G.I. Joe: Snake Eyes

• USA Snake Eyes: G.I. Joe Origins (viac)

Čo človeka privedie k tomu, že chce zasvätiť svoj život fyzickej likvidácii grázlov všetkého druhu? V prípade muža prezývaného Snake Eyes bola hlavnou motiváciou stará dobrá pomsta. Po násilnej smrti otca sa vydal na nebezpečnú a krvavú cestu, ktorá pre neho skôr alebo neskôr nemohla dopadnúť dobre. Našťastie stretol Tommyho (fanúšikovia fenoménu G. I. Joe ho poznajú pod prezývkou Storm Shadow), vznešeného japonského bojovníka, ktorý ho vzal do svojej krajiny a umožnil mu trénovať v radoch členov prastarého bojového klanu. Kód cti, ktorý jeho členovia dodržiavajú, stavia Snake Eyes pred zásadné dilemy. Napríklad – môže byť túžba po pomste tou jedinou ľudskou motiváciou? Priateľstvo s Tommym ho núti dodržiavať “správne” pravidlá klanu, túžba pomstiť otca za každú cenu ho však neustále láka na scestie. Lavírovať medzi dobrom a zlom sa nedá dlho, zvlášť keď do osudov hrdinov príbehu vstúpi Cobra – mocná organizácia, ktorá túži po vláde nad svetom a je ochotná pre ňu ísť doslova cez mŕtvoly. (CinemArt SK)

Phietros

Menší odbočka ze světa G.I.Joe ke zrodu bojovníka Snake Eyes. Musím říct, že mě to vůbec neurazilo a myslím, že film si zaslouží lepší hodnocení. Japonská kultura, dva bojující klany, ninjové, katany, akční souboje a hodně elektrických motorek to vše bylo fajn. Scéna s anakondama se taky povedla a byla to docela nečekaná vsuvka. Scénař už trochu pokulhával, ale celkově bylo vše podané jednoduše a ve stylu hollywoodské pohádky! Henry Golding sympaťák, ale možná by byl lepší v jeho roli slepý mistr Iko Uwais, který nedostal tolik prostoru, kdo ví. Andrew Koji působil rozpolceně, ale v tom dobrém. Na jednu stranu zbohatlý fracek, na druhou uvěřitelný zkušený bílý ninja co hájí kulturu rodiny. Jeho chování se na konci potvrdilo a tím se zrodil Shadow Storm, který se objeví v závěrečných titulcích (pro ty kteří předčasně vypli). Za mě 70% ()

hroubek

Čekal jsem trochu více, ale zklamný rozhodně nejsem. Potěšilo mě, že je to ve výsledku komornější. Žádný zbytečný digibordel, žádná záchrana světa, ale spíše fyzická akce. Bohužel, zde je největší kámen úraz - v akční stránce. Akce je chaoticky nastříhaná, zbytečně rychlá a nepřehledná a chybí jí tah na bránu. Režisér Robert Schwentke se dost snaží a to, že zvolil vážnější přístup bez vtipů jsou plusové body. Nicméně ta akce mu podraží nohy. Nikdy jsem neměl pocit, že o něco velké jde, že hrdinům hrozí nebezpečí nebo, že jde o osudový souboj mezi soupeři na celý život. Většina konfliktů ve filmu je prostě obyčejná. O to více jsem si pak vážil, že to po příběhové a herecké stránce tolik nedře. Příběh není špatný a pokud beru v potaz, že vychází z hraček, tak je fajn. Herci jsou dobře obsazený a mají dostatek charisma na to, aby své postavy zahráli uvěřitelně. Ve výsledku jde o fajn menší blockbuster, u kterého zamrzí ta akce, která měla by mnohem lepší a přehlednější. ()

VanTom

Šablonovitý "origin" nemá špatně napsané postavy, ale dlouho zaujímá jenom nejistotou, zda sledujeme vznik padoucha, anebo hrdiny (nakonec oba, to zaklaplo dobře). Body nabírá hlavně pohlednicovými japonskými reáliemi, jak z prospektu. Akcí nešetří, avšak přestože se režisér, choreografové i kaskadéři zjevně snažili a přicházeli s mnohými nápady, byla taková neslaná, nemastná – plus velice zběsile nasnímaná, kamera vyváděla divočiny, až jsem sotva stíhal. Asi bych se ale nášupu po otevřeném, tzv. "univerzum rozjíždějícím" konci nebránil (zejména se Samarou Weaving v roli majorky Scarlett). ()

Jaro.Krafcik

Začiatok nášho stredajšieho kino dňa nemohol byť lepší, prázdna kinosála len pre dvoch a derniéra tohto skvelého akčného filmu. Gi joe séria je velmi dobrá už od mala som mal figúrku Snakea. Tento origin ktorý nas zaviedol až k im počiatkom. Predovšetkým skvelé obsadenie, Samara Weaving opäť potvrdila že aj po krvavej neveste na ktorú sme tiež boli v kine, je skvelá začínajuca herečka. Spokojnosť aj keď prehnaná fantasy s obrími hadmi nesadne asi každému. Príbeh sa nám pozdával a osobne prekážal asi len rasový samuraj, naštastie, len jeden, netflixu by sa film nepozdával aj keď bol takmer dokonalý . Za mňa obrovské prekvapenie a skvelý tip od bývaleho spolužiaka. Scc opäť raz čarovne potešilo a po horúcom dni sme si oddýchli aj pokecali a zároveň nikoho nerušili. 5* ()

drackula

Prekvapivo pozerateľná záležitosť. Scenár bol síce v niektorých miestach hlúpučký, ale vzhľadom na kvantum akcie, ktorá tieto neduhy elegantne kryla, som sa nenudil. Všetko bolo dostatočne béčkové, čo bolo krásne vidieť na stovkách katán, ktoré lietali vzduchom. Pripomínalo mi to ázijské klasiky, kde sa to v podobnom duchu mlelo jedna radosť. Film nejako výrazne nevyčnieva ani v rámci G.I.Joe univerza. Skôr tam celkom zapadne. Celkovo teda nič zásadné, ale ako akčná jednohubka film funguje. A dostal som chuť na komiks. 60% ()

LizianShaw

Zpočátku jsem se kvůli zdejšímu hodnocení dost bál, a musím uznat, že prvních dvacet minut vypadalo dost béčkově, po chvíli, mě to však začalo dost bavit. Položil jsem si otázku - baví mě to víc, než předchozí G.I. Joe blockbustery? A odpověděl bych váhavě, ale nakonec kladně. Původní G. I. Joe byly vždy spíše o cool akci, a corny hláškách. Dvojka měla dokonce i dost známé herce, ale to je všechno. Snake Eyes zezačátku vypadá podobně, i přesto, že vidíte bojovat dva hrdiny proti dvaceti Yakuzákům, už jasně víte, kdo vyhraje. I přesto, se ale tento film vyznačuje dost jiným stylem - hlavně má o dost serióznější tón, založený na intrikách a pomstě. Navíc je zde opravdu krásná paleta barev a japonské prostředí bylo nádherné a obohatilo ninja atmosféru. Překvapil mě také směr hrdiny - tedy, zde hlavní hrdina není stoprocentní dobrák, který zachraňuje svět, ale snaží se udělat cokoliv, jen aby vykonal svou pomstu, aby dal své duši mír. Pomsta sice skončí dost klišé způsobem, ale i tak bylo celkem slušné vidět, co vše je Snake Eyes ochoten provést. Pochválím i akci, kdy to není akční cgi výplach, ale určitě slušná dřina plná kaskadérů a kdekoliv, kde se objeví Iko Uwais, to už je prostě záruka dobrých fightů. Jen kamera se občas třásla, výsledný dojem to však nezkazilo (ale mohli si odpustit slow-motion). Fanoušci pravých G. I. Joe si musí rvát vlasy, nad tím, že po celý film Snake nemá helmu, co by se však od Hollywoodu dalo čekat, aby zakryli a oněměli krásnou tvářičku Henryho Goldinga. Herec to ale není špatný, takže mi to vůbec nevadilo. Králem pro mě byl stejně Storm Shadow, a je poměrně škoda, že se sequelu, kvůli slabým tržbám nedočkáme. ()

JohnSmith

Po shlédnutí traileru jsem se velice těšil a vypadalo to, že to bude paráda. Bohužel nebyla. Akce nebyla sice špatná, ale poměr délka a tempo vyprávění byl špatný. Místy jsem se fakt nudil. Hlavní hrdina je sice sympaťák, ale to nestačí. K tomu jsem dost nepobral štěk Ika Uwaise, ten si zaslouží větší prostor. ()

mkubalikova

Čekala jsem to výrazně horší, ale vlastně jsem mile překvapena. Akční béčko, které je akorát zábavné, aby člověku ty dvě hodiny v kině v klidu utekly. 70% ()

psychoJoa

Tak tenhle film jsem si opravdu užila! I když už je to dávno, co jsem naposledy viděla první G. I. Joe filmy, Snake Eyes pořád zůstává mou nejoblíbenější postavou - jen mě trochu mrzí, že tvůrci nezařadili i část, kdy se k GIJoe přidává… no, prostě bych se zvládla o něm dozvídat mnohem více věcí. Jinak šlo o oddechovou akční podívanou v (aspoň pro mě) atraktivním prostředí s nádechem fantasy prvků - jó, to já můžu! ()

kenkaku

Naprostá zbytečnost. Ne z pohledu děje (ten ani komentovat nebudu), ale z pohledu provedení a integrace do “G.I.Joe vesmíru”. Kterého blba napadlo přeobsadit veškeré postavy, které jsme již měli možnost vidět (Scarlett, Blind Master, Stor Shadow)? Vrcholem idiocie je, že Snake Eyes změnil etnikum (?!). Jako proč bylo špatně, aby zůstal hetero bělochem? Dokážu pochopit, že Ray Park je už pro roli fosílie (má o 20 let víc než by se do role slušelo), ale udělat z něj asiata už bylo moc. Na tyhle neomarxistické manýry jsem už opravdu háklivý. Co také naprosto nepochopím, je co za břídila rozhodlo točit bojové scény ruční kamerou a ještě v detailu? K dispozici měl martial art esa současnosti a nevytěžil z toho ani prd. Takže film nefunguje ani jako součást jednoho universa ani jako samostatný martial art film. Digitální bordel za to využít uměli až až… ()

