G.I. Joe: Snake Eyes

• USA Snake Eyes: G.I. Joe Origins (viac)

Čo človeka privedie k tomu, že chce zasvätiť svoj život fyzickej likvidácii grázlov všetkého druhu? V prípade muža prezývaného Snake Eyes bola hlavnou motiváciou stará dobrá pomsta. Po násilnej smrti otca sa vydal na nebezpečnú a krvavú cestu, ktorá pre neho skôr alebo neskôr nemohla dopadnúť dobre. Našťastie stretol Tommyho (fanúšikovia fenoménu G. I. Joe ho poznajú pod prezývkou Storm Shadow), vznešeného japonského bojovníka, ktorý ho vzal do svojej krajiny a umožnil mu trénovať v radoch členov prastarého bojového klanu. Kód cti, ktorý jeho členovia dodržiavajú, stavia Snake Eyes pred zásadné dilemy. Napríklad – môže byť túžba po pomste tou jedinou ľudskou motiváciou? Priateľstvo s Tommym ho núti dodržiavať “správne” pravidlá klanu, túžba pomstiť otca za každú cenu ho však neustále láka na scestie. Lavírovať medzi dobrom a zlom sa nedá dlho, zvlášť keď do osudov hrdinov príbehu vstúpi Cobra – mocná organizácia, ktorá túži po vláde nad svetom a je ochotná pre ňu ísť doslova cez mŕtvoly. (CinemArt SK)

T2

║Rozpočet $88miliónov║ Tržby USA $28,264,325 ║ Tržby Celosvetovo $36,964,325▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Dosť slušný prúser, rovnako ako nový Mortal Kombat 2021 alebo aj prvý diel G.I.Joe, tak ani tento nešťastník Snake Eyes veľkú dieru neurobil.  Vyhorený režisér Robert Schwentke (ktorý kedysi oslnil s akčným RED) nedáva ani len solídny priemer a prevažne nám solí len suchú béčkovú záležitosť, ktorá sa stáva postupom času len zívačkou, kde toho zaujímavejšieho je len minimum. /40%/ ()

verbal

Snake ass – Militantní hračky pro lobotomy 3 jsou jen slaboduchým útokem Hasbra na džaponský trh a přitrouble nudnou kokotiádou s hnusnou a lacinou choreografií, kde všichni ti rádoby džaponští samusrajové z Malajsie, Indonésie, Ghany a zkurvenými rasistickými bílými hubami zmixované nihonmuly hustě buší pouťové bušidó v přebušené rychločalamádě pro mentální vybušence a páchají pomalé kariérní harakiri tupým scénářem. Když to vztekle srovnám s velmi solidní, nápaditou a skvěle udělanou Letňákovou jedničkou, nezbývá mi, než být značně Z.P. Ruzen. ()

Lima

Zářný příklad toho, že dnes psát scenáře k hollywoodským blockbusterům je jako pobírat sociální dávky, to musí být lahoda. Ne, neuráželo mě to svojí blbostí, ale bylo to šablonovité až na půdu a bylo mi to všechno šumák. Má to jeden skvělý nápad (čisté srdce mezi starobylými anakondy) a tím pozitiva končí. Iko Uwais se svými pár minutami zcela nevyužitý, akce je průměrná a je jí málo, směřování na děcka zcela zřetelné, ale ty stejně do kina nepřišly, tak kdepak asi soudruzi z Paramountu udělali chybu. ()

MrHlad

Origin nejslavnějšího člena G.I. Joe je sympaticky jednoduché, ale celkem zábavné akční béčko, které co se akce samotné týče kope většinu času hollywoodský průměr, ale občas dovede příjemně překvapit. Schwentke navíc s akcí nešetří a když už si mají lidi povídat, je to alespoň v krásně kýčovitém „japonském“ prostředí plném neonů a meditačních zahrad. Zábavná blbina, která ví, že se v ní musí pořád něco dít, aby se člověk nezačal nudit. Na první hollywoodskou ligu to není, na příjemně strávené dvě hodiny v kině to stačí. Pokud člověk ví, do čeho jde. ()

