Čierny jastrab zostrelený

• Česko Černý jestřáb sestřelen (viac)

Část elitní jednotky armády USA je v roce 1993 poslána do somálského Mogadishu, aby se stala součástí mírové operace Spojených národů. Úkolem mise je unést několik vysokých důstojníků somálského diktátora. Jde o součást strategického plánu na potlačení občanské války, která zuří po celé zemi. Ovšem zdánlivě bezpečně naplánovaná mise se obrátí nesprávným směrem. Rangers i veteráni musí bok po boku bojovat proti zdrcující přesile a prchat za nepřátelskými liniemi dokud se záchrannému konvoji nepodaří vyrazit k jejich záchraně. V těžkém boji umírají přátelé, formují se vztahy, chlapci se stávají muži a vojáci se učí jak vypadá skutečná tvář války a hrdinství. (oficiálny text distribútora)

Aiirwalk

Vynikající film...tohle musíte vidět...skvělý Ridley Scott nám opět předvedl jak vypadá mistrovské dílo...skvělé zpracování, kamera je nejlepší co sem kdy viděl no a ten zvuk, prostě bezva...podle mého asi nejlepší válečný film poslední doby se skvělými hereckými výkony. ()

xmartas

Velice detailní pohled na to, jak se pokazí cokoliv, co se pokazit může. Tento film mě prostě baví od začátku do konce a díky tomu, že jsem se setkal už s 2 vojákama, kteří se této zpackané akce zůčastnili, získává u mě i další rozměr a hodnotu téměř dokumentu. ()

moksha

jestli pak se na filmu podílel pentagon? jsem si říkal, že americká touha nenechat nic a nikoho na místě je trochu divná.....vzhledem k tomu jak se ser... do konfliktů. ()

Ywec

Film o tom, co vše se může stát, když Američanům sestřelíte helikoptéru. Proto bych vám to nedoporučoval. Ovšem film je dobrý, působivý... jak vidno, v Somálsku se v sámošce místo rohlíků prodávají samopaly. Amíci opět lezou do jámy lvové a pak mají problém se z ní dostat. ()

profeek05

Na můj vkus trochu moc americké a patriotistické, ale budiž. Ty efekty, střih, ozvučení a syrově podaný příběh za to stojí. Krásně je zde vidět co se stane, když operaci pos... ten u stolu. Z nešťastné náhody je v mžiku tragédie, kterou vždy odnesou hlavně běžní vojáci - ti, co chtějí jen zachránit kolegy a přežít... ()

M.U.

Neskutečně strhující, emotivní a neustále vtahující do děje bez žádných citurvoucích nesmyslů, který do válečný vřavy prostě nepatří. Po tomhle filmu musí svrbět prst na spoušti i tomu největšímu antimilitarystostovi ;) ()

Vlamik

Pôsobivá akcia, dobrá kamera, strih, réžia. 4loveka atmosféra až vtiahne do bojov. Divák sa ani na chvíľu nenudí. Tak by mal vyzerať akčný film. Scott má určite talent na takéto filmy, ako môžeme vidieť aj na mnohých ďalších. ()

El Bandito

Po vizuální stránce rozhodně hodně dobrej film, i když chvílema mi to přišlo až moc klipovitý a jako vystřižený z nějaké akční počítačové hry. Příběh napínavej a drsnej, člověk se u toho rozhodně nenudí. Válka není žádná sranda. ()

-rooney-

Dobře natočený válečný film panem R. Scottem, o konfliktu o kterém se moc nemluví.Já sám jsem o téhle akci vůbec nevěděl že byla,až po shlédnutí „Black Hawk Down“ jsem si na internetu vyhledal nějaké informace,o co že to vlastně šlo. Film je dle mého laického pohledu velice dobře natočený,divák si uvědomí čím vším si musí voják za války projít,dále pak si člověk uvědomí jak se v některých zemích Afriky žije v jednadvacátém století,což je hrůzostrašný pohled.Pro mě určitě skvělý večerný trhák se super obsazení a soundtrackem. ()

BongoTM

Režisér Ridley Scott má skvělý cit pro atmosféru a vizuální stránku filmu. Podobně jako v The Duellists si užíváte každou scénu. Vrtulníky a Hummery víří prach, kulky hvízdají kolem uší, navíc akce příjemně graduje a vtahuje vás do centra dění.. Skvěle natočený válečný film, po jehož skouknutí máte chuť si hrát na vojáky. ()

