Ztracení chlapci

• Česko Ztracení hoši (viac)

Sam a jeho starší bratr Michael jsou ryze američtí mladíci s ryze americkými zájmy. Poté, co se společně s matkou přestěhují do poklidného městečka Santa Carla v Kalifornii, se však věci začínají překvapivě měnit. Michael poslední dobou přestává být sám sebou. A jeho matce se nebude líbit, v co se mění. Film Ztracení chlapci obléká do nového kabátu tradici upírských hororů. Je zručně namíchanou směsicí hrůzy, která rozbuší srdce diváků, smíchu, při kterém praskají jejich bránice, a rockové hudby, která nenechá jediný sval na těle v klidu. (oficiálny text distribútora)

Lacike

Škoda, že som tento film nevidel v detstve. Určite by to bola jedna z mojich mnohých hororových srdcoviek. Banda detí bojuje proti teenagerom - upírom, ktorých chcú na svoju stranu pretiahnuť brata hlavného hrdinu. Našťastie tu je dvojica cool upírobijcov, ktorí dajú upírom riadnu príučku. O nejaké napätie tu nejde ani na chvíľu. Prvú hodinu len tak blbne jak hlavný hrdina, tak jeho brat s bandou trochu divných teenagerov a až vo finále sa rozpúta súboj medzi upírmi a ľudmi. Triková stránka je aj po rokoch skvelá. Praktické efekty ma stále bavia. Má to aj tú príjemnú osemdesiatkovú atmosféru a mladý Kiefer Sutherland ako vodca upírov je tiež pôsobivý. Dvojica detských hviezd Corey Haim a drsne sa tváriaci Corey Fledman sú zábavní. Len to chcelo poriadne dupnúť na plyn, čo sa týka tempa. Príliš pomaly sa odhaľuje tajomstvo, ktoré každý divák tuší od prvých minút a finálny súboj sa potom odbije dosť rýchlo. A ani menšia prekvapivá pointa to už nevynahradí. Na Fright Night a ďalšie hororové klasiky s detským hrdinom to nemá, ale stále je to príjemný mierny nadpriemer. 6/10. ()

erl

Nemohu si pomoci ale na mně tahle Schumacherova podívaná byla nějak moc gay. Mám rád osmdesátky ale tady mi přišlo tak nějak všechno kýčovité a nevkusné. Od trapného humoru přes hrozný hadry a stupidní hudbu. Hvězdu z milosti uděluji alespoň za charismatického Sutherlanda. ()

Terva

CITÁT - To je místo tak pro Texaskej masakr............ Líbí se mi jak to v tom filmu žije. Furt jsou tu všudypřítomné davy lidí, ruch a zábava. Vše doprovází povedená nevtíravá hudba. Kostýmy taky dobrý a sem tam si se svým nástrojem pohraje i kameraman. A hlavně, od začátku se neustále něco děje. Jsou unášeni lidé, něčím a neznámo kam. CITÁT - Říkal jsem vám, že nemám rád horory o upírech............ Už jsem spal, že jsou dobré masky? Šlo to, divák musí sice sem tam přimhouřit očko, nebo si vzít sluneční brýle, ale jinak dobrý. CITÁT - Pravda, spravedlnost a americký styl........... Jméno psa, který hrál psa Nanooka je Cody a pes, co hrál Thorna se jmenuje Folson. Ve filmu, mimo jiné zazní "Good Times" od INXS nebo "People are Strange" od The Doors. http://www.youtube.com/watch?v=Sq9oR9x171w ()

corpsy

Teeneagerská hororová legenda. Taký drsnejší TWILIGHT pre 80tkovú generáciu. Sympatický, efektný a vtipný. Podarený film, ktorý si zaslúži vašu pozornosť. A pre dnešnú generáciu - ak si myslíte, že 80. roky neboli coolové, prvých 120 sekúnd vás presvedčí o opaku. ()

sidzej

Rodinný upírí horor? Vlastne prečo nie. Vďaka fajn castingu to funguje. 80.roky rulez. Produkuje Richard Donner a jedným zo scenáristov je aj Jeffrey Boam zodpovedný za Indyho poslednú križiacku výpravu. ()

ledzepfan

Upírské dobrodrůžo pro celou rodinu se zaměřením na jedince s úchylkou na osmdesátkový nevkus-aneb-fajn pohádka na pondělní odpoledne. Holt už to stárne a něco sedne více, něco zase méně. ()

fcreading

Priemerný upírsky horor ktorý vygraduje až v poslednej polhodinke. Joel Schumacher tentoraz natočil niečo hororovejšie a velmi zábavne pretože v niektorých scénkach prekypujú komediálne prvky. 5 motorkáry sú upíry a v noci vycucávajú ľudom krv a dotoho sa zapletie jeden chalan ktorý vypyje krv od upíra a stane sa upírom 60 percent. ()

kobejn

Další rest doplněn. Na to, že sem o tomhle filmu věděl už asi od roku 91, ale viděl sem ho až dnes, po 26 letech, to je hodně divný. No film za moc nestál. Nejlepší na tom byli People are Strange od Doors a úvodní titulková sekvence doprovázená právě toudle písní. ()

