Ztracení chlapci

• Česko Ztracení hoši (viac)

Sam a jeho starší bratr Michael jsou ryze američtí mladíci s ryze americkými zájmy. Poté, co se společně s matkou přestěhují do poklidného městečka Santa Carla v Kalifornii, se však věci začínají překvapivě měnit. Michael poslední dobou přestává být sám sebou. A jeho matce se nebude líbit, v co se mění. Film Ztracení chlapci obléká do nového kabátu tradici upírských hororů. Je zručně namíchanou směsicí hrůzy, která rozbuší srdce diváků, smíchu, při kterém praskají jejich bránice, a rockové hudby, která nenechá jediný sval na těle v klidu. (oficiálny text distribútora)

cariada

Příjemný upírský horor, s humornou nadsázkou. Kdo by odolal krásné dívce a zvlášt, když je to poloupírka. A do toho super hudba, 80. léta jak vyšitý. ()

C0r0ner

Od tvůrčí dvojice Donner a Schumacher jsem teda čekal víc než nudnou, ohranou a nereálnou stou variaci na upíry. Zábava to byla jako na pohřbu a i přes mírnou stopáž se to fakt dost vleklo. Čekal jsem mnohem víc a dostal fakt hodně málo. 40% ()

destroy83

Další kvalitní béčková podívaná z 80-tých let v podobě lehce komediální americké upířiny, které vévodí démonický Kiefer Sutherland a dvojka dobových in hochů Corey Haim a Corey Feldman. Jmenovaní hošani jdou po krku bandě upírů, která se pod vedením Sutherlanda prohání po floridských plážích na silných motorkách za doprovodu rockové muziky i nezbytného plástevního disca a po jejich nájezdech někdo občas mizí. Příběh není nijak objevný. Lehce zdecimovaná americká rodinka si to přivalí na Floridu, aby mohla složit hlavu u svého dědy, a starší syn se díky sličné slečně zaplétá s partičkou upírů. Avšak dobré herectví, velmi slušné efekty, sada parádních hlášek, pár krvavých scén a punkový nádech dělá z tohohle béčka velmi solidní zábavu. THE LOST BOYS se dočkali pokračování až po jednadvaceti letech, přičemž první z nich nese přívlastek THE TRIBE. Pokud mám THE LOST BOYS shrnout, tak se jedná o nenáročnou, ale kvalitní hororovou zábavu, jež zavání rodinným filmem na nedělní odpoledne, a které s klidným svědomím nasolím čtyři hvězdy. ()

Juto

Je to jeden z najlepších filmov o upíroch. Skutočné Schumacherove majstrovské dielo a klasický horor! Odmalička som tento film vždy miloval a upíri sú tu úžasní. Zahŕňa všetko, čo bolo v 80. rokoch také hlúpe, kýčovité a zábavné. Vlasy, oblečenie, hudba, prístup, zdalo sa, akoby sa v tom čase nikto nikdy nebral príliš vážne. 8/10 ()

FAITH.BABE

Banda big beatových upírů si užívá svou nesmrtelnost. V tomhle filmu nečekejte žádného Drákulu. Upíří horor v novém kabátu se skvělým soundtrackem. Zaplivaná Santa Carla, z tlampačů hrají The Doors, a gang řádících upírů se velkolepě baví dle svého gusta. Tenhle film je pro mě naprostý kult plný ikonických postav a hlášek. Milovníci tesáků musí vidět! ()

animaxis

Když jsem narazil na "The Lost Boys", pomyslel jsem si, že je to upíří klasika, která mi až doteď unikala. Po zhlédnutí ale musím zklamaně říct, že nejde o nic extra. Asi to bude především mnou, ale z upírů mám ještě pořád jakýsi romantický respekt, takže hororové komedie s upíry mi prostě moc nesedí. A tady je té komedie (a často ani ne moc vtipné) rozhodně víc, než hororu. Líbilo se mi tu vyloženě jen pár scén a vlastně ani ty nevyužily upíry na maximum. Sice tu vnímám jistou snahu o originalitu, ale bez humoru (nebo aspoň žánru komedie, pár hlášek by asi neuškodilo) by to fungovalo asi lépe. Hudba sem sedí, herecké výkony tu jsou nic moc (možná s výjimkou postav Davida a Star) a kamera zrovna taky neoslní. ()

