Kandisha

všetky plagáty

Jsou letní prázdniny a nejlepší kamarádky Amélie (Mathilde Lamusse), Bintou (Suzy Bemba) a Morjana (Samarcande Saadi) se stýkají s  dalšími teenagery. V noci se baví sdílením příběhů o městských legendách. Ale když je Amélie napadena svým bývalým přítelem, v rozrušení přivolá Aishu Kandishu (Mériem Sarolie), mocného a pomstychtivého démona. Legenda je pravdivá a Kandisha je nyní ve vražedném řádění. Tři kamarádky začínají boj s časem, aby kletbu prolomily. Stihnou kletbu prolomit včas? (Lucilay)

Skeksis

Tri dievčiny, čo nemajú na práci nič iné iba húliť a striekať škaredé grafity, vyvolajú vraždiaceho ducha, ktorého význam mi vôbec nie je jasný. Abrakadabra a vynorí sa Aisha Kandisha v nejakej záclone, a masakruje mužov akosi bez rozdielu. V prvom rade malo ísť o pomstu zlým mužom, aspoň tak som to pochopila, a potom zrazu máruje mužov, na ktorých tým trom babám záleží. A dokonca aj na dieťa sa jej zbiehali sliny. Takže neviem... V každom prípade som sa celkovo nenudila. ()

Flopik

Príbeh je jasný a jednoduchý, hlavnú hrdinku sa pokúsi znásilniť jej Ex a ona vyvolá démona (Kandishu), ktorý zabíja mužov.  Je to v podstate typická vyvražďovačka, kde ale zabíja démon. Ten nevyzerá úplne zle ale od strašidelného má dosť ďaleko. Začiatok dosť dlhý a prišiel mi ako Spotify, nakoľko hrala jedna pesnička za druhou. Vraždy väčšina mimo kamery, našťastie sa ku koncu už nebáli ukázať aj niečo a sauna spolu s roztrhnutím na polku stáli zato. Finále priemer. Nakrútené je to veľmi pekne a poteší aj kratšia dĺžka. Viac ako 3* ale dať nemožem. ()

M.Myers

Dvojice Maury a Bustillo po tragickém zrození Leatherface přichází s báchorkou o démonovi zvaným Kandisha. Průběh filmu podle už běžné šablony. Holka vyvolá bubáka a bubák pak vraždí chlapy. Bohužel opět to svou kvalitou spadá do šedi a nudy. Většina vražd je mimo záběr a až ke konci se trochu přitvrdí. Poté co nastartovali tito režiséři kariéru brutalitou Inside a pokračovali bizárem Livide, se nedaří na tyto zdařilé kousky zdaleka navázat. Na nové filmy této dvojice vždy ze zvědavosti kouknu, ale kvalita stále upadá. Nejsem si jistý, jestli má cenu tuto bídu dál sledovat. ()

Gilmour93

Candyshop? Candyman? Zmínka je o obouch a co si budeme nalhávat, urbanismus zkoumající kamera, zlověstná hudba a graffiti jsou pojítkem téměř zlodějským, nicméně tady jde o Kandishu. Zlého ducha s africkými kořeny, který hodlá Macronovi pomoci s důchodovou reformou.. Dokud sukuba šeptá v arabštině, jen stojí zahalená na chodbě a nebo hází vidle do vymítání, tu a tam probublá tísnívá atmosféra, ale jakmile se Bustillo s Maurym dle očekávání rozvášní a objeví se kozy, kopyta a démon nabere výšku pivotmanky marockého basketbalového repre, už tomu spíš spadne řetěz. Že naproti na ulici stojí dům na demolici, se dalo předpokládat, stejně jako zbytečná přítomnost úplně poslední scény.. ()

helraiser

V podstatě stokrát viděno, ale tentokrát hlavní bubák je o něco zajímavější a originální, cizí mytologie tomu dodá trošku větší zajímavost. Démon Kandisha se povedl a vypadal dobře a i když jsme z něho prakticky hodinu moc neviděli, tak na závěr se už slušně rozjel a divák si už vychutnal i nějaké to Gore. Průměrná záležitost s povedeným bubákem, dovedl bych si představit, že by se Kandisha mohla vrátit a mohlo by to dopadnout i lépe. Závěr potěšil. ()