Arthas06

Jeden s najlepších vojnových filmov aké som kedy videl. Proste neni čo vytknúť režisérovi. Výborné prostredie v ktorom sa to odohráva , efekty , hudba ... . Všetko je dotiahnuté až do úplného detailu. Veľa akčných scén asi v 4/5 filmu sa bojuje . Niet čo dodať proste BOMBA za 5 hviezdičiek . ()

shadower

Skvělý film o vojenské akci v somálském Mogadišu, z doby kdy američani ještě bojovali aspoň zčásti za ideály a ne pro prachy nebo pomstu. Hlavně je to úžásný vizuální zážitek jak pro oči i pro uši. ()

Kňour

Ridley Scott nám ukazuje, že válka (asi) bolí a že někdy je třeba za vítezství považovat už jen to, že odejdete po vlastních, nebo vás aspoň kamarádi odnesou. Hrdinní američtí Rangeři/Delta se zde setkávají s anonymním černým davem ježícím se kalašnikovy a klacky. Tudíž se nám film nezaměřuje na okolností konfliktu jako takového, ale jen na osudy amerických vojáků v rozstříleném Mogadishu. K tomu se nám přidávají velmi pěkně uděláné akční scény, kde se nedočkáme nikoho s Rambovskou čelenkou, jak zachraňuje děti, ale tu nám jednomu zapadla za vestu rozpálená nábojnice, tu jednomu ustřelili palec, tu jednomu dojdou náboje, další ohluchne z kulometné palby. Vojáci jsou ve filmu vykreslováni jako obyčejní lidé tak, jak jen to jde. A celek funguje a vypadá to působivě. ()

Teddy11

Píše se rok 1993, americká vojska jsou povolána do oblasti Somálska za účelem zastavení genocidy a zabíjení lidí ohledně získání území. Hlavní boje se vedou mezi klany v hlavním městě Mogadišu, kterému nyní vládne M. F. Aidid. A nyní přijíždí jednotka amerických Rangers a Delta, kteří mají zajmout blízké příslušníky právě Aidida.....tento film vychází ze skutečných událostí a v pojetí Ridleyho Scotta nemá vetších chyb, bojové scény jsou jako vykrojené z každodenní rutiny vojáka a působí velice dobře na diváky, kteří se nebojí vidět krev a kulky. Prvních 30 minut na základně je sice hodně nudných, ovšem následná hodina a půl bojů, vyvrcholená útěkem zbylých rangers na stadion do bezpečné zóny je naprosto ohromující nejen pro lidi, kteří se zajímají o válku a pocity vojáků. Podle mě si tento film zaslouží 93%, až na těch prvních 30 minut a nemožně moc chyb ve filmu, které ale nenarušují děj. Chyby jsou tipu, že kamera zabere vojáka, který leží s puškou M4A1 a v následném záběru mu jí teprve donesou. Opakující se smrti "domorodců" a špatnými pohledy na vrtulníky, které prolétávají bez minigunů, ale následně z nich pálí, jak můžou. ()

Michalee

Velmi slušné, ale zas ne dokonalé... Občas jsem ztrácel pojem o postavách, obraz války to vystihuje asi výborně... Amerika je tu zase hodně opěvovaná, občas jsem měl pocit, že se režisér tenhle masakr pokouší obhajovat, ukazuje hrdinství vojáků, ale nikdo z nás neviděl, jak to tam vypadalo ve skutečnosti ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (viac)

Nadpřirozený jestřáb sestřelen

Nadpřirozený jestřáb sestřelen

08.07.2014

Zatímco stále čekáme, jestli se Sony povede natočit Krotitele duchů 3, produkční společnost Legendary chystá krapet nařvanější konkurenci. Ze stejného zázemí jako Muž z oceli, Pacific Rim nebo… (viac)

Hra o trůny míří do Afriky

Hra o trůny míří do Afriky

29.06.2012

Loni tvůrci populárního fantasy seriálu HBO vyměnili Maltu za Chorvatsko (Dubrovník se proměnil v Královo přístaviště) a vizuál to výrazně obohatilo. Letos přidají další lokaci – putování Daenerys po… (viac)