The Deep House

Ben a jeho přítelkyně Tina milují potápění. Jejich další cíl se ovšem vymyká běžným výpravám: chtějí se ponořit se do hlubin v místech, kde byla před 50 lety při stavbě přehrady evakuována a zatopena vesnice. Tato utajovaná lokalita na jihozápadě Francie je pro rekreaci jinak velmi neuspokojivá. Místní obyvatel však Benovi prozradí, že zná cestu k místu hluboko v lese, které „nemá jméno a není na žádné mapě“ a kde se budou moci potopit a najít dům v neporušeném stavu 50 metrů pod vodou. Ben a Tina mají k dispozici 60 minut kyslíku a čeká je ještě spousta odhalení... (mac000)

pornogrind

... Nemůže zemřít to co je věčné... Režisérská dvojice Alexandro Bustillo a Julien Maury mě zatím nezklamali(radši jsem vynechal jejich film Kandisha). Proto jsem se na tenhle kousek hodně těšil. The Deep House přichází s originálním nápadem(strašení pod vodou tady snad ještě nebylo. Snad jen ve filmu Beneath Still Waters ), neustále drží diváka v napětí a má atmosféru hustou tak že by se dala krájet. To vše v luxusní stopáži, takže není nejmenší prostor proto aby se divák mohl nudit. Byl jsem na vážkách jestli dát 4 nebo 5 hvězd. Pár chybiček a nelogičností by se samozřejmě našlo ale závěrečnej "Happy End " podle mých představ převážil misku vah k 5ti hvězdám. Určitě jde o jeden z nejlepších hororů roku 2021. ()

Goldbeater

Gratuluji režijní dvojici Alexandre Bustillo a Julien Maury - mít k dispozici tak skvělý a nosný hororový námět a takhle efektivně ho zabít dementním a bezradným scénářem, to si skoro žádá párek opravdových machrů! ()

kingik

Francouzský tvůrčí tandem Alexandre Bustillo & Julien Maury nedá bez sebe ani ránu. Jejich předchozí hororový počin Kandisha narazil na divácký nezájem. A šuškalo se, že šlo jen o rutinní a nikterak originální počin, který zůstal daleko za očekáváním. A následně šli chlapci do sebe a vytasili se s originálním počinem, který značně rozptyluje obavy o jejich počínající stagnaci. Já bych sice uvítal, aby to celé bylo ještě o stupínek důrazněji strašidelnější, ovšem jejich režie je opětně precizní a sugestivní. A malinko zamrzí, že režiséři tentokrát vůbec nešli naproti gore. Lepá bilingvní slečna a její přítel jsou páreček záhadologů, kteří pro svůj vlog nutně potřebují opravdovou bombastickou reportáž z nějakého záhadného a dosud neobjeveného místa. A naskytne se jim záhadný dům na dně jezera. Šup do neoprenu a potopit se do sladké vody za tou záhadně zatopenou barabiznou s ještě záhadnější temnou minulostí. A bádání v rytmu (pří)jemného a delikátního strašení může začít. Film svoji stopáž, něco málo těsně pod standardních 90 minut, využívá v dobrém rytmu a gradaci. Camille Rowe je sympatická krasotinka, nad kterou by se v její budoucí herecké kariéře nemusela zavřít voda, a James Jagger sice patrně neprorazí coby herec, po kterém šílí producenti, ovšem své role svorně odvádějí dostatečně kvalitně. Ponor do retro vybaveného bejváku, kde se vybavení a mrtvoly z nějakého záhadného důvodu nerozpadává, má svoji pohlcující intenzitu. Dokonce jsem přesvědčen, že se najdou i tací citlivější diváci, kterým bude po nějaké době docházet kyslík, načež následně budou u filmu lapat po vzduchu. Film se z 90% odehrává pod vodní hladinou jezera, takže voda divákům poteče i ušima. Sugestivní reminiscence odkazující na Jaromíra Hanzlíka, kterému se v jedné z pověstných humorných scén české fantasy komediální klasiky Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách nedostává pod vodní hladinou životadárného kyslíku, se také rozhodně nevylučuje. Film občasně koketuje také s prvky found footage, využití podvodního dronu se sice ukázalo jako vyloženě nadbytečné, nicméně, technická stránka filmu funguje skvěle. Invenční pojetí už tahle režijní dvojice rozhodně potřebovala. Potopením se do neprobádané jezerní hloubky máte kvalitní hororový zážitek naprosto jistý. 8/10 ()

dr.horrible

Slabé 3*. Prvá polka ok (furt mi ten žáner chýba), ignorujúc nelogickosti, ale keď sa začne odhalovať niečo viac, stratí to všetkú strašidelnosť a klesne to na úroveň priemernej epizódy Paranormal Activity (teda s výnimkou poslednej, tá bola fajn). A už to tam ostane. ()

