Votrelec

Keď posádka vesmírnej lode Nostromo odpovie na núdzový signál z pustej planéty, objaví smrteľnú formu života, ktorá sa rozmnožuje v ľudskom hostiteľovi. Posádka musí bojovať o život a zabrániť, aby sa tento tvor dostal na Zem. V réžii Ridleyho Scotta sa predstaví začínajúca Sigourney Weaver. Tento legendárny prvý film v ságe Votrelec vám vyrazí dych! (Disney+)

redme

Jeden ze dvou excelentních sci-fi hororů jaké kdy svět / zatím / nosil. Atmosféra jako prase, lekačky přesně tam, kde mají být ..... A asi životní prokletí Sigourney Weawer. Jo, a tím druhým je Věc (1982) :-) ()

MOVIE_MAN

Dnes sa už originalita filmu hľadá o čosi ťažšie, nakoľko podobných záležitostí vzniklo celkom slušne no Ridley to zvládol výborne. Atmosféra filmu je skvelá, silná, nie však svätá. Oldschsool feeling ide z filmu niekedy nenormálne silne a ja som si stále hovoril: v pohode je to rok 1979. Vyzdvihujem originalitu, miestami nenormálnu stiesnenosť, a vlastne aj paranoju. Nabudúce ale....menej balení WinterFrešiek, a domácich maznáčikov by som poprosil nechať doma, respektíve...ved viete kde. ()

smajki

Pro mě už dnes naprostá kultovka. Když se i dnes po letech a asi 100 shlédnutích podívám znovu na vetřelce (myšleno první díl), vždycky mě zamrazí při scéně, kdy se pokoušejí Kanovi sejmout chobotničku z obličeje. I po letech pořád síla, brrrr. Sigourney si tímhle zadělala na to, že už bude na vždy pro všechny poručík Ripleyová. ()

stargate17

Sice jsem vyrůstal na mnohem efektnějších a nabitějších filmech, takže jsem tomuhle moc nevěřil. Ale tohle je absolutní špička! Jeden z nejlepších snímků všech dob. ()

mirasul

Nepřekonatelný originál. Nezapomenutelné scény a gradující napětí u mě hrají prim před akčním nářezem a prvoplánovitostí sequelu. Hudba i kamera skvěle vykreslují atmosféru, úplně cítíte rostoucí samotu Ripleyové uprostřed přepravního kolosu uprostřed ničeho. A hlavně - to, že samotný objekt našeho strachu si nemáme možnost většinu filmu pořádně prohlédnout je to, co je na tom tak děsivý, ta neshopnost jej zkrotit alespoň obrazem. Plus je zde onen přesah k naší touze ovládnout jevy, jejichž síla nás fascinuje, co nás však zároveň dokáže velmi snadno zničit. Tenhle film by byl legendární i bez jakéhokoliv pokračování (Narozdíl od Terminátora). ()

StaryMech

Prostřední z požehnané trojice zakrátko padnuvšího anděla R.S. Potvorofilm s velkým P, důstojný praotec klanu. Kolik stránek už bylo napsáno..... ()

MorningStar

„On přežívá, nezatížený vědomím, výčitkami nebo falešnou morálkou.“ Jako malý kluk jsem se smál všem filmům, na jejichž obale stálo: „Do 18 let nevhodné.“ Takový režim mi rodiče nedopřáli, takže jsem se mohl kouknout, na co se mi zachtělo - když se dneska ohlédnu zpátky, zdá se mi to naprosto neuvěřitelný - takže došlo i na Vetřelce. A asi největší chybu jakou jsem mohl udělat, bylo, že jsem nejdříve viděl druhý díl a teprve pak doháněl počátek úmorné štvanice na oblíbenou Ripleyovou. Věřím, že ve své době to byl hit vyrážející dech svým stísněným prostředím, krásnými efekty a hrůzu nahánějící příšerou, jejíž vzhled i způsob lovu přitížil několika snům. Nostromo má něco do sebe a v jeho kulisách by člověk bloudit nechtěl. Deprese by se dostavila i bez příšery v zádech. Problém je, že už jsem věděl JAK to vypadá i CO to umí. Dítěti se akce přeci jenom zamlouvá víc než pomalu se rozjíždějící horor a já se nudil. I třetí díl se mi líbil víc a to vrátil téma nahánění s jedním vetřelcem. K filmu jsem se vrátil o mnoho let později, dost na to, abych zapomněl kdo kdy zemře a znovu jsem se nudil. Napětí se nedostavilo, naopak jsem se na konci smál funění hlavní hrdinky. Teď jsem to zkusil znovu s prodlouženou verzí, u níž můj starší bratr usnul a já… se znovu nudil. Je mi jasné, že svým zíváním tady jdu proti obří klasice, ale nemůžu si pomoct. Posádka sympatická a vesmír správně bezútěšný, nicméně se nedokážu zbavit dojmu, že ten film nemá při opakovaném koukání už co dalšího nabídnout. Ve vetřelci poznávám člověka nasazeného do obleku, většina lidí ze světa (z)mizí zrovna neoriginálním způsobem a hororovou atmosféru u mě kazí fakt, že každý o nestvůře ví, chápe nebezpečí, jaké představuje, a přesto si každý po lodi chodí, kam se mu zachce a ani si s sebou nebere zbraň a to i tehdy, kdy jsou jedním členem posádky vytvořeny asi čtyři plamenomety. Kdybych tam byl já lidičky a věděl, že se pohybuje větracím potrubím, tak plamínek z mého plamenometu míří na každý poklop, který míjím. Těžko říct, jak bych na ten film reagoval, kdyby mi ho někdo vymazal ze vzpomínek a já se na něj díval nanovo. Takhle bohužel tři hvězdy a verdikt nejméně výrazného dílu, jemuž jsem velmi vděčný za základy jaké do budoucna položil. Další tři díly s nimi naložily lépe, dle mého. ()

andydufrsn

Ohromná klasika. Dnes se sice může vesmírná technika ve filmu ukazovaná jevit jako „zastaralá“ – komunikační modul s matkou má rozlišení tak 5x5pixelů a vůbec celá matka budí dojem dost starý mašiny, ale v roce 1979 to byl jistě ukázkovej případ zařízení z budoucnosti. A taky jsem si jistej tím, že ať se cestování vesmírem posune kamkoliv určitě se na lodích nebude kouřit, ale ani jedno ani o druhému nejde – ta atmosféra, ten strach je prostě jedinečnej a dělá z filmu skutečnou klasiku svého žánru. ()

dread5

Nikde nemôžete byť viac v ri*i, ako na vesmírnej stanici v odľahlom kúte vesmíru s krvilačným monštrom, ktoré zabilo celú posádku a teraz ide po vás. ()

Scott67

Skvělá zpráva je ta, že se toto skvostné dílo koncem února vrací na plátna kin, kde vyniká zcela jedinečným způsobem. A pro mě je dobré, že po mě nebudou tentokrát chtít občanku, Jako v roce premiéry. Rozhodně si to nenechám ujít. (Mimochodem jedna z věcí, která prostě musí utkvět v paměti, je Ripleyová v těch neskutečně titěrných kalhotkách !) ()

SimcaJB

Jděte tedy na film do kina, nesledujte jej jenom doma. Užijete si nejkvalitnější zážitek, který byste měli využít. Pokud to nestihnete, tak to kvalitní Blu-ray jistí, ale nesmíme zapomenout si pustit nosič na kvalitní televizi s full HD rozlišením, s kvalitním 5.1 audiem a samozřejmě nesmíte zapomenout na to, že nejlepší pocit z filmu budete mít v temné noci bez žádných vyrušení a samozřejmě bez sousedů, který by na Váš filmový zážitek reagovali. ()

Sadova302b50

Jeden z trojice nejlepších hororů, jaké jsem kdy viděla. Pro mě možná jeden z nejlepších filmů vůbec. Výborný filmařský kumšt, přičemž velký kus práce zastal i Jerry Goldsmith. V příběhu přitom stačila jedna neobvyklá příšera, malá skupina herců a komorní prostředí jedné lodi. Hrůza jako blázen. Nejhorší na tom je, že mě film nutí si ho čas od času pustit, a i když ho znám nazpaměť, stejně mě atmosféra dostane. Navíc nebývá zvykem, aby na takto dobrý film navázalo zdařilé pokračování, které se nemá za co stydět, a bylo následováno poměrně obstojným třetím dílem. To se jen tak nevidí. 100% ()

JohnnyV

Konečně jsem ho viděl na velkým plátně - režisérský sestřih v kině Scala. I po těch 36 letech ten film děsí a je vynikající. ()

Digi_cz

V kině jako na živo. Ale žádná husí kůže či cukání v křesle mě nepotkali. Už jednou vím jak se děj žene kupředu a, tak se mi nechce ani navodit evidentní trans při kterém, bych se snažil odejít z kina sice po svých, ale s pořádným strachem. Takže jde spíš o to si to vychutnat jinak. Klasika, která po těch letech jen pozvedne náladu a někomu poskytne i možnou reálnost ve Vesmíru prostě stojí za to. Ovšem že, viděl Vetřelce v kině je zážitek, a ten kdo film vůbec neviděl a chystá se na svou premiéru do kina, tak tomu tiše "závidím". Prometheus VS Vetřelec je patrný a dá se říct jako vejce vejci Ridley použil (Spacey Jockey nebo-li Pilota) v obou dvou filmech i, když se liší jsou si velmi podobní a stejně, tak i loď. A pokud chtěl Ridley Scott opravdu jiný konec Vetřelce, tak jen škoda, že se mu to nepodařilo. A nejlepší barevný vizuál? Když ve filmu exploduje loď i s nákladem. ()

tennessie

Vetřelce jsem viděla asi 100x a klidně si ho pustím i po stoprvé :-) Kultovní film, při kterém vás mrazí, úžasná doprovodná hudba, skvělá Elen Riplyová a hrůzostrašný nehumanoid s kyselinou místo krve, to vše odehrávající se ve vesmíru... k tomu už snad není co dodat. Za mě plný počet bodů. ()

1990Jirik

No všichni tu mluví o dech beroucím hororu, o té atmosféře, o tom nejděsivějším monstru apod.. Pro mě jakožto diváka mladší generace a člověka který film zkoukl poprvé někdy v roce 2010 (ano to je ostuda) to nemá význam hororový, neděsí mě scény kdy pobíhající ripley neví odkud to tzv "přijde". Nicméně vezmu si v potaz vnik filmu a spustím čelist dolů... Jelikož snímek který byl natočen v roce 1979 , dokáže přímo rozbít veškeré sci-fi na hvězdný prach, ten nápad je tak ohromě zpracovaný a tak ohromě originální , že ho stěží kdy co překoná.. Ta ohromná atmosféra, kdysi aspoň já přijdu jako další z členů Nostroma, ty scény té lodi a obecně zpracování které i na dnešní poměry budí opravdu spíš atmosféru ,než-li posměch jak to u sci-Fi z dob minulých bývá! No a onen vetřelec k tomu není co dodat , opravdu ne jedno z nejděsivějších ale spíše jedno z nejlepších filmových monster ever!!!:-) Pro mě je jednička naprosto nepřekonatelná a to vším , zejména již zmiňovanou atmosféru, nebo ať si vezmu příběh a možná i zčásti kvůli tomu, že se nic podobného nedá ani v dnešní době na plátnech najít a když už tak se nepodaří film takhle úchvatně prezentovat divákovi... Skrátka ať na to koukám jak na to koukám Vetřelec převyšuje všechny konkurenty tohohle žánru a postupem času se z něj stal doslova KULT... Ikdyž jsou i ostatní pokračování dobré a koukatelné a plné nových nápadů tak ještěrka v podání Ridleyho Scotta je prostě best of the best . Takže kdokoliv tomuhle dá míň jak 4 hvězdy je filmový bezvěrec. Za mě nejlepší scifi , které kdy vidělo světlo světa alespoň prozatím, než se objeví někdo kdo dokáže tak ukovat k sedačce navodit takový pocit a mít tak originální nápad. ()

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

18.10.2023

Režijní legenda Ridley Scott (Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen) má v těchto dnech plné ruce práce s propagací a taky finálními úpravami Napoleona předtím, než jeho velkolepý válečný film s… (viac)

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

22.12.2022

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

17.11.2022

Pětadvacetiletá herečka a vycházející hvězda Cailee Spaeny (Mare z Eastttownu, Zlý časy v El Royale) jedná v současnosti o hlavní roli v chystaném rebootu filmového Vetřelce. Projekt pochází od… (viac)