Votrelec

Keď posádka vesmírnej lode Nostromo odpovie na núdzový signál z pustej planéty, objaví smrteľnú formu života, ktorá sa rozmnožuje v ľudskom hostiteľovi. Posádka musí bojovať o život a zabrániť, aby sa tento tvor dostal na Zem. V réžii Ridleyho Scotta sa predstaví začínajúca Sigourney Weaver. Tento legendárny prvý film v ságe Votrelec vám vyrazí dych! (Disney+)

Aurus

Velmi výborný scifi horor. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické a hudba je skvělá. Tenhle film má 90% zaslouženě. Za mě 9/10. ()

peetrejr

Môžem to pozerať hocikedy. Votreelc má všetko. Je desivý, napínavý, akčný, sci-fi... VŠETKO! Ani neviem povedať ako strašne ho mám rád. Proste je to z roku 1979 a stále to dokáže byť strašidelné aj v modernej dobe. Je to taký nadčasový film, že je tož nemožné. Príbeh je neskutočne dobre napísaný a predviedol niečo čo som ešte dovtedy nevidel: sci-fi horor. Viem, že už tento žáner bol ako tak známy, ja som jeho komnaty nemal prebádané. Kostým Votrelca je jedna fakt dobre urobená práca, pretože v tej dobe ste o CGI mohli len snívať. Ripleyová je snáď najlepšia ženská postava vo filme vôbec (teda spolu s Beatrix Kiddo). Všetko tu funguje ako má. Pre mňa je toto taká srdcová záležitosť, alebo skôr láska na prvý pohľad. Od začiatku filmu som netušil, že potom ako to skončí, budem žasnúť. Žasol som, to vám teda poviem. ()

Fidel.

Dlouhý záběr na obří loď Nostromo v úvodu filmu plující nekonečným vesmírem a nasledná prohlídka interiéru lodě zakončena probuzením jednoho člena posádky z hyper spánku v podání vynikajícího Johna Hurta je úchvatná. Následuje přistání posádky lodě Nostromo na cizí planetě na příkaz zaměstnavatele. Opuštěná loď mimozemšťanů s podivným skeletem nelidské postavy uvnitř, kterou najdou na povrchu planety je záhadou jak pro posádku, tak pro diváka. Ve filmu není nic vysvětleno, jak se tam vzala a odkud je, to nikdo neví. Návrhy interiéru vnitřku loďe od H.R.Gigera jsou dokonalé. Po návratu posádky na jejich loď se posádka pokusí odstartovat na cestu domů s vědomím, že jeden jejich člen posádky je nakažen nějakým parazitem. Následující narození vtřelce je naprosto strhující a film nabírá nové obrátky. Sigourney Weaver zahrála svoji roli Ripley velice vydařeně a Tom Skerritt také není špatný. Do poslední chvíle není jasné kdo a jestli vůbec někdo přežije. Ridley Scott záměrně a dokonale mate při výběru obětí. "In space, no one can hear your scream." ()

paolito

Znamenitý film, kult, převratné dílo v dějinách kinematografie... Tak hutnou atmosféru jako v tomto filmu jinde nenajdete, za to dám ruku do vetřelce:) ()

Adm.Nelson

Film, ktorý po rokoch stratil veľa zo svojej pôsobivosti. Nepohlo so mnou ani zrodenie votrelca, bolo to hnusné, ale nemôžem si pomôcť, bolo tak očividné že ide o maketu a nie o živého tvora, že to bolo zároveň aj dosť smiešne. Atmosféra bola síce miestami dosť hustá (a práve kvôli nej dávam vysoké hodnotenie), vo V2 ale lepšie gradovala a vo V3 bola zase omnoho depresívnejšia a temnejšia. Ďalší zápor - kým sa to ako tak rozbehne, tak to nudí, nerozumiem zbytočne zdĺhavému úvodu a zase záver, keď Ripleyová uteká po chodbách Nostroma - necítil som žiadne napätie, skrátka len sa beží, beží, a nič sa nedeje. Dám však predsa len štyri hviezdičky, pretože to má niekoľko veľmi dobrých momentov a za to, že ten slizký hnusák je skutočne geniálne vytvorené monštrum. 7/10 ()