Kudly4

Známá, Hororová, režisérská dvojice, nám tentokrát neservíruje Gore hody, ale strašidelnou podívanou ze zatopeného baráku. Měl jsem obavy, jak tohle dopadne, protože občas nechápu, proč se někteří režiséři  po natočení ultrabrutálních Hororů, rozhodnou jako další film natočit třeba komedii (Gens ...) a nebo se vrhnou do Hororového subžánru, který je úplně mimo. Naštěstí ale musím uznat, že tady alespoň to napětí a strašení opravdu fungovalo na 100% a ve výsledku jsem dá se říct spokojený. Finále bylo dost creepy a nekončí to happyendem - sílné 4*. U Kandishy jsou má očekávání hodně nízko, ale doufám, že tahle dvojice přijde příště opět s něčím brutálním, kde bude opět stříkat krev ze všech stran, jako to bylo tenkrát u  Inside či Leatherface. (552. hodnocení) ()

PetrPan

Na doporučení od oblíbené uživatelky s podobným filmovým nevkusem  a trefa do černého! Duchařin je v dnešní době plná řiť, i když mám pocit, že už jim přece jen trochu zvoní wana,  a tak vidět něco podobného je v tomhle znásilněném žánru vždycky velké zčeření. Nedávno to byl Temný dům, tedˇzas tohle, na lepší časy se (minimálně v mainstreamu ne) asi neblýská, ale jen houšť!  FF cestou se tu tvůrci, byť začátek napovídal něco jiného, nevydali a velmi sympatickým byl i fakt, že k hororu se vlastně dostáváme po pár minutách,  hned jak si ústřední dvojice u opuštěné části jezera nasadí skafandry. Následuje ponor do  hlubin a vstup do zatopeného strašidelného domu a napínavé  dobrodružství začíná. Všudypřítomné ticho, temnota, podivnosti stran nezničeného vybavení domu a nakonec i jeho obyvatelé a jejich děsivé tajemství. Konec pak krutý, ale povedený, až si začínám myslet, že Francouzi jsou národ pesimistů.  4,5 hvězdičky. ()

Rocky62

Deep House jen těží z tísnivého podvodního prostředí a hrstky ucházejících hororových scén. Jinak režisér bohužel přispěl do sbírky filmů s nápisem: "promarněný potenciál". Scénáristé tristně selhali a ústřední duo taktéž. Nechybí okaté lekačky, které lze bez problému předvídat. Z neustálého řvaní "Ben!!...Beeeen!!.....BEEEEEEN!!!!" jsem málem dostal epileptický záchvat. Tahle záležitost tedy plave pouze v béčkových vodách...doslova. ()

SeBig

Nápad zajímavý, zpracování komické a nudné - křečovité držky pod vodou, zvědavý vykukující hedy, legy, lembrand. Mám dost. Nevyužitý potenciál. ()

Marze

Jako celek to nefunguje, ale je to více zábavnější než strašidelnější. Pěkný vizuál, ale herecké výkony a vyprávění špatné. Některé lidi to může odradit od rekreačního potápění. ()

honajz

Kromě nápadu by děj vystačil tak na jeden díl nějakého mysteriozního seriálu, ale ne na celoveerák. Natahované je to kde čím, včetně zbytečného úvodu na Ukrajině, kde se - nic nestane. Pak se jede čtvrt hodiny do Francie, kde jediná scéna, která se mi líbila, je zastávka v malém, francouzském městečku. Po nalezení jezera zde máme víc jak půl hodiny trvající průzkum domu, kdy se opět nic nestane. A pak se tedy konečně něco začne dít, ale je to zmatené a nepřehledné jako u většiny found footage, i když tohle je hybridní film, a FF je to jen chvílemi. Konec mne vyloženě zklamal, protože zase opět nic neřeší. Nemám rád horory, kde někdo někam přijde nebo něco objeví, zjistí mytologii za tím – a tím to hasne, nijak s tím nebojuje pořádně, nijak se tomu nepostaví, prostě ho to semele jako milion lidí před ním a žel i po něm, aby mohli filmaři furt točit pátky třináctého a omeny furt dokola. Jen se bojím, že se nápadu někdo chytne a natočí plagiátový filmeček třeba na vrcholu Mount Everest, na vnějším plášti kosmické stanice nebo v nějaké sopce těsně před výbuchem. (Wow, stý koment tady!) ()

TheEvilTwin

Příjemně inovativní haunted house horor pod vodou, který tady snad ještě nebyl. Plusové body za originalitu a neokoukanost interiéru, čistý vizuál a precizní stopáž, která je dostatečně krátká, aby nestihla nudit, a zároveň dostatečně dlouhá, aby v ní bylo vše potřebné. Poctivý kousek, který rozhodně nenudí, ale zároveň mě ani nijak výrazněji nestrhnul. ()

ARI50

Dobrý nápad, ale ta kamera místy, málo strašidelné, což byla asi největší škoda. Jsem rád že se zkouší na strach vše ale tohle snad do příště trošku vylepší. ()