EvilPhoEniX

Sympatická martial arts jízda v atraktivním Japonském prostředí. Ok nebudu tvrdit, že Snake Eyes je výborný film, né není, a není to film, kde si po skončení divák řekne, chci to vidět znova, na druhou stranu je zde spousta známých a mých oblíbených tváří, Ninjové, Yakuza a spousta akčních scén, takže jsem se výborně bavil a dostal jsem to, co jsem i od filmu očekával. Henry Golding je sympaťák, Andrew Koji největší tahoun, Iko Uwais má méně prostoru, ale rozhodně potěší a dvojka Samara Weaving a Tokio to je vysněný Threesome, takže herecky velmi dobré. K akčním scénám pár výhrad mám a nejvíce zamrzí absence Rka, kdyby zde stříkala v deštivých ulicích Japonska krev, tak se nejspíš ukojím blahem. Občas mi vadil i chaotičtější střih, ale slušná choreografie, fajn borci před kamerou a tvrdé kontaktní údery to víceméně vynahradily. Dějově film samozřejmě nezaujme, ale na akční poměry si myslím dostačující. Bavil jsem se. Fanoušek Asie a Akce by neměl být zklamaný. Zbytek diváků může kino vynechat. PS: Jump scare při scéně s hady považuji za nejzákeřnější snad za posledních 10 let. Příběh 3/5, Akce 4/5, Humor 0/5, Násilí 1/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5. 7/10. ()

tron

Hm. Asi som jediný na planéte, kto od toho čakal viac. Čakal som nedocenený film s výbornými akčnými scénami a áno, akcia napokon bola dobrá, ale k závratnej a vynikajúcej mala fakt ďaleko. Ťažko tomu ale niečo vyčítať, je to proste solídne akčné béčko, ktoré síce trvá absurdné dve hodiny, ale nejak enormne to nevadí a hlavný hrdina je sympaťák. Niečo medzi 2* a 3*. Dávam 3*, lebo som v živote videl už stokrát horšie filmy. ()

B!shop

Tak tohle bylo fakt hodne hodne spatny. Prvni dva dily sice nebyly buhvico, ale nedalo se jim uprit, ze slo o zabavnou akcni jizdu. Tohle je nuda rozplizla do dvou hodin. S G. I. Joe to v podstate nema nic spolecnyho, udalosti z historie Snake Eyese z minulejch dilu to naprosto ignoruje a pribeh je naprosto tuctova cinska akcnarna s totalne predvidatelnym pribehem, nudnejma akcnima scenama a tak naprosto tragickejma hercema, ze se to jen tak nevidi. Vlastne ani nevim, za co ta 1*, asi proste pocitove to uplne na odpad neni. Nikdy vic, radsi si jdu zase pustit jednicku. ()

dO_od

// Neurážející akční výplach s cool herci, ale ničím extra navíc. Od předchozích Joes vlastní vůbec žádný zlepšení. 5/10 ()

choze

Dle očekávání generická a vyměklá pohádka pro teenagery o hodných a zlých jakuzácích a černých a bílých nindžích. Pochválil bych dostatek přesilových bitek s katanami s pár fajn zpomalovačkami a asijské sympaťáky, bez čeho bych se obešel byly anakondy i upalování drahokamem. Bohužel scénář je šablonka bez napětí a překvapení, bitkám chybí promakanější choreografie, zabít kohokoli kromě bezejmenných poskoků je tabu a výsledek je tak matný, málo zábavný a zbytečný. ()

Eliott

Celkem mne zaujalo, jakým způsobem tvůrci přepsali nastíněnou historii všech hlavních postav předchozích filmů. Což samo o sobě působilo celkem dobře a již jsem na neustále uměny z komiksů zvyklý, ovšem hlavní motiv o pomstě byl jako přes kopírák a hlavní hrdina křečovitě držíce se své absurdní cesty většinu filmu vypadal jako naprostý pablb. No, byl mi zkrátka mnohem sympatičtější když vůbec nemluvil. Na adresu tohoto filmu mám pouze jedinou kladnou poznámku a tou jsou propracované bojové scény z Japonského prostředí. V minulosti jsem byl moc spokojený s filmy z roku 2009 a 2013, ale tohle se vydalo trochu nešťastnou cestou a já nakonec zvažoval i dvě hvězdy, jelikož příběh byl průměrný, hlavní hrdina nesympatický a jeho motiv nepochopitelný.  V poslední řadě ještě Baronka, což byla pravděpodobně nejcharismatičtější postava jedničky ( Sienna Miller)  zde absolutně nesplnila mé požadavky a vážně nechápu jak do role mohli obsadit asiatku. Kdyby aspoň vypadala dobře, ale tohle (Úrsula Corberó).... Nakonec 3 hvězdy, ale velké zklamání. 52% PS: Ačkoli byl v soubojích celkem neschopný, Strom Shadow byl opět nejcharismatičtější postavou celého filmu. ()

