Napätie

Zdravotnú sestru Val čaká jej prvý pracovný deň v schátranej londýnskej nemocnici Je, ale mladá a nepriebojná, preto jej hneď vrchná sestra priradí nočnú smenu. A čo horšie. Na túto noc je naplánovaná odstávka prúdu. Väčšina nemocnica je evakuovaná, zostávajú len pacienti z jednotky intenzívnej starostlivosti, ktorí by prevoz pravdepodobne neprežili a hŕstka zamestnancov. Svetlá zhasnú, nemocnicou pomaly preteká šero meniace sa v temnotu. V temnote sa skrýva desivé a neľudské zlo. A Valina nevinnosť je presne to, čo skryté zlo prebudilo. Val razom ľutuje, že na otázku, či sa bojí tmy, neodpovedala áno. (Cinemart SK)

filmmovier

Předně musím podotknout, že Rose Williams je skvělá. Nejen, že je pěkná, ale taky je dobrá herečka, takže ideální kombinace, která v tomhle filmu skvěle vyšla. Corinna Faith se zase jeví jako velice zajímavá režisérka a scenáristka, tak uvidíme, co přinese do budoucna, každopádně Napětí je velice slibná první vlaštovka. Výchozí zápletka snad už ani nemůže být lepší - totální tma, až na pár výjimek prázdná nemocnice, noc a nějaké to strašení. A první hodina je skutečně skvělá - herecky to funguje, atmosféra je budovaná na jedničku, výtečně to vypadá, postavy jsou zajímavé a snad jediné, co nefunguje, jsou lekačky - pokud jste ovšem puberťačka, hororů neznalý divák, či vám k leknutí stačí málo, tak si toho posledního nevšímejte. Byl jsem připraven dát čtyři hvězdy, ale v poslední třetině se to bohužel začalo nějak rozpadat (řemeslně ne, ale dějově, kdy už je to na konci skutečně až nehezky přeplácané), což je skutečně škoda. Nicméně ani přesto nelze tomuto filmu upřít, že je pořádně zajímavý a za pozornost rozhodně stojí. Letos zatím v nevelké konkurenci rozhodně vyniká a většinu času tvůrci servírují skutečnou žánrovou lahůdku. A pokud jde o Shudder, který za tím stojí, rozhodně je Napětí to nejlepší, co jsme od něj zatím dostali. Jen tak dál. 65%. ()

LUKICKK

Jediné co v tomhle filmu fungovalo byly lekačky a děsivá atmosféra během noci. Zbytek mi přijde jako dost podprůměr, který nemá žádný smysl a přijde mi dost zmatený. No aspoň jsem se trošku polekal před spaním. Swag Gynie. ()

Skeksis

Ženská behá s lampášom v tme takmer celý film. Občas jej kĺby povykrúca mŕtvica v štýle exorcistu. Jeden duch. A to je vlastne všetko. Dobre natočené otrepané veci. ()

Jaro.Krafcik

Taká hororovejšia sestra Ratchedová. Hlavná herečka velmi neprekvapila. Ani celkovo tento hororový počin, teraz neviem či to dokonca nebolo slabšie ako saw. Ale pár slušných momentov sa našlo. Aj keď ako zase poznamenal obľubený uživateľ. Tých tmavych scén bolo priveľa. Záver tiež nic moc. Neškodný priemer na ktorý by som do kinosály určite nešiel. 3* ()

Kienast

Od neznámé režisérky přišlo solidní překvapení! Atmosféra poloprázdné nemocnice, kde se na noc zhasíná, je naprosto skvělá a Rose Williams předvádí neuvěřitelný rozsah svého hereckého umu. Mráz běhá po zádech hned, když musí hlavní představitelka projít skrz temnou nemocnici a pomalu se začíná objevovat i záhadná entita, která se tu schovává. 3/4 filmu naprostá paráda, závěr je bohužel o něco horší, určitě zajímavý a dává smysl, jen jsem jako fanoušek hororu čekal něco víc. Přes to přese všechno je "The Power" solidní atmosférický zážitek. 7/10 ()