Páně

Dnes už naprostá klasika, svou atmosférou patřící navždy do srdcí filmových fanoušků. Více o tom netřeba psát, neboť by to bylo nošením dříví do lesa. Milník v dějinách kinematografie. ()

strikeman

Alien v sobě nese to nejlepší ze dvou žánrů - hororu a sci-fi... ...Po dlouhé době jsem si ho zase "dal" - musím říct, že mne k tomu popostrčil nedávno zhlédnutý Prometheus - a musím říct, že pro mne nezestárnul. Spíš mi teď při srovnání vadí, že se při tvorbě Promethea nezamysleli nad tím, že v prequelu přece nemůže být lidstvo na vyšší technologické úrovni... ()

solid

Podobně jako u Blair Witch nechci to vidět dvakrát neuvidím to dvakrát a už mi to nenavrhujte. Ano, tak moc je to děsivé. ()

JakeG

Pro mě nejlepší díl celé ságy. Rád se bojím a nejvíc mě děsí plíživá atmosféra, kterou je tenhle film úplně přeplněnej. Ticho, ticho, strašidelný prostředí, zase ticho ..... UFF! Jednoznačně jeden z nejděsivějších filmů který jsem viděl, ne-li uplně nejvíc nejděsivější. ()

Akana

Skvost, který můžu znova a znova.Klaustrofobická atmosféra, pocit permanentního ohrožení, dokonalé obsazení v čele se Sigourney Weaverovou a Ianem Holmem. Mistrovsky dávkované "seznamování" s Vetřelcem, scény, které se staly klasikou a čas na nich nezanechal stopy. Když se k tomuhle filmu nachomýtnu třeba jenom náhodou, nemůžu nedokoukat. Znova a znova. ()

merigieren

Nad češtinou v tomhle filmu asi nikdo nepřemýšlel, tužka = pero, k autoamtickému zničení lodi dojde za T-5 minut, kde T bude asi rovno 0. Ale i jinak si tento film zakládá na pomalých záběrech, přibližování, připadá mi strašně natažený. Atmosféra si mě nezískala, pokud tam byla, strach sem taky nedostal, takže to byla jen dvouhodinová nuda. ()

Andronikos

Klasika neklasika, povedzme si to rovno: je to nuda. Prvých x minút filmu sa nič nedeje a toto nič mi ani nič nedalo, ak ide o spoznanie chrakteru postáv či zžitie sa s nimi. Film začne byť hororom až niekedy po druhom úmrtí, psychologicky zaujímavý až po treťom (čo je zároveň moment, keď sa nebezpečnosť votrelca na palube stane skutočne zrejmou), naozajstnou drámou až v okamihu, keď Ripleyová zistí, ako to v skutočnosti je s ich misiou a prioritami, ktoré spoločnosť má. Samozrejme, posledná cca tretina filmu je sviežejšia a miestami aj silná (konkrétne výraz tváre a správanie sa druhej členky posádky [V. Cartwright] tesne pred smrťou sú naozaj impresívne; celkovo je to postava, ktorá má vo filme najväčší podiel na vytváraní atmosféry zúfalstva a paniky a zaslúži si preto patričné uznanie). Scotta pochválime za to, že otvoril cestu, vedúcu k ďalším DVOM skvelým pokračovaniam, ale aplauzom budem v tomto prípade šetriť. ()

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

18.10.2023

Režijní legenda Ridley Scott (Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen) má v těchto dnech plné ruce práce s propagací a taky finálními úpravami Napoleona předtím, než jeho velkolepý válečný film s… (viac)

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

22.12.2022

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

17.11.2022

Pětadvacetiletá herečka a vycházející hvězda Cailee Spaeny (Mare z Eastttownu, Zlý časy v El Royale) jedná v současnosti o hlavní roli v chystaném rebootu filmového Vetřelce. Projekt pochází od… (viac)