Vesemir se chce stát zaklínačem, aby unikl chudobě, a tak zabíjí různé příšery pro peníze a slávu. Když se ale objeví nová hrozba, musí se postavit démonům z minulosti. (Netflix)

Martrix

Škoda, že tento film nepředcházel seriálu. Vysvětlují se v něm totiž vztahy mezi čaroději a zaklínači, averze lidí k oběma rasám, ale i jejich vznik a stejně tak i monster...prostě vše, co by ocenil každý, kdo knižní předlohu nezná. Ze seriálu jsem dvakrát nadšený nebyl, docela dlouho trvalo než jsem si zvykl a zorientoval se. Vlčí sen zasvěcuje diváka přirozenější cestou a dokonce mi nevadil ten nesmysl se dvěma časovými liniemi...ano, děje se to i tady. Postavy jsou fajn a vůbec bych se nezlobil, kdybychom se s Vesemirem setkali i v seriálu. ()

LasT_Olt

Jediná věc o které stojí za to napsat knihu, je lidské srdce v konfliktu se sebou samotným. - autor jehož jméno snad ani nemusím psát. Existuje vůbec ve fantasy literatuře větší konflikt srdce než to jak se vyráběli naši milovaní zaklínači? Máme je rádi ze sympatičnosti, nebo je nám jich spíše líto, proto jakou hrůzu si museli projít? Důkazem váhy prvního dotazu je to, že na něj nedokážu odpovědět. Je tam plno malinkých výtek, kterých si však všimne jen fanboy, např. proč mají normální oči, proč byl Lambert a Eskel na mutacích ve stejnou dobu (Lambert je o dost mladší než Geralt a Eskel) a mohl bych pokračovat. Zpracování jako Castlevania, plusové body dávám i za to jak se s tím tvůrci absolutně vůbec nesrali. Hotová Křest Ohněm. ()

Doldus

Ačkoliv je tam nezanedbatelná řada nelogičností a předimenzované akce (zaklínači jsou nadlidi, ale proboha ne polobozi), přeci jen jsem ocenil, že tvůrci zachovali ducha Sapkowskyho knížek, toť morální šeď a důraz na postavy. Vesemir dostal dnes oblíbený treatment žoviálního oportunisty, ale tady mi to kupodivu nevadilo a postava byla komplexnější než jsem čekal. I když jsem si z knížek a her (pravda, tam je to jen zmíněno) tento kritický moment zaklínačské historie představoval prozaičtější a bez intrik, dokážu si tuto verzi bez obav užít a brát ji kanonicky. ()

Vitow

Čistá kastrace slovanských odkazů a mýtů. V okamžiku, kdy člověk vymění všechny názvy a jména, tak mu zbyde průměrné anime. Jako film k večeři to zase neurazí. Jo a černoch v první vteřině aby náhodou Netflix nezapomněl. A homosexuála raději zabili z kraje filmu, aby to moc neprovokovalo východní lid. ()

Motinski

Príjemné prekvapenie. Kvalitou a spracovaním veľmi blízke ku Castlevanii a nato že má film menej ako hodinu a pol, stíha sa ísť pri postavách dostatočne do hĺbky. Tempo je dynamické, príbeh zaujímavý a nájdu sa aj fajn zvraty a množstvo krvi. Kľudne by zaklínačska séria mohla ísť ďalej touto anime cestou kde príšeri a väčšina súbojov vyzerajú lepšie ako v hraných verziách. ()

Remivsremi

Základní příběhová kostra je dostatečně zajímavá. Přinese ten správný nádech zaklínačského světa, kde nic není černobílé, jsou nám předhazované morální otázky a každý tak trochu hraje za sebe. Postavy volí často jednoduché a ne správné řešení. Jsou tady padouši, namyšlení egoisti, ale též nějací dobráci. Nohy všemu podráží krátká stopáž. Slušelo by tomu více minisérie, kde by se více rozebrali jednotlivé příběhy. Takhle jsme dostali zbytečně uspěchané vše. Cítím z toho promarněný potenciál, páč to opravdu není špatné. Šanci tomu rozhodně dejte. 60% ()

