Max Cady pred štrnástimi rokmi znásilnil maloleté dievča a teraz vychádza z väzenia s jediným cieľom: Pomstiť sa svojmu vtedajšiemu obhajcovi ex offo Samovi Bowdenovi (Nick Nolte). Bowden totiž vtedy zo zaujatosti zatajil súdu poľahčujúce materiály, a to mu Cady nemieni v žiadnom prípade odpustiť. Spočiatku Cady provokuje Bowdena neškodným spôsobom - dovoláva sa totiž jeho zlého svedomia. Postupne však mení taktiku, uchyľuje sa až k psychologickému teroru a začína nepretržite sledovať Bowdenovu ženu (Jessica Lange) a dcéru (Juliette Lewis). Tak konečne dosiahne svoje a donúti Sama Bowdena prvýkrát prekročiť medze legality. Medzi oboma mužmi dôjde ku krvavému stretu. (oficiálny text distribútora)

Jablek

Absolutní dokonalost! Když se nad tim zpětně zamyslim, tak tady nejde ani tak o to, co se ve filmu děje, ale jak se to děje. De Niro chčije všem ostaním záporňákum na hlavu z takový vejšky, že nemaj šanci jakoliv reagovat (ani bych jim to nedpororučoval :) Lewisová mě naprosto dostala ve scéně v divadle, která je jedna z nejlěpších na světě vůbec. Hudební pozadí je výborný... Původní verzi jsem neviděl, ale lepší bejt nemohla ani náhodou ;) ()

Joski

Úžas po každej stránke:-) Počnúc d Hichcockovej suity: Saul Bass (umelecké titulky, dokonca robil aj pre Scorseseho film Casino:) a hudobná adaptácia hudby Hitchovho dvorného skladateľa Bernarda Hermanna pod taktovkou Elmera Bernsteina. Až po vizuálne zážitky so skvelým a dovolím si tvrdiť životne najlepším De Nirovym hereckým výkonom!!! Nevidel som original film s Mitchumom, ale tento remake sa Scorsesemu skutočne podaril. Napriek veľkolepému rozbehu a stupňovanému napätiu si film udržal komorné prevedenie a miestami až umelecké kvality:-) Podobných americkych "thrillerov" je natočených na mraky a na nič. Klobúk dole, že ma konečne tento žáner oslovil a príjemne prekvapil. Rozhodne odporúčam aj filmovo náročnejším divákom:-) ()

Demonic189

Lahko ma sklamal uvod (zbytočne rýchle tempo a k tomu nesediaca priliš dramaticka hudba), ale druha polovica je "kulervouci", takze vam na konci ostava len utrieť si lahko orosene čelo. Takisto opat exceluje istý pan nezastavitelný De Niro T1000 (vskutku jeho asi najblaznivejšia uloha) a rožky vystrkuje aj Juliette Lewis, ktorá je v úlohe dcery na zjedenie...Do plných mi tam však cosi chyba...avšak možno to tam niekedy najdem. ()

Matt007

Tak tohle je naprosto výborný film, kde Robert de NIro naprosto exceluje v roli psychopata !!! skvěle zahráno. hudba ve filmu je neméně skvělá. ()

Mitisko

Obdivuhodný herecký výkon Roberta De Nira, film gráduje až do konca. Neviem si predstaviť lepší scenár a lepšie prevedenie takto zameraného diela. Herecké výkony 100% Nič nereálne a hlavne De Nirová postava bola 100%tne zahratá. Preto dávam 5* ()

bakeero

Marty ve formě, Bobby ve formě. Co chtít víc?! Max Cady je jeden z nejlepších (co to vlastně znamená? :-D ) psychopatů, které jsem stačil na filmovém plátně poznat. Bobbyho nominace na Oscara byla naprosto zasloužená. A navíc si po zhlédnutí tohohle filmu konečně naplno užijete ep. 502 Simpsonů (Cape Feare) :-)) ()

Homodej

V polovině filmu jsem se opět bál, že už zase budu vědět, jak film skončí. Omyl. Jako největší přednosti bych určitě uvedl výkon Roberta De Nira (který mi ke konci přišel jako Terminátor :)) ), skvělou kameru s perfektními střihy a skvělou hudbu. Chvílemi akční, chvílemi povolnější, chvílemi perverzní. ()

danny_21

Další z výborných hereckých výkonu ( možná ten nejlepší ) který jsem zatím od Roberta viděl a který si celý snímek ukradl pro sebe. Jeho paní Justice pokérovaný psychopat Max je jedním z těch nejlíp zahraných tvrďáků, úchyláků, co jsem viděl. Všechno pod přesně ponurou režií Martyho, plnou zvláštních kamerových jízd a všudypřítomným sexuálním jiskřením ( i díky lolitce Juliette ) a padnoucí temnou hudbou. Vzhledem k tomu, že ani Nick ani Jessica nejsou mými oblíbenci ( hlavně Jessica mi přišla, že hodně přehrává ), tím že Max je všudypřítomný a konec trochu nevěrohodný nedávám plnou palbu i když o chlup, ale ještě jednou opakuju : Roberte, byl jsi démon a je potřeba Tě slyšet v originále - 85 % ()

vikino1

Mys hrůzy aneb osud Leváka Boba na filmovém plátně v hraném filmu. De Niro si to pěkně dává, ze studovaného psychopata se nám nakonec vyklubal slušnej Fredy Kruger.... ()

boni

Průměrný scénář, který vás opravdu ničím nepřekvapí a nijak extra vás nevtáhne do děje. Pak tu máme opravdu slabý výkon Nicka Nolteho a většiny dalších postav. Tak proč tomu vlastně dát takhle vysoké hodnocení? V prvé řadě kvůli skvělé Scorseseho režii, kde beze zbytku dokazuje, že prakticky z čehokoli dokáže natočit dobrý film. A v řadě druhé díky neskutečnému De Nirovi, který se svojí horově hitchcockovskou postavou řadí mezi nejlepší záporáky všech dob, jeho výkon je prostě dechberoucí a vyvrcholení naprosto neskutečné. Čili tyhle dva aspekty vytáhly Mys hrůzy z šedi průměrnosti až k branám očekávané kvality. ()

