvrdil to, že v jejich případě se nějaké zmrtvýchvstání nekoná. Ale South Park, jednoznačně 5* ()

Lkor

Některé díly mi semtam přišly slabší, zejména se jednalo o prvních x sérií. Nicméně doporučuji zkouknout série nové (č. 12+), které skutečně stojí za to. :)) ()

MirINDay

Téměř v každém díle jen kroutím hlavou, jak zdánlivě banální věc dokážou postavy tak strašně zdramatizovat a svým vyhroceným chováním děj posunují naprosto nepravděpodobným směrem. Originalita, dokonalé osobnosti, reakce na aktuální dění ve světě.... Tenhle seriál je prostě TOP. A ještě jedna věc. Zhruba tak do 6.-7. série se vyplatí sledovat i velmi povedený český dabing. ()

Morrigen

Na svou dobu určitě originál nad originály se svou památnou hláškou o Kennym, trefný sprostý humor zaujme a místy možná šokuje, ale já se nemůžu ubránit dojmu, že je to místy až moc velká magořina a časem seriál sklouzává k nepochopitlenému něčemu, co se mi přestává zamlouvat. ()

in flames

Po rokoch sledovanie a v 18 serii pridávam koment a zvyšujem na jasných 5 hviezd. Kým pri iných komedy seriáloch mi vulgárnosť a preháňanie vadí, tento má full free pretože to vyplýva z jeho povahy. Kto na to nemá nech sa nedíva, kto už začne nech sa neuráža. Krásne zrkadlo všakovakých možných elementov modernej spoločnosti tým najtvrdším spôsobom. Taktiež graficky ide o ukážku akou jednoduchosťou sa dá dosiahnuť maximálny efekt. ()

Fraktální

Přímočará ,úderná kritiky dnešní společnosti,pod rouškou levného přisprostlého humoru, jeden z nejhlubokomyslnějších serálů vůbec, kam se na něj hrabe papežovo velikonoční poselství..... Asi nejradši mám když si Cartman hraje na dopělýho. "heleď... Jacku,to mi rve koule,víš..." ()

Krastom

Viděl jsem už patnáct sérií a pořád mě South Park baví. Kennyho v novějších sériích už tolik nezabíjejí, prostor dostali Butters a komediant Jimmy. Dále Randy Marsh mě skoro v každém díle pošle do kolen stejně jako rozmazlený bagoun Eric Cartman. I přesto, že díly na sebe nenavazují, tak se několik postav mění. Nejvíce asi pan Garison, který zaexperimentuje se změnou pohlaví a vyučuje bez pana klobouka a větvičky. Chybí mi kuchař Chef ze školní jídelny, který tak nějak zmizel. Všechny postavy a události jsou vymyšlené, alespoň tímto dialogem každý díl začíná. Né vždy byly ale tak úplně vymyšlené. V některých dílech se autoři až trapně strefují to známých celebrit. Nejhůře to asi schytal Michael Jackson, který v té době byl ještě na živu. Chápu, že když byl mezi námi, tak to mohlo být zábavné, dnes se tomu ale nesměji a přeji R.I.P. králi popu. Bez ohledu na to je pro mě South Park bezvadnou ptákovinou na odreagování. ;-) ()

Georgas

Animovaný seriál pro pobavení. Po shlédnutí jsem nelitoval, když mi byl tento seriál doporučen. Vulgárním, erotickým a fekálním humorem nabitý seriál, jenž mě uchvátil a sem tam, se k němu vracím. Doporučuji všem, kteří se rádi baví. Dodatek: Tak jako u všech seriálů je český dabing odpad. ()

yenda1

Měním na pět hvězd. Dal bych i víc, kdyby to šlo, až takhle mocně šla kvalita nahoru. Dnes 12.5. 2015 mohu s klidem prohlásit, že se jedná o nejlepší animovaný, satirický seriál. SarumanKo to vystihl pěkně. Je obrovský rozdíl mezi Southaparkem nynějším a tím počátečním. Křivka kvality přesně opačná od The Simpsons. Právě sem dokoukal díl, kde mají katoličtí kněží při schůzi na kšírech malé hošíky, o pár záběrů dál si Jeffrey Dahmer rozdává se střevama mrtvoly, kterou mu zabil Wayne Gacy. Oba peskuje Bundy, protože mají dovézt dort v podobě Ferrari na Satanovu party ,která paroduje jednu z těch My Super Sweet 16 show na MTV. ()

