Akčná pecka s Jasonom Stathamom, kde ako neľútostný a mimoriadne naštvaný muž, hnaný túžbou po pomste, sa v utajení zamestná v bezpečnostnej službe prevážajúcej obrovské sumy peňazí, aby odhalil, chytil a kruto potrestal ľudí, ktorí mu chladnokrvne zabili syna. (Magic Box)

JASON_X

Krimi jak má být. Drsná, hustoatmosférická, temná. Se skvostnou hudbou (to zdůrazňuju) a bez přílišného soucitu se svými vedlejšími postavami (=> se všemi postavami kromě té Stathamovy). Ale přece jen se mi na jazyku válí nějaká ta "ale". Třeba: Ale s tou temností to tvůrci už dost přeťápli, místy působí až parodicky. Nebo: Ale s tím hláškováním mohli tvůrci trochu ubrat. Nebo: Ale Hartnett toho svýho srábka až moc přehrával, i když zdaleka ne tolik, jako Statham svýho až psychopaticky vyklidněnýho tvrďáka. A to poslední "ale" je myslím největší kámen úrazu celýho filmu - Stathamova kreace Pana Dokonalého Bouchače se svou plochostí, vyumělkovaností a zjevnou nesmrtelností blížila nějakému Johnu Wickovi, nebo podobné comicsové postavičce. Obsadit jeho roli nějakou méně známou, neprovařenou tváří, která by H. záhrála trochu civilněji, a mohla z toho být pětihvězdová záležitost. No jo, ale to už by to byl vlastně úplně jiný film s jinou energií, takže ho holt beru tak, jak je. Jo a ještě jedno "ale": Ale i tak se mi to většinou dost líbilo, takže zaokrouhluju nahoru. ()

mm13

Prvú necelú hodinu som chrochtal blahom. Potom to postupne prestávalo dávať zmysel, až sa z toho nakoniec stal nezmysel. Samé diery a slepé uličky, z plastických postáv zrazu dementi bez duše... nie, ďakujem, neprosím. ()

matestlust

Guy sesmolil akční jednohubku, se známkami svého rukopisu, ale určitě ne tak, jak jsme u něj zvyklí. A je to temný, ponurý, pomalý, krvavý a zábavný. ()

Morholt

Wow! Tady asi není co řešit. Ritchie tentokrát pozapomněl na to, co z něj udělalo kultovního režiséra a poslal do světa nekompromisní přímočarou revenge střílečku, v níž Jason s neměnným výrazem Filipa Pešána krosí všechny, kdo se mu v jeho cestě za pomstou postaví. Jednoduchý příběh je okořeněn zlodějskou zápletkou a nádech osudovosti tomu všemu dodává perfektní soundtrack. Nejmenší problém jsem neměl ani s herci, ačkoliv většina z nich víc než cokoliv jiného dělala Stathamovi stafíž. Pokud nepočítám přitroublého Aladina, tak jsem z Ritchieho tvorby posledních let nadšený. 100% ()

Lucasion

Guy Ritchie točit umí jako málokdo. Jeho gangsterky jsou vždy výborné. Navíc Ritchie se hodně činil i v době Covidu a o Wrath of Man jsem četl jen samou chválu. Po shlédnutí přišlo tedy zákonitě mírné zklamání, protože Wrath of Man není výborný snímek, je jen velmi dobrý. Což je u tohoto režiséra standart. Po Getlemenech, kteří odstartovali covidovou sezónu jsem opravdu možná čekal zbytečně mnoho. A tak Wrath of Man je prostě jen velmi kvalitním filmem. Spolupráce Stathama s Ritchiem jim evidentně svědčí, a to nemluvím o tom, že tu hraje i Hartnett a mladý Eastwood. Příběh odsýpá jako na drátkách a bylo velmi zábavné ho sledovat. Jason je správně vražedný, tajuplný a nechybí ani finální zúčtování či zajímavá zápletka. Bavil jsem se moc, mohu doporučit. Jen neočekávejte film roku. (75 %) ()

ScarPoul

Ritchie v najlepšej forme. Drsné postavy a prostredie, nekompromisné charaktery a výborne vygradované scény a zároveň to vôbec nepôsobí hlúpo, hoci je to film, ktorý nemá vôbec potrebu prekračovať zaužívané pravidlá a hranice žánru. Stathamovi už dlho takáto úloha nesadla ako riť na šerbeľ, ako tu. Ten film si ide svojim tempom, spolieha sa viac na budovanie atmosféry, než na hlášky alebo akciu a keď sa tam náhodou zjaví, je realistická a bez zbytočných CGI hlúpostí. Nebyť toho, že je to točené na digitál, tak film pôsobí dojmom, že je robení v 90 rokoch. Zase sa raz potvrdzuje, že mimo chápadla Hollywoodu sú autorský režiséri stále znamenití. Po Gentlemanoch ďalšia výborná Richieho práca. 90% A mladý Eastwood to dal na parádu. ()

Lacike

Klasický revenge film skombinovaný s heist filmom. Má to atmosférický úvod v ktorom sa predstavia dobre načrtnuté vedľajšie postavy a prostredie. Plus to má peknú úvodnú akciu na jeden záber. Lenže potom nasleduje nekonečná nudná prostredná časť v ktorej sa má odhaliť záhadná motivácia hlavného hrdinu alebo antihrdinu? Vlastne to je úplne jedno, lebo Statham sa z nejakého nepochopiteľného dôvodu rozhodol, že to odohrá s výrazom znudeného Willisa. Najviac má dožrala scéna v ktorej jednej postave znudene hovorí, že cíti obrovskú nenávisť. Tak to kurva nejak zahraj, aby to cítil aj divák a nepopisuj nám to. Oproti francúzskemu originálu tu pridali linku v ktorej sa zo Stathamovej postavy snažili urobiť veľkého obávaného mafiánskeho bossa pomaly na úrovni Keysera Sözeho. Ale ani to nepomohlo Stathamov charakter akokoľvek prehĺbiť. S vedľajšími postavami sa ďalej tiež nijak nepracuje a časom sa niektoré začnú správať dosť nezmyselne. V poslednej tretine sa trochu zoznámim so záporákmi, ale je to tak narýchlo, že mi boli tiež ukradnutí. Takže keď ku koncu začali vo veľkom zomierať postavy na obidvoch stranách, tak mi to bolo jedno. Už som premýšlal, že film pošlem do podpriemeru, ale celé to zachraňuje akčné prestrelkové finále. Rozhodne to nie je nejaká top prestrelka, ale na dnešné pomery to vyzerá a aj znie nadpriemerne. Ale hej, malo to proste grády a veril som im, že tam tí borci fakt strieľajú a nie, že to len predstierajú. Na Heat ale tento film nemá v žiadnom ohľade. Guy Ritchie ako režisér nesklamal, ale scenár nestojí za veľa a pomsta Znudeného muža ma fakt nezaujímala minimálne od polovice filmu. 5/10. ()

RelaxMan

Paradoxně nejslabší herec mi v tomto filmu přijde Jason Statham. Ten totiž neskutečně přehrává a když je konečně akce, tak vlastně toho moc nepředvede. Což mě mrzí, protože ho mám rád. Další věc, která mě zklamala je nelogičnost jeho postavy. 5 scénáristů si s tím moc práci nedalo. Jediné co musím pochválit, je akce v depu, tak ta je dobře natočená. Guy Ritchie nepatří mezi mé oblíbené režiséry, ale protože jsem byl nedávno nadšen jeho filmem " Gentlemeni ", tak jsem si říkal, že se jako rejža, asi zlepšil, bohužel to byla jen výjimka. ()

BoPo

Guy Ritchie? Tak to po pozretí netipol nikto. Jeho rukopis tu naozaj nebadať. A pre Stathama je to zasa priveľmi fyzicky umiernené. Vzhľadom na účasť spomínanej dvojice R+S určite sklamanie. Priemerný akčný film s nekreatívnou zápletkou, tuctovými postavami a len náznakmi niečoho naozaj drsného (vpád do porno doupěte,...). Ak máte chuť na niečo "podobné", zaujímavejšie, tak skúste Město (2010). ()