Psycho.R

Byla doba, kdy De Niro nebral všechny role, který mu kdo nabídne a hrál dobře. A tohle je ten případ. Postava Cadyho mu sedla a magora mu můžete věřit. Stejně tak Juliette Lewis tu není naprosto pitomou teenagerkou, která se chová v každé situaci opačně, než chtějí rodiče, ale věříte jí její mladistvou naivitu a nepochopení sebe sama a toho, jak se chovat. Nick Nolte ve své roli trochu zapadl, ale jinak dobrý thriller, který i se svojí jednodušší zápletkou obstojí. ()

Shaddy1

Kdyby byl film o 40 min kratší, byly by to krásné 4 hvězdy. Posledních 40 min bylo tak neskutečně dlouhých, že jsem nevěřil, že to někdy skončí. De Niro a Nolte super, bohužel ženské osazenstvo Lange a Lewis děs a hrůza. ()

Acrobat

Sakramentsky opätovný, živelný Martin robiaci si s dospievajúcimi dievčatkami čo len chce. V dobe, keď to ešte šlo. Z De Nira ťahá brutálny, priam beštiálny výkon, kde miestami pôsobí ako chlapík, ktorému musíte fandiť. Ale to je Martin, všetci idú cieľavedome za určeným spôsobom svojho vyjadrovania. Mys hrôzy má jednoduchú premisu a námet, lenže tie dve hoďky ubehnú nádherne, poctivo. Každá postava má do deja čo povedať, nikto nie je bez viny, či hanby. Finále vo svojej brutalite naťahované, ale funkčné. Martin ide svoj spôsob a mne sedí. Podporený skvelým tímom a hercami, je stávkou na istotu a v zaujímavej ceste pomsty. (videné 11.02.2020, HDrip) ()

Monggol

De Niro hral toho slizkého parchanta veľmi podarene. Mladá Juliette Lewis bola rozkošná. Režisérsky to bolo zvládnuté výborne, napätie sa stupňovalo až do viacmenej očakávaného finále. ... A predsa, neviem čím to je, ale ja týmto negatívnym postavám v posledných rokov fandím čím ďalej tým viac :) ()

Likan7

Viděl jsem nejdřív originál, takže jsem tak nějak věděl co mě čeká. Jenže původní film nemá Roberta De Nira. Stále více se takhle zpětně stává jedním z mých nejoblíbenějších herců a Mys hrůzy jen on pozvedává na úplně jinou úroveň. Jeho herectví je brilantní, jeho postavy klamou tělem a on dokáže opravdu zahrát úplně cokoliv. Ve spojení se Scorseseho režií to sice není dokonalost nad dokonalost, ale určitě se, i v dnešní době, jedná o vynikající thriller. ()

dustur

Za mňa je to jedno veľké filmové majstrovské dielo od Martina Scorseseho, na čele z fantastickým hviezdnym hereckým obsadením. Psychopat v podaní Roberta De Nira je skvelý až vynikajúci a tak skvelé zahrané že človek má z neho niekedy aj husiu kožu , a samozrejme aj Nick Nolte bol výborný vo svojej úlohe, tak ako aj Jessica Lange či mladučká Juliette Lewis. Ale nepochybne ma potešili vo svojich malých úlohách aj Robert Mitchum či Gregory Peck. Samozrejme tomuto výbornému thrilleru dávam plné hodnotenie - a zaslúženych 5/5. ()

Lupes

Pro mne další velké zklamání z přeceňovaného režiséra. Naprostá tuctovka béčkového zakončení, bez jakékoliv rafinovanosti i avizované prohnanosti. Očekáváte-li postupné odhalení vlka v rouše beránčím, chcete-li překvapivé zvraty, duchaplné dialogy, neurčitý pocit, že tu není něco v pořádku... vůbec si to nepouštějte. Nic z předešlého film neobsahuje. Naplněn je spíš žánr komediální, absurdním humorem zavání např. americký způsob, jak představit intelektuála: Negramotný mukl a násilník se ve vězení naučí číst, vytetuje si na záda kříž na způsob vah spravedlnosti a začne citovat Nietzeho. "Ha, intelektuál!" řekne si průměrný Američan, a Čech dodá: "Pepa je doktor, taťko?" ()

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

24.11.2023

V roce 1962 vznikl dnes již klasický americký thriller Mys hrůzy podle předlohy „The Executioners“ spisovatele Johna D. MacDonalda z roku 1957 (u nás vydané pod titulem „Mys strachu“). V příběhu o… (viac)

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

30.09.2009

Romány Johna MacDonalda patří do zlatého fondu detektivky a thrilleru – podle jedné z jeho knížek byl natočen třeba slavný Mys hrůzy. Vypadá to, že se adaptace dočká i MacDonaldova nejslavnější série… (viac)