Tutkocooler

Pre niekoho strata času či satira za každú cenu, pre iného úžasná komediálno-sociálno-kritická jazda. Pre mňa? Nadseriál... Svetová a najmä americká hlúposť je nevyčerpateľnou studnicou nápadov, ktorú môžu páni Parker a Stone dojiť ako dokonalú fialovú Milku z reklamy na rovnomennú mliečnu čokoládu prakticky donekonečna. Niekto si v snoch užíva dokonalý sex, niekto si veselo behá po Stredozemi, ja sa zas v tele Erica Cartmana vyžívam v prejedaní sa sladkosťami a robení si prdele z chorých, čiernych, žltých, oranžovo-modrých či normálnych... Ehm, pardón, bielych, kurvadrát. ... 100 % ()

MichalHavros

Nostalgický, sprostý, hrozný, rasistický, bláznivý a nacistický seriál? Jo to je south park.. Tento seriál se nemusí líbit každému ale pokud milujete rasistický humor a sprostotu, své místo si zde najdete.. 5* ()

onden85

Nekorektní seriál, který hlavně satirou tepe všechny neduhy společnosti a je jedno, kdo je právě pranýřován (vždy to je totiž pravda a padni komu padni). Jen tak dál! ()

PRITTYBOY

Prostě super! Ten kdo si myslí že je to jen o vulgarismech tak je šeredně na omylu. South Park je naopak velice vtipná a inteligentní podívaná. Není to jen o "tupém" zesměšnování něčeho protože vetšinou to má celkem hloubku a člověk se může i zamyslet. Narozdíl od jiných animovaných seriálů mě South Park pořád nepřestává bavit a přijde mi že s každou novou sérií je to čím dál tím lepší. Tvůrci jsou naprosto geniální! 95%. ()

Humanusdratus

Jako dítě jsem měl přísný zákaz se na tento seriál dívat. Jediné, co jsem o něm věděl, bylo to, že je to vulgární a primitivní... Ovšem spolubydla na koleji začal seriál pouštět na "dobrou noc" a já tomu po pár dílech podlehnul. Začal jsem seriál sledovat od první řady a zalykat se smíchem. Opravdu těžko bych hledal odvážnější, přitom duchaplný seriál, kde se řeší vlastně obyčejné věci tím nejsadističtějším přístupem. Rozumím, že ne každý všechno pochopí, zvlášť ve vulgární formě, ale myslím si, že kdo má smysl pro humor a neviděl jediný díl, měl by tomu dát šanci. Neshoduji se s recenzenty v tom, že některé díly jsou slabší a některé lepší. Podle mě jsou pouze dobré a výborné. ()

DragonSwan

Čo dodať, jednoducho mega geniálny seriál. Myslím, že nič má nedokáže tak pobaviť ako South Park. A Cartman je jednoducho najlepší. :D ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

21.01.2022

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

06.08.2021

14 filmů, 5 dalších seriálových sezón a navrch k tomu ještě nová videohra. Ano, čtete správně. Tvůrci South Parku Trey Parker a Matt Stone uzavřeli novou megadohodu se společností ViacomCBS, domovem… (viac)

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi

23.11.2008

Televizní South Park spěje ke svému konci. Trey Parker a Matt Stone sice mají podepsané smlouvy až do roku 2011, ale už teď pomýšlejí na stylové završení úctyhodně dlouho běžícího kresleného seriálu.… (viac)