Mrkvič

Od první minuty krvavá řež. Příběhově skvělé. Ale pro nefanouška předlohy možná o ničem. Fanoušek si užije vysvětlení minulosti, které bylo dosud pouze zmiňováno. Útok na Kaer Morhen. Mágové na Kaer Morhenu. Všechno super, ale Vesemirova milá z dětství byla nečekaným a možná o to větším zážitkem. Jejich vztah, jejich shledání, jejich konec. Paráda. ()

Lachtaan

Už to bude rok a půl, co jsem naposledy zakusil anime a neuplyne měsíc, co by mi do hlavy nevletěla myšlenka, zda se zase nějakému na pár hodin nevěnovat. Tím samozřejmě myslím spíše japonské klasiky, které na CSFD v nemalé míře zdobí obě pozitivní třístovky, když ale v srpnu vyšel prequel Witchera v tomto stylu a s vesměs nadšenými recenzemi, zpozorněl jsem. Nakonec mi klasicky trvalo více než je zdrávo se k téhle jednohubce dostat, ale vůbec nelituju. Nakoplo mě to se těšit na pokráčko regulérního Zaklínače. [viděno na Netflixu 10.10.2021] ()

filmmovier

Tohle se mi nesmírně líbilo (na rozdíl od druhé řady). Neskutečně boží akcí nabitý animák, který názvu Zaklínač skutečně nedělá ostudu. Stylový Vesemirův origin obsahuje parádní nestvůry, fantastický vizuál, zajímavý děj, ve kterém se toho navzdory krátké stopáži děje opravdu strašně moc a nic z toho nepůsobí nijak zkratkovitě a uteče to jako voda. Epické finále, krev, skvělé podání Vesemira... v zásadě nemám co vytknout. Filmů z tohoto světa bych v podobném stylu klidně uvítal víc. 95%. ()

DragonnCZ

8/10. - Nádherný, pěkný a osobitý animovaný snímek z produkce Netflixu pojednávající o mladým Vesemirovi před hrami, seriálem a knihy. Snímek má krásný tempo, animace, super Zaklínačskou atmosféru, hezký scénář. Na Animovaný film to má pěknou minutáž a klidně bych si to dokázal představit jako minisérii. ()

hroubek

Nejsem fanda Zaklínače. Nehrál jsem hry, nečetl jsem knihy, jediné pořádné seznámení se Zaklínačem jsem dostal v podobě seriálu. Nicméně to nemění nic na tom, že jsem si tento animák hodně užil. Sedla mi animace, která není úplně dokonalá, ale k danému příběhu se velmi hodí. Líbil se mi příběh a vykreslení postav. To jakým způsobem jsou postavy motivované je parádně udělaný. Ocenil jsem, že je to velmi dospělé, drsné a v neposlední řadě nehrdinské (skoro každá postava si jede jen to své). Z mé strany velká spokojenost. ()

VanTom

Zábavná epizoda ze světa Zaklínačů si je nejjistější v kramflecích, když nedobrovolně "stýmuje" dva oponenty a ti pak vyrazí na lov mocné stvůry; nečernobílé pozadí pádu pevnosti Kaer Morhen pak zdatně doplňuje seriálové reálie. O postavy, resp. Vesemira, se začnete zajímat, až když zvážní na úkor laciného frajírkovského hláškování, a akce se holt stylizuje do čistého superhrdinského komiksu – protože to generická, ale dostačující animace dovoluje. 70 % ()

VasaX

Pěkné, akční, dobře zakomponované do lore. Kdo dokoukal Castlevaniii a chtěl by ještě trochu a nevadí mu svět Zaklínače, tak tady to je ideální "dezert". ()

fabecc1222

Pro mě je tohle vlastně první setkání s dospělejším anime, takže nedokážu úplně porovnávat jeho kvalitu s jinými díly, potažmo, jak to vlastně celé má správně vizuálně vypadat, ale obecně se dá říct, že jsem si na to poměrně rychle navykl, a s anime jako takovým neměl moc problémů. Kde ale problémy jsou, to jsou v podstatě první dvě třetiny filmu, které jsou silná výplňovka, nic moc se v nich neděje, a nepřináší nic důležitého pro pochopení Zaklínačského světa. Pořádný rozjezd nastane až v závěru, finální bitva je pak natočena velmi efektně a brutálně, a nabízí pěknýé přemostění směrem k seriálu. ()

dragon94

Po docela rozpačitém začátku se z toho stal velice příjemný doplněk zaklínačského světa, který překvapí výborně propracovaným příběhem. Rozhodně doporučuji vydržet a nevzdat film v polovině, kdy to vypadá docela všelijak, protože to nakonec do sebe vše skvěle zapadne. 4* 78% ()

vyfuk

Prvotně musím říct, že jsem si z nějakého důvodu myslel, že to bude seriál. Když člověk vidí výsledek, tak možná jen dobře. A nebo hůře. Mohlo se to totiž trochu více rozvést. Film je založený na principu anime, který z nějakého důvodu si libuje v explicitním násilí, které je typické i pro Zaklínače, ale i tak je zde spíše nějaká ta typická japonská forma nereálnosti až to bolí. A to někdy doslova. Poté je takové těžší, zda někdo dodržuje nějaký kanon nebo jiné dělostřelectvo, protože potvory, které člověk  už zná z knih nebo her vypadají občas jako dost prazvláštní paskvil. Příběh je někdy navíc děravý jako ementál, včetně toho, že moc nedává smysl přehoupnutí minulosti a současnosti. Celkově vzato má děj dosti super myšlenku, ale to napojení mezi sebou, snaha to nějak hodit do jiných a vyšších dimenzí z toho někdy dělá buřtguláš, do kterého někdo zapomněl dát ty buřty, ale! ()

LizianShaw

Recenze obsahuje spoilery: Tohle je parádní příběh, který se může pyšnit, že je novým přírůstkem do vesmíru Witchera. Jsem rád, že Vesemira polidštili, tedy ho rozrůznili od Geralta, tedy ne každý zaklínač, musí být chladný zabiják bez citu (na první pohled - samozřejmě Geralt má city, ale Vesemir má úplně jinou povahu, což se mi líbí). Vzhled vybrané animace se dost povedl a je zde i skvělá akce, ikdyž až takové skoky, bych si v live-action nedokázal představit, ale asi to chtěli trochu oživit. Bál jsem se jen dvou klišé: 1) dejte dohromady zaklínače se sexy čarodějkou a je garance, že se spolu vyspí - naštěstí se tak nestalo, ba naopak. Spojení zaklínače a 70ti-leté stařenky je perfektní, hned od začátku jsem je shippoval a právě se bál, že stařenka zemře, jako nějaká hrdinská oběť. Což se také stalo, avšak plot twist: zabil ji právě zaklínač, což jsem vážně nečekal, a tak to jsou plusy pro originalitu. Zkrátka je tohle perfektní rozvedení lore zaklínače, není to ani dlouhé či krátké, má to skvělou akci, romanci, plot twisty i humor, takže je to super zpříjemnění sobotního večera. 90% ()

drackula

Kvalitný prequel, ktorý neexistuje len preto aby existoval, ale prináša aj niečo nové a zaujímavé. Palec hore za súboje a monštrá, ktoré sa najmä v závere odtrhli z reťaze a zabezpečili kvalitné finále. Vesemir je ako postava zaujímavý, ale rovnako aj politikárčenie, ktoré spôsobilo pád Kaer Morhenu. Pokojne by som si zo sveta zaklínača pozriel ďalšie takéto filmy. 80% Netflix ()

Zaklínač se dočká další série i filmu

Zaklínač se dočká další série i filmu

27.09.2021

Netflix o víkendu ukázal několik nových klip ze svých připravovaných projektů, mezi něž patřila pochopitelně taky druhá série Zaklínače, která dorazí už letos v prosinci. Mimo dvou klipů, traileru a… (viac)

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

26.01.2021

Minisérie The Witcher: Blood Origin zasazená do světa Zaklínače, akorát odehrávající se tisícovky let před událostmi knižní ságy s Geraltem, Yennefer a Ciri, našla konečně hlavní hvězdu. Bude jí… (viac)

Netflix oznámil zaklínačský prequel

Netflix oznámil zaklínačský prequel

27.07.2020

Netflix to se zaklínačským univerzem myslí vážně, po hraném seriálu i animovaném spin-offu teď totiž oznámil rovněž ještě hraný prequel. Minisérie The Witcher: Blood Origin bude mít šest epizod a… (viac)