Vyrida

Klasická 80tka se vším co si filmový fanoušek toho to období, jako jsem já může přát. Bohužel to nejdůležitější, upírské scény kolem kterých se vlastně celý děj točí, se mi zase až tak moc nelíbily. Nemůžu si pomoct, ale tohle sací komando ve filmu působí směšně. Tím ovšem nemyslím přímo vizuální stránku věci, ta je naopak bez chybičky, ale jejich chování i skutečnost, že jim úspěšně kope do zadku partička školou povinných pubertálních teenagerů. Jasně celé to je točené, tak trochu v nadsázce, čemuž napovídá i několik docela vtipných scének, ale pokud bych to měl brát jako čistou vampírskou komedii, tak se mi přeci jen o něco víc líbil čtyř hvězdičkový From Dusk Till Dawn. Ještě na závěr by se určitě hodilo zmínit i něco o hudebním famózním podkladu, který si rád sem tam pouštím ve volné chvilce a určitě ho můžu i s klidným srdcem doporučit vám. ()

PKD

Další nesmyslně vychvalovaná chujovinka v monster dokumentu, In Search of Darkness. Ostatně, tam jest kde co. Dnes již prakticky, nekoukatelné. Těším se na nutný reboot s černoušky, asiaty a teplouši. Něco ve stylu..Black Vampires Matter+ #Me Too, hahaha!!! Nebo něco jako Negrula (ale ten již existuje s Murphym), proti čemuž se ohradil dr.Dlaha. Special quest star...nebinární bytost. Stále mi to dokazuje, že the best upířiny všech dob jsou...Nosferatu (obě verze), Blade a 30 Days of Night (comicsy všechny, z filmů hl. 1., byť i 2. má své kvality a nedělá svému předchůdci ostudu). A asi ještě bezbožnou (díky Belialovi za to) ´´komediální´´ trilogii From Dusk til Dawn. Vypadá to, že se Šumákovi povedli jen Flatliners. Páč Batmánci to určitě, nebudou. ()

slunicko2

Upírské pseudozábavné céčko. Komedie, ve které se nezasmějete, horor, v němž se nebojíte. Nejspíš něco pro teenagery. Nebýt těch hezkejch upírů a přitažlivého Jasona Patrica, tak nevím... ()

Gorehound

Film možno tak trochu je cielený na mladšie publikum, ale majú šancu si ho užiť aj dospelí. Čas ukázal, že tento film je klasika, a právom. Okrem nesporného 80´s kúzla je tu krásne prímorské prostredie, dobré herecké obsadenie(hlavne 80´s ikony Corey Haim a Corey Feldman), pekne odsípajúci, zručne zrežírovaný dej a napríklad aj vynikajúce finále, samozrejme k tomu patria aj výborne urobený upíri. Jednoducho nostalgická upírska 80´s klasika. ()

honajz2

Další z filmů, co jsem chtěl vidět jako malý. Ale tak jo, pobaví to, rychle to uteče, na nic velkého si to nehraje a tak z toho je příjemná podívaná, kde sice všichni chodí šíleně oblečení a s ještě šílenějšími účesy, ale taková asi holt byla doba. Některé scény jsou hodně zajímavé, ale že by z toho pro mě byl kult, to ne. Lepší 3* ()

Martin741

Nemozem Amenhotepzial hodnotit zvysne dve casti upirskej trilogie Lost Boys, jelikoz som videl len tuto prvu cast, a aj to bolo tesne po roku 1989. Reziser Joel Schumacher natocil vskutku posobivy horor, ktory prinuti divaka sa aj bat. Co vsak film trochu zhadzuje, je ta nestastna kombinacia horor -komedia : jediny pripad, kedy tato kombinacia n mna fungovala, bol Peter Jackson a jeho Bad Taste a Braindead. 67 % ()

Jino

Oddechový horůrek u kterého bych vyzdvihnul hudbu. Co mě naopak vadilo, byli ti dva hošani co se snažili hrát na Van Helsinga... Jinak nic nového pod sluncem, ale na svoji dobu je to pokoukáníčko 60% ()

Nautila

Hahahah...sakra...cože to mělo být? Protože horror to není ani náhodou, a na komedii tam není nic k zasmátí, všechno je spíš k smíchu. A takhle blbé herecké výkony jsem neviděla ani v Troma filmech....tyhle trumfne snad jen Uwe Boll. Jako samotný film naprostá ztráta času a části mozku. Ale na puštění s kámoši, kdy se chceme něčemu pořádně vysmát a nadávat na směšnost, tak to je jasná volba. Je mi líto. A to mám obvykle tenhle styl ráda a atmosféru to má. ()

Remake Ztracených chlapců nabírá obsazení

Remake Ztracených chlapců nabírá obsazení

19.09.2021

Filmový remake upíří klasiky Ztracení chlapci z roku 1987 nabírá obsazení. V novém snímku od studia Warner Bros. si tak v hlavních rolích zahrají Noah Jupe (Tiché místo) a Jaeden Martell (Na nože). V… (viac)

Pekelná a prokletá pokračování

Pekelná a prokletá pokračování

05.02.2007

Většina lidí, která tvrdí, že americký film je v krizi, svou tezi argumentují výčtem všemožných adaptací, předělávek a pokračování. Aby měli takoví jedinci na co nadávat a čím argumentovat i v… (viac)