David Attenborough: Život na naší planetě

• Veľká Británia David Attenborough: A Life on Our Planet

Známý moderátor se ohlíží za svým životem a historií vývoje života na Zemi. Truchlí nad ztrátou divočiny a přichází s vlastní vizí budoucnosti. (Netflix)

MartinReno

Absolútne autentický dokument. Je tou najúprimnejšou modlitbou. Tou najúpenlivejšou prosbou a najnekompromisnejšou výstrahou. To všetko umocňuje naozaj vznešený pán s nezlomným svedectvom a veru i v poridne požehnanom veku má všetkých pať po hromade. Velmi vzácne u ludí všeobecne. ()

tomino28

Ať si říká kdo chce, co chce, David Attenborough je prostě frajer. Ne každý se nutně ztotožní s jeho poselstvím a vizemi budoucnosti, ale každý by měl vědět, co se okolo něj děje. Že by v tomto ohledu byl Netflix ideálním sdělovacím prostředkem masám? ()

Kizermen

Velmi hodnotný dokument. Sečetlý, milý pán Attenbourough líčí světu, jak závažné problémy nastanou, pokud se k planetě Zemi budem chovat stále jak hovada. Závěrem nabízí i řešení, výchozí cestu z toho dna kam naše společnost směřuje. ()

st4nford

V přírodě je lék na vše a ten kdo tvrdí, že ne, tak se jí ještě neotevřel a dělá velkou chybu. Proto se absolutně ztotožňuji s myšlenkou, že je třeba s ní žít v rovnováze. Povinnost pouštět tento film na školách, firmách... zkrátka všude, kde to jen půjde. Filmů s podobnou myšlenkou je spousta, ale díky skvělé propagaci a povědomí by tento titul mohl mít daleko větší moc a oslovit širší veřejnost. ()

Lijem

Perfektní mišmaš vzpomínek, krásy, smutku a naděje. David Attenborough a jeho pohled na svět, kombený se vzpomínkami na jeho pozoruhodný život a vyvíjející se lidskou společnost a s tím, ruku v ruce, i přírodu. (Tradičně) perfektně natočená podívaná s excelentním morálním přesahem a krásně fungující hudbou. Hezký, přírodu ukazující začátek, pesimistický, lidskou činnost kritizující prostředek a naděje plné zakončení. To celé podtržené "Davidovým svědectvím" a spoustou myšlenek. Tohle by mělo vidět, co nejvíce lidí a při nejlepším by se nad tím měli i zamyslet. VERDIKT: Tady sice není o čem, ale něco mi brání tomu střelit desítku. Jestli ta jednoduchost? Kdo ví. Každopádně pecička, která by neměla nikomu uniknout. 9,5/10 ()

Standa12

Sira Davida Attenborougha sledujem dlhodobo. Neustále čakám na nejaký jeho nový počin a vždy dostanem klenot, ktorý ma uhranie. I keď sa môže zdať, že sa spolu s BBC opakuje, vždy prinesú nové poznatky z ríše prírody. Na staré kolená kvalita výkladu neklesá, práve naopak, získava na kvalite. Videl ako planétu ľudstvo mení k obrazu svojmu za neuveriteľne krátky čas a týmto dokumentom neskutočne emotívne reflektuje svoj pohľad na minulosť, prítomnosť a možnú budúcnosť. Nezostáva mi nič iné len ďakovať za jeho celoživotnú prácu a prínos pre svet. ()

Majkl91

Působivý dokument, konečně někdo, z koho si nebudou dělat ekoskeptici legraci tak jako z Gréty. Jen nechápu, proč přelidněnost planety byla ilustrovalána na fotbalových fanoušcích Borussie Dortmund (v Německu je porodnost 1,6) a ne na státech subsaharské Afriky (porodnost 4,7), Blízkého Východu (porodnost 3,2) nebo na Číně a Indii, kde je jich jak kobylek a logicky se tam pak šetří, kde se dá a ekologie jde stranou. Ano, pro nás Evropany je to poselství, že musíme jít i nadále příkladem (jako vždy), ale v prvé řadě měl Netflix připravit titulky ve francouzštině, arabštině, hindštině a čínštině, aby zacílil na nejrelevantnější obecenstvo ;) ()

trickmaster

Tohle bych jako ministr školství přikázal pouštět povinně každý rok všem. kteří přejdou ze základních škol do středních, vyšších, gymplů nebo i vysokých škol! Toto je čistý misterstück!!! David Attenborough je 93 lety clovek, ktery to ma v hlave srovnane vice nez 99% jeho vrstevniku a vice, nez polovina vsech lidi na planete! Netflix tento film zaradil na svou platformu a dle obrovskeho poctu sledovani se film stal defakto Bestsellerem! Neni divu. Priroda mizi, fauna a flora se blizi absolutni zahube a nikdo s tim kur*a nic nedela! Az na par lidi jako je prave DA! Nutno zminit, ze tento pan si zalozil kvuli tomuto filmu i instagram, ve svych 93 letech. Za necelou pul hodinu se prihlasilo k odberu pres milion followeru a DA tak drzi rekord za nejrychlejsi dosavadni narust followeru na instagramu! Ma tam dosud jen 2 obrazky a na instagram udajne vubec nechodi. Tento pan je pro me legenda! A jeho film je absolutni strop!!! ()

