Príliš hlučne sa zabávajúce deti, hádajúce sa páry a naozaj neznesiteľné sparno... Takáto kombinácia je už sama o sebe dosť desivá, no ak k tomu ešte pridáte i koniec náročného pracovného dňa, ktorý rozhodne nepatrí medzi vaše najšťastnejšie, a cestou domov uviaznete v zdanlivo nekonečnej dopravnej zápche sprevádzanej všetkými už spomenutými extrémne stresujúcimi faktormi, pred ktorými nemáte kam uniknúť, môže sa bez problémov stať, že vám skrátka prasknú nervy! Nuž a presne to sa stalo i Williamovi Fosterovi (Michael Douglas), inak úplne obyčajnému, slušnému a ničím zvláštnym nevynikajúcemu americkému občanovi, ktorý sa ponáhľal domov. Jeho prípad totiž dokonale potvrdzuje nadčasovú platnosť starého známeho „tichá voda brehy myje“! Všetko sa to začalo v istom momente, keď duševne akoby úplne neprítomný William vystúpil zo svojho auta, len tak ho nechal stáť uprostred dopravného chaosu a vybral sa poobedňajšou horúčavou sužovaným Mestom anjelov domov pešo – s nepríčetným výrazom v tvári, ktorý neveští nič dobré! Beda tomu, kto mu skríži cestu... (TV Markíza)

heyda

Taky mám chuť zajít do McDonnaldu se samopalem a přátelsky jim vysvětlit, že ty hnusy, co tam vaří, by si měli narvat do zadnice. Taky bych zašel s brokovnicí na golf a řekl golfistům, že ty jejich oblečky jsou opravdu přiteplený. Nejradši bych však zašel s bazukou k našim tmavším spoluobčanům a ... tady by mě cenzor vymazal. Ještě, že nejsem Michael Douglas. :) 90% ()

evulienka3

Nechápem na čo bola v scenári tohto filmu potrebná postava policajta odchádzajúceho do dôchodku. Celá tá dejová línia mi prišla prebytočná a pokazila mi celkový dojem z filmu. Hlavný hrdina by bol v závere urobil to čo urobil, bez ohľadu na to kto by sa mu v tej situácii prihováral. Michael ale skutočne exceloval a nedovolil, aby tento film u mňa preto zapadol do prachu priemernosti. Takže hlavne za neho dávam 4*. ()

Dr.film

Joel Schumacher tu bravurně natočil film, o tom jaký dopad může mít na člověka váha a uspěchanost velkoměsta ve spojitosti s osobními problémy. ()

Roman.Ticka

Jsem v šoku, kterýže rok se to píše? 2013 nebo ne? Na jedné straně můžeme být rádi, že tahle vlna se k nám valí až teď, na druhé je nepochybné, že bude hůř. Celé to putování ve jménu obrany či pomsty systému mi nynějším pohledem přišlo přinejmenším nezajímavé, jelikož U NÁS se to děje taky! Naopak citelně mi chyběl nosný motiv, "hrdina" na mě působil jak maniodepresivní chudák bez léčby než oběť civilizace. Až závěrečná scéna dialogu dvou hereckých špiček na molu byla ve znamení D-Fense. Kdyby se scénář víc pověnoval postavám a okolnostem jejich chování a směroval víc do hloubky než jen do neurčita ledabylým náhodným plandáním se městem, pak by byl snímek kromě nadčasovosti i věrohodný. Nicméně výtečné herectví obou pánů vysoce překonává zmíněné nedostatky, ale na plné hodnocení to nestačí. ()

poz3n

Hodně zajímavý a příběhově dosti, v hollywoodské produkci, neobvyklý film. Schumacher však zálibu v podobně neobvyklých thrillerech prokázal už vícekrát. Tahle chodící road movie je chvílemi až překvapivě společensky přesná a donutí vás se jak smát, tak i trochu zapřemýšlet. 8/10 ()

honajz

Nebýt tam ty rodinné výlevy a policajtovy okolnosti a okolky, je to úderná kritika nejen tehdejší, ale překvapivě i dnešní společnosti, tak nadčasový film je. Třeba slavná scéna v mekáči - když si vezmeme, co nám nabízí reklama, a jaký šunt nakonec dostaneme, tak si člověk klade otázku, proč někdo ještě dnes má potřebu lhát a nutit lži druhým lidem? (No jasně, že pro prachy.) Nebo se tvrdí, jak je v USA těžké sehnat zbraně, a ejhle, chlápek má ani neví jak hned plnu tašku. A myslím, že kdyby jel někdy po naší slavné D1, asi bychom měli dálnici hotovou raz dva. Celý příběh je podán formou cesty, a nebál bych se říct iniciační, neboli zasvěcovací cesty, kdy najednou jeden člověk z milionů zjišťuje, že věci nejsou tak, jak mu média a politici neustále vtloukají do hlavy. Samozřejmě že takový příběh nemůže mít happy end. ()

Ivoshek

Aneb jak to vypadá, když se normální chlápek jednoho dne naštve. Vždycky si na tenhle film vzpomenu, když si jdu koupit hamburger. ()

jonyyy

Téma s obrovským potencionálem, jen mám pocit, že zde ne úplně využitým. Filmy typu šílenec níčí ve městě, co se dá, mám moc rád. Celkově povedené. 70% ()

SOLOM.

Vedro leze na mozek – stejně jako v dnešní době nošení roušek a omezení pohybu (Proč to porovnání??? - protože jsem si na začátku všiml v obchodě cedule CORONA...). Proto není divu, že nejednomu z toho rupnou nervy a Michael Douglas se této role zhostil velice dobře. To co zpočátku vypadá jen na chvilkový zkrat, se následně změní v totální destrukci nejen vlastní mysli ale i všeho okolo sebe. Polda jdoucí na penzi se směšným jménem sice nebyl tak pěkný jako jeho kolegyně, ale ani Robert Duvall si nevedl zas až tak špatně. Musím však souhlasit, že posledních cca 20 minut už je jen slabým odvarem toho, co nám tento film nabídl v minutách předchozích. Joel Schumacher konec prostě nezvládl a já se horko těžko rozhodoval jaké tomu nakonec dát ohodnocení. Protože zklamání z nepovedeného konce jen tak nevyprchá…70% ()

Ištván87

Jedna z vzácných příležitostí ukázky toho, že i vrah Batmana umí natáčet zajímavé filmy. Spolu s Telefonní budkou nejlepší film Joela Scumachera. ()

JASON_X

Naprosto souhlasím s názory, že ve filmu je spousta blbých klišé a že konec mél být jiný / lepší, jenže to by museli mít tvůrci opravdu velké koule, aby už někdy v třiadevadesátém pojali postavu "D-fense" jinak, vždyť do převratného Tarantinova Pulp Fiction zbýval ještě rok... Takže na konci se musí (aspoň nepřímo) pokusit odkráglovat svou bývalou rodinku, aby náhodou nedej bože nevypadal příliš sympaticky... Ovšem několik scén ve filmu je výborných a nezapomenutelných - začátek v dopravní zácpě, korejský obchod, konflikt se španěláky, McDonald, telefonní budka, army shop, bazuka, golfisti... Dějová linie s Prendergastem a konec filmu ale film shazují do rozbředlého středního proudu, což je velká škoda. Každopádně Michael Douglas s přeteklým kýblem nervů ve své mé nejoblíbenější roli. ()

veru_needy

V hlavní roli Michael Douglas. Nutno říct, že v tomto filmu podal fakt úžasný výkon. Moc se mi tu líbil. Já osobně s ním moc filmů neznám, ale tady mu to úžasně sedlo. Obyčejný muž, s trochu prudší povahou, proti kterému se spikne celý svět. Už tak má svých starostí dost, přišel o práci, o rodinu, a když touží jen popřát své dceři k narozeninám, zůstane uvězněn v dopravní zácpě, prodavač mu nechce rozměnit drobné na telefon, rozpadají se mu boty, pak mu vyhrožují mladí cápci, kterým nic neudělal, ani si jich nevšímal - no to teda fakt naštve. Tak a pak - najednou není cesty zpět. Už jen dál a dopředu, buď po dobrém nebo po zlém. Douglas je vážně přesvědčivý a potkat jej, budu se ho bát. - "You think I'm a thief? Oh, you see, I'm not the thief. I'm not the one charging 85 cents for a stinking soda." ()

Bauer

Joel Schumacher mi tímto filmem dokazuje, že dokáže s minimálním rozpočtem natočit nehoráznou pecku, jako už to dokázal u Telefonní budky. Jenže potom dostane do ruky film s pořádným rozpočtem jako je například Batman a Robin a totálně to podělá. Volný pád je bezchybný film, který by se dal zcela jistě nazvat až geniálním kouskem. Michael Douglas ve své roli je excelentní a je zvláštní, že jsem mu fandil a téměř ve všem měl jistou pravdu, jako například ve scéně, kdy jde do " Ňamiburgeru " a objedná si hamburgera ( nebo co to bylo ) a dostane vzhledově naprosto něco jiného, než je vyfoceného na nabídkové tabuli a naštve se. Prostě v tom má pravdu!!! Jinak tento snímek má hodně skvělých scén jako třeba hned na začátku v obchodě s korejcem ( kde má Douglas zase pravdu, když říká korejci, jestli má vůbec ponětí, kolik jeho země dala peněz jeho zemi ), scéna na kopci, teré patří gangů a další takovéto špičkové scény se zde najdou. Výbornou práci v oblasti hudby odvedl James Newton Howard, jehož hudba je vskutku skvělá. Dynamická, působivá a temná. Pro mně je tento film nezapomenutelný a geniální. ()

becki_tu

"Já že potřebuju pomoc? Běž se podívat do města, to je nemocné..." Zajímavý příběh o muži, který musí na obyčejné cestě domů bojovat s nespravedlností, nenávistí a vůbec s chybami dnešního systému a s problémy dnešní společnosti. Asi nebudu jediný, kdo zažívá občas podobné pocity jako náš "hrdina". A asi to je vcelku normální, pokud to tedy nebereme za špatný konec, jako je to právě v tomhle případě. Schumacherův záblesk geniality a Douglasova další nezapomenutelná role. "Já že jsem padouch? Jak se mi to stalo? Vždyť jsem jen dělal to, co mi všichni říkali..." 90% ()

duklak2

Překrásný film, který by měl vidět opravdu každý, protože děj je přesně o tom, co by skoro každý udělal, ale mnoha lidem chybí odvaha, nebo se bojí. Snímek "vyživuje" extra výkon pana M. D. Trochu vytýkám pasáž od army-shopu s tím prodavačem. Hodnotím čtyřmi hvězdami. A jsem rád, že po dlouhé době byl v TV snímek, který mě opravdu bavil. ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher

23.06.2020

Ve věku 80 let zemřel slavný scenárista a režisér Joel Schumacher. Tvůrce poslední rok zápolil s rakovinou, nakonec však tento boj prohrál. Schumacher, jenž svoji homosexualitu od počátku kariéry… (viac)