borec999

Britská ducharina zo 70. rokov, ktorá je z hľadiska príbehu a zápletky omnoho sofistikovanejšia ako by ste povedali po úvodnej polhodinke filmu. Paradoxom však je, že mi viac vyhovovala práve tá jednoduchšia a priamočiarejšia prvá polka s pôsobivým prostredím nočnej nemocnice (ktorá zažíva výpadok el. prúdu), sympatickou hlavnou hrdinkou a prvými náznakmi toho, že v nemocnici nie je všetko s kostolným poriadkom. V tejto časti Corinna Faith ukázala, že dokáže navodiť kvalitnú atmosféru napätia a okrem toho aj pomerne efektne načasovať ľakačku. Potom čo príbeh začne pomaly odkrývať karty to však už taká sláva nie je. Jednak sa mi príliš nepáčil  SPOILER koncept chvíľkových posadnutí, kedy 10 minút je hrdinka okej, 15 minút je posadnutá a nemôže sa tomu ubrániť, potom je na minútku znova okej a v závere už dokonca o posadnutie ducha žiada a nadviaže s ním akúsi formu spolupráce KONIEC SPOILERU a aj strašenia/hororovej atmosféry sme v 2. polke dostali oveľa menej. Menší twist v závere neurazil, logicky príbeh ako tak drží pohromade a je zrozumiteľný. Celkovo je The Power horor, v ktorom mierne prevyšujú pozitíva nad negatívami, podobne ako prvá polovica filmu nad druhou. 55-60% ()

HonzysKISS

Určitě jeden z těch lepších filmů o strašení ve starém ústavu. Párkrát jsem se i (ne)příjemně leknul. Akorát byli pro mě strašně nesympatičtí herci. A taky to mohlo být o půl hoďky kratší. 70/100 ()

Adramelech odpad!

Napětí bylo tak napínavé, že by u něj člověk usnul. Film je nevhodný pro milovníky hororů, jimž při sledování tohoto díla hrozí chcípnutí nudou. ()

Corpsegrinder

Neskutečná nuda, přitom měli k dispozici solidní prostředí, uvěřitelnou hlavní roli a fajn dobovou atmosféru. Vše vyplácáno na tuctovou nesmyslnou duchařinu s předvídatelnou pointou. ()

Flopik

Solídna ducharina z Anglicka, ktorej však s pribúdajúcimi minútami dochádza dych. Prostredie nemocnice je strašidelné už za svetla, po zhasnutí svetiel ani nehovorím. Strašenie je počas celého filmu začo som rád a herecké výkony skvelé, hlavne teda hlavnej predstaviteľky o ktorej dúfam nepočujem naposledy.Atmosféra zvládnutá tiež výborne. Problémom je pointa, ktorá ako náhle sa vyjasní, film začne ísť presne podľa šablóny, ktorá nie je vôbec zábavná. Smeruje k pomste kde na sebe postavy kričia a báť sa nie je čoho. Do trištvrte filmu skvelé, potom som sa bohužiaľ nudil. Dám tie 4* nakoľko je to debut a rozhodne je to slušná ducharina. Mohlo to byť však lepšie. ()

bozka10

Na toto som sa vyložene tešil,nakolko dobrých hororov je v posledných corona mesiacoch ako šafránu a toto prebilo zatiaľ úplne všetky tohtoročné pokusy o dobrý horor.Od začiatku to stavia na hustej klaustrofobickej atmosfére, ktorá sa do 40 minúty starostlivo buduje a potom to odpáli.Dalsi príklad,ako sa dá urobiť atmosféra aj bez prepálených efektov.Zatial najlepší horor v tomto roku. ()

Warhorr

Tak tu máme zase jednu kolosální hovadinu a tentokrát z brexitu. Mulatka se chová jakoby dostala svou první menstruaci a vytěkaná je ještě více za světla jak za tmy. Máme tady jednu nemocnici kde vypadává proud a v noci je tak celá po tmě, no a my tuhle vytěkanou mulatku pozorujeme jak se plíží po chodbách a občas do ní vstoupí jakýsi tajemný duch, který s ní dělá zajímavé taneční kreace. A mě tohle plahočení po jipkách a onkologiích fakt nebere. Škoda, těšil jsem se a přišlo zatím největší hororové zklamání v roce. ()

DavidHolub

Jsem zklamaný... Velmi jsem se těšil a nakonec nic.. Prvních 40 minut stálo vážně za nic... Scény byly typu něco bouchlo, sestřička se tam šla podívat a nic. Co se týče zbylých minut, no nevím... Nebylo to nic moc, zdálo se mi to takové nesmyslné, překombinované. Hlavně vůbec ne strašidelné... A o lekačkách taky nemůže být řeč. 3/10 ()

lardko

Špatný to nebylo , škoda jen že se to začalo rozjíždět až na konci. Film uběhl rychle jako voda a vlastně pořádně strašidelného tam nic nebylo. Ale i tak v celku slušně natočený film. Nejvíc se mi asi libila ta malá holčina jak to zahrála. *** ()

Bozvav

Název Napětí se teda fakt povedl, neb to bylo to jediné, co ve filmu chybělo. Námět stokrát ohraný (což by nevadilo), ale provedení nudné, herecky nezajímavé a nebýt dobrého závěru, tak snad ani tu jednu a půl hvězďuli nedám. Klasické uspávání hadů. Za mne 25%. ()