Votrelec

Keď posádka vesmírnej lode Nostromo odpovie na núdzový signál z pustej planéty, objaví smrteľnú formu života, ktorá sa rozmnožuje v ľudskom hostiteľovi. Posádka musí bojovať o život a zabrániť, aby sa tento tvor dostal na Zem. V réžii Ridleyho Scotta sa predstaví začínajúca Sigourney Weaver. Tento legendárny prvý film v ságe Votrelec vám vyrazí dych! (Disney+)

honajz2

Skvělá atmosférická hororová sci-fi klasika, kterou netřeba víc představovat, jelikož ji asi každý zná. Každopádně ze všech dílů je tenhle můj nejoblíbenější. 5* ()

easaque

5* Jelikož mi chyběly komentáře ke kultovnímu Vetřelci, tak jsem si ho dal znovu a rovnou s jeho dalšími pokračováními a víceméně se původní hodnocení nezměnila. Tak není divu ... Vetřelec byl pionýrem mezi vesmírnými akčními a nebojím se napsat přímo sci-fi thrillery (když teda nepočítám „It! The Terror from Beyond Space“). Pokud jsi fanouškem tohoto žánru, tak ani nejde dát jedničce míň než nejvyšší známku. Je to kvalitně natočený film s dobře napsaným příběhem, slušnými hereckými výkony, vynikající výpravou a na svou dobu výbornými triky a efekty, které ani moc nezestárly. Napětí je všudypřítomné a mnozí pak z něho čerpaly inspiraci. Pro Sigourney Weaver to byla role, která odstartovala její hvězdnou kariéru a hlavně ji zvládla dobře a ženský element v tomto akčním snímku byl velké plus. Co víc asi dodat …? [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

kombajn

Jednicka je horor se vsim vsudy a dvojka je akční áčko. Každý z těch filmů je jiný, někomu se líbí I-cka, nekomu II-ka. Faktem je ze vyborne jsou oba dva dily. Jednička je pro mě sci-fi dodnes nepřekonaná atmosférou... R.H. Giger jako otec surealistickeho vzření alienů je mistr ve svém oboru. Nechce se mi ani věřit, že tak dokonalý film vznikl v roce 1979... ()

balba

Jeden z nejlepších sci-fi filmů , který se stal jedním z fenoménů fantastického filmu.Mísí se tu hrůza starých gotických hororů s atmosférou filmů A. Hitchcocka , kdy je hrůza budována pomocí zdánlivě nehrozných událostí.Super , super a super!!!!! ()

Meridius

Geniální klasika, ze které vyrostla podařená sága. Z příbuzných filmů o Vetřelcích dokázal tento porazit pouze druhý díl režírovaný Jamesem Cameronem. Za zmínku stojí kvalitní (jak jinak) hudba Jerryho Goldsmithe, který měl sice s režisérem Scottem tvůrčí neshody, ale ve výsledku to dopadlo více než dobře. ()

rakovnik

Dnes již kultovní sci-fi, ze kterého těží další a další pokračování či vývary. Napětí, práce s náznaky, atmosférická hudba, akce...vynikající dílo ve svém žánru. ()

Jonash87

Zrodila se legenda. Film, jenž dostal R. Scotta mezi světovou režisérskou elitu. Temná, depresivní a pomalu gradující atmosféra a příšerně frustrující pocit, že nevíte, s kým máte tu čest. Místy mi však děj přišel trochu zdlouhavý a chybělo mi více akčních prvků (ale to asi moc srovnávám se dvojkou, kterou jsem viděl dříve a baví mě víc). Do pěti hvězd mi "něco" c chybělo, nevím. Takhle 90 %. ()

lekr

Mistrovské dílo, které navždy redefinovalo pravidla žánru a položilo pevné základy moderní sci-fi. Zároveň také důkaz, že i z relativně jednoduché story se dá vykřesat kultovní počin, jenž fascinuje při každém dalším zhlédnutí. Jednoznačně vrchol Scottovy filmařské kariéry! ()

Wiikii

Když jsem byl malý byl můj oblíbený (a stále je) vesmírný organizmus právě vetřelec a vždy jsem očekával, že ve filmu uvidím hodně vetřelců, který třeba i vyhrají. Pošetilá to vize :). S odstupem let zjišťuji, že vetřelec jednička byť je v něm jen málo scén s tímto vesmírným lovcem, patří k nejlépe natočeným dílum nejenom této ságy, ale filmů jako takových. Ten příběh, atmosféra a hudba co i takového hnidopicha jako jsem já zaujme, je už co říci... Herecké výkony jsou lahodící oku, ale ke konci Sigourney Weaver trochu ztrácela na tempu, nic to ale nemění na mém HODNOCENÍ: 95% (5*) ()

Martin741

Genialny film, presne si pamatam ten rozruch, ked to slo. Plus este umocneny filmovy zazitok bol aj kvalitnymi hercami ako Veronika Kartwright /Ptaci 1963, Detska Hoddinka 1961/, dalej Hary Dean Stanton /Kmotr2, Pat Garrett a Billy The Kid, In the Heat of the Night/ a v roli androida bol Ian Holm /Volani na Dabla s Lee Marvinom/. Parada, Ridley Scott natocil kultovy film, ktory nezostarol ani po 34 rokoch. A este pekne dlho nezostarne. 100 % ()

Rajesh_K.

Jeden z nejlepších filmů sci-fi, který se stal jedním z fenoménů fantastických filmů vůbec. Dobré herecké výkony, výborná režie, perfektní vymakané interiéry. Strach, hrůza a napětí nás doprovází celým filmem:-). ..(100%) ()

Jino

Ridley Scott vytvořil jeden z nejpůsobivějších sci-fi hororů. Vetřelec mi učaroval hutnou atmosférou, skvěle děj doplňující hudbou a bezchybným emzákem, jenž má ve světě filmu jen pramalou konkurenci (síly s ním může měřit snad jen predátor)...samozřejmě až výbornou a krásnou Sigourney Weaverovou. Tento snímek prostě nezestárne. 100% ()

MrPierc

I dnes je tento film hrůzným pohledem do budoucnosti, kde se mimozemská stvoření rozmnožují nakladením vajec a posléze si najdou hostitele. V hostiteli se dovyvinou a skrz jeho břicho vylezou. H. R. Giger navrhl exteriéry i Alieny. Jako malý jsem se bál, nyní se bojím a budu se toho filmu bát. Pokud máte rádi takové horory, tak já jsem vyrostl na hororu Leviathan (1989 ) - tady je ale Alien rozdílný, nehledá hostitele, on se z polomrtvých hostitelů složí a ovládá je. ()

Petoss1

Som celý nadšený z jedného z najlepších scifi (Votrelci na mňa ešte len čakajú) aké som videl a z filmu, ktorý stvoril legendu. Desivá, pochmúrna atmosféra studenej vesmírnej lode a nebezpečenstvo ktoré môže vyskočiť z každého tmavého miesta, milujem to. Zrodenie malého Aliena bolo pôsobivé a nezvaný pasažier vyzeral tak zlato až kým trochu nevyrástol a začalo sa besnenie. Beznádej posádky, strach kto bude ďalší, to sú len jedné z vecí ktoré mi nedali vydýchnuť. Majstrovské dielo Ridleyho Scotta! 90% ()

WoWoW

Tenhle film je v mnoha ohledech naprosto dokonalý. Atmosféra je naprosto děsivá, hudba tomu také přidává svoje a hlavně nejlepší ze všecho je Sigourney Weaver. No a samozřejmě pan režisér. Prostě tenhle film už je spoustu let mým naprosto nejoblíbenějším filmem s vesmírnými bytostmi. ()

shyster

Tento film jsem viděl až po Tvor/Věc od Carpentera a musím dát jednoznačně nižší hodnocení, protože tohle se nedá ani trochu srovnávat s průserem v Antarktidě. ()

O´Neill

Vzhledem k tomu, že první Vetřelec jsem snad nikdy neviděl, možná v ranném dětství, tak jsem to musel napravit. Celkově film byl asi hodně dobrý, na svou dobu měl parádní efekty a nejspíš i perfektní atmosféru. Nicméně já film poprvé sledoval až v dnešní době, kdy hranice perfetního filmu jsou někde jinde. Proto to nedokážu zcela ocenit, nicméně čtyři dávám už z principu, že je je to Vetřelec. Sledován Director's Cut; Blu-Ray, 50' LCD, 5.1 Home Cinema ()

Attta

Klasika mezi klasikami. Není třeba se zde rozepisovat o tom jak je tento film výjmečný. Pro mě zvlášt tvořil nedílnou hororovou součást děctví, která díky snímkům jako Vetřelci, The thing byla nečím výjmečným. Ridley Scott, měl to nadání, které díváka přikotvilo k sedačce i bez nějakých přiblblých dnešních efektů, a to miluju. Skvělé napínavé scény ve skvělém prostředí. Geniální scifi, které si mohu pustit kdykoli. EDIT: Po diretor's cut verzi v kině mám ještě lepší zážitek a musím říct že se tam po dlouhé době sešla taková skvělá parta lidí, že to bylo velie příjemné posezení a skvělá atmosféra. ()

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

18.10.2023

Režijní legenda Ridley Scott (Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen) má v těchto dnech plné ruce práce s propagací a taky finálními úpravami Napoleona předtím, než jeho velkolepý válečný film s… (viac)

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

Nový Vetřelec má název i datum natáčení

22.12.2022

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

Nový Vetřelec našel herečku do hlavní role

17.11.2022

Pětadvacetiletá herečka a vycházející hvězda Cailee Spaeny (Mare z Eastttownu, Zlý časy v El Royale) jedná v současnosti o hlavní roli v chystaném rebootu filmového Vetřelce. Projekt pochází od… (viac)