Spiker01

Paramount tenkrát nepokračoval s hlavní sérií (byl jsem v kině a bylo mi to líto) a možná bychom se té trojky dočkali, kdyby jen náznakem tušili, že Snake Eyes nebude absolutně nikoho zajímat. A přitom je to nakonec docela dobrý film. Jen má jeden zásadní problém, zvlášť pokud se jedná o středně drahý blockbuster (prý 88-110 mil), není vůbec lákavý. Což o to, trailery byly vlastně výjimečně povedené, ale že by to byla událost potřebná k návštěvě kina?  Výdělky z kin hlásají opak. A přesně tak jsem se cítil první půlku filmu. Nic, co by mě vytrhlo z letargie, stokrát viděné téma a ničím extra nevyčnívající. Henrymu Goldingovi hlavní role nakonec sedí více než bych čekal a druhá polovina už mě bavila podstatně více. I kvůli tomu, že je akčnější a zbytečně se nereplikují japonské dohady a machinace s Jakuzou, ale trošku více to odsýpá. I tak ale můžete s klidem vynechat. Možná přesně takovýhle filmů bude v budoucnu ještě méně, snad budou ale o to kvalitnější. ()

Davies182

Když srovnám akci v Shang-Chi a tomhle, tak je to jako nebe a dudy, a to se vlastně týká i příběhu. Průměrnej akční výplach, kterej sem prozíval, a vlastně ještě nevím, jak moc mě štve, že jsem si mohl pustit něco jinýho... ()

Xmilden

Úplně zbytečný a ještě k tomu dlouhý origin, který podle mě nikdo nepotřeboval, což se zcela určitě promítlo do komerčního "úspěchu". Henry Golding se do role zrovna 2x nehodí. Akce je fádní. Iko Uwais nedostal prakticky žádný prostor. Svět G. I. Joe bych považoval za zcela uzavřený. 45% ()

darkrobyk

Do třetice a nejslabší. O proti pro mne skvělé dvojce je tohle několik kroků zpět. Kolísavý film obtížně držící napětí je jako na vlnách - akce - bláboly - akce - bláboly - dumání - akce.... Golding moc sympatií nepobral, navíc se většinu filmu jen odporně škaredí. Budiž, ale má pokřivený charakter a úspěšnému hadímu testu v závěru já nevěřím. OK, žene ho pomsta, ale kvůli ní je schopen zradit naprosto každého. Jeho převlékání kabátů je rychlejší než u nejvyčuranějších politiků. Samotná akce je bez nápadu, takové mlácení se, kdy létají pomalu jiskry od mečů, ale ani kapka krve, jelikož za vším stojí gigant Hasbro. Jediná prolitá krev je během falešného bratrství. Nejlepší tak je babka s vějířem, což je dost málo. A spolknutí hadem mimo kameru? Tak to jděte do háje. Nejnapínavější scéna je na automobilech, jenže to na dvě hodiny nestačí. Slušný vizuál, dobrá kamera. 2,5* zaokrouhlím na mizerné 3*, ale vidět už to znovu nemusím. ()

Shakers

Mám rád G.I.Joe. Prvé dva filmy ma bavili, obzvlášť ten prvý, ale toto je slabé. Nechem to zbytočne porovnávat, ale nedá mi to. Keď si vezmem, čo mal prvý alebo druhý film (lepší hercov, hi-tech vecičky a hlavne lepšieho Strom Shadowa a Snake Eyesa), tak tento Origin nemá ani polku s toho. Dokonca ani hudba nie je tak výrazná ako ta od Silvestriho, či Jackmana.  Herecké obsadenie ma moc nezaujalo a asi najväčšie plus, je tu Japonska kultúra a akcie. Viac nedostaneme. Na druhú stranu je to aj trošku logické, keďže toto G.I. Joe vlastne nie sú. Je to Origin jedného (alebo dvoch) nindžov. Taktiež je to aj zbytočne dlhé, predošlé diely, ktoré mali oveľa viac postav stihli skĺbiť v kratšie stopáži príbeh, akciu aj dobré postavy. P.S.: za titulkami sa vám predstaví Storm Shadow. 55% - 3* ()