Samson2003

Tento dokument očima Davida Attenborougha by měl povinně vidět opravdu každý. Během necelé hodiny a půl vylíčit nejzásadnější problémy, které ohrožují naší existenci s komentářem vypravěče a záběry drasticky zničené anebo naopak krásně vzkvétající přírody mě dostaly. Dokument přináší reálný pohled na destrukci systému přírody během JEDINÉHO lidského života a nabízí alternativní metody, jak náš svět zachránit před hromadným vymíráním našeho druhu. Místo věčně nekončících a nesmyslných politických komentářů a hádek bychom se všichni měli zaměřit právě na tyto skutečné problémy a nepřehlížet je. Proč nezměnit naši budoucnost k lepšímu, když stále máme tu šanci? ... Na konci padla krásná věta... "Příroda si poradí ať už s námi, či bez nás." ()

Tomas_PO

Dokument je rozdelený do dvoch častí, v prvej autor na príklade svojho dlhého života štatisticky mapuje nárast populácie, CO2 a poklesu nedotknutých miest na zemi, v druhej ponúka riešenia pre ľudstvo a zem v nasledujúcich dekádach a to s optimistickým nádychom. Dokumentov a potrebe záchrany životného prostredia a zmeny myslenia ľudí tu už síce bolo dosť, no žiaden ďalší nikde nie je naškodu. Tento, snáď až na krutý a pekne zanimovaný štatistický výpočet je odlišný práve v tom optimizme. Zábery z prírody sú štandardne uchvacujúce, človek si opäť raz uvedomí nádhernú diverzitu našej planéty - od dažďových pralesov, cez nedozierne oceány a podmorský svet, až po arktické oblasti. ()

ZetDaElO

Best of doterajšej oscetovej práce Davida Attenbourgha nie je len kritickým a skľúčujúcim pohľadom na devastačnú činnosť nášho nenapraviteľného druhu, ale aj konštruktívnym návodom, ako zabrániť sebazničeniu ľudskej rasy. Veľkolepý dokument. ()

kolly13

Odlišujme změny klimatu (kterou můžeme ovlivnit z části) a čistotu přírody (kterou ničíme permanentně). Ano, jsme zabijáci druhů, ras, ať chceme či ne. Attenborough a jeho tým se chytře veze na mainstreamu, dávkování poškození a velký vliv jeho ega a osobnosti. Jeho kredit mu nikdo nebere, ani nemůže, je to pan dokumentarista. Ale zda to něco změní? Silně pochybuju a to mě zároveň rmoutí. ()

wdc

Nebylo to až tak depresivní a nabízí některá řešení. Dozvěděl jsem se řadu zajímavých věcí, i když jsem si myslel, že vím dost o vlivu lidstva na náš jediný domov. Výběr záběrů i povídání pana A. bylo takové, jaké mělo být. Opět skvěle provedený dokument. ()

rabbi

Davidovi je 93 let...většinu svého života zasvětil zkoumáním a pozorováním přírody. Díky jeho filmům a hlasu mohli lidé pozorovat nádhery země, které mě konkrétně mnohokrát vyrazili dech. Tento film, se od těch posledních liší. Obdiv přírody, který byl z pravidla na závěr doplněn o strach ze zachování života na zemi, je zde také, ale zcela v opačné míře. Větší část zde dostalo Davidovo truchlení s ohromujícími fakty a obrovské deprese. Je to poslední, důrazné a vážné volání starého muže, který celý svůj život měl možnost sledovat zničující efekt, jaký na zemi máme. Pokud tady za 2 generace stále má být lidský život, opravdu doufám, že naději a řešení, které na konci filmu David dává, uchopí lidstvo správně a dříve než bude úplně pozdě. ()

joker211

Veľmi smutne, ale pravdivo zobrazená realita odzrkadľujúca súčasné myšlienkové nastavenie konzumnej spoločnosti, ktorej chamtivosť a hlad po peniazoch spôsobuje postupný zánik divokej ríše, ktorej existencia je nevyhnutná aj pre nás. ()

Zlajdaa

Příroda se nakonec vzpamatuje, jen my u toho být už nemusíme (pokud nezměníme náš způsob života). Dokument jako stvořený pro ty, kteří stále popírají změny klimatu a problémy, které se na ní podílí a které jsou jejím důsledkem. Jsem velmi vděčná za nadějeplné ukončení tématu. ()

MartinSTFC

Naprosto brilantní snímek. Pakliže Vás tato zpověď a apel legendy dokumentárních filmů nedožene k slzám a zamyšlení, je s Vámi něco špatně. Protože zde budeme jen tak dlouho, dokud tu bude naše příroda a její bohatství. A i když příroda může existovat bez nás, my nemůžeme existovat bez ní. Je to přitom tak jednoduché, znovu vrátit přírodě její sílu a hojnost. Pakliže jsme něco dokázali zničit, musíme to přeci umět opět znovu postavit. Ovšem pouze pokud budeme sami chtít. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů