Čierny jastrab zostrelený

• Česko Černý jestřáb sestřelen (viac)

Část elitní jednotky armády USA je v roce 1993 poslána do somálského Mogadishu, aby se stala součástí mírové operace Spojených národů. Úkolem mise je unést několik vysokých důstojníků somálského diktátora. Jde o součást strategického plánu na potlačení občanské války, která zuří po celé zemi. Ovšem zdánlivě bezpečně naplánovaná mise se obrátí nesprávným směrem. Rangers i veteráni musí bok po boku bojovat proti zdrcující přesile a prchat za nepřátelskými liniemi dokud se záchrannému konvoji nepodaří vyrazit k jejich záchraně. V těžkém boji umírají přátelé, formují se vztahy, chlapci se stávají muži a vojáci se učí jak vypadá skutečná tvář války a hrdinství. (oficiálny text distribútora)

zekon

Pohled na válku jaká opravdu je. Beze smyslu a krutá. Zatímco vojáci USA bojují o holé životy a o pomoc kamarádům, Somálci je tam pouze nechtějí a většina bojuje jen protože jim to někdo řekl aby stříleli. A většina válek je takových. ()

surprise

Teda jak tohle někdo dokázal natočit? Tak autenticky, tak věrohodně, tak dokumentárně. V tom válečném zmatku jsem sice přestával mít přehled kdo kdo je a kde je, ale takový pocit byl nejspíše záměrem. V reálu by to nebylo jiné. Oceňuji ocenění amerických vojáků, kterým je nadáváno do světových policajtů a přitom, jak zde ukázáno, jen brání humanitární pomoc. ()

G3000

Ridley Scott je mistrem svého řemesla. Takto geniálně sestříhaný a ozvučený film jsem ještě neviděl. Po úvodní půl hodině nemáte šanci nudit se, protože jste zahrnuti nepřetržitou naprosto perfektní akcí. Jo...začátek je trochu pomalejší, ale jinak je to v podstatě téměř dokonalý film. 95% ()

Lorkis

Syrové, realistické... Žádné iluze tenhle film nevytvoří, ale je to tak geniálně natočené a sestříhané, že při sledování jsem nechápal jak to udělal, navíc zážitek podkresluje ještě více soundtrack od Hanse, který je nádherný. ()

Petro

Jednoznačně strhující dílo. Víc nemohu, prostě vona ta válka je složity a těžky téma. Kdybych neviděl třeba Četu nebo Apokalypsu a vůbec vony ty současny války mě docela ........... Tak proto. ()

Scottman

Film je velice syrovým válečným snímkem, "zabíjející" jakékoliv romantické představy o hrdinství ve válce. Trochu mě mrzí určité faktické odchylky od skutečnosti, nicméně se stále jedná o jeden z nejlepších válečných filmů co znám. ()

Unr3aI

Realistickejsie zobrazenie vojny som snad este nevidel v dokonalejsej forme. Clovek si doslova pripada, akoby bojoval on sam. Pridajme k tomu vyborneho Zimmera a mame filmove dielo, ktore pise dejiny vojnovej kinematografie. ()

StreetJim

Totální válečný nářez, po shlédnutí člověk jen zírá s otevřenou pusou.Určitě nejvěrohodnější pohled na jeden z moderních válečných konfliktů.Atmosféra mrazivá a hustá, jak jen to jde.Film, u kterého je zbytečné přemýšlet nad hereckými výkony a dalšími aspekty.Tady jde jen a jen o atmosféru a ta posadí člověka na zadek a nechá ho to prožít. ()

ko.mi

Nemužu vytnout ani jednu věc. Svižný pekelný tempo po celou dobu, kamera a vizuální efekty mě vtáhly na zadní sedlo náklaďáku... Až z toho mrazí, jak je to užasně zpracovaný. ()

Viiny

Celý film jsem byla napjatá jak kšandy! Výborné zvukové efekty, skvělá kamera = filmový orgasmus! Nejlepší válečný film, který jsem viděla :) ()

Kubasino

Pokud má někdo zapotřebí obsadit do válečného filmu Joshe Harnetta, tak je někde chyba. Takovouhle nehoráznou nudu už jsem dlouho nezažil a že jsem viděl dost příšerností. Další z filmů, který je strašlivě přeceňovaný. Přesto tomu musím dát alespoň 2 hvězdičky, protože pár scén ušlo. Ovšem daly tak na deset minut, což je při dané stopáži úplně směšné. ()

iL3gAl

Velice osobitý a realistický pohled na válku, v tomto případě genocidu umocňuje výtečná hudba a neutuchající akce! Jen mě mrzí že jsem film nemohl zhlédnout v kině :( Za mne čistých 5 hvězd. ()

Majklkm

Černý jestřáb sestřelen = šachová partie, alias černí proti bílým:). Kdyby se točili všechny válečné filmy ve stylu Black hawk down, nebylo by na tom světě lépe? Akce ,napětí, strhující bitva od začátku až do konce. Žádné zbytečné keci. Film podle mého GUSTAva. Vřele doporučuji tomu, kdo ho ještě neshlédl. ()

janeczek

Božínku, já se první půlku pořád vrtěl v křesle, jak jsem těm klukům americkejm "pomáhal" unikat ze spárů mogadišských nohsledů až jsem si uvědomil, že podobně se vrtívám při hraní PS2 stříleček. Je to tak, po filmové stránce neskutečně nudná dějová linka a příběh, který ke konci už vyloženě nudí, a posléze i sere s pocitem tak krutě zpackané akce. Ridley, měl to být dokument nebo psychologická sonda do duše vojáka? Nechápu. Za mě zase vedle jak ta jedle. PS. Možná by nebylo uškodilo víc zapracovat a poodkrýt psychologii jednotlivých postav na úkor nekonečných akčních přestřelek á la nebetyční Komando a Rambo. Pak by to mohlo mít snajť i nějaký ten politický náboj a poslání. PPS. Teď po přečtení několika dalších komentářů bych se chtěl ještě pozastavit nad tím, na základě jaké přímé zkušenosti někteří z Vás píšete o "reálném vyobrazení války, bitev, přestřelek" atd. Zkuste psát ty komentáře před čtením cizích ()

Raggnar

Film je absolutní nesmysl. Je to pravý opak reality. Každý si z filmu odnáší poznatky, jak invaze USA, neboli ,,pomáhat'' je krásná, nesmysl! V realitě se tam nacpali jen za záměrem ropy, a šíření vojenských základen, neboli válka= business. Američtí vojáci na blízkém východě znásilňují místní, okrádají, střílí, bezdůvodně popravují a dělají rozruchy a nepokoje. Avšak vy věříte těm blábolům z médií co vám podstrčí v televizních zprávách....OMYL. Jedna hvězda z jednoho důvodu- je to absurdní....nebo by někdo z vás dal 5 hvězd filmu z koncentračního tábora, kde jsou židé bohové a němci jim dělají sluhy? Je to stejný případ- opak reality. ()

Peenugirl

Moderné vojnové filmy nevyhladávam a nemám rada prehnané prejavy amerického patriotizmu, ale čo so mnou spravil tento film, tak to prajem každému. Pocity so mnou lomcovali ani neviem ako intenzívne. Teraz som si ho pozrela niekoľkáty krát. Ja som bola ohromená, slzila som, úsmev som vystriedala hnevom a tak ďalej a tak ďalej... wau 90% ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (viac)

Nadpřirozený jestřáb sestřelen

Nadpřirozený jestřáb sestřelen

08.07.2014

Zatímco stále čekáme, jestli se Sony povede natočit Krotitele duchů 3, produkční společnost Legendary chystá krapet nařvanější konkurenci. Ze stejného zázemí jako Muž z oceli, Pacific Rim nebo… (viac)

Hra o trůny míří do Afriky

Hra o trůny míří do Afriky

29.06.2012

Loni tvůrci populárního fantasy seriálu HBO vyměnili Maltu za Chorvatsko (Dubrovník se proměnil v Královo přístaviště) a vizuál to výrazně obohatilo. Letos přidají další lokaci – putování Daenerys po… (viac)