Ztracení chlapci

• Česko Ztracení hoši (viac)

Sam a jeho starší bratr Michael jsou ryze američtí mladíci s ryze americkými zájmy. Poté, co se společně s matkou přestěhují do poklidného městečka Santa Carla v Kalifornii, se však věci začínají překvapivě měnit. Michael poslední dobou přestává být sám sebou. A jeho matce se nebude líbit, v co se mění. Film Ztracení chlapci obléká do nového kabátu tradici upírských hororů. Je zručně namíchanou směsicí hrůzy, která rozbuší srdce diváků, smíchu, při kterém praskají jejich bránice, a rockové hudby, která nenechá jediný sval na těle v klidu. (oficiálny text distribútora)

dr.horrible

Niekto vraj The Lost Boys považuje za film (pre žáner) historicky neuveriteľne dôležitý, podľa mňa bol pre upírske filmy osemdesiatych a deväťdesiatych rokov potrebný, asi ako Twilight pre tie súčasné. Celkom ma bavila atmosféra. Predsa len, 80s a tie deti / zabijáci upírov jak vytrhnutí z Weird Science (alebo vlastne hocijakého Hughesa). Horor? Výsmech. A scenár je obzvlášť dementný. Ale povedzte sami: Netešili by ste sa nato po takomto traileri?? http://www.youtube.com/watch?v=7sj3FbfuFV8 ()

HoneyBunny

Osmdesátky jako vyšité. Lost Boys jsou plní těch příšerných barevných a pytlovitých triček a nagelovaných vlasů zastřižených podle vzoru "deka". A to tu nerozebírám hudbu. Může se vám to zdát úchylně zábavné, může se vám to líbit, můžete být zhnuseni. A taky je to o upírech. Tentokrát tu ale nemáme rozdrásaná individua bojující s traumatem nesmrtelnosti. Tenhle film upíry řeší až příliš povrchně a lehkonoze (trochu mi to tom připomíná Buffy), ale místy dokáže být i vtipný: "Ty seš upír! Počkej, až se to dozví máma!". Ale celé je to až příliš nejednotné a Schumacher jako by ani nevěděl, co chce vlastně točit. Love story od kolotočů? Teenagerské dobrodružství? Horor? Videoklip? 50 % ()

LION-MR.T

Ze začátku mě tahle upířinina moc nechytla a film jsem začal více sledovat až tak po 30 minutách,až když se Jason Patric začal proměňovat v upíra. I přes čtyřhvězdičkové hodnocení má u mě film několik mínusů. Nejvíce mě vadil Corey Feldman. Jeho filmovej brácha byl v pohodě,ale on jakoby teengrovskej lovec upírů mi prostě nesedl. Vohozenej jak Rambo jezdící na kole a se svojí mimikou obličeje sem se musel smát,ale když přišly na řadě jeho hlášky tak to bylo v pohodě. Film jakoby místy nevěděl,zda se má brát vážně nebo komicky. A to takové nevím jak bych to nazval "poetické" záběry a tak. Jinak co je plus jsou dobře zvládnuté efekty a způsoby zabijení upírů. Kiefer Sutherland nebyl zrovna nejlepší volbou pro jednu z hlavních rolí,ale dařilo se mu zahrát to co se po něm chtělo. Hlášky Corey Haima jsou super a celkově,tam kde zasáhl humor jsem se smál a tam,kde mělo být napětí bylo. Hudba se vydařila,stejně tak i kamera upíří pohled na ně z letu. Dohromady se jedná o lehce nadprůměrný horor o upírech s trochou tou dávkou komedie. Ale váhal jsem jestli dát tři hvězdičky a nebo čtyři. ()

Anderton

Eencia osemdesiatok obsahuje niekoľko celkom fajn zábavných scén a niekoľko zábavných scén, ktoré boli zrejme zamýšľané, aby boli strašidelné. The Lost Boys popri svojej brakovosti ale ponúka nonstop akčno-hororovo-komediálnu jazdu, ktorej môžete odpustiť aj zopár prešľapov, ako napríklad lacné záverečné odhalenie a v podstate aj celý záverečný akt, kde to hrdinom ide s kynožením protivníkov nejako podozrivo jednoducho. Ale aj tu je to veľmi svižne nakrútené a tak celkový pocit ostáva kladný. No a záverečný song pri titulkoch, Don´t let the sun go down on me, vás doslova zaklincuje do srdca. ()

Socrates

Já vám teda povím, z toho Kiefera zamlada stříkalo charisma za tři! Tady ještě víc, než ve "Stůj při mně". Boží záporáček. ()

DJ Lonely

Zlatá klasika mých pubertálních let. A taky nezapomenutelné hlášky.... "Můj vlastní bratr je zasranej upír. Počkej, až to zjistí máma!" :o) ()

Campbell

Byl jsem nadšený!!! Upířina jak ji mám rád, humor, dobří herci a super hudba navrch. Po Fright night druhá nejlepší upířina jakou jsem viděl. ()

Yoshitsune

Tenhle film je dost zvláštni, první půl hodina se vleče, že minuty ubíhají jako hodiny a místy to má klišé, které je tak moc ohrané, až to neni hezké. Pak se konečně film rozjede a směřuje do závěrečné třetiny, která je luxusní akční žrádlo, kde krev teče po celém baráku, ale zároveň to má parádní napínavou atmosféru. Bráchové Sam a Michael sou dobře sehraní a chemie mezi nimi funguje, za to Frogové sou zase na pěst. Kiefer Sutherland zde ani tolik nehraje upíra, jako samotného ďábla a hraje ho na jedničku. A je to takové rodiné drama, školní drama, romantika, pak je to zase horor, uff no je tady hodně žánrů a ze začátku se to fakt dost těžko sleduje, ale ty tři budou, protože Jason Patric. ()

Chrustyn

Slabší teen horor, z dob začátků, jak Joela Schumachera, tak i mladého Kiefera Sutherlanda. Moderní pojetí upírů možná ve své době pobavilo ale dneska už nikoho pankérský pijáci krve nevytrhnou. ()

SeBig

Od Schumachera jsem čekal víc, na druhou stranu zklamanej jsem ale nebyl. Je to něco ve stylu sam doma: upiri postrach okoli. ()

Jinny

Klukovské dobrodružství dvou bratrů z osmdesátých let - i s těmi příšernými vlasy a oblečením - jenom tentokrát na upíří téma. Upřímně řečeno jsem se vůbec nenudila a film svou nadsázkou dnešní generaci připomene Buffy, Angela nebo True Blood. Výlet do doby, kdy byl Hollywood, na rozdíl ode dneška, skutečně zábavné místo. ()

Othello

Navzdory perfektnímu startu, kdy nás film seznamuje s divokým světem jihokalifornských pláží zděděných potomky hipíků, se nakonec přehodí výhybka na Goonies-like historku o dospělých dětech, ve které se producent Richard Donner snaží vymačkat ze svého úspěchu i ten poslední krejcar. Linie s upírskou iniciací dospívajícího chlapce ve zběsilém novém prostředí a linie se srandovními chlapci-mantáky, co se snaží upižlat tátu upíra pomocí komiksů se spolu mlátí do krve a vás to mrzí, protože kdyby to byly normální dva samostatný filmy, mohly by se třeba kamarádit. ()

SOLOM.

Atmosféra filmu je sice již od začátku velice zajímavá, ale na pořádnou upírskou jízdu si musíme počkat docela hodně dlouho. Do té doby se totiž tvůrci zmohli pouze na útoky z pohledu upíra, který svou oběť odnese mimo záběr kamery a divák je tak ochuzen o nějaké ty pikantní záběry. Všechno nám pak ovšem vynahradí velice svižná a průbojná druhá polovina, kdy přijdou na řadu i již zmíněné bitky s upíry a jejich neslavné konce. Několik scén bylo velice pěkně natočených, především pak ta s vanou a přestože se u nich diváci určitě nebudou třást hrůzou, tak se docela solidně zasmějí. A to byl právě režisérův úmysl, protože o tom mají hororové komedie být. Samotné masky sice patří do kategorie spíše těch průměrných, ale se správným podsvícením a načasováním mladší diváky určitě přeběhne mráz po zádech. Samozřejmě nesmím opomenout ani bravurní hudební doprovod, který měl pod patronátem Thomas Newman, ale svůj podíl na něm měli i Danny Gould a Steven Tyler se svými skladbami. 75% ()

eraserhead666

Osmdesátková rodinná upírská oddechovka. Ale opravdu rodinná, myslím, že věková cílovka může být hodně široká. Možná je škoda, že to tak moc lavíruje mezi rodinným dramatem (to by mi ani tak nevadilo, matka byla hrozně příjemná a dobrá postava), komedií (někdy bylo tlačeno na pilu až moc) a horrorem (na ten se čekalo zbytečně moc dlouho. Ale já hrozně miluju osmdesátky, toho ducha a tady jsem ho dostával plnými doušky - všechna ta hudba (soundtrack výborný), hadry, účesy, hezký holky. Wau, prostě z té promenády by mě nikdo nedostal. ()

matestlust

Kultovní osmdesátková upířina pro teenagery, plná známých tváří a s příjemnou atmosférou svojí doby. Nevyrůstal jsem s tímto filmem, takže k němu nemám takový nostalgický vztah, jako například k Fright Night, i tak ale uznávám ten status kultu, zejména díky geniálnímu Sutherlandovi a legendární dvojce Corey & Corey. Skvělá věc, která by neměla chybět ve filmotéce žádnému milovníkovi žánru. ()

Morholt

Kdo to neviděl v 80. letech, tak to prostě úplně nedocení. Pro mě je to kultovní klasika a rozhodně nejlepší teenagerskej upírskej film všech dob. Na ty parádní hlášky a upíří komando bratrů Žabáků se prostě nedá zapomenout. Kdyby se tvůrci Stmívání, Krve jako čokoláda a jinejch shitů občas podívali na tohle, nemuseli by třeba v tomhle žánru točit takovej humus. ()

stub

Brakový horor pro teenagery, který si na nic nehraje. Kdyby se kraviny točily takhle, rád bych se na ně občas díval. ()

Khalesi

Nečakajte ani horor a ani thriller, tak možno maximálne kratučké záblesky komédie. Podľa mojho názoru sa jedná o rodinný film, ktorý uspokojí maximálne deti, alebo nenáročnejších jedincov. Naviac ma neskutočne rozčuľovalo, že niektoré songy boli nahradené trápnymi cover verziami, samozrejme o dosť horšími, ako originály. Veľké sklamanie! ()

Remake Ztracených chlapců nabírá obsazení

Remake Ztracených chlapců nabírá obsazení

19.09.2021

Filmový remake upíří klasiky Ztracení chlapci z roku 1987 nabírá obsazení. V novém snímku od studia Warner Bros. si tak v hlavních rolích zahrají Noah Jupe (Tiché místo) a Jaeden Martell (Na nože). V… (viac)

Pekelná a prokletá pokračování

Pekelná a prokletá pokračování

05.02.2007

Většina lidí, která tvrdí, že americký film je v krizi, svou tezi argumentují výčtem všemožných adaptací, předělávek a pokračování. Aby měli takoví jedinci na co nadávat a čím argumentovat i v… (viac)