Hwaelos

Nevím, co přesně se v posledních letech s Ritchiem stalo, ale díky bohu za to. Gentlemani ukázali, že svůj trademark umí ještě pořád dobře a Wrath of Man zase prokázalo, že to umí i jinak: precizně, jednoduše, soustředěně. Rozhněvaný muž totiž není nahláškovanej přepálenej flick, ani neskrývá zásadní odhalení v závěru. Mnohem víc než na scenáristickou ekvilibristiku spoléhá na perfektní kompozici záběrů a napínání střihovou skladbou jako ukradenou od Mana z dob největší slávy. ()

Ouwen

Ještě, než začnu psát MŮJ NÁZOR, MOJE DOJMY A MŮJ ÚHEL POHLEDU na to jak se mi líbil a nelíbil Wrath Of Man, chci dodat pár bodů - jeden je věnovaný uživatelům, od který bych prosil, aby za mě přestali dělat závěry. Skutečnost je taková, že trailer mi přišel nudný a na tom nic nemění film - trailer mi přijde pořád nudný. Proto nerozumím tomu, že někdo si dovolí tvrdit, že hodnotím film na základě traileru - dvou minutový sestřih nedokáže vstřebat dvou hodinový obsah filmu. Dokud film neuvidím, nikdo neví jak budu hodnotit, pač to nevím ani já. Takže dělat za mě závěry, je vyloženě absurdní. Druhý bod se týká nového Csfd - nelíbí se mi, že komentáře jsou brány jako recenze - jelikož můj komentář a dojem z filmu NENÍ objektivní, ale těžce subjektivní, nelze to brát jako věrohodnou recenzi - to že něco se zdálo mě takové a takové NEZNAMENÁ, že to platí pro každého. A nyní k filmu! Dovolím si říct, že to není až tak klasická Stathamovka - tedy, pokud jde o motivaci jeho charakteru a přístupu, je to furt šablovité. Statham neprojevuje moc emocí a nemá moc dialogů. Jeho charakter je prostě nudný a nikam jeho vývoj nesměřuje. Daleko víc mě bavila skupina těch žoldáků, díky nim film dostal po hodině úplně nový náboj a palivo. Chápal jsem jejich motivace - nicméně ani nesouhlasím s jejich filozofií. Potěšilo mě, že je film fakt nekompromisní a spoustu charakterů to schytá, snad každej tedy. Guy Ritchie je šikovnej a jeho režie je nejen oku lahodící, ale ta kadence střihů a práce s kamerou.. pastva pro oči. A ten zvuk v tomhle filmu, TY KRÁVO! Během přestřelek slyším dopad nábojnic o zem, když se kulky tříští o všeljaký materiál, je to brutální rachot co trhá uši a i výstřely mají dost hlasité nazvučení - tak jak si to představuju, že zbraň bude znít. Strašidelně, hmotně, bestiálně a hlasitě. Akce až tak moc není a Statham se vyznamená pouze chvilkově, ale celej ten heist, plán a chaos v depu patří mezi ty nejvíce intenzivní přestřelky, se kterými jsem se ve filmu kdy setkal. Jak co se týče výbavy, zvuku, tak i režie, střihů a celkové "choreografie." Statham není až tak "atraktivní" v tomhle filmu, takže nemá co nabídnout - ale díky ostatním charakterům a partě žoldáků, mi přišlo že se film ke konci solidně rozjede a oživnul. Těší mě, že Jason má šanci se dostat do kin na rozdíl od ostatních akčních hercích, kteří uvadají v béčkových vodách - a líbilo se mi, že film je docela vrstevnatý. Pochválit musim i organický a nervozní soundtrack (ty struny/ten hlavní motiv oohh), jen škoda že se příliš recykluje. Wrath Of Man mě fakt překvapil a myslím si, že se mi opět vyplatilo mít nízká očekávání ;-) Co bych vytkl tak trošku předvídatelný směr a z toho konce jsem necítil vůbec nic, vlastně mi ve výsledku byl každej u zadku. Jo a film je fakt luxusní Rko, prostřelené palice dlouho nevypadaly tak brutálně. Jo a dialogy byly hůř slyšet, ten film má sice špičkové nazvučení bouchaček, ale hudba byla až moc hlasitá a dialogy namixovaný docela tiše. Jo a pak mě štvalo spoustu nedořešených věcí a pár momentů kde logika řekla "ahoj." () (menej) (viac)

MoiJe

Niektoré časti pre mňa vyložene nefungovali a mohli byť osekané, ale ako celok som rada, že som si to pozrela. Statham v prudko serióznej a pritom mu sediacej polohe, efektívna streľba, plány končiace v krvi... fajne. Nadpriemer je to hlavne v konkurencii filmov, ktoré som videla v nedávnej dobe (po odsunutí natáčaní a premiér mnohých veľkých produkcií) a už nebezpečne dlhú chvíľu žiaden nenadchol. ()

vurhor

Guy FUCKING Ritchie! Jak je vidno, ten člověk umí i trochu ubrat na plynu a nadělit divákovi vážnější a temnější podívanou, ze které jsem napětím asi půl hodiny okusoval pouhou slupku slunečnicového semínka. Wrath of Man se se svým pochmurným a drsným stylem v lecčem podobá filmům Craiga Zahlera, ale není zas až tak krutý a graficky brutální. Má skvělou atmosféru, kterou doplňuje naprosto výborná hudba, jež diváka velice rychle uvede do nemilosrdného světa zločinu, kde není ani jedna likeable postava. Až teda na Stathama, který zde dělá přesně to, co od něj v akčního krimi thrilleru můžete očekávat. A dělá to fakt dobře. Nejslabší část filmu je bezesporu prostředek, který se tak nějak divně motal kolem více dějových linek, přičemž některé z nich pořádně nedotáhl. První třetina je ale atmosférická pochoutka, kdy divák ještě úplně přesně neví, co od filmu má očekávat, ale už tehdy se nechá do děje vtáhnout oním jinak velice kvalitním vyprávěním. A poslední třetina je pak napínavá kulervoucí jízda, která je učiněným blahem. Ten film nebude pro každého. Je to anti-hrdinská podívaná, kde nejsou téměř žádné sympatické postavy, plus onen částečně retrospektivní děj nemusí někomu vyhovovat. Až na ten divný prostředek je to za mě ale pecka. Zatím jeden z nejlepších filmů letošního roku. Ten Ritchie to prostě umí. ()

Padme_Anakin

Předesílám, že Guy Ritchie to se mnou umí, opět mi předhodil filmové puzzle, které jsem si musela poskládat a po pravdě ani za mák mi to nevadilo.. Jason Statham je v roli muže, kterého ovládl hněv a jeho jediným životním cílem se stává pomsta, skvělý, sedla jsem na lep a nechala se vtáhnout.. Chlapská záležitost ve všech ohledech, drsná, krvavá, mrazivá.. Detaily nepitvám, nechce se mi.. ()

corpsy

Guy Ritchie vie a aj vie kto mu pasuje. Nekompromisný akčňák, ktorý sa síce odvážne nevidáva tam, kde ešte ľudská noha nevkročila, ale tam kde divák už bol, operuje náramne. ()

Marsik

KINO BENEŠOV - Guy mě minulý rok nedchl Gentlemany a tak jsem byl pln očekávání, co si pro nás připraví tentokrát, navíc s Jasonem. A ono to bylo good. 80% // (31.10.2021) I po druhém shlédnutí říkám joo! 80% (J) ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

Ritchie válečnou novinku pořizuje Amazon

13.01.2022

Guy Ritchie v posledních letech sype filmy jako nikdo jiný. A navíc velmi dobré! Po skvělém Rozhněvaném muži a výborných Gentlemanech se od něj už v březnu letošního roku dočkáme Operace Fortune, na… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD