Čierny jastrab zostrelený

• Česko Černý jestřáb sestřelen (viac)

Část elitní jednotky armády USA je v roce 1993 poslána do somálského Mogadishu, aby se stala součástí mírové operace Spojených národů. Úkolem mise je unést několik vysokých důstojníků somálského diktátora. Jde o součást strategického plánu na potlačení občanské války, která zuří po celé zemi. Ovšem zdánlivě bezpečně naplánovaná mise se obrátí nesprávným směrem. Rangers i veteráni musí bok po boku bojovat proti zdrcující přesile a prchat za nepřátelskými liniemi dokud se záchrannému konvoji nepodaří vyrazit k jejich záchraně. V těžkém boji umírají přátelé, formují se vztahy, chlapci se stávají muži a vojáci se učí jak vypadá skutečná tvář války a hrdinství. (oficiálny text distribútora)

Pincos

Film je natočený dokonale. Na začátku (asi 30 min) jen řeči a žádná akce, ale nenechte se odradit! Jakmile vyjedou na misi, následuje akce za akcí. Je to válečná řežba, ale film obsahuje i emoce. Je to jediný film na světě, u kterého bych byl schopen brečet. Zde je i 5 hvězdiček málo! ()

DavidAAAA

Neskutečnej film. Pomalej začátek, skoro na pohodu. Ale pak to nabírá na síle a když už se zdá, že nejde na pilu zatlačit ještě víc, Scott z toho vyždíme další střeva. Syrovej pohled na boj bez pravidel, na boj o přežití. Nouplísáci vyskakujou zpoza každýho rohu, jsou na každý střeše a maj nekonečný zásoby munice. A parta chlapů a kluků čím dál víc nebojuje za sebe a za vlast, ale jen o holý život. Všechno orámovaný neskutečně věrohodným zvukem, dokonalou kamerou a úžasnou hudbou. A ohromný plus je i to, že se to nezvrhává do takový tý vlastenecký americký podoby, ale ti vojáci by mohli bejt odkudkoli. ()

smajki

Jedná se určitě o jeden z nejrealističtějších snímků zachycujících válečný konflikt. Velmi bohaté a kvalitní obsazení je dalším plusem. Bojové scény jsou opravdu krutě realistické, že máte skoro pocit, že jste v tom africkém pekle s nimi. Tohle všechno má na svědomí nejen skvělá režie a střih, ale v neposlední řadě i perfektní hudebni doprovod. Jednu hvězdu jsem ubral, protože bohužel ani Scott si neodpustil místy vložit nějaké ty americkohrdinské kecy. Ale to je jen drobná vada na kráse. ()

Sadova302b50

Poté, co u mě Ridley Scott trochu sklouznul dolů, se tímhle opět vyšplhal na svou pozici. Černý jestřáb je zase jiný pohled na válku a není třeba se tu moc rozpovídávat, protože sdělení je jediné - jakákoli válka je humus a lze v ní jedině prohrát. 85% ()

Hynais

Bylo to tak syrové, až z toho člověk těžko zavíral pusu překvapením... Zajímavým prvkem je tu náhoda, která spustí řetězec událostí, jež nejde zastavit. A přitom je to vlastně jedno, protože pokud by k té náhodě nedošlo při této konkrétní akci, dojde k ní jindy a následky budou podobné... Prostě "válka je sviňa" a tento film to ukázal dokonale! ()

Kwax

Kulky sem, kulky tam... kdo příjde jako první má vyhráno, neb už přišel sťan po několikáté a nikdy ho nenapadlo co to k* dělám. Namazané zbraně mají svojí ráž a namazané kamery také. Kdo nepřišel o stymulující zážitek tektonických výbuchů na kamerovém plátně, musel hulit víc než je zdrávo pro své okolí. Kdo má rád ukvapující se narážky na namočené buchty, určitě ocení i červený inkoust pozadu. Nic pro neotrlé otrláky. ()

BarneyJ

Pri tomto filme divák dostáva možnosť nahliadnuť do sveta vojny.Celý film sprevádza kvalitné zvukové spracovanie čo ocení určite každý.Žiadne nezmyselné obstrelovanie sa alebo nadprirodzené ľudské schopnosti štýlu že jeden vojak zabije 20 nepriateľov,zneškodní 4 nálože a zachráni kolegu ako sme zvyknutí z dnešných lacných vojenských akčniakov bez hlavy a päty.Niektoré scény išli zahrať síce trošku lepšie ale pri takomto filme asi nieje moc čo hrať.*5 ()

killberrybil

Zajímavý. Během této akce zemřelo 1000 somálců, ale neštěstí se dělá ze smrti 19 amerických vojáků. V somálské válce. Kde neměli co dělat. Zvláštní. Jinak na američany docela i pěkně zpracovaný film, který se nesnaží být za každou cenu americký. ()

Ekdahl

Z řemeslnýho hlediska skvěle natočený naturalistický, syrový válečný akčňák. Trochu mi vadilo jen to zobrazení Somálců - až na výjimky - jako hordy krvežíznivých a srabáckých hajzlíků. ()