filmfanouch

G. I. Joe se již na plátně kin objevili dvakrát. Poprvé v režii Stephena Sommerse v roce 2009, podruhé v režii Jona M. Chu v roce 2013. I přes plány na čistou trojku a crossover s Transformers šli nakonec tyto plány k ledu a s G. I. Joe to tvůrci zkusili znova úplně od počátku. Místo klasického G. I. Joe se ovšem dočkáme originu jedné z nejznámějších postav – Snake Eyese. Se zahalenou postavou, která svůj obličej neukazuje a vůbec nemluví ovšem origin pracuje zcela jinak. Raye Parka nahradil Henry Golding a Snake Eyes nemůže být svému klasickému maskovanému a němému já více vzdálenější. Sám nový představitel titulního hrdiny Henry Golding prohlásil, že právě tajemnost postavy Snake Eyese byla klíčová v tom, aby samotný film vznikl. Snake Eyes má ke svému známému já přitom daleko nejen vizuálně, ale i povahou. V jeho originu Snake Eyes není tím ryzím hrdinou s jasně nastaveným morálním kodexem a tvůrci s originem Snake Eyese pracují o poznání zajímavějším způsobem, než by se mohlo zdát. Otázkou ovšem je, zda samotný origin Snake Eyese vůbec funguje.   Režie filmu se chopil Robert Schwentke a natočil rozhodně film, který má k předchozím G. I. Joe filmům daleko. Na rozdíl od obou předchozích filmů se Snake Eyes bere o poznání více vážně, humorných momentů je opravdu velmi málo. První dva filmy byli skutečně zábavné velkolepé blockbustery, které skutečně těžili z faktu, že vznikají dle hraček pro děti od firmy Hasbro a dodali přitom solidní akci. Snake Eyes: G. I. Joe Origins je o poznání komornější film. Bere se skutečně více vážně a až do samotného závěru vlastně k žádné velkolepé akční scéně nedojde. Přesto to ovšem není vyloženě na škodu. Origin Snake Eyese má výhodu v několika věcech. Především v tom, že je Henry Golding sympaťák, Schwentke umí točit a vzniká skutečně solidní ninja film. Áčkových blockbusterech o ninjích není nikdy dost a Snake Eyes skutečně je příběhem o klanu ninjů. Jenomže od začátku je zároveň jasné, že jde o poznání víc. A musí se především nakopnout nová filmová verze G. I. Joe.   Díky tajemnosti původního Snake Eyese v podstatě tvůrci mohli přijít s jakoukoliv jeho historií. I díky velmi dobrému Goldingovi se skutečně dokáže prodat příběh muže, kterého žene jedině pomsta. Kromě Goldinga má film štěstí i ve zbytku castingu. Především v  Andrew Kojim, který je jako nový Storm Shadow též velmi dobrý. Původ jejich vztahu funguje na zcela jiném principu než v předchozích dvou filmech a minimálně s jejich vztahem by se dalo skutečně zajímavě pracovat v následujících pokračováních. Snake Eyes vlastně první půlku skutečně dobře šlape. Dokáže se prodat ona zápletka s výcvikem, sem tam se objeví ne zcela dokonalá a tak trochu nepřehledná akce, která ovšem zas tak výrazně nevyrušuje a i s lehkou předvídatelnosti vlastně origin Snake Eyese fakt slušně šlape. Jenomže pak bohužel přijde druhá polovina, která se především snaží Snake Eyese zapojit do onoho světa G. I. Joe. A je to škoda. Příchod organizací G. I. Joe a Cobra je už dle propagačních materiálů nevyhnutelný, ve finále je to ovšem škoda. Jakmile se do víceméně komorního konfliktu Snake Eyese, Tommyho/budoucího Storm Shadowa a jeho zlého bratrance Kenty (slušný Takehiro Hira) zapojí tyhle dvě organizace, najednou vše funguje tak o poznání lépe. Film, který se po celou dobu vlastně víceméně držel při zemi se ve finále musí spolehnout na lehčí digibordel, ještě o poznání méně přehlednější akci a ono očekávatelné naroubování pootevřených vrátek pro další pokračování. Samara Weaving je jako Scarlett velmi dobrá, bohužel jí je ovšem ve finále velmi málo. Iko Uwais je ve své menší roli celkem fajn, přesto je tak trochu nevyužit. Za zmínku ještě stojí možná Peter Mensah jako Slepý mistr, zbytek už ovšem tak moc zajímavý není. Úrsula Corberó jako nová Baroness dvakrát nezaujme a její našroubování do finále je jednoduše směšné. Především ona ninja atmosféra ovšem ve finále tak trochu mizí do háje a finále skutečně působí jako z jiného světa. I Goldingův Snake Eyes se sice časem musel do světa G. I. Joe zapojit, přeci jen ovšem zamrzí, že si tvůrci našroubování širší mytologie nenechali na ono již dávno slíbené pokračování.   Natočené je to celé opravdu slušné. Ano, ta akce skutečně není kdovíjak světoborná a občas se stříhá moc šíleně. Přesto ovšem většinu času funguje. Především v momentech, kdy se skutečně šermuje na meče. Ne zrovna v momentech, kdy se musí v jeden moment posekat dvacet protivníků, komorní souboje ovšem fungují. A té slušné akce je naštěstí k onomu finále, kdy hlavní MacGuffin stvoří ono menší digifinále celkem dost. Střih je jinak v podstatě slušný, kamera se občas skutečně kreativně hýbe a celkově to ve finiši dopadne o poznání lépe než by člověk čekal. Akce z ranku Johna Wicka rozhodně nehrozí, k příšerným akčním scénám ovšem scény ze Snake Eyese úplně řadit nejde. Neurazí to. Snake Eyes má daleko k zábavnosti předchozích dvou G. I. Joe filmů, zkouší to ovšem jinak. Zamrzí, že po první hodině mu trochu dojde dech i kvůli změně karet a že se tak nějak dle očekávání musí jeho origin našroubovat na válku mezi G. I. Joe a Cobrou. Přesto ovšem slušný start potencionální nové franšízy, která si šanci zaslouží už kvůli tomu, že Henry Golding a Andrew Koji dokážou další filmy bez problému utáhnout. Jen to příště chce více Samary Weaving, více konzistentní nádech filmu a především rozhodnutí tvůrců, zda se chtějí příště vydat směrem původních G. I. Joe filmů nebo se vydat spíše cestou jejich Snake Eyese. Ten se sice v jistých momentech možná bere vážně až příliš (především v momentech, kdy k onomu lehkému humoru skutečně dochází), minimálně je ovšem fajn, že to někdo skutečně zkusil po vzoru prvních pěti Transformers od Michaela Baye a následného Bumblebeeho tak trochu jinak..... () (menej) (viac)

