Max Cady pred štrnástimi rokmi znásilnil maloleté dievča a teraz vychádza z väzenia s jediným cieľom: Pomstiť sa svojmu vtedajšiemu obhajcovi ex offo Samovi Bowdenovi (Nick Nolte). Bowden totiž vtedy zo zaujatosti zatajil súdu poľahčujúce materiály, a to mu Cady nemieni v žiadnom prípade odpustiť. Spočiatku Cady provokuje Bowdena neškodným spôsobom - dovoláva sa totiž jeho zlého svedomia. Postupne však mení taktiku, uchyľuje sa až k psychologickému teroru a začína nepretržite sledovať Bowdenovu ženu (Jessica Lange) a dcéru (Juliette Lewis). Tak konečne dosiahne svoje a donúti Sama Bowdena prvýkrát prekročiť medze legality. Medzi oboma mužmi dôjde ku krvavému stretu. (oficiálny text distribútora)

Adiemus

Že je Robert De Niro vynikající herec, je nepochybné. Leč v tomto snímku mě velmi zaujala přesvědčivá Juliette Lewis, která zastínila Jessicu Lange. Ostatně Nick Nolte byl rovněž skvělý. A propos, minirole Gregoryho Pecka a Roberta Mitchuma potěšily. ()

Mocoft

Dobrý film, ve kterém začnete fandit (alespoň na chvíli) tomu špatnému :) Ve jménu zla se dají dělat dobré věci a naopak :-o ()

DENIROSIS

****1/2.Můžete citovat zásadu sedm...z Etického kodexu Advokátní komory ? "Právník bude zastupovat svého klienta...""Bude usilovně zastupovat svého klienta v mezích zákona." Shledávám tě vinným,advokáte,vinným ze zrady bližního,vinným ze zrady své vlasti, vinným z porušení přísahy,vinným za to,že jsi mě odsoudil a zaprodal ! Z moci svěřené mi Bohem...tě odsuzuji k devátému kruhu pekla ! Ted' poznáš,co je to ztráta,ztráta svobody i lidské důstojnosti.Teď si budeme rovni,advokáte.(Max Cady) ()

Miksa

Bravurně natočený psychothriller, který dokáže diváka solidně vystresovat.Trochu mi vadila mírná nadpřirozenost De Nira, ale právě to mírně odklání film od psychothrileru k hororovějšímu vyznění. Jak kdyby byl De Niro skutečně trestající pekelník. Nikdo není bez viny. ()

Marty7CZ

Skvělá režie,skvělej De Niro i Nolte,výtečná kamera!I když se jedná o remake,je to koncert! Je to prostě další srdcovka od Martyho za 90% ()

Gromit

Kdyby o to Scorsese stál, mohl by se klidně stát dalším Hitchcockem. Ale proč by to dělal? O to víc si můžu alespoň vážit tohoto nestárnoucího napínáčku s famózně odporným Robertem De Nirem. ()

tiran

Celou dobu si film udržuje hutnou atmosféru, zejména díky skvělému hereckému výkonu Roberta De Nira, kterému toho násilníka opravdu budete věřit. Nominace na Oscara byla určitě zasloužená. Nicméně, jsem člověk, který zastává názor, že závěr filmu by měl být nejlepší část filmu. Bohužel, tak se u tohoto filmu nestalo a já byl závěrem opravdu zklamán. Nebýt IMHO zmršeného konce, dal bych 4/5, takhle však nemůžu jinak, než dát 3/5. ()

Tiiso

Snímek dokázal upoutat mou pozornost po celou dobu projekce. To je nesporný klad číslo jedna. Režisér krásně dokázal rozebrat a vykreslit nám charaktery postav, takovým způsobem, že si je člověk bere různě a podle chuti za své. Gradující atmosféra a výborná hudba. Dostala mě scéna kdy Cady je převlečen za ženu a tímto způsobem zabije Sama. To jsem fakt nečekal. Toto vše zasluhuje pochvalu. Co se mě nelíbilo, nebo to není to správné slovo, spíše co mě zarazilo při sledování, že některé střihy působily takovým amatérským způsobem. Bylo jich ale jen několik. A ten závěr měl několik vykonstruovaných scének. Např že prší a bouří přesně v těch chvílích kdy Cady nejvíce ohrožuje rodinu. Že se loď rozbije tak aby se mohlo ještě něco odehrát atd. Ale to jsou jen drobnosti naproti tomu jak je film vyroben mistrně a s fortelem. Kdo při sledování z dvd vydržel až do konce všiml si, že během závěrečných titulků hudba ustupovala zvukové kulise bouřícího mysu a úplně na konci se mohl dočkat několikerých ženských výkřiků. ()

Rodin

Tohle byl ten nejhnusnější De Niro, kterého jsem kde viděl. Absolutně dokonalý psychopat, resp. psychotik. Na tomhle filmu oceňuji hlavně nejednoznačnost hrdinů, protože on má Cady vlastně pravdu, advokát se na něj skutečně vykašlal. Jeho další jednání je pochopitelně hyperbola, na níž je celý děj (a skvěle) postaven. Proti originální verzi se tady v důsledku Robertovy účasti fakt atmosféra dá krájet. ()

Shredder

Len co nabehne Hitchcockovsky uvod doprevadzany legendarnymi tonmi Bernarda Hermanna a na platne sa objavi De Niro viete ze pojde o nieco mimoriadne. Vyborne spracovany thriller, kde okrem preciznej technickej stranky zaujmu tiez herecke vykony. Nepochybne kraluje De Niro, ktory je v top forme a bez zbytocneho prehravania vytvoril nervy drasajuceho psychopata. Potesia aj Peck s Mitchumom, ktory si narozdiel od originalu zahrali len mensie vedlajsie role, ale samotna ich charizma je ingredienciou, ktora doplna uz tak skvely celok (plus ich obsadenie oproti povodnemu Cape Fear je inside jokeom). Jediny kto mi prekazal bola Jessica Lange lebo tak iritujuci herecky prejav som nevidel od Patricka Mageeho v Clockwork Orange. Scorsese nezabudol co je pre film najdolezitejsie a to pamatne sceny, ktore uviaznu v mysli este velmi dlho po pozreti snimku a tych je vo filme pozehnane. ()

departed

Občas mi bylo trochu líto, že některé scény Scorsese až příliš natahoval, čímž pak vyšuměly do prázdna (dobrý příklad ,Hodina dramatu'). O tom, že je to výbornej thriller a hlavně vydařejnej remake, který se původního filmu - krom některých kosmetických úprav - drží naprosto striktně, není pochyb. Jen se mi originál líbil víc, a to jsem si těsně před zkouknutím obou filmů říkal, že to bude naopak. Obsazení De Nira přesto byla dobrá volba, nápaditý mi přišlo i obsadit tři herce z původního filmu, a hlavně nezapomenout na ten hudební motiv. Ještě teď mi zní v hlavě! ()

singone

Další mistrovské Scorseseho dílo a jeden z vrcholů jeho spolupráce s De Nirem, který v tomto filmu ukazuje svojí hereckou genialitu....Super atmosféra a hudba taktéž....Jasných 5* ()

.killer.

Parádní thriller, který mistrně graduje až do posledních minut. Výborný scénář pod taktovkou Scorseseho, s brutálním De Nirem v roli pomstychtivého záporáka. Co víc si přát? Jediný, koho jsem nikdy opravdu nemusel, je Juliette Lewis a ani tentokrát tomu není jinak. ()

Weyden

Famózní herci a temná atmosféra (budovaná především brutálním soundtrackem), ale něco tomu chybí a celé finále na řece je takové hodně "americké". ()

DjangoDoe

Strhujúci thriller o maniakovi, ktorý sa chce za každú cenu pomstiť, prevedený do hororového prostredia s hlavným aktérom a mojim obľúbencom De Nirom? A k tomu Scorsese na režisérskej stoličke? Niet nad čím rozmýšlať. ()

n42

Při sledování jsem si nebyl jistej, komu vlastně fandit. Pokérovanej úchyl Max Cady má v sobě víc lidskosti než jeho bejvalej právník v roli klaďase. ()

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

24.11.2023

V roce 1962 vznikl dnes již klasický americký thriller Mys hrůzy podle předlohy „The Executioners“ spisovatele Johna D. MacDonalda z roku 1957 (u nás vydané pod titulem „Mys strachu“). V příběhu o… (viac)

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

30.09.2009

Romány Johna MacDonalda patří do zlatého fondu detektivky a thrilleru – podle jedné z jeho knížek byl natočen třeba slavný Mys hrůzy. Vypadá to, že se adaptace dočká i MacDonaldova nejslavnější série… (viac)