Radiq

Nemám rád filmy ze zábavních parků. Horší je ale ta atmoška 80. let. Takže hára a hadry byly něco, kvůli čemu závidím těm pozdě narozenejm, kteří nemuseli zažít tuhle podělanou éru. Hudba byla čirá tragédie. Koule se mi ale scvrkly k tělu, když jsem viděl ten koncert toho polonahýho namakanýho týpka se saxofonem, kterej zpíval strašnou teploušskou sračku. Corey Haim byl ten nesympatickej malej parchant, co všude chodí s otevřenou hubou. S logikou to haprovalo z leva do prava a nestačil jsem kroutit hlavou. Taky z leva do prava. Koukal jsem na to hlavně z nostalgie. To jsem neměl dělat. Byla to fakt blbost. ()

TO

Tenhle komediálně laděný horor o dvou bratrech, kteří se zapletou s upířím gangem je velmi osvěžující. Úsměvný, nepostrádající atmosféru, šikovně vymyšlený, efektivně realizovaný. Skvělá podívaná, film pro chvíle pohody. ()

neoBlast

Z tohoto filmu naprosto čiší do všech stran slova jako "kultovní", "80s klasika", či "milujeme osmdesátky". Rozhodně si to zaslouží. Ať už začnu svůj chvalozpěv u dobře vybrané hudby, přestylizované kamery ci "nestanislavského" hereckých výkonu, vše naprosto zapadá do "konceptu" 80. let, kde se laciností nešetřilo a zábava byla až na prvním míste. A navíc Jack Bauer a umírněná verze Joela Schumachera na režisérské židličce. 75 % ()

rockwoman

"Doba zasvěcování skončila Majkle, je čas vstoupit do klubu." ...Zábavná podívaná & pěkný songy & motorky & noční atmosféra & sexy / sací Sutherland = skvělé menu. *** Cry Little Sister - Gerard McCann & G Tom Mac *** ()

Danny F.

Tento super dějově trvanlivý horor jsem poprvé skouknul na VHS a byl jsem z něj dlouho mimo. Před nedávnem jsem ho viděl po dlouhé době znovu a pořád má co do sebe. Je to decentní horůrek s dobře plynoucím dějem, vtipnými pasážemi a dobrou hudbou. 65% ()

H.Gordon

Dobře natočený, leč průměrný film, ke kterému se budu ráda vracet. Tohle je pro mě prostě tří hvězdičkový snímek, s příjemným obsahem a ještě lepším hereckým obsazení. Je to film dělaný hlavně pro puboše, takže nezklamal. Takže je dobře, že jsem ho viděla v mém "nejdrsnějším" obodobí:-) ()

lykan9

Vzhledem k obsazení, námětu a době, kdy byli Ztracení chlapci natočeni, bych očekával mnohem, opravdu mnohem víc. Ve skutečnosti se jedná o dětský horor možná s velkým potenciálem, ale ve výsledku nudnou a nezajímavou podívanou. Abych však nebyl úplně kritický, tak uděluji jednu hvězdu za masky. ()

Braddy

Zajímavé zpracování upírské tématiky. Jeden z mála lepších Schumacherových fantastických filmů, orientovaný hlavně na mladé publikum. ()

Remake Ztracených chlapců nabírá obsazení

Remake Ztracených chlapců nabírá obsazení

19.09.2021

Filmový remake upíří klasiky Ztracení chlapci z roku 1987 nabírá obsazení. V novém snímku od studia Warner Bros. si tak v hlavních rolích zahrají Noah Jupe (Tiché místo) a Jaeden Martell (Na nože). V… (viac)

Pekelná a prokletá pokračování

Pekelná a prokletá pokračování

05.02.2007

Většina lidí, která tvrdí, že americký film je v krizi, svou tezi argumentují výčtem všemožných adaptací, předělávek a pokračování. Aby měli takoví jedinci na co nadávat a čím argumentovat i v… (viac)