Ztracení chlapci

• Česko Ztracení hoši (viac)

Sam a jeho starší bratr Michael jsou ryze američtí mladíci s ryze americkými zájmy. Poté, co se společně s matkou přestěhují do poklidného městečka Santa Carla v Kalifornii, se však věci začínají překvapivě měnit. Michael poslední dobou přestává být sám sebou. A jeho matce se nebude líbit, v co se mění. Film Ztracení chlapci obléká do nového kabátu tradici upírských hororů. Je zručně namíchanou směsicí hrůzy, která rozbuší srdce diváků, smíchu, při kterém praskají jejich bránice, a rockové hudby, která nenechá jediný sval na těle v klidu. (oficiálny text distribútora)

AnanAss

Matka se svými dvěma syny začíná nový život a přijíždí do městečka, které je ihned přivítá billboardem s výstižným popisem „Vítá vás Santa Carla - město s největším počtem vražd na světě“. Ale ani to ji neodradí se zde usadit a společnými silami čelit nadvládě gangu mladistvých delikventů v kožených bundách, kteří si ujíždí na motorkách a lidské krvi. Závěr osmdesátek jako vyšitý - blonďatí vysávači krve, snový vizuál, pop rockový soundtrack à la MTV, drzé děcka z obchodu s komiksy, které jsou zároveň nekompromisními lovci upírů a jejich znalosti by jim mohl závidět sám Blejd a romantická linka, kde by chemii mezi zdejší dvojicí stoprocentně záviděl i ten bledý obšourník z Tvajlajtu. A když měl zrovna Schumacher své dny, dokázal točit béčkové náměty zábavně. ■ AnanAss‘s Score: 7/10 ■ ()

Razzor_82

"Napij se Michaele, buď jedním z nás." Řádění divoké upírské mládeže. Parádně temná atmosféra městečka Santa Carla a výborné masky i triky. Výživné herecké obsazení, kterému vévodí Sutherland. Horor tak trochu s nadsázkou i když tam pár strašidelných momentů je. Bavila mě hudba. 7/10 ()

JimiH

Časová kapsle osmdesátek, ve které se strasti dospívání a rozpadu rodiny prolínají s vampirismem, mulety, MTV estetikou a dost nápadnou snahou naservírovat dvanáctiletým klukům co nejvíce fanservisu. Pod tím vším se ale skrývá skvělá práce s budováním napětí, výborná práce týmu pro zvláštní efekty a Schumacherovo vypravěčství v té nejlepší formě. ()

Petulka88

Tenhle film se dost špatně hodnotí. 2* jsou asi málo, protože jsem se u Ztracených chlapců docela dobře pobavil. Ale když uvážím, že je to v podstatě absolutní kravina, tak si těma 3* taky nejsem jistej. Trochu mi to připomnělo Záhrobní komando, které se mi kdysi líbilo, takže nakonec dávám přece jen vyšší hodnocení. Ale nic to nemění na tom, že tenhle horor by mohlo v klidu odvysílat i Studio Kamarád. ()

Sign

Tento film je společně s Nesnázemi v Číně srdcovou záležitostí a svým způsobem má velice podobný smysl pro humor, v případě Nesnází jde o akční film s komediálním nádechem a v tomhle zase o takový teen horor s prvky komedie :-) no nejlepší zde byli hlavně bratři Frogovi ale nejvíce zde žeru dnes už bohužel nežijícího Coreye Haima a jeho nejvíce komického mladšího bratra který srší celý film jdenu hlášku za druhou :-) výprava filmu je velice povedená a bylo zde i pár větších hereckých osobností na place včetně začínajícího mladého Kiefera nebo jako vždy výborné Dianne West která se na roli maminky v takovém filmu překvapivě dobře hodila, ale to u ní není nic nového :-) ()

dawnie

No...teda! To mě fakt dostalo, asi právě proto, že jsem to moc nečekala. Protože upíři jsou moji oblíbenci, skoro jsem se styděla, že jsem se míjela s touhle klasikou v žánru. Protože jsem se před koukáním nemrkla na čsfd, nevěděla jsem o komediálním rozměru, a možná to bylo i dobře. Pro mě jsou Lost Boys perfektně vyvážená zábava, při který jsem se chvílema opravdu bála (no dobře, svůj podíl na tom má asi i pokročilá noční hodina:) a chvílema jsem vyprskávala smíchy nad skvěle vymyšlenýma scénkama (bráchové Frogovi jsou prostě nejvíc) viz vpád do kostela pro svěcenou munici. Atmosféra mě pohltila, není tu jediná zbytečná postava, tempo je opravdu svižný, není čas si vydechnout, protože člověk neví, jestli se v další vteřině nestane něco šílenýho... Tenhle kontrast mezi poklidným životem ve sladké nevědomosti a zábavně absurdním světem upírů je prostě chytlavej a já za tohle dílko Schumacherovi děkuju, protože zase dodal další rozměr mým oblíbeným nočním potvůrkám. ()

BrianStorker

Vtipný horror, jehož obrovský klad vidím v tom, že jako jeden z mála ctí zásady klasiky. Moc rád jsem si rovněž připomenul nádhernou dobu 80. let - módu, hudbu, styl... Bezva oddechovka. ()

beso74

Podarený kúsok z dôb, keď upír vyzeral ako rocker a nie ako vylízaný metrosexuál zmätený hľadaním vlastnej sexuálnej orientácie. Aj keď je to 30 rokov stará kombinácia hororu a komédie, funguje aj dnes. Scény ako zábavka upírov na moste, preteky na motorkách za takmer mínusovej viditeľnosti či scénka, keď sa Sam (C. Haim) dozvie, že brat je upír ani dnes nestratili na svojej sile. K tomu treba pripočítať množstvo hlášok a popkultúrnych odkazov (od The Doors cez Texaský masaker až po Bradyovcov a Twisted Sisters), výborný soundtrack (hlavne titulná pieseň Cry Little Sister), zopár totálne šibnutých postáv ako dvojica Coreyovcov a dedko (Barnard Hughes) a typické znaky doby - nezameniteľné oblečenie, videopožičovňa. komiksy, zábavný park). Aj keď sa poniektorým nebude páčiť miestami príliš detské vyznenie filmu (Producent Richard Donner sa podpísal aj pod nezabudnuteľných Goonies) a takmer 80 minút dlhá absencia krvi, určite je to jeden z pilierov upírskeho žánru, ktorý určite stojí za pozretie. ()

Duke90

Jeden z těch lepších filmů o upírech pro teenagery, protože byl natáčen v osmdesátých letech, která se tu samozřejmě obtiskla v plné parádě počínaje povedeným soundtrackem nejen v "leteckých" scénách až po ukecaného, téměř hysterického Coreyho Haima. Film je určen opravdu spíše pro mladší publikum, ale milovníci osmdesátek jej určitě docení i v pozdějším věku, protože u mě se tak stalo. Jen to není nic, co bych potřeboval vidět dvakrát do roka. Kiefer ovšem se svým drákulovským smíchem zabodoval. ()

Knor

Na mě tohle nějak nezapůsobilo, jako horor málo hororové, jako komedie málo vtipné. Několik dětí v maskáčích, co se snaží vymlátit partu punkových upírů zní sice dobře, ale provedení je nezábavný a místy trochu trapný. Líp než průměrem nemůžu hodnotit. ()

Tarhiel

Konečne si pozrel toto eponymum 80. rokov, a veruže bolo sa na čo pozerať: od vkusného soundtracku, atmosféry letných nocí, džezového koncertu na pláži, cez účesy (Kiefer Shuterland s mulletom!) až po módu, tento film videli snáď všetci, čo vtedy vyrastali. Je cielený na masové publikum, hrá tam vtedy vychádzajúci fešáčik Corey Haim (ktorý, ako mnohé deti z tohoto obdobia, dneska už nežije - predávkoval sa) a nebyť slabšieho scenára poslednej tretiny a nedopečeného konca (podobne ako Americký vlkodlak v Londýně (1981)), určite by to išlo do červených čísiel, atmosféru a spád to malo. Takto je to slabší priemer. ()

Gamekeeper77

Corey a Corey. Moje hodně přehrávaná věc v 90' letech, když jsem byl v jejich věku. A i když za ty roky film ztratil pár bodů na kvalitě, několik nových získal díky nostalgii, kterou ve mě dnes vzbuzuje. Vím, že to není zrovna objektivní a už vůbec ne profesionální přistup, ale já naštěstí žádnej profík nejsem, takže já můžu. Navíc to má naprosto úžasnej soundtrack. 85%. ()

horor2

Nestárnoucí upírská klasika s černým humorem od Joela Schumachera, ze které jsem byl jako malý posraný až za ušima :-) ()

Blazkowicz

Celkově docela slabé. Na horor se to nechytá a většinu času je to trošku nuda. Upíři byli přinejlepším průměrní. Zachraňuje to solidní atmosféra a poslední půlhodinka, i když ani ta nebyla nijak bombastická. Duo Coreyů mám rád, takže tam v pohodě. Kvůli čemu si to ale zaslouží pozornost, je zase po dlouhé době kvalitní '80s soundtrack. Když už nic na tomto slabém průměru nestojí za řeč nebo zapamatování, tak aspoň že je tam fajnový soundtrack. V Americe je to ale kultovka. Jestli oním soundtrackem nebo čím, těžko říct. 3* ()

Dr.Loomis

Ani jsem se moc nabál,spíše více jsem se se smál... :-) A ani jsem se nenudil,je to jeden z lepších hororů o upírech. Taková dospěláckápohádka. 65% ()

Remake Ztracených chlapců nabírá obsazení

Remake Ztracených chlapců nabírá obsazení

19.09.2021

Filmový remake upíří klasiky Ztracení chlapci z roku 1987 nabírá obsazení. V novém snímku od studia Warner Bros. si tak v hlavních rolích zahrají Noah Jupe (Tiché místo) a Jaeden Martell (Na nože). V… (viac)

Pekelná a prokletá pokračování

Pekelná a prokletá pokračování

05.02.2007

Většina lidí, která tvrdí, že americký film je v krizi, svou tezi argumentují výčtem všemožných adaptací, předělávek a pokračování. Aby měli takoví jedinci na co nadávat a čím argumentovat i v… (viac)