Jake632

Film se skvělou atmosférou, kde je divák napnutý od začatku až do konce.Film ma výborný zvuk a výtvarné zpracování.Popisuje realistický pohled na válku a ukazuje že americké vojsko silně podcenilo somalské bojovníky kteří je docela překvapili.Je to prostě skvělý film. ()

onevoice

Tento film ma asi nikdy neomrzí. Spolu s vojakom Ryanom najlepšie vojnové filmy v mojej zbierke. Geniálne vo všetkých smeroch. Dej napínavý, akcia za akciou, výkvet mojich obľúbených hercov. Nemá to hluché miesto. Zvuk hudba proste všetko bomba. ()

Bulywif

Doma mi vždycky říkali, když jsem někam šel: "A chovej se slušně!", takže to musí být plná palba. Neoddiskutovatelná legenda!...A k těm co tvrdí že né - vždycky se nejde někdo v divadle s kšiltovkou na hlavě, který vám bude nasraně drsně tvrdit jak tím dokazuje, že je z něj svébytná osobnost... ()

prasecak_cz

Rangers lead the way! Akční drama, nebo spíš válečný snímek vypovídající autenticitou konfliktu? Je to zkrátka obojí. Jeden z nejlepších válečných snímků. Diváku připadá, jakoby byl přítomen událostem z Mogadiša. Naturalistický a syrový film, přesně ukazuje pravou tvář konfliktu, na nic si nehraje. Snímek samozřejmě doprovází skvělá hudba od Hanse Zimmera. Kdykoliv hraju Call of Duty modern warfare, vzpomenu si na tento film. ()

killer1992

Skvělá vizualizace, skvělá hudba, skvělé zvuky, skvělá kamera, skvělé zpracování. Black Hawk Down se nepyšní žádným složitým dějem ani hlubokým posláním, ale díky silně realistickému zpracování jsem měl pocit, jako bych ani nesledoval americký akčňák, ale spíš dokument o tehdejších událostech v Somálsku. Celou dobu jsem měl pocit, jako bych sledoval skutečné události a když jsem vyšel ze sálu tak jsem si řekl: Ano, přesně takto se to mohlo odehrát. Možná se mýlím a na něco jsem zapomněl, ale dle mého ve své době unikum ve zobrazení moderní války. Velké uznání panu Scottovi za to, že dokázal dát nový rozměr v podstatě obyčejné akční střílečce a donutil mě žasnout a tetelit se blahem pokaždé, když ten film vidím. ()

Asgard

Šel jsem do toho filmu s hromadou očekávání. Ono od jeho samé premiéry všude jméno "Black Hawk Down" zvučně zní už 15 let. Čekal jsem velkofilm, čekal jsem zážitek, čekal jsem něco nadprůměrného... Zbytečně. Nemohu říct, že je ten film špatný, to rozhodně není, ale není na něm nic kulervoucího, aby si zasloužil takové hodnocení. Je to jen vyobrazení válečného konfliktu. Žádný hluboký psychologický podtext, ani vtipné to není, ani poučné. Je to jen a pouze akční. A to si radši pustím Expendables nebo podobnou šílenost. ()

Bury

Tento vážný snímek z dob zásahů v Somálsku šokuje nejenom tím, že jde o skutečnou událost. Rozjezd filmu je poněkud pomalý, ale jakmile se dostanete do tempa, zůstanete v něm až do posledních záběrů, které vás naopak nutí k zamyšlení. Líbí se mi, že zde není vyobrazené nějaké přemrštěné americké vlastenectví, které je možno vidět v jiných filmech. Hvězdné obsazení potvrzuje své kvality stejně jako Hans Zimmer se svým soundtrackem. Ať už jste milovníky válečných filmů, nebo naprostí laici v těchto vodách, tento film si vás získá v každém případě. ()

Miso1985

V kategórii akčných,vojnových filmov ťažko nájdeme konkurenciu pre túto naozaj pecku.Nebyť pár "zbytočne ukecaných" scén bola by to skutočná bomba.Plejáda výbornych hercov,atraktívne prostredie a famózna hudba.To sú najväčšie tromfy tohto filmu.Škoda,že v tomto žánri nevzniká viac aspoň trochu podobných filmov. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (viac)

Nadpřirozený jestřáb sestřelen

Nadpřirozený jestřáb sestřelen

08.07.2014

Zatímco stále čekáme, jestli se Sony povede natočit Krotitele duchů 3, produkční společnost Legendary chystá krapet nařvanější konkurenci. Ze stejného zázemí jako Muž z oceli, Pacific Rim nebo… (viac)

Hra o trůny míří do Afriky

Hra o trůny míří do Afriky

29.06.2012

Loni tvůrci populárního fantasy seriálu HBO vyměnili Maltu za Chorvatsko (Dubrovník se proměnil v Královo přístaviště) a vizuál to výrazně obohatilo. Letos přidají další lokaci – putování Daenerys po… (viac)