Max Cady pred štrnástimi rokmi znásilnil maloleté dievča a teraz vychádza z väzenia s jediným cieľom: Pomstiť sa svojmu vtedajšiemu obhajcovi ex offo Samovi Bowdenovi (Nick Nolte). Bowden totiž vtedy zo zaujatosti zatajil súdu poľahčujúce materiály, a to mu Cady nemieni v žiadnom prípade odpustiť. Spočiatku Cady provokuje Bowdena neškodným spôsobom - dovoláva sa totiž jeho zlého svedomia. Postupne však mení taktiku, uchyľuje sa až k psychologickému teroru a začína nepretržite sledovať Bowdenovu ženu (Jessica Lange) a dcéru (Juliette Lewis). Tak konečne dosiahne svoje a donúti Sama Bowdena prvýkrát prekročiť medze legality. Medzi oboma mužmi dôjde ku krvavému stretu. (oficiálny text distribútora)

Felix22

Další výborný Scorsese a De Niro. Napínavá a postupně gradující atmosféra. Často jsem si při sledování říkal, že se dívám na hitchcockovský thriller navíc umocněný temnou hudební stránkou (na hudbě se také podílel Hitchcockův dvorní skladatel Bernard Hermann). Jedná se o jednu z De Nirových nejodpornějších rolí - úvodní scéna z vězeňské sceny mluví za vše o téhle postavě - a jeho souboj s Noltem je skvěle vystupňovaný. ()

Fender

Celou dobu to na mě působilo, jako Hitchcokův film, inspirace je zde velmi znatelná. Opravdu skvělý film, s excelentním a odporným De Nirem a výbornou atmosférou. ()

Saroman

Působí to chaoticky a neohrabaně. Záběry nenavazují tak hladce, možná by se hodilo to trochu upravit ve střižně. No jinak herecké výkony špica, ikdyž rozpočet nebyl největší, poskládané je to důstojně. Má to svou duši, má to skvělý soundtrack, drama, šlape to bez bledých nudných scén. Scorsese + De Niro = Záruka kvalitní podívané. // 80% ()

bvlrm

Zdĺhavá typicky 90tkovovo trápna krimi dráma prepletená nihilistickými sračkami aké vtedy presne plodili Martin Scorsese s Robertom De Nirom. Kto toto prirovnáva ku Hitchcockovi by si mal dať facku. Hodnotím to slabou trojkou, takou slabou ako ten čaj čo na konci filmu ani nestihli uvariť. ()

veverysiak

Napriek enormnému masírovaniu MTV v čase uvedenia tohto filmu do kín som odolal a objavil som ho až teraz, a pravdu povediac ma vôbec nenadchol, pozerané cez optiku dnešných kritérií musím skonštatovať, že ide o dosť nepodarené béčko s áčkovými protagonistami, príliš veľa nelogickosti, skratkovitosti a nedotiahnutosti mi nedovolí spievať ódy len kvôli tomu, že to robili Martin, Robert, Džesika či Džula, avšak nespochybňujem názory, že v raných deväťdesiatkach to bolo výnimočné kino, takže 40%. ()

F2003F

Scorsese predviedol ukážkovo ako sa dá hrôzostrašný thriller nepostaviť na zabíjaní ale na minulosti hlavných postáv. Má aj lepšie diela. Niro príliš uveriteľný až z neho išiel strach už v každom momente čo stačil vydať zo seba iba len vetu. Je vidieť ako sa od Taxi Driver herecky skvelo vyvinul. Nolte ok len jeho nelogické správanie nadpočetné miere znesiteľnosti budovanej atmosfére najväčšmi podkopávalo nohy. Možno v tej dobe by malo Cape Fear väčšiu účinnosť, dnes to nie je ničím k čomu by sa oplatilo vrátiť. ()