JASON_X

Hodně dobrý námět, ale zpracování neuspokojivé. Samozřejmě proto, že mě (jako už obvykle) štvala skákající a chaotická "FFková" kamera, hlavně při záběrech pod vodou, takže tedy většinu filmu. Na druhou stranu chápu, že o mnoho líp se to natočit nedalo, pokud tvůrci chtěli vytvořit zdání jakés takés autenticity. A body navíc za podvodní interiéry, jejichž záběry byly po obrazové stránce překvapivě kvalitní, a taky za příjemně nezvyklou poslední scénu před titulkami. ()

luka4615

Solidně vystavěná hororová jednohubka odehrávající se v ponurém zatopeném domě, která nabídne několik skutečně velkolepých momentů. Jen škoda toho děravého a předvídatelného scénáře plného zavedených klišé, který slibný koncept pohřbívá v hlubokých vodách (hehe) filmového průměru. Škoda, potenciál na kvalitně pojatý hororový počin zde vážně byl. ()

matestlust

Tohle mělo skvělý potenciál - parádní místo, originální nápad, atmosféra byla místy vážně hutná. Z toho veškerého základu mohlo tvůrci vytěžit ale daleko víc. Ale nestalo se, z každé strašidelné pasáže vždy vybruslí ( v tomto případně vyplavou) zbytečně rychle a celý ten temný dům na dně jezera, který byl opravdu děsivý, mohl být využit ještě víc hororově. Každopádně, sice kritizuji, ale stejně mám radost z každého nového hororu, co má svoje kvality a je příjemně koukatelný. 3* ()

Morholt

Strašidelný dům se všemi pravidly a postupy, co k němu patří. I samotná zápletka je ohraná.  Akorát že se to všechno odehrává pod vodou. A ono to stačí. Po trošku nezáživném rozjezdu se ústřední dvojice potopila, vplula do domu, našla pár vodítek a začalo se strašit. A jak! Po tomhle by mě do bazénu nedostali ani párem volů a nejspíš bych ani nestrčil ve vaně hlavu pod vodu. Jako bonus beru Camille Rowe, která se mi prostě líbí. I v neoprénu. 90% ()

BoPo

Začiatok Vám ponúkne úvod do najviac tuctovej Blair Witch kópie. Našťastie hneď za pár minút sa dej skokovo posunie k potápačskému výletu, ktorý je spojený s objavovaním ďalšej záhady. Nejakú dobu spolu s dvojicou objavujete potopený barák a čakáte, kedy konečne niečo záhadné naozaj objavia. A keď k tomu príde, tak sa v najakčnejších momentov stanete divákom vodnej verzie ultra roztrasenej a nevydarenej Blair Witch kamery. Teda Vám nezostáva nič iné, než počkať až akcia skončí, aby ste zasa mohli vnímať kde je sever a kde juh. Zápletka, keď si odmyslíte zatopenie, tak neponúka absolútne nič zaujímavé. Ak máte chuť na ručnú kameru z Francúzska, ktorá chce byť iná, tak si dajte radšej Pod zemí (2014). ()

Astaroth12

Túto režisérsku dvojicu mám rad. Zatial sa mi skoro vždy trafili do vkusu a to som nevidel od nich len jeden film a to Kandisha. Ale aj to časom napravím. Pri pozeraní tohto filmu sa mi hned vybavil iný podobne ladený film a tým je zlo prichádza z hlbín. Atmosférou sa veľmi približoval inému podmorskému filmu a tým bol 47 metrov. Naozaj tá atmosféra bola ponurá a každou ďalšou scénou sa len zhusťovala. Už dávno sa mi nestalo, že som pri nejakom filme mal tak nepríjemne pocity, ako keby som tam bol s hlavnými hrdinami. To bolo určite účel a vydarilo sa to bravúrne. Celý film som zo zatajeným dychom sledoval, čo všetko si na nás režiséri pripravili a myslím si, že sa to na jedno pozretie ani nedá strebať, nato viac pozretí, nielen jedno. Vedel som, že film nepôjde cestou gore, ale temnosti a tajomnosti a vobec som sa nemýlil. Nie je tu skoro žiadny bodycount, ale tento krát je to určite výhoda. Jedine čo mi trocha vadilo boli tie postavy čo sa pomaly zakrádali k hlavným hrdinom, to mi prišlo celkom komické. A prekvapil ma aj NE(happy end), ktorý som neočakával, celkom som myslel, že to vystrelí inak a tak až do konca film niečím prekvapoval. Som spokojný i keď na tú 5* tu ešte niečo málo chýbalo, tak za silne 4*. A tento film zaradujem po À l'intérieur za najlepsí počin tohto režisérskeho dua. ()

ledzepfan

Vem čert, že ta dvojka protagonistů není sympatická.. každej jsme asi holt nějakej a tady se prostě sešel vůl s blbkou se sklony k hysterii.. Větší problém je spíš to, že film jaksi od cca poloviny neví kam dál a prostě jen zmateně proplouvá odnikud nikam, furt se hysterčí a svítí do bublin ve tmě a odhaluje se jakási tuctová mythologie.. Asi bych více ocenil kdyby to byla buď realistická kriminálka kde dva urbexáři pod vodou odhalí dávný zločin, nebo kdyby to sklouzlo do totální fantasmagorie s podvodními monstry/ do jezera ztroskotanými létajícími talíři, atd... ()