sedm.1

Po parádním prvním díle a mizerném druhém, je tato třetí podívaná ze světa G.I.Joe, co se kvality a zábavnosti týče, tak nějak mezi nimi. Zápletka tedy není žádné terno, které by dokázalo čímkoliv vyloženě vyniknout, na druhou stranu je svižná, nenudící a rozhodně se u ní nemusí divák chytat za hlavu, kvůli nějaké šílené paskvilnosti. Co mě nicméně hodně překvapilo a v podstatě i dost zarmoutilo, a to především vzhledem k předchozím dvěma filmům, že se prakticky vůbec nejedná o efektní podívanou, žádné výbuchy, žádné demolice, žádná destrukční akce, prostě tomu chybí jakákoliv velkolepost, na kterou jsem se ovšem upřímně těšil. Veškerá akce se zde tudíž odehrává buď v rámci osobních soubojů, případně se objeví pár přestřelek, či auto-moto honiček, o nic přesvědčivého se ale bohužel v tomto poměrně zásadním ohledu nejedná, a hlavně její zpracování též nepovažuji za úplně skvostné, především tedy co se zbytečně splašeného střihu týče, nemluvě o naprosté absenci krve, kdy sice chápu, že producenti musí vzít v potaz přístupnost, vzhledem k výdělkům, ale bez ní ta akce prostě vypadá fakt nepřirozeně, až naivně. Pozitivně jsem jinak vnímal většinu postav a i jejich hereckých představitelů, v čele se sympatickým a výrazným Henry Goldingem, atmosféra, plynoucí především z prostředí Japonska, mě pak příliš neoslovila, napětím film nedisponuje vůbec a ani finále nepřináší nějakou dech beroucí podívanou, tudíž vzhledem ke všem těmto faktům a okolnostem, považuji Snake Eyes za průměrný akční zážitek, který mě osobně sice bavil, ale abych ho doporučoval, to nemohu, jelikož v podstatě nemám kvůli čemu. ()

iXtr3m3

Z G.I. Joe univerza zatiaľ to najslabšie. Na prvé miesto stále radím prvú časť, ktorá napriek absencii Rocka bola správna superhrdinská. Dvojka trošku "zreálnila" a toto šlo zasa trochu mimo. Škoda, potenciál to malo, ale teda tá "hlavná zbraň", ktorú záporák zháňal, tak to teda nebolo nič moc. ()

KoRner

Totálne béčko, ktoré sa odlišuje od ostatných len veľkou časťou natočenou pred zeleným pozadím. Zo začiatku to na katastrofu nevyzerá, máme mafiu, záchranu ich vodcu, mŕtveho otca ....aby sa to potom skĺzlo na "Ninjago" frašku o nejakom šutri, čo vie vybuchovať. Akčných scén je tu dostatok, ale nemôžem sa zbaviť pocitu, že film, ktorý ma k dispozícii Ika Uwaisa a Ah-Sahma, ich mohol mať aj podstatne lepšie. ()

666Carnage

Slušná Tokyjská jízda. Ninja sem, ninja tam, ninja kam se podívám. Ubral bych asi 20 minut a to nadpřirozeno a bylo by to o dost lepší. Po choreografické stránce není co vytknout. Jako origin to, ale ušlo. 60% ()

Fary

Ale jo - na G. I. Joe docela povedený, pokud odhlédnete od toho, že to prakticky nijak nesouvisí s předchozími zpracováními. Jen nechápu ty zuby u těch anakond - anakonda je škrtič... ()

Corpsegrinder

Taková blbost by neprošla ani v 80s. Chybí tomu nadhled a zábavnost, hlavní hrdina je naprostej idiot kterej je vám celou dobu uplně ukradenej a že by se z něj na konci stal nějakej killer mi teda taky nepřišlo, a to je zásadní problém celýho filmu, jde prostě odnikud nikam. Postavy se chovaj naprosto nesmyslně, např. ta hyperdrsná šéfka ochranky klanu co dělá ramena od první chvíle co přijde na scénu a pak v jednu chvíli naprosto bezdůvodně začne hlavnímu hrdinovi pomáhat, nebo babka alias hlava rodiny co tam nejdřív připosraně pobíhá a pak jako lusknutím prstu to začne rasit vějířem a skáče 5 metrů vysoko. No šílený prostě. Pár akčních scén ušlo ale to je tak vše. Těšil jsem se na Samaru Weaving a ta tu snad nemá ani 5 minut takže to mi taky radost neudělalo. ()

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Top Gun a Mission: Impossible se odkládají

Top Gun a Mission: Impossible se odkládají

09.04.2021

Studio Paramount Pictures opět lehce zamíchalo svými daty premiér a největšími postiženými snímky jsou tentokrát Top Gun: Maverick a Mission: Impossible 7. Nově se tedy pokračování legendárního Top… (viac)