PepusGi11._

Ja proste miluju tu atmosferu a hudbu devadesatkovych thrileru,oba hlavni herci špička,trosku to na me pusobilo jak treba filmy SEDM,nebo JAKO PAVOUK,co se atmosfery a hudby tyce....Proste klasika,ano,tomuhle davam cejch klasiky....tohle je jeden z tech filmu,co kdyz budou nahodou v televizi,proste neprepnu🙂🙂 ()

Dvojirakri

Robert De Niro je v tomhle filmu jako nechutnej ulízanej pokérovanej šváb kterej přežije jak absolutní nulu, tak výbuch atomovky i srážku dvou planet! I když mu hoří hlava tak má pořád svoje obočí a zpívat dokáže zřetelně i když má ústa pod vodou! Takovýho člověka si nechcete nasrat! ()

pavont

Dalo by sa povedat ze tu mame dokonalu ukazku thrilleru 90 rokov. Herci su skveli aj ked nemaju velmi co hrat lebo ich postavy su dost ploche. Pokial by sa ubralo s psychologickych dialogov a takisto s minutaze bol by tu aspirant na top hodnotenie. ()

wrzec

Mistrovský snímek Martina Scorseseho, dokonale budované napětí, skvělá hudba a práce s kamerou, naprosto vychytané obsazení, samozřejmě De Niro, Nolte a Juliette Lewis. Nádhera! ()

Formanka

Kdyby po mně šel psychopat, určitě bych sbalila rodinu a odjela na konec světa daleko od civilizace, aby mi opravdu nikdo nemohl pomoct. A kdyby psychopat zabil lidi v mym domě, rozhodně bych se hned sápala po obou vražedných nástrojích, zřejmě abych se ujistila, že na nich určitě budou moje otisky. Kdybych najala chlápky, aby psychopatovi namlátili, a zároveň jako advokátka předstírala, že s tim nemám nic společnýho, v každym případě bych šla s nima a schovala se za kontejner, protože....proč? Vážně měl být Bowden takovej pablb? O chování jeho manželky a dcery už se ani zmiňovat nebudu. Stejně tak nemá cenu řešit podivnou rušivou kameru a vřískavou hudbu, která hrála prakticky nepřetržitě, takže neměla kdy gradovat. Film nám na přednášce doporučil psycholog s poznámkou, že je v něm skvěle vykreslená postava psychopata/člověka s disociální poruchou osobnosti. Tak aspoň v tom film nezklamal. ()

D||X

Je to mezi 3 - 4 * ... Nevidím v tom nic pětihvězdičkového, ale jako dvouhodinový thriller film nezklamal. Chvílemi jsem se nudil, občas se vyskytly opravdu hloupé a naivní scény. Abych byl i trochu pozitivní, tak herecké výkony = FANTAZIE ! Kompletní čtyřka zahraná dokonale. Pokud máte jako fanoušek filmu zájem o dvouhodinové pohodové psycho thrillerové povídání, tak tohle je pro vás dobrý film. Ztotožňuji se s komentářem uživatele "Formanova." ()

Max40

Skvělej remake,kde předvedl nadprůměrný výkon Robert de Niro jako trestanec Max Cady.Popravdě tento Scorseseho thriller jsem viděl dřive než ten původní s G.Peckem a R.Mitchumem(Max Cady),který mimochodem určitě není horší.Vrcholná scéna na hausbotu se opravdu vryje do paměti. ()

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

24.11.2023

V roce 1962 vznikl dnes již klasický americký thriller Mys hrůzy podle předlohy „The Executioners“ spisovatele Johna D. MacDonalda z roku 1957 (u nás vydané pod titulem „Mys strachu“). V příběhu o… (viac)

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

30.09.2009

Romány Johna MacDonalda patří do zlatého fondu detektivky a thrilleru – podle jedné z jeho knížek byl natočen třeba slavný Mys hrůzy. Vypadá to, že se adaptace dočká i MacDonaldova nejslavnější série… (viac)