Max Cady pred štrnástimi rokmi znásilnil maloleté dievča a teraz vychádza z väzenia s jediným cieľom: Pomstiť sa svojmu vtedajšiemu obhajcovi ex offo Samovi Bowdenovi (Nick Nolte). Bowden totiž vtedy zo zaujatosti zatajil súdu poľahčujúce materiály, a to mu Cady nemieni v žiadnom prípade odpustiť. Spočiatku Cady provokuje Bowdena neškodným spôsobom - dovoláva sa totiž jeho zlého svedomia. Postupne však mení taktiku, uchyľuje sa až k psychologickému teroru a začína nepretržite sledovať Bowdenovu ženu (Jessica Lange) a dcéru (Juliette Lewis). Tak konečne dosiahne svoje a donúti Sama Bowdena prvýkrát prekročiť medze legality. Medzi oboma mužmi dôjde ku krvavému stretu. (oficiálny text distribútora)

hrumsrt

Skvělý námět, výborné herecké výkony a geniální hudební doprovod. Tohle všechno s sebou zkrátka nese snad každý Scorseseho film. Ale tohle není gangsterka, a tak jeden z nejlepších režisérů všech dob si musí dát zatraceně záležet, aby takové dílo zvládl převést a ještě prodal svoje zaštítění. Na mně oblíbenou Scorseseho legendární expozici můžu zapomenout. Malinko nepoctivý právník udělal chybu, která někomu pěkně leží v žaludku, právě vrahovi Maxi Cadymu, který 14 let nemyslí na nic jiného. Z vězení vychází jako naprostý šílenec toužící jen po pomstě. A tak začíná stalkerská jízda za paranoiou... 70% ()

Blazkowicz

Určitě je to zpracované poctivě, herecké výkony skvělé, napětí v některých momentech by se dalo krájet, no prostě bez debat je to kvalitní thriller. Jenže já zrovna podobné děje nemusím. Jak tomu zločinci všechno vychází - má nachystaný magnetofon, zmlátí všechny chlápky, přestrojí se za služebnou (jak to jako udělal), vydrží být pověšený pod autem, přežije i nepěkné popáleniny a spoustu dalšího. U advokáta je zase srandovní jak mu nic nevychází, má pošahanou dceru a ještě uklouzne v kaluži krve. Ať už je tohle všechno doopravdy možné či ne, mně to vždycky přijde na hlavu a děsně mě to vytáčí. 3+* ()

JosefTomas

Fantastický casting, kde co výkon, to důkaz herecké vyzrálosti. Bohužel to samé neplatí o rutinním a ke konci i zbytečně vyhroceném scénáři, který nezachrání ani opět skvělá práce Martina Scorseseho. Je to škoda, protože dost solidní začátek začne postupně ztrácet na tajemnosti a přesouvá se blíž a blíž bezmyšlenkovité zábavě, která se na konci utrhne ze řetězu tak moc, že už prakticky nemá jinou možnost, než dávkovat klišé zvraty na každém kroku a ze solidní krimi podívané udělat zbytečně roztahaný akční paskvil. ()

mgerlich

Sorry, asi jsem mimoň, ale tenhle film vypadá jak parodie sám na sebe... Všechny "napínavé" momenty vyznějí hodně vtipně a ke konci se jedná o "komedii s Lesliem Neilsenem". Scorseseho mám fakt rád a obsazení je super, nicméně ten film se opravdu nepoved. ()

sirrgulo

Úplně náhodou se mi film nedávno dostal do rukou, netušil jsem co mě čeká, ale zklamán jsem rozhodně nebyl. Ono to asi ani v režii Martina Scorseseho nejde. Robert De Niro samozřejmě nezklamal. A co se mi na filmu líbilo nejvíc? Scéna v divadle a rozhovor Maxe Cadyho s Juliette Lewis. Pořád jsem si říkal, jestli po ní nějak vyjede a celou scénu se režisérovi dařilo držet mě pěkně napnutého. ()

mr.bredok

De Niro vypadá v této roli jako Bono z U2. Vůbec mi neseděl do role takového zloducha, ale nutno uznat: Robert umí i padouchy. Trochu mi vadila urputná síla a dokonalost Maxe Cadyho - jak už to u podobných filmů bývá. Nakonec však přece jen dobro zvítězilo nad zlem a to je fajn...i za cenu utopeného De Nira ()

Phex

Jo tak to je paradá. Násilník De Niro vyleze po 14 letech z vězení. Tam nejenom cvičil, ale hlavně studoval. Z fleku by mohl mít čtyři univerzitní tituly - z práv, z filosofie, z teologie a z psychologie. Jediné k čemu ty znalosti využije je "geniálně promyšlené" šikanování svého bývalého ex offo advokáta, což ke konci nabere až komediálních obrátek. ()

elanista1

Psychopaticky maniak De Niro jednej z najhnusnejsi roli, paradoxne som mu najviac fandil, a najme ku koncu. Perfektne gradujuca rezia, ked si uz myslite ze mate za sebou naozajstne sialenstvo, tak este pride posledna polhodina, ktora vas totalne dorazi. Nie je to ani trocha brutalne, avsak psychicky teror je ovela horsi. Navyse tento film je krasna ukazka toho, ake je pravo derave a ake jednoduche je ho obist, zdanlivo nas pravo chrani, ale pritom je z obrovskej casti nevymozitelne a kriminalnici sa mu len smeju do ksichtu. Nemam co vytknut, velka chutovka s vybornym Scorsesem. ()

calculus

Max Cady asi nebude zrovna moc zapadat do dámského fanclubu Roberta de Nira;-) Dokonce jsem mu i fandil, tedy do doby, než ho chytly běsy. Arogantní právník šel Nicku Noltemu také výborně. Když s ním ten mazaný kriminálník hraje hru jako kočka s myší, de Niro exceluje. Výborný film, jen jeho konec Scorsese trochu překombinoval... ()

BenchPress

Scorseseho filmy mám velmi rád, zajímavostí je, že jeho dřívější filmy z let 90tých a dříve mě tolik nezaujaly jako filmy z 21. století. U většiny ostatních diváků je tomu naopak. Mys hrůzy má podobnou atmosféru jako Prokletý ostrov. Herectví De Nira je tady dotaženo do naprosté dokonalosti a kdyby to možná nebylo tak natahované, tak bych dal i plný počet. Jenže závěr a některé scény mi přišly o dost delší, než by se mi páčilo. Zajímavá je Herrmannova hudba, která opravdu silně připomíná Hitchcocka, což mi zážitek z filmu ještě výrazně zvýšilo. I ta zápletka a celkové pojetí filmu je dost mysteriózní a některé scény až mrazivé, což je absolutní odkaz na tvorbu Hitchcocka. Škoda té délky a závěru, mohlo to být za pět. 4/5. ()

baclajean

De Nirovi skrátka úlohy psychopata seknú, po filme Taxi Driver je tu znova akoby vo svojom živle. Film ukazuje, že psychopat je naozaj schopný všetkého, nikdy neviete, čo od takého človeka čakať. Priznám sa, v závere som očakával, že sa ešte vynorí :) ()

mArtinko5MB

To ale trvalo, kým ma tento film dokázal zaujať, škoda toho nijakého začiatku a rušivých zvukov, ktorý mi nesadli, ba liezli na nervy. De Niro na jednotku, koniec koncov, on je hlavný dôvod vyššieho hodnotenia. Hodnotenie: 75% ()

Joostas

Jeden z nejlepších filmů tohoto žánru. De Niro nemůže být odpornější,ale v ponorné říčce tušíme i pokryteckou morálku střední třídy v podobě Nolteho a jeho rodiny. Nolte jako právník selhal a jako člověk je nucen vytrpět sigradující hrůznost vývoje věcí. ()

nemer

De Niro v roli nesympatického devianta. Film je vcelku úchylné béčko se všemi neduhy patřícími k žánru a ještě mnohem víc, slabé herecké výkony, s výjimkou Nira, kterému úchylnost uvěříte (je zcela odporný bez špetky charisma), ale kulisy, dementní příběh....nemá to atmosféru (jedině tak odér osmdesátek/devadesátek, a to ne zrovna ten dobrý) a stálo mě hodně přemáhání se dodívat. K tomuto filmu se rozhodně vracet nebudu, pro mě odpudivá (a debilní) záležitost. Jestli toto je přirovnáváno k Hitchcockovi, chudák se musí v hrobě obracet. Je to hrůza. Nebo možná počin pro těžce náročného diváka. V pubertě bych to snad strávila, ale dnes nula bodů. Jedna hvězda Nirovi za snahu. ()

Karlos8

Poměrně rychlé tempo nastolené ihned od začátku. Je pravda, že čtrnáct let je hodně dlouhá doba, ve vězení nemluvě. Za tu dobu si můžete v hlavě srovnat myšlenku a zjistit, kdo udělal chybu. Nakonec zjistíte, že advokát to posral. A není nic lepšího, než touha po sladké odplatě, kterou peníze nedokáží zacelit. Slušný snímek bez soucitu a bez respektu, který si jde tvrdě za svým. Určitě budete mít v průběhu několik otázek, což je jenom dobře, jelikož vás to nutí o věcech přemýšlet. A víte, co se říká, hledět do minulosti je krok zpět. ()

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

24.11.2023

V roce 1962 vznikl dnes již klasický americký thriller Mys hrůzy podle předlohy „The Executioners“ spisovatele Johna D. MacDonalda z roku 1957 (u nás vydané pod titulem „Mys strachu“). V příběhu o… (viac)

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

30.09.2009

Romány Johna MacDonalda patří do zlatého fondu detektivky a thrilleru – podle jedné z jeho knížek byl natočen třeba slavný Mys hrůzy. Vypadá to, že se adaptace dočká i MacDonaldova nejslavnější série… (viac)