JohnnyD

Nejako tak si predstavujem tvorbu Cannonu, keby sa dožil dneška. Sterilná strašne vážne sa berúca nuda s ninjami, kde je jediným spestrením ako vždy rozkošná Samara Weaving, ktorá je tu ale bohužiaľ asi len 10 minút. ()

HAL

Mě u těch docela hezky natočených soubojů ukrutně chybí krutá brutalita, ale cílovka je holt jinde - zhruba kolem dvanácti let - a pro ni je to perfektní film. Strašlivá blbina, ale tak akorát naivní a s hezkou a vyžehlenou akcí, že bych si ho jako děcko hrající si s figurkami náramně užil. Jenže já už si s nimi hezkých pár let nehraju, a tenhle GI Joe spin-off jsem si užil jen proto že jsem ho půlku času při práci ignoroval. První Transformers jsou úplně jiná liga. Tady potěší aspoň estetika města a jeho nasvícení jakoby vykradená z Cyberpunk 2077. 6/10 ()

mzss1

[58%] Viděno v kině. Návštěvu velkého plátna jsem v tomto případě filmu neměl v úmyslu, ale nakonec jsem přeci jen zašel. Nikdo neví, kdy ty kina zas kvůli té „chřipce“ zavřou. Nyní k filmu. Nebudu se zde rozepisovat a porovnávat předchozí filmy z téhle G.I.Joe série, tohle je prostě samostatný film a basta. Příběh není nejhorší, nejvíc mě zaujaly postavy. Postavy Snakea, Tommyho byly asi nejlepší. I hlavní záporák nebyl špatný. Ženské duo bab Corberó a Weaving  - prostě vsunuté na okrasu, ale co už. ;) Akční scény – to je asi největší kámen úrazu tohoto snímku. Rozhodně bych je moc nekritizoval. Oceňuji, že digi akce k výbuchům, bouraček a destrukcí, nebyly tak umělé, jak v traileru bylo vidět, ale ty bojové sekvence nebyly prostě moc přehledné. Byly úderné, že většina ran byla cítit, ale nedokázal jsem si je pořádně užít. Neříkám, že byla kamera moc rozklepaná, ale nezabírala to podstatné. Kolikrát jsem ani nevěděl, kdo s kým bojuje. ;) No, co se dá dělat. Hudba vcelku ok. Celkově mě film docela pobavil. Neshledávám na něm nic extra špatného. Co se týče sci-fi prvků, tak až ke konci to s tím čaromocným kamenem, nebo co to bylo + ještě ti velcí hadi, jinač to byl spíše akční film. Posledních 40 min je akce nonstop, takže aspoň, že tak. Nicméně pouze lepší průměr na jedno pohodové shlédnutí to bylo, nic víc, nic míň. ()

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Top Gun a Mission: Impossible se odkládají

Top Gun a Mission: Impossible se odkládají

09.04.2021

Studio Paramount Pictures opět lehce zamíchalo svými daty premiér a největšími postiženými snímky jsou tentokrát Top Gun: Maverick a Mission: Impossible 7. Nově se tedy pokračování legendárního Top… (viac)